Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

Rób, co chcesz, jeśli masz czas.
W roku 2007 dla zdecydowanej większości gier 1,5-2GB pamięci będzie minimum.
Ale na pudełkach nadal będą pisać minimum 512.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 19:21, rav1985 napisał:

poczytajcie se zagraniczne fora ludzie z kompami pokroju

AMD X2 DualCore 3800+ mit 2x 2Ghz
Abit AN8-SLI Mainboard
2x 1024 MB Infinion RAM CL 3.0
nVidia GeForce 7800 GT
Samsung SPN1614N 160GB HDD

maja w miadtavh 15 klatek a poza miastem 40 i to bez aa

zapomniales dodac ze:[max detali , filtrowanie anistropowe X8 , bez antialisingu , FPS pomiedzy 15 (duze miasta) a 60 FPS (pustynia , Nordmar)] na takich ustawieniach dokladnie bylo to sprawdzane - i wiesz czemu w duzych miastach bylo 15 klatek? to wina procka! niestety nie nadaza za doistarczaniem grafice odpowiedniej ilosci danych bo w duzych miastach to on zajmuje sie generowaniem zachowan ludzkich itp a jak ludzi jest fuul to do tego trzeba proca pokroju core 2 duo e6300 podkreconego do mimimum 2.6 dlatego tez taka ilosc klatek byla .TO WINA PROCESORA i mozecie sie nei zgadzac ale taka prawda poczytajcie sobie w sieci o tym to zobaczycie czym sie zajmuje procek w grach i w duzym miescie to on ma duzo do powiedzenia-dlatego w 2 w Korinis nawet zmniejszenie detali do miminum malo co dawalo u mnie jak mialem proca 1.3 bo nie nadazal po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 21:09, waldiben napisał:

Rób, co chcesz, jeśli masz czas.
W roku 2007 dla zdecydowanej większości gier 1,5-2GB pamięci będzie minimum.
Ale na pudełkach nadal będą pisać minimum 512.

no 25 minut na zainstalowanie windowsa to raczej nie problem jak ma to sprawic ze mi gothic bedzie smigac jak marzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczenie procesora w grach. Czy potrzebujemy mocnego CPU? http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1760
cytat:"Odpowiadamy na pytanie: Czy do dzisiejszych gier potrzebujemy wydajnego procesora?
Zdecydowanie TAK! Athlon 64 3200+ (2000 MHz) jak się okazało nie wystarcza do większości gier spośród 25 tytułów, które zaprezentowaliśmy. Jeśli dysponujemy wyższą wersją (model 3800+ to jest zdecydowanie za mało!) bądź podkręciliśmy do wartości 2700 – 2800 MHz to jest to już wydajność wystarczająca do zdecydowanej większości gier nawet dla najbardziej wymagających użytkowników. Procesory Core 2 Duo począwszy od modelu E6400 zapewniają tak wysoką wydajność, że w 95% nie trzeba ich będzie podkręcać by zaspokoić potrzeby gier. Oczywiście nikt nie broni tego robić :)" dlatego widzicie skąd biorą sie takie wyniki w Gothic 3 ze gra osiaga na mocnym sprzecie 15 klatek!wina jest tu slaby procesor.aby przy 2 giga ramu i grafice za 1200 zł gra sie nie ciela na max potrzeba tu wylacznie Intel cor 2 duo nawet ten najwolniejszy ktory spokojnie mozna podkrecic do 2200-2500 przy dobrej plycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 21:17, waldiben napisał:

Innym też radzę sprężenie, chyba, że chcą w nieskończoność czyścić dysk z oprogramowania. hehe

no ja o swoj windows na czas gothica odpowiednio zadbam. i radze kazdemu to zrobic. jak windows zajmuje wam powyzej 100 mega to cos jest nie tak. i trzeba w rejestrze pogrzebac tez bo jest pare opcji do ustawienia jak np ta ze windows zaczyna korzystac z pamieci wirtualnej gdy zajete jest 80% Ramu(czyli przy 2 giga 400 mega ma wakacje a to raczej negatywne zjawisko)wiec nalezy ustawic jakiejs 90-95% przy których windows zaczyna korzystac z dysku- powinno do dac pewne polepszenie pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 21:36, waldiben napisał:

Widzę, że inni ie muszą.

Brudną robotę wykona danzelmario.

Niektórzy lubią grzebać się w...

??? nbo widac do czego ty kompa uzywasz. tylko wlaczyc i pograc. a dbanie o dobra kondycje nie jest"brudna robota kolego" to raptem 15- 20 min poswieconych na odpowiednia lpnfiguracje i zyskujemy kilka-kilkanascie % lepsza wydajnośc w zaleznosci od konfiguracji i sposobu optymalizacji. skoro ty nie robisz nic z windowsem i chcesz grac w gothic 3 to chyab masz 3 giga ram i intel core 2 duo Extreme- w takim razie owszem nie musisz nic optymalizowac.pozostalym radze poszukac w sieci sposobow na optymalizacje windy, bo przeciez kazda darmowa klatka w grze sie przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wylaczenie wszystkich zbednych procesów w windowsie, sprzatniecie i usuniecie zbednych plików(temp ,cache przegladarek) defragmentacja pagefile.sys, konfiguracja rejestru(bo windows standardowo ma nie za dobrze dobrane rozwiazania gdy ma sie np 2 giga ram dlatego jest tyle programów do optymalizacji windowsa) itp nie zajmie duzo czasu a mozemy zyskac te kilka klatek w grze(czy to nie wystarczy zeby posiedziec te 20 min przy optymalizacji?) skoro ty to nazywasz" brudna robota" to sory...ale smieszny jestes. chyab ze to czarna magia dla ciebie i nie wiesz jak to zrobic to temu to brudna robota dla ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale przecierz na czas gry mozna wyłaczyc te i inne procesy... np antywira tez mozna wyłączyc(i połoczenie z netem tez)...... i wtetdy gra bedzeie działac szybciej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 08:20, marlin15 napisał:

ale przecierz na czas gry mozna wyłaczyc te i inne procesy... np antywira tez mozna wyłączyc(i
połoczenie z netem tez)...... i wtetdy gra bedzeie działac szybciej...

tylko DE**L zacznie grac w gothic 3 z wlaczonym antywirusem,winampem i 50 innymi zbednymi pierdołami, w taki przypadku to i 2 giga ram nie pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 08:20, marlin15 napisał:

ale przecierz na czas gry mozna wyłaczyc te i inne procesy... np antywira tez mozna wyłączyc(i
połoczenie z netem tez)...... i wtetdy gra bedzeie działac szybciej...

I to jest cała prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 09:13, Konrades napisał:

Ja już mam przygotowanego kompa do Gothica czekam tylko na demo by zobaczyć czy sprosta mój
komp wymaganią :)

Niestety nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem tak :

Jakbym miał kupić Gothic 3 a miałby mi nie pójść a do nowego sprzętu musiałbym poczekać ok.2 tyg to bym najpierw tą kasę co miała iść na Gothic 3 włożył bym w sprzęt i to co mam czyli jakieś ok. 700 zł bym wymienił kartę graficzną i ram aby mi Gothic 3 śmigał a na Gothica 3 bym te 2 - 3 tyg. przeczekał tą kartę co mam w podpisie odbieram najprawdopodobniej w środę ( kupuje ją ) i 1024 ram kupię za jakieś 3 tyg. więc chyba lepiej poczekać i nie żałować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 10:03, jcl99 napisał:

Ja wam powiem tak :

Jakbym miał kupić Gothic 3 a miałby mi nie pójść a do nowego sprzętu musiałbym poczekać ok.2
tyg to bym najpierw tą kasę co miała iść na Gothic 3 włożył bym w sprzęt i to co mam czyli
jakieś ok. 700 zł bym wymienił kartę graficzną i ram aby mi Gothic 3 śmigał a na Gothica 3
bym te 2 - 3 tyg. przeczekał tą kartę co mam w podpisie odbieram najprawdopodobniej w środę
( kupuje ją ) i 1024 ram kupię za jakieś 3 tyg. więc chyba lepiej poczekać i nie żałować .

I to jest słuszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować