Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

Dnia 14.10.2006 o 16:52, zajacisko napisał:

Na jakich detalach będzie chodził płynnie Gothic 3 na takim kompie:
Pentium 4 3 GHZ x2
2GB RAM
Radeon x800 256 mb. ????????


Skąd wytszasnołeś TAKI SUPER KOMP!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 2x 2GB RAM, w istocie rónież Intel Core 2 Duo, ale tylko wersję E6400. Tak naprawdę od niedawna.

Mam również Athlona XP 2000+ na drugim PC.

Z tą defragmentacją, różnie bywa, windosowski defragmentator jest beznadziejny, a te lepsze są płatne, poza Contigiem. Jedyne cop muszę odłączać, to dwa dyski ponieważ są w kieszeniach, nie stanowi to problemu. Jak sprawię sobie lepszy zasilacz i to nie będzie zmorą.
////Zastanawiam się, czy możliwe będzie podłączenie dwóch zasilaczy???////

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz oczywiście, ze na maksimum ci pojdzie. Pozatym masz dobrego kompa a mój tęz dobry i tez chyba sobie pogram. Ale ty sobie gwaratujesz granie w Gothica 3 na maskimum bajerach:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O co Ci chodzi z tymi Shederami?
Najpierw napisz, jaką kasę posiadasz.

Nie rozumiem opini, co do komputera - kupiłem.

Spod Warszawy, to chciałbym dostawać stawkę.

A robię za 4zł/1h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 18:26, waldiben napisał:

Sorry. Nie zauważyłem posta wyżej.

Wszystkie Radeony sygnowane wersją od "x????" obsługują ModelShaders w wersji 3.0


x800 jeszcze ma 2.0 od x1300 jest z 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie pewnie było wałkowane pare razy ale ja jestem nowy!! jak sie ma sprawa z pamięciami RAM ?? na początku było młówione o 512 potem o min 1024 a teraz czytałem ostatnio że nawet więcej i co gorsza chodzi gorzej od Obliviona (O.O) !! mam athlona 3200+ 512 RAM i GF 6800GS nie zależy mi na rozdzielczości większej niż 800x600 czy ta gra bedzie się ostro cieła ?? czy da radę z tymi 512 ram ?? jakie zasiegi bedę mógł ustawić ?? o ile ktoś wie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 18:01, waldiben napisał:

Mam 2x 2GB RAM, w istocie rónież Intel Core 2 Duo, ale tylko wersję E6400. Tak naprawdę od
niedawna.

Mam również Athlona XP 2000+ na drugim PC.

Z tą defragmentacją, różnie bywa, windosowski defragmentator jest beznadziejny, a te lepsze
są płatne, poza Contigiem. Jedyne cop muszę odłączać, to dwa dyski ponieważ są w kieszeniach,
nie stanowi to problemu. Jak sprawię sobie lepszy zasilacz i to nie będzie zmorą.
////Zastanawiam się, czy możliwe będzie podłączenie dwóch zasilaczy???////

windowsowskim nie zdefragmentujesz pliku wymiany ale przy 4 giga tobie plik wymiany nie jest potrzebny bo do tej pory nie bylo gry ktora by wykorzystala tyle pamieci... nawet obek chyba max nie co ponad 3 wykorzystuje.wg mnie spokojnie mozesz wylaczyc plik wymiany na gothica- 4 giga ci wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2006 o 18:01, waldiben napisał:

////Zastanawiam się, czy możliwe będzie podłączenie dwóch zasilaczy???////

a poco ci dwa? kup sobie porzadna 500W tagan np. ona nawet SLI spokojnie udzwignie.a jaka masz grafike?twoj procek to nie tylko e6400, to e6400 , masz najwydajniejszy procesor na rynku i wszystkie inne moga sie schowac(nie wliczajac wyzszych modeli c2d)nawet athlony 5000+ czy pentiumy EE 3.73 nie dorastaja do piet twojemu- jak go podkrecisz to w gothic nie uswiadczysz zadnego haczenia w miescie dużym(bo tam procek idzie w ruch) oczywiscie przy odpowiedniej grafice.koles na jedny mz forum mowil ze testowal gothica. i ze na 2 rdzeniach gra wyciaga sredni 25% wiecej w stosunku do jednego. wiec posiadacze 2 rdzeni moga sie cieszyc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 20:50, waldiben napisał:

Plik wymiany zawsze musi być.
Nawet osobną partycję mam na ten obszar.

przy 4 giga ram?standardowo windows chyba przy 80% zajetosci ramu korzysta z wirtualnej dopiero czyli przy 4 giga jak dopiero 3.2 masz zapelnione to idzie w ruch p.wirtualna- teoretyka jest taka jak jest w praktyce nie wiem.. nie posiadam 4 giga ram.no to nie wiem po co windowsowi pamiec wirtualna jak ma do dyspozycji az 4 giga ramu:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Ponieważ ciągle mówimy w założeniu o gry [używam innych, bardziej wymagających aplikacji). Co do zasilaczy, to nie kupię na pewno Tagana. 500W, to już posiadam (tylko Chieftec!). Problem w tym, że mam aż sześć dysków twardych + jeden prawie nieużywany (40GB Samsung), a w przyszłym roku planuję rozszerzyć platformę do nowego dwurdzeniowego GeForce''a (njpierw muszę się zorientować, czy to pójdzie; chipsety NForce 590 SLI dla AM2 wspomagają ta technologię podobno bezproblemowo, nie wiem jak to się ma do Intela 975X na moim Microstarze). Obecnie, może to dziwne, ale mam GF 6600 (hihi), składam sprzęt na raty. W Chpie przeczytałem, że dla tej nowej technologii nVidii, przy jednym dysku twardym, to 600W będzie za mało, stąd moje spostrzeżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

. W Chpie przeczytałem, że dla tej nowej technologii

Dnia 14.10.2006 o 21:20, waldiben napisał:

nVidii, przy jednym dysku twardym, to 600W będzie za mało, stąd moje spostrzeżenia.

mowa o g80?no to bierz porzadna 800 i bedziesz mial spokuj skoro cie stac na takie komponenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować