Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

Dnia 14.10.2006 o 21:29, waldiben napisał:

No narazie nie stać. Dlatego między innymi jutro muszę iść do pracy. he

i wydasz kupe kasy na kompa?to nie powazne jak dla mnie np kupowac grafike warta tyle co niezly caly komp. nie mowie ze taka kupujesz ale widac ze nie oszczedzasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 22:56, Konrades napisał:

a jakie są wymagania sprzętowe dla Gothic??


oficjalne wymagania Gothic 3, były już tu wielokrotnie podawane:
Minimalne
Windows(R) 2000/XP
Procesor Intel Pentium(R) 4/AMD 2 GHz lub równorzędny
1024 MB RAM
Karta graficzna ATI Radeon 9000 lub NVIDIA GeForce FX 5200 (zgodna z pixel shader 1,4)
4,6 GB wolnego miejsca na dysku twardym,
DirectX(R) 9,0c
kart dźwiękowa zgodna z DirectX(R) 8,1
napęd DVD

Zalecane
Procesor Intel Pentium(R) 4/AMD 3 GHz lub równorzędny
1,5 GB RAM
Karta graficzna ATI X1600 lub lepsza, GeForce 6800 lub lepszy, przynajmniej 256 MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)
Mam jeszcze jedne pytanko na temat procesora?
Jak się ma Pentium D 805 (2,66 GHZ) to tych klocków?? (pytam się bo jak się nie mylę mój jest dwurdzeniow)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2006 o 08:12, Konrades napisał:

Dzięki :)
Mam jeszcze jedne pytanko na temat procesora?
Jak się ma Pentium D 805 (2,66 GHZ) to tych klocków?? (pytam się bo jak się nie mylę mój jest
dwurdzeniow)

A to zalezy... Podobno (PODOBNO!) G3 korzysta z n-rdzeni (czy tez HT). Jesli to prawda to spoko (choc w takich wypadkach nigdy nie mozna brac przelicznika razy dwa). Jesli nie... to i tak starczy, ale p4 ponizej 3 - 3.2GHz to do gier srednio sie nadaje... najlepiej miec na budziku przy p4 ze 4GHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatno ogladalem wywiadzik z jednym z tworców gry, dotyczyla ona wersji jakiejs alfa bo gra wygladala okropnie. gosciu mówił o wymaganiach minimalnych na poziomie 512 ram, 2Ghz procek i grafika 64MB ram. widocznie twórcy dostali tak potezne narzedzie ze wstawili do gry wszystko co im do glowy przyszlo.. a zeby nie rozczarowac fanów(po tym jak ujrzaly swiatlo dzienne te doskonale screeny z gry) nie mogli juz zrezygnowac z tych cudów graficznych. i tak oto wymagania minimalne wzrosły dwukrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrazenie z gry jak najbardziej pozytywne, wymagania nie sa az tak duze, jak to zostalo napisane w wielu zagranicznych czasopismach i serwisach. Duza ilosc ramu jednak jest wymagana, gdyz nawet mi, przy 1 gb czesto po prostu zgrzyta doczytujac kolejne obszary. Niestety gra posiada takze mase bugow, przenikanie przez sciany, problemyz uruchomieniem, juz zostala wydana oficjalna latka wazaca az 60 mb. Nie swiadczy to zbyt dobrze o producentach gry, ale poczekajmy na polska premiere Gothica III.

Moj config:
P4 2.4 ghz HT 2x 512 DDR 400 Leadtek GeForce 6600GT, Seagate Baracuda 80 gb 8 mb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 20:46, danzelmario napisał:

windowsowskim nie zdefragmentujesz pliku wymiany ale przy 4 giga tobie plik wymiany nie jest
potrzebny

Jest gorzej. Prawie 2 GB bedą się zupełnie marnować.

Dnia 14.10.2006 o 20:46, danzelmario napisał:

bo do tej pory nie bylo gry ktora by wykorzystala tyle pamieci...

Nie ma programu, który może wykorzystać w Windows więcej niż 2 GB ram ponieważ Windows rezerwuje sobie najwyższy bit adresowy pamięci i udostępnia każdej aplikacji w tym grom maksymalnie 2 GB ram. Tego nie przeskoczy się żadną pamięcią wirtualną. Niczym.
Ponieważ na jądro systemu, usługi i progrmay działające w tle zwykle nie wychodzi nigdy więcej niż 300 MB, więc tak naprawdę w komputerze z Windows XP wystarczy jak ktoś będzie mieć 2300 MB ram, co oznacza w praktyce 2,5 GB. Jednak ponieważ taka pamięć nie będzie działać w trybie dual - lepiej czasem mieć po prostu 2 GB i brakujące kilkadziesiąt - kilkaset MB uzupełnić wirtualną. Nie ma bowiem gry, która potrzebuje ponad 1700 MB pamięci fizycznej (nie relokowalnej) do działania.

Kupowanie 4 GB do komputera 32-bitowego pod Windę XP, to marnowanie pieniędzy na 2 GB.
Dopiero Linux, wersja 64-bit lub Vista.

nawet obek chyba

Dnia 14.10.2006 o 20:46, danzelmario napisał:

max nie co ponad 3 wykorzystuje.wg mnie spokojnie mozesz wylaczyc plik wymiany na gothica-
4 giga ci wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś doradzić w takiej sprawie. Mam P IV 3GHz 1024MB Ram( 2 x 512 i tylko 2 sloty więc dołozyć się nie da) i Radeona 9600PRO, którego mam zamiar zmienić na GeForce 7600 GS lub GT( chociaz GT jest drogie) i nie wiem czy się opłaca kupować taką droga karte graficzną do tych wymagań(MAM NA MYŚLI GT). Chodzi o złacze kart AGP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja moęe ci doradzić karte GEforce 7600 GS jest dość tania pod AGP Ja osobiście mam Gigabyte i chłodzenie ma ciche i chodzi mi ta karta bardzo dobrze m.i nowe gry. Jak ma się dobry zasilacz powyżej 400w można sobie karte podkręcić(bo jest tak zrobiona) Nawet na płytce jest specjalny pogram to podkręcenia karty jak się ją podkreci chodzi i jest wydajna jak 7600GT czyli Gothic 3 powinien pójść na niej bezproblemu, ale trzeba mieć dużo ramu min. 1gb i procka min AMD Athlon 2500+ Ablo AMD 3000+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 16:18, Carl92 napisał:

Ja moęe ci doradzić karte GEforce 7600 GS jest dość tania pod AGP Ja osobiście mam Gigabyte
i chłodzenie ma ciche i chodzi mi ta karta bardzo dobrze m.i nowe gry. Jak ma się dobry zasilacz
powyżej 400w można sobie karte podkręcić(bo jest tak zrobiona) Nawet na płytce jest specjalny
pogram to podkręcenia karty jak się ją podkreci chodzi i jest wydajna jak 7600GT czyli Gothic
3 powinien pójść na niej bezproblemu, ale trzeba mieć dużo ramu min. 1gb i procka min AMD Athlon
2500+ Ablo AMD 3000+.

Mam procesor Intel pentium IV 3GHz i 1024 Ram. Nie wiem jaki mam zasilacz i nie wiem jak to sprawdzić(niestety) GeForce 7600 Gs było by dobrym rozwiązaniem ( jednak niektórzy narzekają na temperaturę więc powiedz mi czy napewno nie trzeba zmieniać wiatraczka) Ja co prawda w obudowie mam 2 wiatraki jeden z tyłu a drugi z boku ale nie wiem czy to wystarczy tym bardziej, że nie wiem jak to wyczyścić tak aby nie uszkodzić tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra tam ja sobie kupię nowego kompa jak już ten skona, (bo upgardować się nie opłaca), ale jak już dostane w swoje ręce Gothica 3 to się pogrzebie w kilku plikach powyłącza te różne pixel shadery, vatrex shadery, bump mapping i Bóg wie, co i gra będzie śmigać na moim kompie bez problemów, (ale niestety z uszczerbkiem na grafice), ale to się zmieni jak kupię nowego kompa (może Gothic 3 pomoże mi w tym) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja mam zasilacz 350w z tych lepszych i solidniejszych modeli. Ja gry ustawiam sobie gry na wszystkie bajery i karta wogule mi sie nie grzeje moja temperatura zazwyczaj to jak pogram 2godz to 90C* a próg spowolnienia jest w karcie do 125C*.
Czyli w karcie nie ma co zmieniać wiatraczka. Pozatym skoro masz dwa to jeszcze możesz podkręcić. Jezęli one mają po 350w min. I karta nie powinna sie tak grzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ma kompa:Athlon XP 2200+,kartę:Geforce 4200 Titanium 64mb i 256 ramu.Chce sobie kupić kartę Radeona 9600pro i 512 ramu.Czy pójdzie mu Gothic chociaż na najniższych?I jaka jest najlepsza karta do 200zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 18:04, Carl92 napisał:

No ja mam zasilacz 350w z tych lepszych i solidniejszych modeli. Ja gry ustawiam sobie gry
na wszystkie bajery i karta wogule mi sie nie grzeje moja temperatura zazwyczaj to jak pogram
2godz to 90C* a próg spowolnienia jest w karcie do 125C*.
Czyli w karcie nie ma co zmieniać wiatraczka. Pozatym skoro masz dwa to jeszcze możesz podkręcić.
Jezęli one mają po 350w min. I karta nie powinna sie tak grzać.

Jak mam sprawdzić jaki mam zasilacz, gdzie, skąd mam to wiedzieć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować