Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

Dnia 06.11.2006 o 21:28, Calvaron napisał:

Na jakich wymaganiach pójdzie mi G3
GeForce 6600GT,Celeron 2,8Ghz,1Giga ram

Pewnie podobnie jak mi, medium/low z lekkimi zwiasami:/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 21:31, Matiz666 napisał:

> Na jakich wymaganiach pójdzie mi G3
> GeForce 6600GT,Celeron 2,8Ghz,1Giga ram
Pewnie podobnie jak mi, medium/low z lekkimi zwiasami:/.

A w co trzeba by podlepszyć żeby chodziło na średnich(tylko nie mów że wszystko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 21:33, Calvaron napisał:

A w co trzeba by podlepszyć żeby chodziło na średnich(tylko nie mów że wszystko:)

Czytałem w CDA, że na kompie podobnym do naszych recenzent dołożył 512MB RAM-u i znacznie lepiej śmigało na medium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 21:36, Matiz666 napisał:

> A w co trzeba by podlepszyć żeby chodziło na średnich(tylko nie mów że wszystko:)
Czytałem w CDA, że na kompie podobnym do naszych recenzent dołożył 512MB RAM-u i znacznie lepiej
śmigało na medium.

A wiesz ile to kosztuje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 21:37, Calvaron napisał:

> > A w co trzeba by podlepszyć żeby chodziło na średnich(tylko nie mów że wszystko:)

> Czytałem w CDA, że na kompie podobnym do naszych recenzent dołożył 512MB RAM-u i znacznie
lepiej
> śmigało na medium.
A wiesz ile to kosztuje ??

zależy czy ma być DDR, DDR2, dwie kości czy jedna, jaka firma. Ale możesz tutaj sprawdzić http://www.allegro.pl/4229_podzespoly_bazowe_pamiec.html .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 21:37, Calvaron napisał:

> > A w co trzeba by podlepszyć żeby chodziło na średnich(tylko nie mów że wszystko:)

> Czytałem w CDA, że na kompie podobnym do naszych recenzent dołożył 512MB RAM-u i znacznie
lepiej
> śmigało na medium.
A wiesz ile to kosztuje ??


230 zł.....( http://www.sklep.proline.pl )
Nie tak znowu dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 21:40, Matiz666 napisał:

> > > A w co trzeba by podlepszyć żeby chodziło na średnich(tylko nie mów że wszystko:)

>
> > Czytałem w CDA, że na kompie podobnym do naszych recenzent dołożył 512MB RAM-u i
znacznie
> lepiej
> > śmigało na medium.
> A wiesz ile to kosztuje ??
zależy czy ma być DDR, DDR2, dwie kości czy jedna, jaka firma. Ale możesz tutaj sprawdzić http://www.allegro.pl/4229_podzespoly_bazowe_pamiec.html
.

Dobra ale strasznie dużo kosztują trzeba się przejść po sklepach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy gothic 3 bedzie mi chodzil na karcie Geforce 6800 Gt to ejst nowa karta chyba:P i nie widzałem jej na liscie kart ktore obsluguje ;/ prosze o odpowedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 22:06, rogal123 napisał:

Przepraszam nie 6800 tylko 7900 :P sry


Masz szanse na max. detale, zależy jeszcze od procka i RAM-u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jest wiele tematów o wymaganiach gothica 3 to zamieszczam jeden link, pod którym są zmodyfikowane pliki, tak by gra chodziła płynnie. Kolesiowi udało się grać przy 512 MB RAM, Geforce FX 5200 i Athlon XP 2500+ w prawie średnich detalach, więc warto spróbować.

http://forum.jowood.com/attachment.php?attachmentid=36418&d=1162481923

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Gothic 3 ma identyczne wymagania co Oblivion 4 a na sprzęcie AMD Sempron 2500+ 512 Ram i GeForce 6600 z 8 potokami renderującymi pograłem w Obliviona na Średnich detalach:D
Jak myślice ja bedze wygladał umnie Gothic 3.Prosze o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 22:30, XerkO napisał:

Witam Gothic 3 ma identyczne wymagania co Oblivion 4 a na sprzęcie AMD Sempron 2500+ 512 Ram
i GeForce 6600 z 8 potokami renderującymi pograłem w Obliviona na Średnich detalach:D
Jak myślice ja bedze wygladał umnie Gothic 3.Prosze o odpowiedź.


Widze że zapomniałeś o tym żew grach liczy się też optymalizacja silnika, w czym twórcy G3 są baardzo cieńcy ;) Nawet jeśli g3 ruszy Ci na 512 ramu to sejwa już nie zrobisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram wszystko na max oprocz textur (medium)na:
A643800+
512RAM KINGSTON cmdrate 1T i troche podkrecony
6800GS duze OC
Gra na początku chrupie bo strasdznei dyskiem mieli. Po jakims czasie mieli troche mniej a po 2godz. gry to trza dac reset bo mieli bez przerwy :p. Nigdy nie miałem jeszce w G3 aby było ponizej 25FPS. Oczywiscie poza akcjami gdy dysk chce wybuchanc i akurat walcze :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Gothic pójdzie u mnie na medium detalch bez lagów?
Mój konfig:
Athlon 64 3000
GeForce 6600 Silent Pipe II
1024 MB DDR

Oblivion nie sprawiał WIĘKSZYCH problemów w high detalach i z HDR...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem G3 na 2 kompach i wydaje mi się, że znalazłem jedną z przyczyn nieszczęsnego lagowania.
Otóż zauważyłem, iż nie ważne ile mamy RAM oraz ile mamy WOLNEJ PAMIĘCI - to czasami 2 różne sprawy :D (mówię o kopach z 1GB i więcej), gra i tak nie wykorzysta całości RAM, a kisi się w SWAPIE!!! Jak wiadomo każde doczytywanie z dysku będzie powodowało przycinki, gdyż nawet przy RAID0 na Raptorach będzie to wolniejsza czynność niż Odczyt/Zapis RAM.

Owszem można nieco poprawić sytuację zmieniając parametry Cache''owania gry w pliku g3.ini, jednak dopóki nie wyjdzie łatka naprawiająca zarządzanie pamięcią i cachem dopóty będą przycinki...

P.S. Nie wiem jak sprawdzić wykorzystanie VRAM karty graficznej - w Oblivionie była komenda, tu nie wiem czy jest. Być może i tu jest błąd, gdyż nie zauważyłem znacznej różnicy pomiędzy kartą z 512MB a 256MB - gdzie w Oblivionie na 512MB można było ustawić max zasięg i zmodować textury krajobrazu na UltraHigh do samego horyzontu - gra ciągnęła (razem z innymi High - Twarze, Miasta Nocą itp) około 476MB RAM Graficznych i chodziła płynnie.

P.S. 2 Trochę nie na temat => jak w grze (poza zrobieniem Save''a) sprawdzić CZAS??? Bo jak kładę się spać, to nie wiem, czy śpiąc do POŁUDNIA będę spał 2 godziny czy 26 godzin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 22:55, RobeN napisał:

P.S. 2 Trochę nie na temat => jak w grze (poza zrobieniem Save''a) sprawdzić CZAS??? Bo
jak kładę się spać, to nie wiem, czy śpiąc do POŁUDNIA będę spał 2 godziny czy 26 godzin...

Podobno zegar w grze został usunięty, a szkoda bo czasami był pomocny i nikomu nie zawadzał. A ja mam pytanie czy ma jakieś znaczenie ilość dni w jaką się gre skończy?? Bo jak nie, to też nie ma znaczenia ile się śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 22:59, knopfler napisał:

Podobno zegar w grze został usunięty, a szkoda bo czasami był pomocny i nikomu nie zawadzał.
A ja mam pytanie czy ma jakieś znaczenie ilość dni w jaką się gre skończy?? Bo jak nie, to
też nie ma znaczenia ile się śpi.


Kontynuując OT - troszkę ma. Dla przykładu mój brat grając w IWD2 nie miał nikogo w stylu kapłana a zatem nie miał czarów uzdrawiających. Jego drużyna "śpiąc do wyleczenia" spała miesiącami. W skutek czego grę przechodził ponad 100 LAT => co wyglądało nieco bzdurnie, bo nie zauważyłem aby jego bohaterowie się postarzeli.
Jak już jest dzień i noc, jak jest czas, to powinno się móc go obserwować w jakiś normalny sposób...
Słańce??? OK a jak pada deszcz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi przez trzy wieczory, Gothic3 czterokrotnie całkowicie zrestartował komputer.
Miał ktoś takie przypadki ?
Problem sprzętowy RACZEJ wykluczam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.11.2006 o 22:55, RobeN napisał:

Owszem można nieco poprawić sytuację zmieniając parametry Cache''owania gry w pliku g3.ini,
jednak dopóki nie wyjdzie łatka naprawiająca zarządzanie pamięcią i cachem dopóty będą przycinki...

>to nie wiem, czy śpiąc do POŁUDNIA będę spał 2 godziny czy 26 godzin...

Czyli sugerujesz, że ma szansę wyjść łatka która usunie lagowanie? Dobre nowiny, dobre....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować