Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

Dnia 07.11.2006 o 18:50, Milteen napisał:

co zrobic, gra mi tnie nawet na srednich detalach a mam sprzet:
3ghz AMD 64
1gb DDR geil
7950GT Asus


Hehe

Czlowieku, moj kolega ma identyczny komputer i gra na Med/High i ma tylko standardowe zaciecia.

Oczysc dysk, zoptymalizuj WinXP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeden z forumowiczów polecił żebym napisał to w tym temacie.

Mam sprzęt paru letni i karte grafiki z przed roku:
P4 2260Mhz 512 ram Geforca 6600GT.

Na 800x600 przy wszystkim na minimum gra czasami skacze i ma tendencja do zatrzymywania się i wszywko wygląda tak że aż grać się nie chce...
Na tej samej rozdzielczości a na ustawieniach średnich wygląda spoko, ale strasznie skacze.
I tu mam pytanie do osób które miały podobną sytuacje, czy dołożenie ramu pozwoli cieszyć się grą przy średnich ustawieniach? Oczywiście wolał bym opinie osób które zetknęły się z tym tematem w praktyce niż spekulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze marze o modzie ktory by pozwolił na moim leciwym juz sprzecie odpalic ta zacną gierke ;/
OLDBLIVION pomógł mi odpali Obliviona, wiec czekam na do Gothica 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na moim GeForce 7600 GT pójdzie, bo już zamówiłem :/ A shardery to jak sie aktualizuje (i czy sie tak da) OBY!! Prosze o rychłą odpowiedź ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 21:11, Marko Pele napisał:

Kurcze marze o modzie ktory by pozwolił na moim leciwym juz sprzecie odpalic ta zacną gierke
;/
OLDBLIVION pomógł mi odpali Obliviona, wiec czekam na do Gothica 3


Gothic 3 po zmianie plików ini ( http://forum.jowood.com/attachment.php?attachmentid=36418&d=1162481923 )
chodzi na praktycznie każdym sprzęcie, który uwaga: posiada procesor mający SSE (każdy Pentium IV, Athlon XP)
Żeby nie było pytań, ten link który ci podałem to plik .rar i jest w nim readme. Ale nie należy wstawiać pliku logo, bo się skrzaczy wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 21:13, marcin1930 napisał:

A na moim GeForce 7600 GT pójdzie, bo już zamówiłem :/ A shardery to jak sie aktualizuje (i
czy sie tak da) OBY!! Prosze o rychłą odpowiedź ;)

Pozdrawiam.


Gothic 3 pójdzie na 7600 GT w prawie max. detalach (zależy od procka i RAM-u)
A shaderów się nie da zaktualizować, choć Geforce 7600 GT ma 3.0, więc najnowszą wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.11.2006 o 21:20, ziptofaf napisał:


Gothic 3 pójdzie na 7600 GT w prawie max. detalach (zależy od procka i RAM-u)
A shaderów się nie da zaktualizować, choć Geforce 7600 GT ma 3.0, więc najnowszą wersję.


Aha dzięki, a mam RAM''u 2 GB i P4 3000 GHz ;) Oby się nie cieło bo w Dark Messiah demo czasami miało takie skłonności :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 21:24, marcin1930 napisał:


>
> Gothic 3 pójdzie na 7600 GT w prawie max. detalach (zależy od procka i RAM-u)
> A shaderów się nie da zaktualizować, choć Geforce 7600 GT ma 3.0, więc najnowszą wersję.


Aha dzięki, a mam RAM''u 2 GB i P4 3000 GHz ;) Oby się nie cieło bo w Dark Messiah demo czasami
miało takie skłonności :/


Max detale będziesz miał jak zmodyfikujesz pliki ini. A zwalniania nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktos wytłumaczyć jak dokładnie zainstalowac tego Tweaka poprawiającego wydajność Gothica. Tak jak krowie na rowie, bo nie za bardzo wiem co mam gdzie wylejić, po za tym czy te zmiany nie kolidują z Polską wersja gry bo widziałem w tych miejscach pliku gdzie jest napisane Polish w wersjii polskiej jest napisane English w w tweaku. Proszę o wyjaśnienie( i jeszcze napisze czy po zmodyfikowaniu pliku skończą się zacięcia-laghi powodujące brak płynności podczas nawet ogladania się wokoło?? Mam PIV 3GHz 1024 Mb Ram i Radeona9600PRO, gra się włacza na średnich detalach ale te przycięcia strasznie uniemożliwiają grę, co prawda mam zmienic kartę ale nie wiem czy to jest tylko wina karty. Proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 13:42, Kuchash napisał:

Na oficjalnej stronie Gothic3.com wyszedł nowy patch 1.09. Mam nadzieje że poprawi on działanie
gry.


Patch rozwiązuje tylko problem SaveBuga - to tyle na temat 1.09... niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Athlon 3200+, 1 GB RAM i Geforce 7900GS, czyli kartę znacznie lepszą od twojej a wyobraź sobie że gram na średnich i też nieraz przycina! Myślę że to jest wina ramu...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy procesor ma dduły wpływ na działanie gothica 3 ? Czy jeśli mam procek Athlona xp 1800 to to musi mi się zacinac czy coś w tym rodzaju ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszyscy piszecie jak wam db chodzi na duzo slabszych kapach ode mnie a mi sie w to wiezyc nie chce, ja mama 3ghz AMD 64, 1DDR geil i 7950GT Asusa i mi tnie na max a na srednich tak sobie chodzi wiec jak to mozliwe :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po wgraniu tweakow (nie bawilem sie ini) gram na srednich detalach i rozdzielczosci 800x600 gra czasami tnie szczegolnie przy wczytywaniu,i tez czasami w monterze(teraz ta mjestem)
Sam sie zdziwilem ze moj sprzet to tak udzwiga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować