Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

witam! umnie na pentium D 2.8Ghz, Radeon x800gto2 o/c x800xt, 1.8GB ram i rozdzielczości 1280x1024 ustawienia na High prócz cieni-off, AF8x zasieg detali (ten drugi pasek od góry pacząc na szczegółowość) ustawiony na Mało. Tnie mi sie jak diabli! w lasach i w otwartej przestrzeni chodzi wmiare płynnie poza FREZAMI, ale w miastach - TRAGEDIA spada do 3fps (nieodwiedziłem całej myrtany ale najbardziej mi sie cieło w Monterze). grzebałem w ini oczywiście bo gdybym tego niezrobił to bym w miastach miał 0-1fps;) ale najbardziej wkórza mnie SAVEBUG - normalnie szał! ale mniej wiecej opanowałem problem (w moim przypadku chodi żeby podczas zapisu zużycie pamięci nie przekraczało 2048MB bo jak przekroczy to SAVEbug murowany!)

ach! poleci mi ktoś najmocniejsza karte grafiki pod AGP lepszą od mojej podkręconej na x800XT???

aaaa wiecie co - kupiłem oryginalną polską gre gothic 3 a otrzymałem jakąś bete version ;P normalnie jaja i to ma być wersja 1.08??? dlamnie to beta a nawet alpha!!!! jaja se robia.
pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 14:57, Milteen napisał:

wszyscy piszecie jak wam db chodzi na duzo slabszych kapach ode mnie a mi sie w to wiezyc nie
chce, ja mama 3ghz AMD 64, 1DDR geil i 7950GT Asusa i mi tnie na max a na srednich tak sobie
chodzi wiec jak to mozliwe :/

Milteen ja mam podobnie........komp: athlon64 3000+, 1gb ramu kingston, gf 7900gt i tez przycina co jakis czas na srednich:\oblivion to tak smigal na max ze az milo bylo patrzec eh te piranie i ich niedorobione silniki..........i tez sie wlasnie zastanawiam czy sie bawic z tym Tweakiem i INI jakbys kiedys zrobil jakąs zmiane to napisz mi efekty to moze tez zrobie bo mamy podobny sprzet bardzo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem sposób żeby gra nie wychodziła do Pulpitu z ekranem "Where is the guru" albo żeby się nie zawieszała. Oto on:

Włącz komputer i zwiększ pamięć wirtualną (chyba każdy wie jak to zrobić) do 4000 MB czyli 4 GB.
Potem nainstaluj najnowsze sterowniki karty graficznej "93.71" i uruchom gre. Problemy powinny zniknąć.

UWAGA: Nie gwarantuje poprwawnego działania tego sposobów, więc prosze nie pisiać do mnie "pretensji"

Pozdrawiam i życzę aby sposób zadziałał. Nie spamuje tylko pomagam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 13:54, Dark Side PL napisał:

Chyba znalazłem sposób żeby gra nie wychodziła do Pulpitu z ekranem "Where is the guru" albo
żeby się nie zawieszała. Oto on:

Włącz komputer i zwiększ pamięć wirtualną (chyba każdy wie jak to zrobić) do 4000 MB czyli
4 GB.
Potem nainstaluj najnowsze sterowniki karty graficznej "93.71" i uruchom gre. Problemy powinny
zniknąć.

UWAGA: Nie gwarantuje poprwawnego działania tego sposobów, więc prosze nie pisiać do mnie "pretensji"

Pozdrawiam i życzę aby sposób zadziałał. Nie spamuje tylko pomagam :D


Co prawda pkt. 2 mnie nie dotyuczy (karta Ati) jednak pkt.1 nie jest w moim mniemaniu rozwiązaniem.
Mam 2 GB RAMu i 4 GB swapa i wczoraj zanotowałem 2 x "Where is the guru". Dzień wcześniej grałem około 3,5 godziny i nie miałem tego ani razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 14:57, Milteen napisał:

wszyscy piszecie jak wam db chodzi na duzo slabszych kapach ode mnie a mi sie w to wiezyc nie
chce, ja mama 3ghz AMD 64, 1DDR geil i 7950GT Asusa i mi tnie na max a na srednich tak sobie
chodzi wiec jak to mozliwe :/


bo tu raczej chodzi o podejście do gry :)
mam znajomych u którach jakaś gra działa ale się tnie ale i im to nie przszkadza bo działa i mówią że jest super, a inni nie czerpią przyjemności z takiej gry (np. ja) więc myśle że tu leży problem - (także twój)
jeśli dla kogoś 15-18 fps jest ok to ... - a znam takich gości co dla nich nie liczy się jak gra wygląda i jak płynnie działa byle działała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja na
AMD 64 4400+ 2.9Ghz
2GB RAM
7800GT 470Mhz/1250Mhz
mam 20-40 fps... i nawet wiecej.... zadnych zwolnien... gra działą swietnie... nie nazekam...
jedynie ten czas wczytywania... ale coz... nic na to nie poradzisz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy na mojm kompie Gothic 3 będzie działał płynnie na maxymalnych ustawieniach ?

Płyta głwna- GA-965P-DQ6
Grafika- Asus EN7900GT
RAM- 2,00 GB
Procesor- Intel Core 2 CPU 6300 1.86GHz
Dysk- 7200 obr./min
Zasilacz- 550 W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 14:13, marlin15 napisał:

ja na
AMD 64 4400+ 2.9Ghz
2GB RAM
7800GT 470Mhz/1250Mhz
mam 20-40 fps... i nawet wiecej.... zadnych zwolnien... gra działą swietnie... nie nazekam...

jedynie ten czas wczytywania... ale coz... nic na to nie poradzisz..


A na jakich detalach grasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja konfiguracja:
AMD Athlon 64 2800+ (1,8 GhZ)
512 MB RAM (ale zaraz będzie rozbudowa max. do 2 GB)
ATI Radeon 9600 256 MB

Jeśli ktoś ma podobną konfigurację, to może mi powiedzieć czy w ogóle da się grać na takim sprzęcie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 15:32, tykus napisał:

Moja konfiguracja:
AMD Athlon 64 2800+ (1,8 GhZ)
512 MB RAM (ale zaraz będzie rozbudowa max. do 2 GB)
ATI Radeon 9600 256 MB

Jeśli ktoś ma podobną konfigurację, to może mi powiedzieć czy w ogóle da się grać na takim
sprzęcie???


da sie kumpel ma podobny i jakos jedzie na low jeszcze jak pobawisz sie plikem ge3.ini to moze pujdzie low/medium :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra moi towarzysze mam pytanie jak ich tutaj wiele czy bedzie mi GIII chodzil na:
procesor AMD Athlon 2800+ Barton
karta GF 6600
pamiec ram 2ghz
bardzo prosze o odpowiec czy sie bedzie przycinal?? bo chce kupic ale sie boje ze sobie nie pogram tak jakbym sobie chcial (czyli na jakis konkretnych wymaganiach:)) z gory dzienki:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 15:42, Revan8911 napisał:

dobra moi towarzysze mam pytanie jak ich tutaj wiele czy bedzie mi GIII chodzil na:
procesor AMD Athlon 2800+ Barton
karta GF 6600
pamiec ram 2ghz

mam nieco podobny komp:amd burton 2600+,1,5 gb ram,6600 GT.
chodzi bez problemu, czasem nieznacznie przycina(komu w ogóle nie?) np. jak zaczyna padać deszcz,ale to w żaden sposób nie utrudnia gry. proponuje jeszcze zabiegi magiczne: format dysku, albo defragmentacja,ściągnięcie SP2 pod xp i w ogóle wszystkie najnowsze poprawki i sterowniki pod karte graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie denerwuje SAVEbug mam już 2GB ram +4gb wirtualnej i dalej nic! jak dam save a zużywa powyżej 1,9gb ramu to BEEP i pokazuje mi sie taki komunikat (OBRAZEK NIŻEJ) normalnie szlak mnie trafi zaraz!!!! jak ktoś wie jak rozwiązać problem - prosze pisać!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobija mnie ten Gothic 3 :( Mam kompa:
AMD Sempron 2600+
768MB DDR
GeForce 6600GT 128/128
Gra tnie sie strasznie nawet na absolutnie minimalnych ustawieniach! Doradźcie cos bo juz nie wiem co mam robić... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować