Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

Dnia 10.11.2006 o 07:42, kajo77 napisał:

Czy na takimn kompie Gothic III pójdzie mi na full detalach??? Proszę o szybką odpowiedz:
- procek: Core2Duo E6300 1.83 O/C 2.81GHz
- ram GOODRAM 2048 2x1024
- karta graficzna Galaxy GF 7900GS



A co musisz grać na full detalach? Ja się cieszę, że mi nowe gry chodzą na minimum a ty bredzisz o full detalach.


@jaceloth

Dnia 10.11.2006 o 07:42, kajo77 napisał:

Bezimienny potrzebuje RAMu jak pieczonego mięsa. bez tego daleko w grze nie ujdziesz. proponuję od razu zainwestować w 1 GB



Znaczy się dołożyć czy kupić 1gb ramu jako oddzielna część? Jak kupić cały 1 gb ramu to najpierw trzeba mieć pieniądze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 17:03, pro evo napisał:

blagam nie śmiejcie się ale czy gothic 3 wjedzie
może na najmniejszych detalach!

Ge force 6200 turbo canhle 1 gb ram karta graficzna 64 mb



Z czego mamy się śmiać? Z tego że masz słabego kompa? Nie ma z czego się śmiać. Też mam słabego, a na nowego mnie nie stać, co najmniej trzeba 1600 zł - a to jest ogromna kupa kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 17:10, pro evo napisał:

ale waszedl mi np Just Cause chodż pisze że musi mieć 6800 i też Heroes v!


Engine G3 jest *troche* bardziej zaawansowany od takiego JC czy H V - i w tym zaawansowaniu jest też nieporównywalnie bardziej zabugowany i źle zoptymalizowany, no cóż to coś co panowie z Niemiec robią najlepiej xP

Widziałem gdzieś twea''ki poprawiające jakość G3 na słabszych sprzętach - między innymi tych obsługujących tylko PS 1.4 i podobno gra działa w miare dobrze, poszperajcie w googlach napewno znajdziecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 16:57, master matrox napisał:

> Czy na takimn kompie Gothic III pójdzie mi na full detalach??? Proszę o szybką odpowiedz:

> - procek: Core2Duo E6300 1.83 O/C 2.81GHz
> - ram GOODRAM 2048 2x1024
> - karta graficzna Galaxy GF 7900GS


A co musisz grać na full detalach? Ja się cieszę, że mi nowe gry chodzą na minimum a ty bredzisz
o full detalach.


@jaceloth
> Bezimienny potrzebuje RAMu jak pieczonego mięsa. bez tego daleko w grze nie ujdziesz.
proponuję od razu zainwestować w 1 GB


Znaczy się dołożyć czy kupić 1gb ramu jako oddzielna część? Jak kupić cały 1 gb ramu to najpierw
trzeba mieć pieniądze...



Sorry ale ja jakos wole jak mam taki sprzęt to grac z najlepsza grafa dla przyjemnosci bo co to za przyjemnosc grac na minimum bo gra wyglada jak gothic I wiec sie nie czepiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2006 o 18:10, kajo77 napisał:

Sorry ale ja jakos wole jak mam taki sprzęt to grac z najlepsza grafa dla przyjemnosci bo co
to za przyjemnosc grac na minimum bo gra wyglada jak gothic I wiec sie nie czepiaj


Gothic I to za mało powiedziane, w Gothicu 1 jak miałeś max detale wygladało to lepiej, wszystkie kontury i wyrazistość elementów(np zbroji była) w G3 jak popatrzysz na emblemat na zbroji paladyna to zamiast niego widzisz plamę a szata maga ognia nie ma kolorów tylko wygląda jak szmata do podłogi. Ja mam gre na średnich detalach ale gra mi spowalnia i laguje( nawet nie dogrywa się tylko laguje) i to nawet jak wezme kamere obruce dookoła. Mam PIV 3GHz i 1024 MB Ram ale najgorsze jest to że mam Radeona 9600PRO 128 MB ram i to on sprawia, najwięcej problemów, jeżeli chcę wczytać grę za 3,4 razem pod rząd(tzn. po uruchomieniu gry) komputer mi sie resetuje, po prostu karta nie wyrabia i ja to wiem. Grac nie moge(na niskich tak samo chodzi jak na średnich tylko 100 razy gorzej wygląda). Naszczęście zamówiłem sobie karte GeForce 7600 Gs na AGP i to pozwoli na wymagania średnio-wyzsze(tzn. wreszcie antyleasing będzie normalnie właczaony i parę shaderów) bo teraz to mam shadery 2.0. Szczególy średnie itd. Chociaz najbardziej zależy mi aby gra się nie cięła aż tak w miastach i podczas walki z 4 dzikami oraz podczas normalnego rozglądania się(co jest rzenujace)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 18:30, kajo77 napisał:

No i całkowicie się z Tobą zgadzam Bosper. Dlatego pytałem się czy na takim sprzęcie jak mój
Gothic III pójdzie mi na full:)

Wiesz co powiem ci tak, że powinien i pójdzie, ale ponieważ gra ma skopany kod żródłowy( optymalizację) to i tak będziesz miał pewne przycinki lub doładowywanie się gry(tak pisało wielu ludzi na forum), jednak będa zapewne małe i jeżeli będziesz mocno się temu przyglądał i mocno się nimi przejmował to będą irytujące bo w przeciwnym razie nie przeszkodzą ci w grze. Ilośc Ramu i karta pozwalają na grę na full detalach, jednak ta gra jest nieprzewidywalna i bez Tweeka się nie obejdzie a do patcha poprawiającego wydajność gry będziemy musieli poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 18:34, Bosper napisał:

> No i całkowicie się z Tobą zgadzam Bosper. Dlatego pytałem się czy na takim sprzęcie jak
mój
> Gothic III pójdzie mi na full:)
Wiesz co powiem ci tak, że powinien i pójdzie, ale ponieważ gra ma skopany kod żródłowy( optymalizację)
to i tak będziesz miał pewne przycinki lub doładowywanie się gry(tak pisało wielu ludzi na
forum), jednak będa zapewne małe i jeżeli będziesz mocno się temu przyglądał i mocno się nimi
przejmował to będą irytujące bo w przeciwnym razie nie przeszkodzą ci w grze. Ilośc Ramu i
karta pozwalają na grę na full detalach, jednak ta gra jest nieprzewidywalna i bez Tweeka się
nie obejdzie a do patcha poprawiającego wydajność gry będziemy musieli poczekać.


Wielkie dzieki za odpowiedź:) Czytałem w CD Action że Gothic III potrafi zarżnąć każdy komputer:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 18:36, kajo77 napisał:

Wielkie dzieki za odpowiedź:) Czytałem w CD Action że Gothic III potrafi zarżnąć każdy komputer:)


Nie ma za co, mam nadzieje, że pomogłem a jak by przycinki były gorsze niz pisałem( bo nie widziałem gry na takim sprzęcie tylko na forach czytałem) to spróbuj jeszcze Tweeka zainstalowac podobno znacznie poprawia wydajność i oby PB zrobiło nastepnego patcha jak najszybciej i oby poprawiał wreszcie kod źródłowy tak aby na minimalnych wymaganiach(które podał wydawca) gra chodziła płynnie bez przycięć(nie chodzi o dogrywwanie się) tylko o uporczywe lagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

. Chociaz najbardziej zależy mi aby gra się

Dnia 10.11.2006 o 18:26, Bosper napisał:

nie cięła aż tak w miastach i podczas walki z 4 dzikami oraz podczas normalnego rozglądania
się(co jest rzenujace)

dla scislosci- w miastach to glownie procesor pracuje bo to on generuje zachowania postaci, to samo podczas bitwy. a to ze ci gra sie zacina jak sie rozgladasz to byc moze wina tego ze nic nie robiles w pliku ini(zwieksz sekcje resource cache czy jak to tam sie nazywa- po tym ponoc lepiej i podczas rozgladania nie ma lagów glownie jak sie zwiekszy pamiec dla generowania drzew.) ale wymiana grafiki poprawi plynnosc napewno chociaz dalej mozesz miec problemy z zacinaniem w miastach itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 19:58, danzelmario napisał:

. Chociaz najbardziej zależy mi aby gra się
> nie cięła aż tak w miastach i podczas walki z 4 dzikami oraz podczas normalnego rozglądania

> się(co jest rzenujace)
dla scislosci- w miastach to glownie procesor pracuje bo to on generuje zachowania postaci,
to samo podczas bitwy. a to ze ci gra sie zacina jak sie rozgladasz to byc moze wina tego ze
nic nie robiles w pliku ini(zwieksz sekcje resource cache czy jak to tam sie nazywa- po tym
ponoc lepiej i podczas rozgladania nie ma lagów glownie jak sie zwiekszy pamiec dla generowania
drzew.) ale wymiana grafiki poprawi plynnosc napewno chociaz dalej mozesz miec problemy z zacinaniem
w miastach itp.

Dzięki ale gdybym wiedział co mam dokładnie zwiększyc i o ile to bym to zrobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy grał już ktoś na sprzęcie (lub podobnym) Geforce 7600GT 2GB RAM i Prockiem Athlon 64 3500+ ??? Jak gra chodzi na takim sprzęcie bo chce sobie taki kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowe pytanie. Od czego bardziej zależy grafika w Gothicu 3? Od tego, że ma się więcej ramu czy od karty? Czy od obydwu stron to zależy? Bo mam Geforce6600GT128mb i 896 ram ddr. Gra działa w miarę wporządku i na dodatek chodzi mi bez spowolniania gry z pixer shaderami 2.0. I teraz gdybym dokupił sobie dodatkową kość 512 ramu to czy mógł bym liczyć na średnie deatale tekstur bez spowolnienia działania gry? Czy niestety tylko gra będzie się szybciej ładować? :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że będziesz grał szybciej, ale nie ukrywam że karta też by się przydała! Bez odpowiedniej karty, raczej nie pograsz na średnich...;/ Ja mam Geforce 7900GS i 1 gb ramu i gram z zacinkami na średnich...;/
Oczywiście praca też zależy od procka... ja mam Athlon 3200+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

### a umnie po zainstalowaniu patcha 1.09 wszyscy w gothicu umrą z pragnienia - dlaczego?
Ponieważ WODA ZNIKNEŁA po zainstalowaniu patcha 1.09
moge jednak ją słyszeć i topić sie w powietrzu;)
ale wody niemam!!! i tradycyjne pytanie "czy wie ktoś jak to naprawić???"

niby savebug odpuścił (niezawiesza tak często) ale woda mi zniknęła - czyli jedno kosztem drugiego? zaraz ponownie mnie szlak trafi!!!

Kiedy wyjdzie ta łatka poprawiająca WSZYSTKO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować