Zaloguj się, aby obserwować  
krystian223

Left 4 Dead

2567 postów w tym temacie

Jako że ostatnio interesuję się kupnem tej serii to zapytam. Która część jest lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2011 o 16:25, Gromo napisał:

Jako że ostatnio interesuję się kupnem tej serii to zapytam. Która część jest lepsza?


Uważałem, że 1 część jest lepsza do tego czasu aż nie zagrałem w 2 część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2011 o 16:25, Gromo napisał:

Jako że ostatnio interesuję się kupnem tej serii to zapytam. Która część jest lepsza?


Moim zdaniem 2, ale teraz to nie ma znaczenia, która lepsza, bo w ciągu paru miesięcy powinien wyjść darmowy DLC do dwójki zawierający mapy z jedynki. Poza tym L4D2 ma więcej trybów, broni, rodzajów zombie itd. Zresztą w 1 już prawie nikt nie gra.

Od jutra w empiku wszystkie gry z EA Classic (L4D2 też) za 30 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2011 o 16:40, Salwatorowiec napisał:

/.../


Jak można mówić, że jedynka jest lepsza, skoro dwójka zawiera 50% contentu z jedynki + masę nowych broni. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2011 o 17:22, Jackaloppe napisał:

Jak można mówić, że jedynka jest lepsza, skoro dwójka zawiera 50% contentu z jedynki
+ masę nowych broni. :D

Jedynka potrafi przestraszyć. Ma lepszy, cięższy klimat - lepsze dialogi, fajniej skonstruowane postacie. Całość dzieje się w nocy, co świetnie wzbudza napięcie. Z jedynki zapamiętałem też większość lokacji (kościół z wieżą snajperską i kolesiem gadającym do siebie "better safe than sorry"; szpital; lotnisko) w Dwójce nie było zbyt dużo charakterystycznych lokacji (do głowy przychodzi mi tylko zawalony most).
No i w drugiej części polubiłem tylko Nicka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 3 grosze...
Uważam, że 2 jest nastawiona raczej na fart i strzelanie do wszystkiego co się rusza. Jest też średnio zrównoważona.
Z kolei 1 to skill i teamwork.
Wystarczy popatrzeć np na naliczanie punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2011 o 17:44, krl_krl napisał:

Dorzucę swoje 3 grosze...
Uważam, że 2 jest nastawiona raczej na fart i strzelanie do wszystkiego co się rusza.


Zasadniczo o strzelanie do wszystkiego, co się rusza, chodzi w każdym FPS-ie. Ale czemu L4D2 jest nastawiona na fart, to nie pojmuję.

A naliczanie punktów w 2 jest w porządku. Według przebytego dystansu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2011 o 18:07, Feallan napisał:

A naliczanie punktów w 2 jest w porządku. Według przebytego dystansu.

Właśnie. Tylko wg dytansu (no i kara za defibrylatory które też są ''super'' pomysłem). Nie liczy się czy ktoś kisił aptekę, czy nawet dotarł do safe. Tylko odległość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2011 o 18:39, krl_krl napisał:

Właśnie. Tylko wg dytansu (no i kara za defibrylatory które też są ''super'' pomysłem).
Nie liczy się czy ktoś kisił aptekę, czy nawet dotarł do safe. Tylko odległość.


Moim zdaniem sprawiedliwie - np. jak zombiaki rozwalą ocalałych zaraz po wyjściu z saferooma, to ilość zdobytych punktów będzie znikoma. Im dalej się dojdzie - tym więcej pkt.

Dotarcie do safe się liczy - jest premia za to... A czy ktoś kisi aptekę, czy nie, to jego sprawa przecież, może jej nie potrzebował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2011 o 18:53, Feallan napisał:

Dotarcie do safe się liczy - jest premia za to...

Mała.

Dnia 29.05.2011 o 18:53, Feallan napisał:

A czy ktoś kisi aptekę, czy nie, to
jego sprawa przecież, może jej nie potrzebował?

A może jej potrzebował, ale wolał zaryzykować dla punktów? (jedynka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2011 o 19:01, krl_krl napisał:

Mała.


Często pojedyncze punkciki decydują o zwycięstwie. :)

Dnia 29.05.2011 o 19:01, krl_krl napisał:

A może jej potrzebował, ale wolał zaryzykować dla punktów? (jedynka)


Taki osobnik osłabia całą drużynę, bo przez niego mogą zginąć wszyscy (padnie jako pierwszy i nie będzie potem mógł pomóc innym).

Obaj mamy swoje racje i chyba nic drugiego nie przekona. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2011 o 19:54, Feallan napisał:

Taki osobnik osłabia całą drużynę, bo przez niego mogą zginąć wszyscy (padnie jako pierwszy
i nie będzie potem mógł pomóc innym).

To się nazywa ryzyko.
Nie jest też pewne to, że padnie pierwszy.

Dnia 29.05.2011 o 19:54, Feallan napisał:

Obaj mamy swoje racje i chyba nic drugiego nie przekona. :D

Jak chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca się jeszcze kupić L4D czy lepiej drugą część? Nigdy nie miałem z tą grą styczności, ale z tego co widzę to jest to przede wszystkim multi. W którą część gra więcej osób i czy początkujący powinien od razu zaczynać od najnowszej odsłony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz jakiegoś wielkiego parcia na tą serię to bierz L4D2. "Dwójka" to po prostu bardziej rozwinięta pierwsza część. Na dodatek w najbliższym czasie zostanie do niej dodany właściwie cały content z "jedynki", więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 23:28, Erunn0 napisał:

Jeżeli nie masz jakiegoś wielkiego parcia na tą serię to bierz L4D2. "Dwójka" to po prostu
bardziej rozwinięta pierwsza część. Na dodatek w najbliższym czasie zostanie do niej
dodany właściwie cały content z "jedynki", więc...

A jest tam jakaś kampania czy tylko multi? I co masz na myśli z tą zawartością z jedynki? Mapy, bronie z pierwszej części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2011 o 00:42, Hartus napisał:

A jest tam jakaś kampania czy tylko multi? I co masz na myśli z tą zawartością z jedynki?
Mapy, bronie z pierwszej części?


Jest kilka scenariuszy które są podzielone na rozdziały. Można w nie grać samemu (boty robią za towarzyszy), lub grać po multi. Zawartość pierwszej części zostanie niedługo zaimplementowana do L4D2. Bronie z jedynki już od początku były w dwójce. Chodzi o te scenariusze. Że niedługo będzie można grać w scenariusze z jedynki w dwójce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie nie opłaca się inwestować w jedynkę. A są oprócz tych scenariuszy jakieś inne tryby rozgrywki? I wiadomo mniej więcej kiedy będzie to implementowanie? Jakiś przybliżony dzień/miesiąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2011 o 00:49, Hartus napisał:

No to faktycznie nie opłaca się inwestować w jedynkę. A są oprócz tych scenariuszy jakieś
inne tryby rozgrywki? I wiadomo mniej więcej kiedy będzie to implementowanie? Jakiś przybliżony
dzień/miesiąc?


Kiedy zostanie to dodane do gry tego nie wiem. Nie siedzę w tym na bieżąco. Wiem że jakiś czas temu to zapowiedzieli. Co do innych trybów gry to sporo tego jest. Jest normalne multi gdzie wcielasz się w rolę zarażonego, lecz również jak w grze przeciwko botom polega to mniej więcej na tym samym. Gra jest wciągająca i warto w nią zagrać. Nawet jeżeli na pierwszy rzut oka, liczba trybów nie zachwyca, to po głębszym zapoznaniu ich konfiguracji jest całkiem sporo. Polecam tą stronkę jak i forum: http://left4dead.org.pl/ Wiele przydatnych informacji o grze jest tam zawartych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować