Zaloguj się, aby obserwować  
Hubi_Koshi

Kim Possible - Kim Kolwiek

712 postów w tym temacie

Tak się zastanawiałem przez jakiś czas, czy ktokolwiek z tu obecnych w ogóle się interesuje tą kreskówką. Już na pierwszy rzut oka nie jest to Zwyczajna kreskówka. No bo pokażcie mi inną kreskówkę w której głównym bohaterem jest uczennica High School będąca jednocześnie cheerleaderką i obrończynią świata walczącą z całymi zastępami Villainów. Że nie wspomnę o moich dwóch ulubionych postaciach mianowicie mówię o Ronie Stoppable, pomocniku Kim, który pomimo swojej ogólnej gapowatości i niezręczności okazuje się nieraz znacznie przewyższać Kim w wielu dziedzinach (nawet nie wspominam jego złego Alter-Ego bo Zły Ron to zupełnie inna Liga niż Kim czy nawet Shego) Apropos zielono-skórej przestępczyni. Jest to moja druga ulubiona postać, wredna, cyniczna, a jednocześnie... piękna i fascynująca postać.
Serial jest do pewnego dość sporego stopnia parodią I próbą pogrania na stereotypach, co się zresztą twórcom bardzo ładnie udało. Seria ma za sobą... ciężki moment gdyż była zaplanowana na TYLKO trzy sezony. Na szczęście fani zorganizowali wielką akcję i udało się uratować ten serial, obecnie można się cieszyć jego czwartą serią.
No nic rozpisałem się, ale jak znam życie będzie to jedyny lub prawie jedyny post w tym temacie... ah well
No więc oglądał ktoś w ogóle Kim Possible (w Polsce znaną jako Kim Kolwiek (zgrzyta zębami na genialność tłumaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 15:53, Hubi Koshi napisał:

No nic rozpisałem się, ale jak znam życie będzie to jedyny lub prawie jedyny post w tym temacie...
ah well

Życie jest pełne niespodzianek... ;) Gdyż i ja oglądam (czasem) Kim Kolwiek (tylko na Disney Channel :D)...

Jeśli chodzi o moje odczucia po obejrzeniu kilkunastu odcinków, to są bardzo pozytywne.
Kreskówkę ogląda się bardzo fajnie i przyjemnie, choć niektóre odcinki nie za bardzo mnie przekonały to w większości fabuła trzyma bardzo wysoki poziom (zwykle w tych, w których coś jest parodiowane, w moim przypadku nie za szybko się łapałem co jest parodiowane :)- no może poza Mission Imposible).
Moją ulubiona postacią jest Doktor Draken i... Rufus, łysy chomik Rosa... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 16:27, Noxbi napisał:

Życie jest pełne niespodzianek... ;) Gdyż i ja oglądam (czasem) Kim Kolwiek (tylko na Disney
Channel :D)...

Ja właśnie na Disney Channel się zainteresowałem tą serią, a potem dorwałem się odcinków angielskojęzycznych (w Polsce chyba jeszcze nie puszczają czwartej serii, a szkoda bo jest naprawdę świetna. Szczególnie pewien odcinek w którym Shego staje się dobra, nie dość tego mieszka z Kim i jest dla niej jak starsza siostra XD Chociaż większość fanów KiGo interpretuje to na swój sposób.

Dnia 20.05.2007 o 16:27, Noxbi napisał:

Jeśli chodzi o moje odczucia po obejrzeniu kilkunastu odcinków, to są bardzo pozytywne.
Kreskówkę ogląda się bardzo fajnie i przyjemnie, choć niektóre odcinki nie za bardzo mnie przekonały
to w większości fabuła trzyma bardzo wysoki poziom (zwykle w tych, w których coś jest parodiowane,
w moim przypadku nie za szybko się łapałem co jest parodiowane :)- no może poza Mission Imposible).

Cóż jedne odcinki są lepsze inne gorsze, a wszystko i tak zależy od gustu. Moimi dwoma ulubionymi był Bad Boy (Ron przejął Zło Drakken i stał się Zorpoxem) od kiedy zacząłem oglądać polubiłem Rona (chociaż stukam się nie raz w głowę co też on wyprawia) ale ten odcinek zmienił mnie w totalnego fana Złego Rona XD. Drugi ulubiony to Emotion Sickness, to ten w którym do karków Kim i Shego przyczepiają się microchipy kontrolujące emocje, więcej chyba mówić nie muszę...

Dnia 20.05.2007 o 16:27, Noxbi napisał:

Moją ulubiona postacią jest Doktor Draken i... Rufus, łysy chomik Rosa... ;)

Rona drogi kolego RONA, a stworzonko to chyba Nagi Kretoszczur odlotowe stworzonko w pełni się zgadzam. Doktor Drakken też jest postacią niczego sobie chociaż moim ulubionym zwyczajny villainem (oprócz Shego i Złego Rona) jest Senor Senior Senior dystyngowany inteligentny i raczej dość kompetentny villain.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takze i ja was zaskoczę bowiem oglądałem ten serial, co prawda w wersji niemeickojezycznej na Super RTL, ale ogladałem. Mi serial bardzo sie podoba, chociaż mam takie same odczucia jak Noxbi - jedne odcinki są kultowe (np. ten kiedy Ron i Draken rapują :D), a znowu inne to tylko zastrzelić scenarzystów. Sheego rządzi to też przyznaję, ale Team Possible (z pominięciem reszty rodzinki Possible, no moze z wyjatkiem babci ;) ) rządzi. Drakken to też fajny gość, a jego kompleksy wobec doktora Mephisto wywołują salwy śmiechu. Jeśli mogę zauważyc innym genialnym odcinkiem jest ten w której nasz walniety doktor formuje sobie armie zombi-emerytów :D
- życie zaczyna sie po sześćdziesiatce!(Draken)
-skad Pan bierze takie durne teksty (Sheego) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 16:49, Alamut napisał:

Drakken to też fajny gość, a jego
kompleksy wobec doktora Mephisto wywołują salwy śmiechu.

Doktor Mephisto O_o Chodzi ci o takiego małego wyjątkowo głośnego Niemca w czarnym hełmie którego pomocnicy są niewiele dłużsi niż szersi ?? jeśli tak to w oryginale nazywał się on chyba Dementor. Ale fakt próby udowodnienia że jest się o wiele lepszym przez Drakkena bywają zabójczo śmieszne :-]

Dnia 20.05.2007 o 16:49, Alamut napisał:

Jeśli mogę zauważyc innym genialnym
odcinkiem jest ten w której nasz walniety doktor formuje sobie armie zombi-emerytów :D

Najzabawniejsze jest to że grupą docelową były nastolatki i ich mp3 playery XD Jednak nasz biedny doktor jak zwykle coś skaszanił

Dnia 20.05.2007 o 16:49, Alamut napisał:

- życie zaczyna sie po sześćdziesiatce!(Draken)
-skad Pan bierze takie durne teksty (Sheego) :D

Ooo tak Shego uwielbia dogryzać Drakkenowi chociaż jak się przypatrzy ich współpracy to wygląda trochę jakby byli rodzeństwem i Shego była starszą odpowiedzialną siostrą. Swoją drogą w jednym z nowszych odcinków dowiadujemy się że Shego ukończyła College konkretnie kierunek zajmujący się Rozwojem Dzieci (Child Development) więc ma podstawy teoretyczne do wychowywania swojego "braciszka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 17:02, Hubi Koshi napisał:

jeśli tak to w oryginale nazywał się on chyba Dementor


A racja, mój błąd, z South Parkiem mi sie pomyliło :D .

Dnia 20.05.2007 o 17:02, Hubi Koshi napisał:

Shego ukończyła College konkretnie kierunek zajmujący
się Rozwojem Dzieci (Child Development) więc ma podstawy teoretyczne do wychowywania swojego
"braciszka"


To też moze tłumaczycź dlaczego została kryminalistką - wszystko lepsze niż pedagogika, tym bardziej przedszkole.

Bym zapomniał Hubi, miałem Cie pochwalić za twoje opowiadanka o KP - rzeczywiscie jesteś wielkim fanem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 17:07, albinskia napisał:

jej pomocnik nazywa się ros rabiaka i ma kretoszczura rufusa !!!


W oryginale brzmi to: Ron Stoppoble.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 17:08, Alamut napisał:

> jej pomocnik nazywa się ros rabiaka i ma kretoszczura rufusa !!!

W oryginale brzmi to: Ron Stoppoble.

wiem ;) ale dlamnie on zawsze będzie rosem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 17:10, albinskia napisał:

wiem ;) ale dlamnie on zawsze będzie rosem ;P


Każdy ma swoje upodobania :D mi sie bardziej Ron podoba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 17:07, Alamut napisał:

To też moze tłumaczycź dlaczego została kryminalistką - wszystko lepsze niż pedagogika, tym
bardziej przedszkole.

Ja bym raczej wskazywał na jej czterech braciszków. Rany naprawdę współczuje Shego że musiała się z nimi użerać. Z drugiej strony to otwiera Masę intrygujących scenariuszy do przemyślenia.

Dnia 20.05.2007 o 17:07, Alamut napisał:

Bym zapomniał Hubi, miałem Cie pochwalić za twoje opowiadanka o KP - rzeczywiscie jesteś wielkim
fanem.

Które to konkretnie czytałeś ?? Nie nie jestem wielkim fanem, ja się dopiero zaczynam powoli w to wkręcać, wiele się muszę nauczyć o postaciach (obecnie próbuje rozgryźć Shego jakby nie patrzeć jest to jedna z bardziej tajemniczych postaci. Wiemy raczej niewiele o jej przeszłości, nie znamy jej motywów "Przejścia na Ciemną Stronę" ani tego jak była traktowana kiedy była np. nastolatką. Wiemy o niej naprawdę niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.kogo uważacie za najpotężniejszego wroga kim?? bo ja uważam ,że to strzyga.2.co według was jest najlepszym wynalaskiem drakena,dementora lub innych?? bo mi się podobał taki samolot co wysysał wode z jezior

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 17:10, albinskia napisał:

wiem ;) ale dlamnie on zawsze będzie rosem ;P

Cóż ja osobiście jestem uczulony na Polskie tłumaczenia angielskich nazw. Cały myk polega na grze słów Kim Possible odnosi się bezpośrednio do powiedzonka które powtarza ojciec Kim "Nothing is Impossible for Possible" Z kolei nazwisko Rona to chyba zgrywa z jego kiepskich zdolności bojowych... To zresztą też traci na wartości bo w pierwszym odcinku 4 Sezonu, Ron został Running Backiem drużyny footballowej w Middleton. Mówiąc krótko tak dobrze umie uciekać i robić uniki że drużyna przeciwnika padła ze zmęczenia próbując go złapać. Zyskał dzięki temu nick Unstoppable (Niepowstrzymany, Nie do zatrzymania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 17:15, albinskia napisał:

1.kogo uważacie za najpotężniejszego wroga kim?? bo ja uważam ,że to strzyga.

Shego. Owszem jest ona Arcy-wrogiem Kim, jednak za najpotężniejszego jej wroga uważam... Rona. Każdy kto obejrzał odcinek Bad Boy (Ron przejął zło Drakkena) musi przyznać że Ron jest niesamowicie kompetentnym villainem (bijącym na głowę każdego innego) zdołał nawet zastraszyć Shego (Strzygę) która grzecznie i bez szemrania wykonywała jego rozkazy.

Dnia 20.05.2007 o 17:15, albinskia napisał:

2.co według was
jest najlepszym wynalaskiem drakena,dementora lub innych?? bo mi się podobał taki samolot co
wysysał wode z jezior

Zdecydowanie najwięcej zamieszania był w stanie dokonać Attunidator (nie wiem jak go przetłumaczono na Polski) W domyśle miał wysysać z człowieka dobrą i złą energię, a potem wtłaczać z powrotem tylko złą. Jednakże nigdy go nie wykorzystano w ten sposób. Za pierwszym razem wydarł z Drakkena jego dobro i zło po czym jego Zło zostało przelane na Rona. Za drugim razem pewna villainka zmieniła charaktery Team Go (braci Shego) na złych, a Shego z kolei stała się dobra.
Attunidator to według mnie najbardziej zakręcony wynalazek, został stworzony przez Jacka Hencha z Hench Co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cieszę ,żę na gram są fanowie(oprócz mnie)kim kolwiek(posyble) ja tam jestem fanem wszystkich serjali z disney chanel . ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a wiem no to był fajny odcinek. draKEN BYŁ UROCZY ROBIĄC BABECZKI ;P hubi zapraszam na moje gg:234552 to se spokojnie pogadamy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 23:23, Hubi Koshi napisał:

Hmm sądzę że ten obrazek cie zainteresuje wyszperałem go dzisiaj na www.deviantart.com. Konkretnie
tutaj -> http://www.deviantart.com/deviation/39505575/


Strange..., ale troche logiki ma.

Co jeszcze do umiejetności bojowych Rona - nie należy zapominać, że wchłonął umiejetności małpiego karate z tych czterech stauetek i przez japończyków jest uważany za najwiekszego bohatera :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 12:16, Alamut napisał:

Co jeszcze do umiejetności bojowych Rona - nie należy zapominać, że wchłonął umiejetności małpiego
karate z tych czterech stauetek i przez japończyków jest uważany za najwiekszego bohatera :D.

Tzw. Mystical Monkey Power, co ciekawsze z tego co można wyłapać w kreskówce jest on w tym o wiele lepszy niż Monkey Fist czy Rufus. Jakby nie patrzeć w odcinku kiedy posłali go do Japonii wywołał małe trzęsienie ziemi, a w pierwszym filmie kinowym Stitch in Time skopał tyłek genetycznie dopakowanego Drakkena i rozwalił całkiem spore statuy w Sali tronowej Shego. Innymi słowy, Ron Rules XD. A Racja, jest też świetny jeśli chodzi o walkę kijem... chociaż przy okazji raz stracił ciuchy, ale to tak swoją drogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pytanie kto jest najwiekszym wrogiem: oczywiscie Shego[\b] :D.
Być moze racje ma Hubi, że Zoltar alter ego rona jest najniebezpieczniejszy, ale nie potrafie tego stwierdzić ponieważ odcinka nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować