Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Guillemot nakłania do obniżenia ceny PS3

26 postów w tym temacie

pepsi

Szef Ubisoftu, Yves Guillemot, stwierdził, że Sony musi zmniejszyć cenę PlayStation 3, by zniwelować straty, związane z dystrybucją konsoli. Zdradził też, że jego firma planuje wydać na terenie Europy grę, będącą exclusivem dla PS3.

Przeczytaj cały tekst "Guillemot nakłania do obniżenia ceny PS3" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No owszem obniżka by się przydała, choć biorąc pod uwagę to co w PS3 jest to te 600$ to i tak nie jest tak okropnie dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Szef Ubisoftu, Yves Guillemot, stwierdził, że Sony musi zmniejszyć cenę PlayStation 3, by zniwelować straty, związane z dystrybucją konsoli"

Jeżeli Sony dopłaca do każdej wyprodukowanej konsoli, to w jaki sposób obniżka ceny może zniwelować straty firmy?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 11:33, shinian napisał:

"Szef Ubisoftu, Yves Guillemot, stwierdził, że Sony musi zmniejszyć cenę PlayStation 3, by
zniwelować straty, związane z dystrybucją konsoli"

Jeżeli Sony dopłaca do każdej wyprodukowanej konsoli, to w jaki sposób obniżka ceny może zniwelować
straty firmy?:P


No ciekawy paradoks wynikł, choć cena PS3 mogła by być niższa bo jak dla mnie to "lekka" przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 11:33, shinian napisał:

"Szef Ubisoftu, Yves Guillemot, stwierdził, że Sony musi zmniejszyć cenę PlayStation 3, by
zniwelować straty, związane z dystrybucją konsoli"

Jeżeli Sony dopłaca do każdej wyprodukowanej konsoli, to w jaki sposób obniżka ceny może zniwelować
straty firmy?:P

Zarabia się na grach a nie konsolach, chodzi o to aby sprzedać jak najwięcej konsol, a potem zarabiać na grach. Cena nie może być za niska bo wtedy firma zbankrutuje wcześniej niż zacznie zarabiać na grach. Myśle że obniżka o 100 euro wystarczyłaby aby skusić więcej osób, ale i tak podstawą są gry, których aktualnie nie ma na ps3. Jakby były dobre gierki to i w tej cenie zeszłoby kilka razy więcej konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bardzo prosto obnizka ceny =zwiekszenie sprzedazy konsol=zwiekszenie sprzedazy gier=kasa za gry dla sony


bo kazda firma robiąca gry płaci sony jakas tam czesc z kazdej sprzedanje gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obniżka ceny nie za bardzo może pomóc aczkolwiek trochę. Chodzi głównie o gry. Gdyby PS3 miała jakieś Exclusive''y, to warto było by za nią zapłacić tyle ile kosztuje. Obecnie nawet jakby kosztowała tyle co Xbox 360, to i tak ktoś by się na Xa zdecydował - dlaczego ? Ano dlatego, że więcej GIER na niego jest i to ... DOBRYCH gier.

GRY GRY GRY. Trzeba sypnać troche kasy dla producentów i załatwić sobie exclusivy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 12:18, PioTRaS napisał:

Exclusive na PS3 będą ale od 2008 roku, X-boxa też nie miał zbyt wiele ciekawych gier w pierwszym
jego roku.


Czy ja wiem, świetnie bawiłem się przy GRAW1 (średnia metacritics 80/100) , Perfect Dark Zero (81/100) i DoA IV (85/100) i Kameo (79/100) . Do tego dochodzi jeszcze PGR3 w którego nie grałem a który zebrał średnią z recenzji 88/100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sony ze swoimi stratami raczej nie pozwoli sobie na znaczną obniżkę cen, przy tak nadszarpniętym budżecie firmy. Może niech obniżą ceny innych produktów żeby zniwelować straty? fe: kino domowe czy ceny kamer - na to mogą sobie pozwolić. Ich marketingowcy chyba się powoli zaczynają obawiać o posadę, jak nie - to chyba powinni zacząć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh exclusive''a dla PS3? Wolne żarty:P, jak sony nic nie zrobi aby zwiększyć sprzedaż to za miesiąc usłyszymy...exclusive''a dla X360...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lecz co na to ci, którzy już zakupili PS3 (lol pseudo-rym)? Oczywiście ja do nich nie należę :D A PS3 i tak nie kupię nawet jakby było tańsze od X360 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 15:47, Geglash napisał:

Lecz co na to ci, którzy już zakupili PS3 (lol pseudo-rym)? Oczywiście ja do nich nie należę
:D A PS3 i tak nie kupię nawet jakby było tańsze od X360 :)

oczywiście jak można wydawać 2500zł na coś co jest nie warte nawet połowy tej sumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 16:02, PtaQ15 napisał:

> Lecz co na to ci, którzy już zakupili PS3 (lol pseudo-rym)? Oczywiście ja do nich nie
należę
> :D A PS3 i tak nie kupię nawet jakby było tańsze od X360 :)
oczywiście jak można wydawać 2500zł na coś co jest nie warte nawet połowy tej sumy.


to miał być żart??? wiesz wogole co znajduję sie w PS3...cena w porównaniu z osiągami konsoli jest dobra !No ale cóż 2,6k to sporo pieniędzy:za jakość sie płaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować