Zaloguj się, aby obserwować  
kuba121

Piraci z Karaibów

713 postów w tym temacie

Znalazłem ostatni egzemplarz w carrefour!:D A nie będę NXK zamawiał w sklepie, bo drożej mnie to wyniesie niż jakbym normalnie kupił, no i trzeba czekać.:P A tak zapłaciłem.. 18.90! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kilka pytań i uwag

Grając na podstawowej wersji 1.0 grafika była ok wszystko cacy ale w rozgrywce brakowało kilku elementów. które wnosi patch 1.03 tylko jest jedno ale ten patch bowoduje u mnie błędne wyświetlanie grafiki wody (masakara) i także kilka błędów - mając jeden statek mogę śmiało brać misję od kupców a gdy mam np 2 to już nie - ????? - ale można to przeżyć ale wyświetlanie grafiki wody to już nie da się raczej i mam pytanie czy ktoś wie jak można to poprawić ????
Pytałem kiedyś pomocy technicznej i nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też mam podobny problem, gram w wersji z extra klasyki czyli 1.03 i dopiero po rozpoczeci nowej gry pojawily sie poroblemy z teksturam(przeszedlem prawie raz gre[do czarnej perly i stwierdzilem ze kiepskie mam umiejetnosci i zagralem od nowa]i, wchodze np na wybrzerze w Tej francuzkiej wyspy(nie pamietam nazwy a niechce napisac zle) i wszystko szare oprocz kawalka przy wodzie, reszta szara bez liń i tekstur, tak samo w jaskini w Dousen, kilka tekstur a reszta ciemno szara ze 10 min szukalem przejscia, i tak z niektory,mi teksturami, reinstalki nie pomogly. A co do kupcow to ostatni biore zlecenia i jak dojezdzam nawet na czas to niemam opcji oddania. Pewnie dopiero po formacie pomoze ale narazie takiego zamiaru niemam. A moje pytanie kieruje sie do zadania "Na ratunek córce Toffa" Wczesniej to poszedlem sie go zapytac, dostalem zadanie i odrazu w porcie moglem isc na jego statek, teraz ide nawet do gubernatora i do portu i mam dwie opcje:

Wklejam zdjecie :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/62d3f862eecc0698.html

Niewiem czy to wina bledow jakie opisalem powyzej czy tez poprostu musze zrobic cos jeszcze co w poradniku niema, moze jak wyplyne z dousen bez zadania i ponownie przyplyne bede mial opcje? Aha jak klikam na ... to nic sie nie dzieje, niemoge wejsc na jegfo statek tylko na swoj a jak klikne na druga opcja to musze wyjsc z portu recznie bo jak szybka podroz to pisze ze cos sie wydarzy a nic sie nie dzieje

P.S Przed rozpoczeciem gry od nowa reinstalowalem gre bo mialem takie nie dociagniecia jak atakowanie fortu greenfort bez ostrzalu z dzial fortowych co psulo troche klimat, a teraz atakuja oraz tekstury mam zwalone w poszczegolnych momentach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Woda u mnie na pierwszym planie wygląda świetnie, ale dalej bardziej przypomina lodowisko... No ale nie o tym chciałem.

Gra jest świetna, ale polonizacja do bani. Owszem, jest wierna, ale wygląda jakby robili ją ludzie, co z angielskiego mieli 5, ale z polskiego góra 3-. W dialogach brak jakiejkolwiek lekkości, również stylistycznej. Wszystkie wyglądają na "grubo ciosane", szyk zdań czasem woła o pomstę do nieba. Nie wspominam nawet o pomyłkach w takich sprawach jak płeć mówiącego czy sposób zwracania się do drugiej osoby. Nathaniel i Danielle - wolni strzelcy, żeglarze, starzy znajomi, między którymi wg zamysłu twórców miało "iskrzyć", zwracają się do siebie per "pan" i "pani". Wygląda to o tyle głupio, że czasami bohater powie do kobiety "skarbie" czy rzuci jakimś pieprznym żarcikiem. Ale założę się że sytuacja wynika z jednej angielskiej formy określającej rozmówcę (you zamiast "ty" oraz "pan"). W ten sposób zarżnięto sporą część klimatu gry - zamiast luźnych pogaduszek, mamy wypowiadane z drętwotą godną manekina z kijem w d...

Marzyłoby mi się, żeby CDP wydało patcha do polonizacji. Niech wywalą na pysk poprzednich tłumaczy, których nieporadność jest czasem zabawna a czasem żenująca, i dodadzą do tekstu nieco humoru i polotu. Nawet mogą mnie zatrudnić do tłumaczenia, zgodzę się za niewygórowaną cenę.;) No ale trzeba przyznać, że polonizacja tej gry to wpadka jakich mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 23:23, Kufelk napisał:

Mam małe pytanie, gdzie są małpy w grze?


Małpy spotkałem tylko raz - biegnąc NOCĄ przez dżunglę. Takie śmieszne małpie kościotrupki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tu chyba pytanie o najlepszą broń w grze. Jak na razie znalazłem pistolet czterolufowy (w misji z Artois Voysey) i szkwał - taką szabelkę, którą można znaleźć podczas misji o dziwnych wydarzeniach na archipelagu. Pchnięcie: 30% i obrona: 30%. Nie pytajcie mnie, w którym miejscu, bo nie wiem. Biegałem po jaskini porywaczy, a potem po pokładzie ich okrętu, opróżniając skrzynie. Potem szkwał był już w moim ekwipunku, więc pewnie znajdował się w jednej ze skrzyń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2006 o 19:31, military napisał:

Gra jest świetna, ale polonizacja do bani. Owszem, jest wierna, ale wygląda jakby robili ją
ludzie, co z angielskiego mieli 5, ale z polskiego góra 3- (...)


Z angielskiego piątki też nie mieli ;) Wystarczy się wsłuchać w to, co mówią napotykane przez bohatera osoby. Najbardziej rozbawiło mnie tłumaczenie słów mnicha: "Change your evil ways before it''s too late!" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni nie mówią swoich kwestii, oni mają przygotowanie parę powitań, ale to co mówią zawsze jest inne, więc tutaj tłumacze nie dali ciała.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 17:34, military napisał:

Oni nie mówią swoich kwestii, oni mają przygotowanie parę powitań, ale to co mówią zawsze jest
inne, więc tutaj tłumacze nie dali ciała.:)


Ten mnich akurat zawsze mówił to samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, nie wiecie jak odbudować sobie reputację? Wykonałem misje zabójcy i jestem "postrachem oceanów", i wszystko byłoby fajnie gdyby nie to, że nikt nie chce mi dawać żadnych zleceń! Raz spotkałem w jakiejś knajpie kolesia, co oferował polepszenie kontaktów z jakimś krajem, ale nie dość, że już go nigdzie nie ma, to jeszcze ciągle brakuje mi pieniędzy, a on słono sobie liczył... W ogóle jestem w głupiej sytuacji - mam mało kasy bo nikt mnie nie zatrudnia, a nikt mnie nie zatrudni dopóki nie polepszę reputacji, a do tego potrzeba pieniędzy... Błędne koło. Tylko gubernator Isla Muelle dał mi zlecenie. Zatopić statek. Mój statek. To chyba błąd w grze... Ogólnie nie wiem, jak wybrnąć z tej patowej sytuacji, potrzebuję lepszej reputacji a nie wiem jak ją uzyskać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobaw się w przemytnika i udaj się do fortu piratów - tam znajdziesz zlecenia . Potem ( powinno ) ci się odblokować możliwosć wykonania zlecenień dla kupców . Trzymj sie jednej strowy ( najlepiej francji , albo hiszpani) . Co do zabójcy . Jeśli wokonałeś wszystkie zadania możesz ( tak słyszałem , ale sam nie próbowałem ) zabić chlebodawcę i poinformować gubernatora wyspy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2006 o 11:29, military napisał:

Masz na myśli fort piratów na Que...cośtam Co..costam? Czy inny, bo chyba na innych wyspach
też mają jakieś kryjówki?

Tak tam ( tez nie pamietam nazwy ) ale tak tam ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wy graliście w ogóle w tych piratów, bo mam wrażenie, że oglądaliście tylko pudełko! Nie umiecie napisać nazw wysp!? To taki banał...

Fallaise de Fleur - francuzi
Douwesen - holendrzy
Isla Muelle - hiszpanie
Oxbay, Redmond, Greenford - anglicy
Quebradas Costillas - piraci
Khael Roa - wyspa z świątyniom Inków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Odpowiadam na posta na temat reputacji.
Otóż.
Udaj się do jakiegokolwiek kościoła na jakiejkolwiek wyspie (na której jest kościół) i przekaż datki. (najlepiej jak największe ;-])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2006 o 11:42, mallard napisał:


Odpowiadam na posta na temat reputacji.
Otóż.
Udaj się do jakiegokolwiek kościoła na jakiejkolwiek wyspie (na której jest kościół) i przekaż
datki. (najlepiej jak największe ;-])


Dzięki:) zapomniałem o kościołach... życiowa gra:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2006 o 11:42, mallard napisał:


Odpowiadam na posta na temat reputacji.
Otóż.
Udaj się do jakiegokolwiek kościoła na jakiejkolwiek wyspie (na której jest kościół) i przekaż
datki. (najlepiej jak największe ;-])

ja również - a przy okazji na Douwesen jest kościołek , a okow katakumby - jak się do nich dostać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować