Zaloguj się, aby obserwować  
kuba121

Piraci z Karaibów

713 postów w tym temacie

Wielkie dzięki ale ja na razie walczę na morzu bo mam 2 fregaty i 2 niszczyciele, bo chcę zdobyć punkty zdolności. Ale rada korzystna dziex. Masz gg?? Może mi podasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej milaosz dzięki mam już pistolet dwulufowy ale muszę jeszcze zdobyć tasak, tylko że musze przejść przez dżungle na Oxbay, bo jestem przy misji o rozwaleniu Greenford i nie mogę zacumować ani przy Oxbay ani przy Greenford, jedyna szansa to przejść przez dżunglę od strony latarni morskiej. Powiedz mi jeszcze, bo mam problem z trafieniem moimi działami pokładowymi w działa fortu Greenford to co muszę poprawić żeby mi było łatwiej w nie trafić? Czy celność jest dobra do tego? Aha i powiedz mi na oko ile muszę zdobyć PD (punkty doświadczenia), aby zdobyć następny awans, poziom????? Bo czy zatapianie statków to dobry sposób na zdobywanie PD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, przez który już dawno zatrzymałem się w grze. Mianowicie nie mogę zniszczyć statku, strażnika więziennego, który ucieka z jakimś posążkiem. Misja 13.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już go zniszczyłem! Ile masz statków??? Dobra rada weź zdobądź kilku oficerów i zaatakuj ten statek abordażem lub odpłyń w otwarte morze i tam go wal z armat żeby Cię nie dosięgły fortowe armaty Oxbay. Ja go zatopiłem bo miałem 2 niszczyciele i 2 fregaty i Tobie też tak radzę! Powodzenia i Wesołego Alleluja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 19:49, Adam Rurek napisał:

Ej milaosz dzięki mam już pistolet dwulufowy ale muszę jeszcze zdobyć tasak, tylko że
musze przejść przez dżungle na Oxbay, bo jestem przy misji o rozwaleniu Greenford i
nie mogę zacumować ani przy Oxbay ani przy Greenford, jedyna szansa to przejść przez
dżunglę od strony latarni morskiej. Powiedz mi jeszcze, bo mam problem z trafieniem moimi
działami pokładowymi w działa fortu Greenford to co muszę poprawić żeby mi było łatwiej
w nie trafić? Czy celność jest dobra do tego? Aha i powiedz mi na oko ile muszę zdobyć
PD (punkty doświadczenia), aby zdobyć następny awans, poziom????? Bo czy zatapianie statków
to dobry sposób na zdobywanie PD?


Najlepiej tak zrób że wejdź w widok pierwszej osoby na pokładzie i wyceluj tak w fort aby celownik zaczął migać na zielono - wtedy jest doskonały strzał. Co do awansu to ja nie wiem który masz poziom. Za pierwszym razem trzeba mieć z 25000 a następny chyba 50000 (nie pamiętam dobrze). A niszczenie statków to bardzo dobry sposób na pointy, dobre jest też wypełnienie wszystkich 6 dodatkowych misji/scenariuszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 09:40, Adam Rurek napisał:

A jak sprawdzić poziom?

No przypomnij se ile razy miałeś awans i ile razy sobie punkty przyznawałeś.

Dnia 23.03.2008 o 09:40, Adam Rurek napisał:

I gdzie są te dodatkowe misje/ scenariusze?

Jest ich 6.
1.Od stoczniowca na Oxbay powinieneś dostać skrzynię którą powinieneś dowieźć na Redmond
2. Na Douwnsen przed Ratuszem powinny stać trzy kobiety - pogadaj z nimi
3. W tawernie na Douwnsen powinien siedzieć człowiek nazwiskiem Toff - zagadnij go
4. Idź do ratusza na Isla Muelle i pogadaj z admirałem
5. Na Coneciao czy gdzie indziej powinieneś uratować Artoisa Voisey z którym związany jest skarb 50000
6. Płatny morderca - na jakiejś wyspie powinien cię zaczepić gościu imieniem Ambroz Bricenos/
Do tych wszystkich misji potrzebna jest reputacja bohatera
Lecz skoro już zaatakowałeś Greenford a nie dysponujesz poprzednimi zapisami tych misji już chyba nigdy nie będziesz mógł wypełnić,

Dnia 23.03.2008 o 09:40, Adam Rurek napisał:

A widok pierwszej osoby jak?

Naciśnij TAB

Dnia 23.03.2008 o 09:40, Adam Rurek napisał:

A tak a propos celownik na forcie miga na czerwono

To dobrze

Ogólnie powinieneś zapisywać bardzo często grę i na osobnych slotach. Każda fabuła (główna i poboczna) jest bardzo rozbudowana dlatego czasem warto nawet zacząć grę od początku by przejść wszystkie scenariusze od początku. Pamiętaj też aby nigdy nie wypełniać kilku misji dodatkowych jednocześni bo mogą one się przeplatać na jednej wyspie i wszystko może się pomieszać tak że będzie trzeba się cofać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, ale cholera mam problem z trafieniem dział w forcie w Greenford! Dasz mi jakąś pomoc co muszę zrobić! Bo muszę przyznać że jestem idiotą miałem już rozwalony fort i mi sie pojawiła informacja z tym nie wysyłaj!!!!!!! Milaosz pomóżżżżżż plsssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 20:59, Adam Rurek napisał:

Ok dzięki, ale cholera mam problem z trafieniem dział w forcie w Greenford! Dasz mi jakąś
pomoc co muszę zrobić! Bo muszę przyznać że jestem idiotą miałem już rozwalony fort i
mi sie pojawiła informacja z tym nie wysyłaj!!!!!!! Milaosz pomóżżżżżż plsssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss!


Płyniesz do fortu i powinna cię przywitać kanonada dział. Nie musisz celować tylko od razu dawaj spację. Po zniszczeniu 6 dział powinni zaniechać strzelania. Ustaw się blisko fortu i nawalaj kartaczami. Potem spójrz przez lunetę na fort i sprawdź ile mają załogi. Gdy stwierdzisz że z taką liczbą se poradzisz nawalaj dalej kulami aż rozwalisz fort. Wtedy powinieneś mieć dość głośny dźwięk i komunikat że fort jest rozwalony. Wyładuj się z załogą i zrób siekę. Każde rozwalenie działa powinno mieć komunikat u góry.
Jeśli Fort od razu do ciebie nie strzela to znaczy że jest coś nie tak. Może nie wysadziłeś przedtem Danielle przy latarni czy coś. Bo jak nie to zdobywanie będzie bez sensu.
Aha i staraj się nie stracić żadnych statków bo potem będziesz musiał odeprzeć atak wrogiego szwadronu a to też jest niezła jatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja podpływam pod ten fort i nikt do mnie nie strzela. I muszę rozwalić z 15 dział i robię to w trybie 1 osoby. Ale nikt do mnie nie strzela. 2 razy udało mi się rozwalić fort tylko raz mnie zabili a drugi raz mi się wyłączyło. Czy poprawienie celności w zdolnościach coś pomoże? Bo mam problem nawet jak mam ten żółty i czerwony celownik to nie mogę rozwalić ich po tym jak wtedy straciłem tamtą szansę. Nie idzie mi. Ale nikt do mnie nie strzela z fortu, ale działa mogę niszczyć tylko bez celowania nie wiem jak. I na koniec mam 4 statki więc chyba se dam radę ( 2 niszczyciele i 2 fregaty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie spokojnie poradziłem z fortem, miałem statek : "okręt liniowy" zdobyty abordażem na anglikach :D
Zasięg miałem taki że nawet ich pociski nie dolatywały, a ja spokojnie rozwaliłem ich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 12:17, Adam Rurek napisał:

Ja podpływam pod ten fort i nikt do mnie nie strzela. I muszę rozwalić z 15 dział i robię
to w trybie 1 osoby. Ale nikt do mnie nie strzela. 2 razy udało mi się rozwalić fort
tylko raz mnie zabili a drugi raz mi się wyłączyło. Czy poprawienie celności w zdolnościach
coś pomoże? Bo mam problem nawet jak mam ten żółty i czerwony celownik to nie mogę rozwalić
ich po tym jak wtedy straciłem tamtą szansę. Nie idzie mi. Ale nikt do mnie nie strzela
z fortu, ale działa mogę niszczyć tylko bez celowania nie wiem jak. I na koniec mam 4
statki więc chyba se dam radę ( 2 niszczyciele i 2 fregaty)


a jak blisko podpływasz?
Skoro nie strzelają do ciebie to znaczy że coś jest nie tak. Sprawdź w dziennikach misji czy coś trzeba zrobić jeszcze.
Wysadziłeś też Danielle na brzegu? I czy jak wyładowałeś się do fortu, zasiekałeś wszystkich żołnierzy to jeszcze idziesz do portu i miasta by wszystkich zasiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz mnie, wysadziłem ją, ale jak wtedy ten raz władowałem się do środka to mnie zabili od razu przy bramie. Tylko mi chodz że mam problem z trafieniem w te głupie fortowe działa. Pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 17:48, Adam Rurek napisał:

Nie rozumiesz mnie, wysadziłem ją, ale jak wtedy ten raz władowałem się do środka to
mnie zabili od razu przy bramie. Tylko mi chodz że mam problem z trafieniem w te głupie
fortowe działa. Pomóżcie


Ale jak to walisz kulami armatnimi lub granatami (tymi jest szybciej) i nic? Może jesteś za blisko albo za daleko od fortu. W ten fort trzeba naprawdę długo nawalać. A w środku to uważaj, trzymaj się z tyłu i atakuj od tyłu i weź min. 10 mikstur leczniczych bo inaczej rady nie da.
I jeszcze jedno. Jak naciskasz spację to patrz gdzie te kule trafiają. Jak w mur to dobrze jak we flanki to najlepiej. Statek sam powinien wycelować i dobrze walić. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale sprawdź w opcjach jaki masz styl żeglugi - zręcznościowy czy realistyczny (lepiej by był zręcznościowy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie. Ma ktoś poradnik do tej gry? W googlach nic nie moge znaleźć bo wyskakują Piraci z Karaibów na Krańcu Świata. Chodzi mi dokładnie o opis wszystkich misji głównych i pobocznych i objaśnienie do czego służą skille typu Celność, dowodzenie, handel, szczęscie itp itd( co poprawiają np. celność o ile poprawia celność statku i czy nie daje może jakiegoś innego bonusu)
Mój email lukasz9696@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 08:35, luki9696 napisał:

Witam! Mam pytanie. Ma ktoś poradnik do tej gry? W googlach nic nie moge znaleźć bo wyskakują
Piraci z Karaibów na Krańcu Świata. Chodzi mi dokładnie o opis wszystkich misji głównych
i pobocznych i objaśnienie do czego służą skille typu Celność, dowodzenie, handel, szczęscie
itp itd( co poprawiają np. celność o ile poprawia celność statku i czy nie daje może
jakiegoś innego bonusu)
Mój email lukasz9696@wp.pl


Jeśli masz tą grę w extra klasyce to w instrukcji spójrz na koniec - tam jest cały opis przejścia. Ale czy to jest w starym wydaniu to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam. W poradniku mam opisy misji głównych i pobocznych. A skille znam prawie na pamięć.

Celność - odpowiada za to, ile kul z Twojego statku podczas odpalenia salwy trafi we wrogi statek. Jak masz mało, to wiele pocisków może spaść do wody albo przelecieć nad statkiem. Im wyższy, tym większe prawdopodobieństwo, że trafisz w statek
Dowodzenie - tu chodzi głównie o koszty utrzymania i najmu załogi. Im wyższy - tym taniej.
Handel - im wyższa zdolność handlu, tym zakupy tańsze, a ze sprzedaży można więcej zarobić.
Szczęście - przydaje sie jak grasz w kości. Im więcej punktów szczęścia, tym wyższe prawdopodobieństwo, że wygrasz. O ile pamiętam, jak masz wysoki poziom szczęścia to mniejsze prawdopodobieństwo, że trafisz w lesie na bandytów, lub nawiniesz się na wrogi okręt.

Jaki quest Cię interesuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to wszystkie bo dopiero zaczynam od początku. A mógłbyś powiedzieć mi o wszystkich tych skillach? Bardzo byłbym wdzięczny. Jak masz jakiś poradnik na kompie to wyślij mi na maila którego podałem wyżej, a jak nie to napisz mi przynajmniej tutaj opis tych sklli i jakoś w skrócie opis wszystkich misji pobocznych, bo główne raczej przejdę sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 11:07, luki9696 napisał:

Ogólnie to wszystkie bo dopiero zaczynam od początku. A mógłbyś powiedzieć mi o wszystkich
tych skillach? Bardzo byłbym wdzięczny. Jak masz jakiś poradnik na kompie to wyślij mi
na maila którego podałem wyżej, a jak nie to napisz mi przynajmniej tutaj opis tych sklli
i jakoś w skrócie opis wszystkich misji pobocznych, bo główne raczej przejdę sam.


Masz tu skrót dwóch pobocznych:
1. Na ratunek córce Toffi. - Na wyspie Douwesen wejdź do tawerny i pogadaj z gościem w zielonej bluzce (siedzi pod schodami). Poprosi cię o uratowanie córki z rąk piratów. Idź jeszcze do Gubernatora i powiedz o co biega. Po wyjściu do portu powinieneś mieć okazję zabić pirata który porwał dziewczynę. Porozmawiaj z dziewczyną i wracaj do gościa w tawernie a potem do gubernatora - od gościa dostaniesz szablę a od gubernatora - kasę. Do tego scenariusza potrzebujesz statusu Bohater
2. Odszukaj syna floty Hiszpańskiej. - idź do ratusza na Isla Muelle i pogadaj z admirałem. Będziesz szukał jego syna. Skieruj się do Redmond. Idź do tawerny i pogadaj z karczmarzem a potem idź do dżungli i pogadaj z kobietą która jest tam na spacerku. Wracaj na Isla Muelle. Tam od admirała dowiesz się że chłopaka porwano. Płyń do Falaise de Fleur i idź do tawerny. Tam podsłuchaj rozmowy 2 gości. Gdy będziesz pewien daj im znak. Jeden z nich zaprowadzi cię do jakiegoś domu. Tam przekaż okup i uwolnisz syna admirała. Wracaj na Isla Muelle. Tam nie tylko dostaniesz sporo kasy ale też darmowego oficera - syna admirała. Tu też potrzebny jest status bohater.

To są dwa scenariusze na 6 pobocznych. Następne dam kiedy indziej bo następne są znacznie dłuższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jest do licha! Nie mogę zabić tych żołnierzy w forcie w Greenford! Fort niszczę już bez problemu dzięki trybowi żeglugi zręcznościowemu (miałem na realistycznym i to było złe), dzięki za pomoc Milaosz, ale wjeżdżam do fortu (nie mogę kartaczami strzelać) i tam jest moich 5 a Anglików 20. To jest bez sensu. Co mam zrobić? Walczę, zabijam może z 5 i mnie otacza gdzieś z 15 i dźgają mnie niemiłosiernie. To jest niemożliwe. Raz zabiłem 15 goniło mnie 2 i mnie zapędzili w kozi róg. Eh! Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować