Zaloguj się, aby obserwować  
Valerina

Muzyka klasyczna

37 postów w tym temacie

Dnia 04.06.2007 o 17:59, Azrathel napisał:

smyczkowe.


Vivaldi - Le quattro Staggioni
czyli Cztery Pory Roku Vivaldiego. Chyba najsłynniejsze koncerty tego kompozytora. Poza nimi możesz posłuchać utworów skomponowanych przez Vivaldiego na YT, większość została skomponowana na instrumenty smyczkowe.

Jak na razie nie dużo interesowałem się muzyką poważną, ale chyba wątek zmobilizuje mnie do dalszych starań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muzyki klasycznej raczej nie słucham tak na codzień (okręcam się w utworach nieco "ostrzejszych") ale ostatnio, mam wrazenie zacząłem słyszeć jakby więcej i naprawde niektóre utwory klasyczne rozwalają wszystkich metalowych czy rockowych wymiataczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 17:59, Azrathel napisał:

taradada! temat dla mnie ^^

czy możecie mi polecić jakieś konkretne utwory/kompozytorów?
chodzi mi przede wszystkim o ''kawałki'' (wybaczcie określenie, ale skończyły mi się
synonimy ;)) smyczkowe.
znajdzie się coś dla mnie?


Z muzyki smyczkowej absolutnie utworem obowiązkowym jest wg mnie Lot Trzmiela Rimskiego- Korsakowa.
A z klasycznej muzyki filmowej polecam ścieżkę z filmu Salto. Muzykę napisał Wojciech Kilar. Jako instrument solowy wykorzystał kontrabas. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 25.03.2009 o 20:36, Weronika7777 napisał:

Z muzyki smyczkowej absolutnie utworem obowiązkowym jest wg mnie Lot Trzmiela Rimskiego-
Korsakowa.
A z klasycznej muzyki filmowej polecam ścieżkę z filmu Salto. Muzykę napisał Wojciech
Kilar. Jako instrument solowy wykorzystał kontrabas. :)


Powiem krótko muzyki klasycznej słucham w RMF Classic i chociaż lubię ten gatunek muzyki to w porównaniu
do twojego obeznania w tej dziedzinie sztuki jestem powiedzmy ignorantem owszem odróżniam Chopina od Mozarta i takie tam ale nie mógłbym prowadzić dyskusji na poziomie o Muzyce klasycznej.
Zupełnie inaczej ma się sprawa jeśli chodzi o muzykę filmową tutaj jestem w stanie coś niecoś powiedzieć
w danym temacie.
Oprócz wymienionego przez Ciebie Salta bardzo lubię muzykę Kilara z filmów:
Przygody Pana Michała (serial ekranizacja Pana Wołodyjowskiego)
Pan Tadeusz
Pianista
Smuga Cienia
i Ziemia Obiecana.

Ps. Jest osobny temat na forum Muzyka filmowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchuję sobie od czasu do czasu "Bach - Complete Works". Tak dużo skomponował Bach utworów, że zajmie mi to całe życie. Generalnie lubię muzykę barokową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ogółem słucham rapu,ale muzyka klasyczna mi się podoba,można się wsłuchać a tym samym przenieść się w inny świat^^.Ale ze mnie filozof xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 23:52, Malevyn napisał:

skad go znales ?


Czasami sam siebie zaskakuję jeżeli chodzi o znajomość, często mało popularnych, utworów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować