Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gothic 4 w drodze

462 postów w tym temacie

Wielka szkoda, że Gothic został tak zabity.. najpierw 3 część, straszny crap, a teraz jeszce nie będzie tego tworzył PB i w dodatku będzie dla konsol. Może przynajmniej na konsolach będzie jakiś sensowny system walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2007 o 23:12, Bartold-1991 napisał:

Jeśli chcą zmienić producenta, to niestety w grę wchodzi jedynia Bathesda - no bo kto inny?


Haha, to się uśmiałem... Bethesda? To chyba ostatnia firma, która weźmie się z Gothica. Po raz, że mają teraz Fallouta 3 i z PEWNOŚCIĄ nie odstawią TES V, nagle ma wyskoczyć inny projekt? A po drugie - Gothic został drugą po NWN marką obecnie rywalizującą z The Elder Scrolls. To tak, jakby świetny trener najlepszego klubu nie wiadomo po co nagle przeniósł się do lokalnego rywala. I teraz nagle Gothic? Doprawdy, dawno nie słyszałem większej głupoty...

Dnia 23.05.2007 o 23:12, Bartold-1991 napisał:

Skusze sie jedynie jesli zrobia Gothic World Online hhe To mogloby zaskoczyc mnie ; Gothic
zawierajacy wszystkie swiaty ze wszystkich czesci i jeszcze wicej ;p
pozdrawiam wszystkich


Na gramie chyba był już dawno temu news o tym, że JoWood szykuje Gothic IV i Gothic Online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2007 o 23:10, CyberPanki napisał:

Żal.pl oO A dzięki takim pomysłom klimat serii pęka jak mydlana bańka :I Na takie ''cuda''
(oczywiście stawiam je w negatywnym świetle) to jedynie gry z serii The Elder Scroll mogą sobie
pozwolić. Gothic to wyrafinowana rozrywka na wysokim poziomie, a nie jakieś bawienie się wyglądem
postaci i udawanie bosa bo dodałem sobie +10 do siły i się ciesze. Co do mentora to kolejny
iście genialny pomysł tylko nie dla Gothic''a. W takiej kolejnej części Hitman''a można by
wprowadzić w życie twój pomysł.


Bo ja wiem czy taka wyrafinowana? Nie oszukujmy się tam chodziło o sieczenie (które i tak było zwalone przez
sterowanie),a na dodatek tylko jedynka miała niepowtarzalny klimat. A numer z utratą pamięci w dwójce był na
prawdę oklepany. Przecież z tak potężnym bohaterem jakim bez wątpienia stał się bezimienny, nic by mu się nie
mogło sprzeciwić, co z kolei by prowadziło mocno absurdalnych przygód. Bo co by miał teraz zabijać? Smoki i
Bogów? A jako bosa pewnie by musiał wykończyć swojego klona, bo co innego jest tak potężne? Nie chodzi mi o
to, że mamy się bawić w lalki barbie, ale nowa postać, najlepiej taka, którą można samemu kreować by mogła
odświeżyć serię. Świat Myrtany jest na tyle ciekawy, że Bezimienny nie jest taki potrzebny do jego życia.

>Żal.pl
Masz rację, żal. Mocno wieśniacka odzywka. Przepraszam, ale nie lubie jej tak bardzo jak "zioma".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2007 o 23:39, Aroslaw napisał:

A co z oficjalnym dodatkiem do Gothica3?


Nic nie wiadomo ;//

A co do Gothic 4 to jestem prawie pewny, że będzie dobrze po premierze będziecie jeszcze mówili że sie tego nie spodziewaliście ;) Nie, ale tak poważnie to możliwe, że Gothic 4 będzie godną kontynuacją ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2007 o 23:31, DJ Szlafrok napisał:

> Jeśli chcą zmienić producenta, to niestety w grę wchodzi jedynia Bathesda - no bo kto
inny?

Haha, to się uśmiałem... Bethesda? To chyba ostatnia firma, która weźmie się z Gothica. Po
raz, że mają teraz Fallouta 3 i z PEWNOŚCIĄ nie odstawią TES V, nagle ma wyskoczyć inny projekt?
A po drugie - Gothic został drugą po NWN marką obecnie rywalizującą z The Elder Scrolls. To
tak, jakby świetny trener najlepszego klubu nie wiadomo po co nagle przeniósł się do lokalnego
rywala. I teraz nagle Gothic? Doprawdy, dawno nie słyszałem większej głupoty...

Serio? - też mi się to nie widzi, ale to jedyna firma, która zrobiłaby go choć troche ''gothicowo''. jasne, nie znają się itd. ale jeśli ściągną scenarzyste z PB (albo tego co robił fabułę do 1ki... ehhh, marzenie:/) to MOGŁOBY to być dobrą grą, może nawet na poziomie 1ki. MOŻE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagrajmy teraz rapsod żałobny dla tej serii tak bezlitośnie skopanej przez trzecią odsłonę. Widocznie w JoWood pomyśleli i doszli do wniosku, że Piranha Bytes są zbyt ciency, żeby przy mega naciskach czasowych utrzymać wysoką jakość produktu i postanowili zmienić programistów na bardziej "elastycznych" :). Niech poproszą nasze rodzime City Interactive, Ci mają już engine wypróbowany w kilkunastu grach czyli dopracowany ;P, a szybkości wydawania gier może im pozazdrościć każde studio deweloperskie. To chyba to czego JoWood teraz szuka.

A na poważnie: agonia Gothica zaczęła się wraz z trójką, ale czwórka to cios w samo serce. Jaki jest sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie skazujcie Gothic''a 4 z góry na porażkę - HOM&M5 w porównaniu do czwartej części jest najlepszym przykładem na to, że zmiana twórców gry nie musi oznaczać jej całkowitego upadku i "wyprania" z klimatu (chociaż często jest inaczej, ja bym się nie spieszył z biadoleniem...). Gothic 3 i tak nie trzymał klimatu poprzednich części, był z zupełnie innej bajki, mimo, że robiony przez to samo studio, które tworzyło G1 i G2. Jedno jest za to pewne - wszystkie trzy części miały (jak na swój czas) absurdalnie wysokie wymagania sprzętowe, ba, więcej powiem - w czasie wydania nie chodziły w 100% poprawnie praktycznie na żadnym sprzęcie. Kod gry był skopany za każdym razem. Optymistyczna wersja jest więc taka, że dostaniemy dobrą grę nawiązującą do poprzednich Gothic''ów, w którą pograją już na starcie zwykli zjadacze chleba. Szaleni optymiści mogą nawet marzyć o powrocie klimatu z pierwszej części;). Jedno jest pewne - na razie o grze nie wiadomo NIC, więc załamywać rąk też nie ma co. Fallouta 3 robi Bethesda, a ja jakoś spokojnie i z zaciekawieniem czekam co z tego wyjdzie. Zamiast na starcie marudzić, wolę cieszyć się z tego, że ktoś próbuje zrobić kolejną część. Jak zbezczeszczą pamięć serii, trudno - wtedy można jęczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2007 o 15:27, wdowiakm napisał:

Nie czujesz się oszukany??
- Nie wydali konkretnego patcha, który poprawiałby masę błędów
- mówili coś o dodatku a tu raczej z tego będą nici ;/



Troche tak, ale co poradzic? Moze ktos kto umie programowac i pisac/tworzyc silniki do gier i fajne gry zrobi teraz G4 i zatrze to zle wrazenie po totalnie spapranej czesci trzeciej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gothic 4 moze byc dobra gra o ile zrobi ja dostwiadczona firma,jestem spokojny o silnik gry-naprwno 2 gb ram wystarcza na te minimum,ciekawe tylko co z grafika? wystarczy ta na dx 9?. no i fabuła, w to watpie bo juz chyba nie da sie nic ciekawego wymyslec ?chyba ze bezimienny bedzie królem,zalozy rodzine i klasyczna fabuła ktos zabija mu zone i dzecko:D wiem ze to głupie:) ale saga g3 sie zakonczyła..g4 moze byc odmienna gra,nie koniecznie sie podobajaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 08:19, Kris_bla napisał:

Troche tak, ale co poradzic? Moze ktos kto umie programowac i pisac/tworzyc silniki do gier
i fajne gry zrobi teraz G4 i zatrze to zle wrazenie po totalnie spapranej czesci trzeciej...


Właśnie nic na to nie poradzimy a szkoda ;)
Miejmy nadzieję, że ktoś wyda patcha w co wątpię ale nadzieję zawsze trzeba mieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2007 o 12:20, Darkstar181 napisał:

> Seria dla wąskiego grona odbiorców których nie zraża fakt że napakowaną postać mogą zabić
trzy
> muchy latające przy strumyku.
Ale się popisałeś.Tak jakby w innych grach RPG nie było takich sytuacji...
Chyba nie grałeś w dodatek Noc Kruka... on zwiększa poziom trudności parokrotnie.



Post pisany pod kątem Nocy Kruka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 01:10, matmat24 napisał:

Nie skazujcie Gothic''a 4 z góry na porażkę - HOM&M5 w porównaniu do czwartej części jest najlepszym
przykładem na to, że zmiana twórców gry nie musi oznaczać jej całkowitego upadku i "wyprania"
z klimatu (chociaż często jest inaczej, ja bym się nie spieszył z biadoleniem...).


Tu nie chodzi tylko o zmianę studia, ale o fakt, że Gothic zostanie wydany również na konsole. W takich przypadkach gra najczęściej zupełnie traci klimat i zamienia sie w bezmyślną rzezanine. Już fakt, że Gothic III był tworzony także pod (z reguły mniej wymagających) graczy amerykańskich wystarczająco spłycił Gothica. Czarno widzę przyszłość tej serii jeśli zostanie wydana również na konsole.

Poza tym Gothic był zapowiadany jako trylogia. Fakt że powstanie 4 część świadczy o tym, że producent odcina kupony od znanej marki. To nie wróży dobrze tej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 09:49, rob006 napisał:

Poza tym Gothic był zapowiadany jako trylogia. Fakt że powstanie 4 część świadczy o tym, że
producent odcina kupony od znanej marki. To nie wróży dobrze tej grze.


Fakt zmiana studia budzi niepokój i obawy co do gry, również dochodzi do tego fakt, że Gothic 3 miał być ostatnią częścią serii no słyszeć się dało o ewentualnym dodatku, którego raczej nie ujrzymy. Ale nie przekreślajmy tej nowej produkcji jaką będzie Gothic 4 gdyż może nas jeszcze miło zaskoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic 4 moze bedzie lepszy ale to juz pewnie nie bedzie gothic..trojka jest zupelnie inna niz 2 i 1 i to wlasnie jest najgorsze,nie czuc klimatu dawnego Gothica.Kiedy zmienia developera to juz wogole bedzie co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyle wiec czolo przed ta piekna seria zegnam (uwazam ze wiekszosc serii staje sie z biegiem czasu co raz gorsza)
szkoda bo spedzilem z ta seria nie jedna dobe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować