Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gothic 4 w drodze

462 postów w tym temacie

Dlaczego licencje na Gothica ma Joowood, a nie PB, przecież to ona jest Producentem, a nie Joowzwód. Może mi ktoś to wyjaśnić, byłbym bardzo wdzięczny, szczególnie gdyby to była osoba, która coś na ten temat wie (zna się w sferach prawnych), a nie ktoś kto się domysla albo snuje bezpodstawne przypuszczenia.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż nie jestem zadowolony tym ze Gothic ma mieć kontynuacje robioną przez kogo innego trzecia cześć nie była wielkim osiągnięciem jeśli chodzi o fabułę wspaniałą szate graficzną i muzyka ale to juz nie bylo to samo a czwarta część moze być gorsza ale trzeba poczekać aby sie przekonać na skutki ich planowania.Oby powstała najlepsza cześć ze wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzecia część była świetna, pomimo wymagań, nie wiem czemu tak wszyscy narzekają, ja z przyjemnością grałem mając nawet po 5 klatek na sekunde. Gothic 4 będzie zupełnie inną grą, a że zostanie wydana na konsole to można się spowdziewać "obkrojenia" rozgrywki.Ale wstrzymam się z widłami do premiery :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2007 o 21:02, Lm13 napisał:

Gothic 4 będzie zupełnie inną grą, a że zostanie wydana na konsole to można się spowdziewać "obkrojenia" >rozgrywki.


Yyy... To tam można coś jeszcze obkroić z rozgrywki?
Pierwsza część była jeszcze w miarę... Reszta już nie za bardzo. Chociaż jeśli zmienią się twórcy, to gra może będzie lepsza, a przynajmniej dostanie lepiej zoptymalizowany silnik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... nie mam innego wyboru jak tylko przepic ten dzien, by zapomniec ;(
Bez bezimiennego to nie bedzie to... ale tak se mysle, ze gdyby z G4 jakies MMO w swiecie Myrtany zrobili, nie byloby moze tak zle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2007 o 20:26, Deriox napisał:

Dlaczego licencje na Gothica ma Joowood, a nie PB, przecież to ona jest Producentem, a nie
Joowzwód. Może mi ktoś to wyjaśnić, byłbym bardzo wdzięczny, szczególnie gdyby to była osoba,
która coś na ten temat wie (zna się w sferach prawnych), a nie ktoś kto się domysla albo snuje
bezpodstawne przypuszczenia.

Pozdrawiam


Łatwo to wyjaśnić po prostu JoWooD ma do Gothica prawa autorskie widocznie wykupili je kiedyś od Piranha Bytes ;)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno mowilo sie o dodatku do G3, a tu w produkcji G4... :/
Jeśli gra nie bedzie tworzona przez PB to zakladam, ze bedzie przynajmniej duzo lepsza od G3. (a co do G3, to PB baaardzo skiepściło sprawę, prawda? ONI chcieli s/zhanbic serie czy jak?! - wstyd mi az... :( ] G3 mnie troche odrzucil od serii Gothic...||| na razie nie interesuje mnie zbytnio G4 ale jak bedzie ,to kupie - dla zasady chociazby... :P
**********
Zapraszam na forum RPGracz - http://www.speed.mojeforum.net/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh niepotrzebnie PB sprzedawała prawa autorskie JoWooD ;/
może jak by dołaczyli do innej firmy to może kontynuowali by produkcje patha, który by poprawił wszystko co jest złe w tej grze, ale no szkoda ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

popieram zdanie tych użytkowników którzy twierdzą ze Gothic na konsole to koniec świata
co do bohatera zmiana nie musiał by być taka zł ,ja sam myślałem grają w 3 jak fanie było by gdyby wyszła 4 cześć w której wcielamy sie w potomka bezimiennego np jego córkę a sam akcja osadzona mogła by być np 25 później
Jestem dobrej myśl .Ps jeszcze nie skończyłem Gothic 3 przerwałem jakieś 2 lub 3 miechy temu z braku czasu.
czekam na 4 z niecierpliwością wobec tego i zobaczymy czy bedzie tak jak z Tom riderm Legend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

popieram zdanie tych użytkowników którzy twierdzą ze Gothic na konsole to koniec świata
co do bohatera zmiana nie musiał by być taka zł ,ja sam myślałem grają w 3 jak fanie było by gdyby wyszła 4 cześć w której wcielamy sie w potomka bezimiennego np jego córkę a sam akcja osadzona mogła by być np 25 później
Jestem dobrej myśl .Ps jeszcze nie skończyłem Gothic 3 przerwałem jakieś 2 lub 3 miechy temu z braku czasu.
czekam na 4 z niecierpliwością wobec tego i zobaczymy czy bedzie tak jak z Tom riderm Legend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest ze znaczącymi seriami. Might and Magic, Heroes of Might and Magic, a teraz Gothic... Jak tylko zrobią się za dobre, sprowadzić do parteru, a potem jeszcze kopać leżącego...
Taka seria to chyba taka pinata przemysłu gier. Walnij mocniej, a posypią się cukierki. Im większy i tańszy gniot oparty na popularności miodnej serii, tym lepiej dla studia.
Niestety

Jakoś nie widzę tej 4 części. Już Gothic 3 zalatuje grą robioną na siłę. To co robi teraz Ubisoft z marką MM to nekrofilia, niestety Gothic pewnie skończy podobnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogliby wreszcie porzućić postać bezimiennego. Ile można to ciągnąć?
Powinni dać możliwość stworzenia własnej postaci, o dowolnym wyglądzie/
płci. Nasz bohater powinien jednak pojawić się w następnej części jako postać
tła. Jakiś NPC, czy nawet ojciec/mentor naszej postaci. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2007 o 23:02, maggit napisał:

Mogliby wreszcie porzućić postać bezimiennego. Ile można to ciągnąć?
Powinni dać możliwość stworzenia własnej postaci, o dowolnym wyglądzie/
płci. Nasz bohater powinien jednak pojawić się w następnej części jako postać
tła. Jakiś NPC, czy nawet ojciec/mentor naszej postaci. ;)

Żal.pl oO A dzięki takim pomysłom klimat serii pęka jak mydlana bańka :I Na takie ''cuda'' (oczywiście stawiam je w negatywnym świetle) to jedynie gry z serii The Elder Scroll mogą sobie pozwolić. Gothic to wyrafinowana rozrywka na wysokim poziomie, a nie jakieś bawienie się wyglądem postaci i udawanie bosa bo dodałem sobie +10 do siły i się ciesze. Co do mentora to kolejny iście genialny pomysł tylko nie dla Gothic''a. W takiej kolejnej części Hitman''a można by wprowadzić w życie twój pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcą zmienić producenta, to niestety w grę wchodzi jedynia Bathesda - no bo kto inny? Obsidian? Ci nie wyjdą poza gry na D&D. Bio - to samo. A dalej, to kto sie niby liczy... Black Isle RIP, Troika RIP, Interplay RIP itd. Jeśli faktycznie doszłoby do zatrudnienia Bethesdy przez JoWood, to przynajmniej o sprawdzoną mechanikę i bebechy możemy być spokojni. Potem zostaje tylko kwestia klimatu - i fabuły.... Ale jest też możliwość, że studio tworzące nowego Gothica przygarnie członków PB, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skusze sie jedynie jesli zrobia Gothic World Online hhe To mogloby zaskoczyc mnie ; Gothic zawierajacy wszystkie swiaty ze wszystkich czesci i jeszcze wicej ;p
pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane uczucia... Lubię gothic''i, ale jeśli nie będzie tego robiła Piranha Bytes to może po prostu być całkiem inna gra... chociaż po dość słabej trójce może zmiana wykonawcy wyjdzie temu tytułowi na dobre... Martwię się tylko, że zrobią z tego komercyjną chałę i będzie to jeszcze większy niewypał od części trzeciej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2007 o 20:26, Deriox napisał:

Dlaczego licencje na Gothica ma Joowood, a nie PB, przecież to ona jest Producentem, a nie
Joowzwód. Może mi ktoś to wyjaśnić, byłbym bardzo wdzięczny, szczególnie gdyby to była osoba,
która coś na ten temat wie (zna się w sferach prawnych), a nie ktoś kto się domysla albo snuje
bezpodstawne przypuszczenia.


Polecam stronę www.gothic.phx.pl , na stronie głównej jest przeprowadzony wywiad z Stefanem Bergerem, który mam nadzieję odpowie na Twoje pytania.

Dnia 23.05.2007 o 20:26, Deriox napisał:

Mogliby wreszcie porzućić postać bezimiennego. Ile można to ciągnąć?
Powinni dać możliwość stworzenia własnej postaci, o dowolnym wyglądzie/
płci. Nasz bohater powinien jednak pojawić się w następnej części jako postać
tła. Jakiś NPC, czy nawet ojciec/mentor naszej postaci. ;)


Człowieku, co Ty gadasz? Przecież to jest jeden z fundamentów serii Gothic, równie dobrze można zakopać markę i zrobić jak mówisz. Dobrze CyberPanki mówi, jeśli chcesz takiego rolpleja, zagraj w Obliviona czy innego TESa.
A co do JoWood - To bezczelność zabierać autorom ich markę, ale jeśli mają do niej prawo (hm... na papierze) to mogli by chociaż, z szacunku dla Piranii, usunąć cyferkę z tytułu a dać na przykład podtytuł.
Acha i jeszcze jedna sprawa. Wiem, że fani goticowej sagi nie lubią (od tego newsa? :/) JoWood, ale to po prostu niekulturalne i chamskie złośliwie zmieniać jego nazwę. Podobnie było po premierze G3, gdzie nazywali go... moderator i tak usunie :) . Ale mimo wszystko - trochę kultury.
PS. Oj, jak dawno tu nie zaglądałem. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2007 o 23:20, Kodi127 napisał:

Mam mieszane uczucia... Lubię gothic''i, ale jeśli nie będzie tego robiła Piranha Bytes to
może po prostu być całkiem inna gra... chociaż po dość słabej trójce może zmiana wykonawcy
wyjdzie temu tytułowi na dobre... Martwię się tylko, że zrobią z tego komercyjną chałę i będzie
to jeszcze większy niewypał od części trzeciej...

przyznam racje temu autorowi, mozliwe ze z gothica zrobia komehe , ja chcialbym zeby sie tak nie stalo ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, zatem Gothic umarł, hmmm...(jak zwykle pełen optymizm) Ciekawe, co jeszcze zabiją. Jak zwykle liczy się tylko kasa i oczywiście środki do jej pozyskiwania... Świat to jednak jeden, wielki syf przykryty dla zmylenia ładną otoczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować