Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gothic 4 w drodze

462 postów w tym temacie

Jestem fanem serii Gothic i ze zniecierpliwieniem czekam gdy zasiądę przed monitorem. (ciekaw jestem czy mi pójdzie na moim blaszaku) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 09:02, milten6 napisał:

Przecież, gdy kod gry zostanie zoptymalizowany, wymagania Gothic''a wcale nie muszą się zwiększyć,
a na pewno zostaną takie same.


Kod gry był optymalizowany już od jedynki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 12:35, rob006 napisał:

Kod gry był optymalizowany już od jedynki...


No tak, ale mi chodzi o ten konkretnie z trójki. Sam przyznaj, że go zwalili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 12:39, milten6 napisał:

> Kod gry był optymalizowany już od jedynki...
No tak, ale mi chodzi o ten konkretnie z trójki. Sam przyznaj, że go zwalili.


Gothic nigdy nie był jakoś specjalnie wyrozumiały dla naszego sprzętu i trójka nie była inna. Choć w tym wypadku twórcy przeszli samych siebie... Piranie po prostu się do tego nie nadawały. Ale nie zakładałbym od razu, że kod czwórki będzie lepszy, bo jeśli JoWooD będzie poganiał twórców, może wyjść gniot na miarę trójki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 14:53, karollek napisał:

Nowy Gothic bedzie RTS''em z elementami FPS, podobny do Pro z kamera jak w Mario.


Jesteś tego pewien? Podaj linka gdzie o tym czytałeś bo prawdę mówiąc nic o tym nie wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co tam jeszcze wymyślą. Gothic miał być trylogią, a teraz to już kombinują jak się tylko da. Na klimaty to ja już naprawdę pomysłu nie mam. Może losy Bezimiennego przed trafieniem do Górniczej Doliny? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 18:33, Vortigon napisał:

Moim zdaniem gothic 3 jeszcze trochę i by dotkną DNA ale teraz wypadało by się odbić kto wie
może Gothic 4 uratuje serie


Nie przesadzaj Gothic 3 nie było aż tak złe gdyż dało się grać, co ja gadam da się grać ;)
A czy Gothic 4 osiągnie sukces to zależy od kilku czynników:
Po pierwsze Musi mieć ten sam klimat, po drugie powinien mieć dobrą fabułę powiązaną z poprzednimi częściami a po trzecie powinien być tak zoptymalizowany by nie ścinał na mocnych komputerach. jest jeszcze kilka innych czynników ale są mniej ważne od tych co podałem. Ale wątpię by nowa ekipa produkująca Gothic''a 4 podoła temu i zrobi to co byśmy tak naprawdę chcieli czyli naszego starego poczciwego Gothic''a, ale poczekamy to się przekonamy, ale ja kupię no chyba, że ta gra naprawdę będzie odstawać od pozostałych części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to super. Projektowana na next-geny, co liczy się z uproszczonym interfejsem.
Nowa ekipa pozbawi grę klimatu. Stary dobry Gothic skończył się wg. mnie z NK.
3 to już nie to, a 4...R.I.P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja doszłem w G3 do nordmaru bo cały czas pojawiał mi się błąd "where is guru" i już nie mogłem tego znieść moim kolegą którzy też mieli orginalną grę też się takie coś pokazywało być może była by to dobra gra gdyby fani tak nie naciskali przynajmniej było by mniej błędów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie mnie właśnie refleksje naszły:
-Kto odpowiada za speprzenie G3? PB za nieumiejętność streamingu? Może. Ale sami się przyznali, że po prostu źle oszacowali rozwój sprzętu komputerowego, pośpieszyli się o rok (na nowym kompie mojego brata chodzi bardzo dobrze). Ale dlaczego go wydali? No właśnie - wydali. Wydawca - JoWood. Gdyby PB było niezależne i miało prawa na Gothica, pewnie odczekałoby z godzinę i poprawiło sporo błędów, nie mieliby takich limitów czasowych i MOŻE stworzyliby normalną fabułę, no i wyszedłby w czasach, gdy standardem jest np. GF 7900, a nie 6800. Owszem, nie wierzę w dobra fabułę (ziomek co to tworzył Kolonię Karną spakował się po G1).
-Mam wrażenie, że ten spór dotyczył właśnie zamysłu trylogii. Myślę, że PB chciało zakończyć na dodatku, a JoWood wydać sequela. To już dobry powód do wykopania developera, nie? (20-50% różnicy w cenie).

Wniosek?
JOWOOD TO ZŁO!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 19:49, Bartold-1991 napisał:

[ciach]


Nie zgodzę się z tobą w większości gdyż Gothic 3 nie jest aż tak strasznie skopany, fakt wymagania ma straszne, ma wiele bugów, zadania niektóre sie powtarzają ale to nie oznacza od razu całkowitej klapy. Co do człowieka, który tworzył fabułę w Gothic 1 to z tego co mi wiadomo to on nie spakował się tylko zmarł więc nie wymyślaj. Fakt Piranha Bytes chciała zakończyć serię na dodatku ewentualnie na części czwartej ale jak wiemy JoWooD zerwał z nimi współpracę a dlaczego między innymi dlatego, że chce zarobić jeszcze na Gothic''u możliwością jest również fakt, że JoWooD nie chciał kolejnej wpadki ale tego najmniej się spodziewam. Co do konsol uważam, że nie powinni wypuszczać tej gry na tę platformę gdyż od samego początku Gothic był tylko i wyłącznie grą na PC a dając ją na konsole skrócą grę maksymalnie i zrobią zwykłą siekankę.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm. gothic 3 poniósł porażkę (duchowa) gdyż kompletnie odbiegał od wizerunku serii. Poprzednie częsci były swojskie, ludzie czuli przd tobą respekt lub ty przed nimi. W G3 tego nie ma, bez problemu możesz wyrżnąć dowolną wioskę. Samotnie. Na dodatek super skill dla kowali-kucie brioni z czystej rudy był nieprzydatny, gdyż znajdowało się tylko 1 przepis na bron z tego kruszcu. Czyli tyle samo ile sztuk tego materiału. Do kompletu szła tarcza i...no zbroi nie ma... a jedyną postacią, która wydawała mi się potężna był Xardas. Zabicie Zubena? Banal;ny quest mozliwy do wykonania w kilka minut. otóż ja nie miałem dostępu do ishtar. I co z tego?? Wziąłem 2 mieczyki i zatańczyłem z asasynami-WSZYstKIMI, nawet 2 lwy zubena nie uszkodziły zbytnio mojej ostaci. A w 1 i2 nie mordowałeś wiosek bo nie czułeś takiej ochoty...tam po prostu lubiło się npc-y. No i śmieszne nidorobienie. Na 1 miasto 2 G2 przypadało kilka wiosek. A w trzeciej części? Wioski tylko przy miastach i to rzadko.(no może oprócz 2 druidzkich obozów i świątyń pradawnych oraz drwali w Nordmarze i rebeliantów, no ale to wyjatki potwierdzające regułę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować