Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gothic 4 w drodze

462 postów w tym temacie

Ujmę to tak, przeczytałem wypowiedzi i zauważyłem że większość piszących uważa że winę za to jaki jest G3 ponosi PiranhaBytes, może po części macie rację bo może przerosło ich to zadanie czasowo, ale sądzę że głównym czynnikiem było właśnie JooWood i kasa, po prostu JooWood chcieli zdążyć przed NwN2 oraz Bożym Narodzeniem żeby zbić jak największą mamonę. Przypuszczam że gdyby nie szybka chęć zarobku ze strony JooWood (pewnie G3 był największym zastrzykiem w 2006) to G3 wyszedł by jakoś niedawno dopiero albo jeszcze nie ale byłby dopieszczony. I niestety to już tak jest że ludzie z dev chcą robić dobre gry, robić je z pasją tyle że ich marzenia, oczekiwania i zamierzenia najczęściej zabijają Ci którzy chcą trzepać na nich szmal. Co do zmiany dev ekipy w G4 to przypuszczam że Ci co oczekują gothicowego klimatu mocno się zawiodą bo wątpię żeby kto inny umiał uzyskać klimat taki jaki udało się uzyskać Chłopakom z PB, a to że gra idzie także na nextgeny dobrze jej nie wróży, bo pewnie PC-towcy dostaną "port" z konsoli... Wiem jedno Boże broń żeby nie zrobili z G4 masiva w stylu WoW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja szanuje Piranhe Bytes za to co zrobiła,ale według mnie dobrze się stało że jakieś inne studio podejmi się pracy nad 4 częścią Gothica. Tylko jak w 4 cześci uśmiercą Beziego to sam osobiście polece do Austri z wi.... łopąta i pomszcze serie.A dodam jeszcze ,że wątpie w to iż 4 będzie miała lepsząfabułe i klimat od 1 i 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

G3 jest beznadziejny, zabugowany i w ogóle nie dorasta do pięt swoim wielkim poprzednikom. Jowood i Piranie wiedząc, że kończy się ich wspólpraca postanowili pewnie wykonać ostatni "rzut na kase", tworząc tego gniota. Całe szczęście, że G4 nie będą robiły Piranie. Może wreszcie wezmą się za to ludzie, którzy wiedzą jak zoptymalizować kod i nie mają swoich odbiorców głęboko w @%^#3... Mimo wszystko respekt dla chłopaków za G1, to była naprawdę świetna gra. Teraz - zdajcie sprzęt nim jeszcze bardziej się skompromitujecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu jest robić Gothica na konsole. Gothic to moim zdaniem wizytówka pieców, a co za tym idzie- konsole zdobywały by na coraz to większej popularności. Natomiast rzadko się zdarza, by gry z konsol lądowały na PC. A co do samego zdania na temat zmiany developera- baaardzo zły pomysł. nikt chyba nie zastąpi Piranha Bytes w tym całym przedsięwzięciu. Inni po prostu pozostawią postać bezimiennego jako osiłka, kogoś bez własnej osobowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic bez Piranhy to nie jest Gothic. Eh, szkoda, że liczą już tylko pieniądze, pierwsza część poradziła sobie bez wielkiego wydawcy a zdobyła ogromne rzesze fanów. Teraz wydawca planuje jak tylko wyciągnąć kasę ze znanej serii.
Ciekawe czym zajmie się Piranha Bytes, może stworzą jakiegoś nowego RPG, życzę im jak najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mi to zwisa i tak mi to nie pojdzie haha :D ale szkoda, pogral bym sobie we wszystkei czesci ale komp nie sluga za malo ramu ma xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i lipa, a niedawno pisali, ze mialy byc patche a tu zacytuje gry.wp:

"I być może ten właśnie fakt stał się swoistym początkiem końca, końca współpracy na linii producent (Piranha Bytes) i wydawca (JoWooD Productions). Jedną z pierwszych konsekwencji jest fakt, iż autor trzech pierwszych części Gothica (wraz z jednym dodatkiem) traci prawa do swojej marki. Tym samym kolejnych łatek już spodziewać się nie należy."

Takze lipa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2007 o 15:14, Kris_bla napisał:

No i lipa, a niedawno pisali, ze mialy byc patche a tu zacytuje gry.wp:

"I być może ten właśnie fakt stał się swoistym początkiem końca, końca współpracy na linii
producent (Piranha Bytes) i wydawca (JoWooD Productions). Jedną z pierwszych konsekwencji jest
fakt, iż autor trzech pierwszych części Gothica (wraz z jednym dodatkiem) traci prawa do swojej
marki. Tym samym kolejnych łatek już spodziewać się nie należy."

Takze lipa...



W sumie było to do przewidzenia ale miejmy nadzieję, że Gothic 4 odbuduje serię ;)
Chociaż w to troszkę wątpię to jestem dobrej myśli, ale grę kupię na 100% oby jeszcze wydał go CDP to już będzie dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem Gothica i nie cieszy mnie ta wiadomość. Po pierwsze: to dojenie krówska... po drugie: robi inne studio i robi to także na next-geny, po trzecie: 3 część była fajna, ale miała znane wszystkkim wady...

Wiaodomo, kto będzie odpowiedzialny za czwórkę?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byle nie za szybko. Niech go zrobią dobrze. I tak mam zaległości, ale na pewno je nadrobię, niech no tylko kupię nowego kompa i wezmę dłuższy urlop...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czego mówice od razu zgóry, że Gothic IV będzie skopany i straci urok, skoro nic jeszcze o nim nie wiadomo. Może nowe studio naprawi błędy PB i będzie rox. Osobiście nie miałbym nic przeciwko, aby Gothic IV miał grafikę II :D
Jednak na wszelki wypadek swoje widły naostrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczciwy blaszak? Najbardziej poczciwy jest GeForce 8800 i 4 rdzeniowy procek, rzeczywiście ;) A co do gry, to kompletna klapa, że nie zrobi jej Pirhania... No chyba, że postawią na BioWare :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prośba od prawdziwego fanaserii tych gier: możecie zrobić gorszą grafe, zmniejszcie wymagania... ale błagam dajcie nam tan klimat z 1 i 2 ... GOTHIC RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować