Zaloguj się, aby obserwować  
Telemach

Dziękuję CDP - nigdy więcej niczego od Was!

33 postów w tym temacie

Witam!

Na początku jestem ciekaw czy wątek zostanie usunięty, a ja zbanowany w celu nie stwarzania dyskusji, która jest Wam nie na rękę.

Sprawa dotyczy gry Neverwinter Nights.

Kilka lat temu została wydana pierwsza edycja tej gry. Co do gry nie mam pretensji, świetna grywalność, itd, itp. Natomiast polski support, który oferuje CDP jest na poziomie poniżej zera.
Obsidian zaczął wydawać patche jak do każdej gry. Wtedy jeszcze nie było tak źle, jak jest teraz. Kiedy to w USA wydano patch, kraje europejskie (Włochy, Hiszpania, Niemcy, Francja) miały swoje wersje językowe w 5 dni po USA. My natomiast żyje w Afryce, gdzie na ten sam patch czekało się miesiąc, dwa. Jak już wyszedł to w USA pojawiła się już nowa wersja.

NWN 2 kupiłem głównie ze względu na świetny tryb multiplayer - kampanię można w kilka dni przejść, a potem? Pozostaje internet. CDP zapewniał, że teraz dołoży wszelkich starań, żeby sytuacje z pierwszej edycji gry się nie powtórzyły.
I co?
Dzisiaj znowu czekam na polską wersję patcha. Miesiąc już mija od wydania finalnej wersji 1.5, a pojawiła się już beta 1.6. My jednak jedziemy na wersji 1.4.

CDP brzydko mówiąc ma nas tam, gdzie się plecy kończą.
Nie przesadzam tutaj ani trochę. Argumentują swoje opóźnienia jak dzieci w piaskownicy - różnica czasu, ciężki kontakt z Obsidianem, nawał pracy, chęć dopracowania w 100% łaty, itd, itp. ]
Śmiech na sali.

CYTAT autorstwa CDP:
Pragniemy zaoferować Ci nowy poziom obsługi i rozwiązań, dzięki którym Twoje hobby - wirtualna rozrywka - stanie się jeszcze przyjemniejsza, bardziej intensywna, kompletna oraz tańsza.
Pytam:
- przyjemniejsza?
- intensywna?
- kompletna?
- tańsza?

Mogłem dołożyć te 30zł i zakupić wersję angielską. Mniej stresu, mniej kłopotów, język bym podciągnął. Niestety sprawdza się powiedzenie, że jakość nie idzie w parze z cena.

Pewnie ktoś powie - przecież możesz grać na polskich serwerach. Co z tego - polskie serwery są na takim poziomie, że wolę sobie oszczędzić ściągania plików i straty czasu i nerwów znowu.

Nie wiem jak wygląda sprawa z innymi grami, czy też tak "olewawczo" CDP podchodzi do klienta czy nie.

"Profesjonalizm" w odniesieniu do tej firmy to najlepszy żart jaki kiedykolwiek słyszałem chyba.

Pewnie spotkam się z wielką krytyką na tym forum, bo jest to duża społeczność, która będzie bronić swojego "autorytetu"(?).

Niemniej chciałbym zaznaczyć, że na dużo większym polskim forum poświęconym grom komputerowym firma CDP cieszy się tak złą opinią, że jakiś powód musi w tym być.


Mam takie pytanie do pracowników CD Projekt.
Dlaczego nie możecie powiadomić użytkowników, gdy Was o to proszą?
W wątku:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=1710&u=2470 Ludzie z CDP
panuje atmosfera jak na wyspie wzajemnej adoracji i samouwielbienia.
Chętnie rozmawiacie na tematy, które są dla was "na ręke", gdzie nie dajecie ciała.

Natomiast w temacie:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=15770&tpage=128
ostatnia sensowna informacji pojawiła się 12.04 (jeśli to można nazwać sensowną informacją), czyli
ponad miesiąc temu.

Czy Wam nie jest wstyd?
Dlaczego tak postępujecie?
W jakim świetle to Was stawia - "wzięli pieniądze i srają na nas teraz". Tak, tak - właśnie tak ludzie piszą.

Jestem bardzo ciekaw czy można tutaj liczyć na jakiś dialog z pracownikami CDP, czy jednak pójdą na łatwiznę i pozbędą się problemu z forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/dłuuugi ciach/

W niektórych sprawach popieram cię. Ale z tym patchem do NWN 2 to nie ich wina, że wydają coraz nowsze gry i wprowadzają tylko do nich "aktualizację".

Jak wiesz, że jest już 1.5 to dlaczego go nie ściągniesz z innej strony??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 14:59, tuna napisał:

Jak wiesz, że jest już 1.5 to dlaczego go nie ściągniesz z innej strony??


Może dlatego, że do polskiej wersji gry jest potrzebny polski patch, a takowego jeszcze duet CDProjekt-Obsidian nie przygotował i tym oto sposobem pomimo zapewnień, iż po patchu 1.04 wszystkie przyszłe będą wydawane jednocześnie dla wszystkich wersji (w tym i PL) znów okazały się pustym sloganem. A niestety patcha z wersji Eng na wersję PL nie zastosujesz, a przynajmniej nie bez masy gimnastyki.

Howgh!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 14:53, Telemach napisał:

[ciach]


Kolego co do patcha do NWN 2 nie zgadzam się z Tobą gdyż to nie wina CDP, dobrze wiesz że patche dostarcza producent a dystrybutor musi czekać i nic nie może zrobić jak nie otrzyma takiego materiału, więc w tej sprawie nie masz racji. A co do reszty to nie wiem gdyż mi jeszcze nigdy CDP nie robiło w niczym problemu, fakt czasem byłem zły na coś tam ale naprawdę do tej firmy nie mam zastrzeżeń ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No fakt trochę kłopotów z tymi pathami było i jest. Ale coś mi się wydaje że w tym przypadku to chyba winny jest Obsidian, a CDP ma tu niewiele do powiedzenia. Obsidian ma Polskę gdzieś i nie spieszno im z pathem dla nas... Przynajmniej wydaje mi się że coś takiego gdzieś czytałem kiedyś ... chyba... :)

Dnia 24.05.2007 o 14:53, Telemach napisał:

Niemniej chciałbym zaznaczyć, że na dużo większym polskim forum poświęconym grom komputerowym firma
CDP cieszy się tak złą opinią, że jakiś powód musi w tym być.


Tak z ciekawości : jakie to forum ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trwają prace nad patchem 1.6, staramy się by był on dostępny tak szybko jak to jest tylko możliwe. Przepraszamy za opóźnienie, wynika ono z powodów, które podawaliśmy już wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam żal do CDP z tymi patchami, ale co zrobić.... takie życie... wersji angielskiej już nie kupie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie też CDP raz poważnie zdenerwowało. Kupiłem sobie Sage Gothic, w której miały być gry G1, G2 i G2:NK, a były G1 i G2:NK- po proistu G2 połączyli od razu z dodatkiem, a nie zrobili osobno tych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 15:39, hehe napisał:

A gdzie tu powód do nerwów ?

Dostałem 2 gry a powinienem otrzymać 3.To chyba wystarczający powód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 15:43, hehe napisał:

Sam napisałeś że połączyli G2 z dodatkiem, więc dostałeś trzy gry.

Masz Sage Gothic w domu? Napisane jest G1, G2 ,G2:NK z pudełka wynika, że gry powinny być osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 15:45, popcorn napisał:

> Sam napisałeś że połączyli G2 z dodatkiem, więc dostałeś trzy gry.
Masz Sage Gothic w domu? Napisane jest G1, G2 ,G2:NK z pudełka wynika, że gry powinny być osobno.


Jest dla Ciebie różnica czy gry są na 3 płytach czy na dwóch ? Kupujesz chyba dla gry a nie dla ilości płyt, a efekt końcowy po zainstalowaniu jest taki sam z 2 jak i z 3 płyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak,... taką informacje otrzymaliśmy od Obsidian''a z przeproszeniami za opóźnienie spowodowane problemami z implementacją języka. Patch będzie bezpośrednio upgrade''ował z wersji 1.04->1.06.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest taki sam efekt bo Gothic 2 rózni się od Gothica 2 NK. Nie jestem, żadnym kolekcjonerem płyt, ale jak wyraznie z pudełka wynika, że G2 jest odzielony od G2 NK, a jest inaczej to chyba coś nie tak? Powtarzam, że zwykłego G2 nie mogłem zainstalować, a kupowałem Sage z przeswiadczeniem, że znajde tam oddzielne Gothici 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem twojego problemu - moim zdaniem zrobili dobrze a nie źle.
____________

Natomiast jeśli chodzi o patche to odwieczna kula u nogi polskich wydawców - i szczerze mówiąc nie rozumiem też tego problemu!!!

Czy rzeczywiście w przypadku tłumaczeń tekstowych (napisów) to taki ciężki problem aby wydawać na czas patche?

Gdzie tkwi problem dla kogoś kto zna angielski i potrafi majstrować przy plikach?
Myślałem że tacy potentaci jak CD Projekt i Cenega mają kogoś na etacie kto się tymi rzeczami zajmuje - i jego pensja nie jest rozrzutnością - bo zadowolony klient (że ma patche) to dalszy Wasz klient!

A jeśli są jakieś obiektywne (zewnętrzne) trudności dlaczego nie ma info o tym - zabraniają wam tego Zach. partnerzy? To oni zawalą a wy dostajecie opr. od nas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować