Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Dnia 10.05.2008 o 20:00, Vormulac napisał:

Prawie jak Gandalf vs Balrog. :)

Wszystkie dotychczasowo udostępnione screeny/arty pod tym adresem:
> http://www.hardwired.hu/forum/forum.phtml?area=comment&id=23540

Hmmm na prawdę robi to duze wrażenie ;] Jeżeli to są rzeczywiście screeny z G4 to możemy się doczekać wypasionej grafiki ;p Chociaż jak dla mnie za bardzo bajkowa i troche przypominająca Fable ;] ale to może mi się wydawać tylko.

Co do tego screena to rzeczywiście to wygląda jak walka Gandalfa z Balrogiem ;p tylko zamiast Mostu Kazad Dum to mamy jakiś "pomost" nad skałami i morzem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 11:09, sprite39 napisał:

Długo mnie nie było na tym temacie, więc pytam: czy macie absolutną pewność, że są to
screeny z Gothic 4...?


Raczej można być tego pewnym. Screeny te pojawiły się na takich stronach jak World of Gothic, PCGames czy gamona.de. Do tego, z tego co pamiętam, na forum WoG jeden z twórców wypowiadał się na ich temat i wcale nie mówił, że to fake ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Czy to są oficjalne screeny/artworki? Jako, że po węgiersku nie rozumiem nie mogę z tekstu wywnioskować czy są oficjalne czy też może stworzyli je fani (tak jak sobie wyobrażają G4). Ale trzeba przyznać, że ładnie to zrobione :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt... Ładnie to wygląda jednak chciałbym aby klimat był mroczniejszy... Przypomina mi to Gothica 3 a wolałbym klimaty z jedynki i dwójki :)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 13:52, Kobi994 napisał:

Fakt... Ładnie to wygląda jednak chciałbym aby klimat był mroczniejszy... Przypomina
mi to Gothica 3 a wolałbym klimaty z jedynki i dwójki :)...


jestem pewny że produkt finalny bedzie wygladał sporo inaczej - porównaj sobie te arty z G3 z tym jak wygladała grafa już w grze( m.in. ten z "gołym" orkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 20:49, castlerock napisał:

przypomina te z G4 prawda?

Tak teraz przypomina. Ale co ujrzymy w ostatecznym wydaniu?? G3 inaczej wygląda teraz niż jak wygladał w wersjach testowych ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 20:52, SKIL napisał:

Na GSie możecie znaleźć 3 oficjalne screeny z G4. Zapraszam.


Nie sądze, aby było dozwolone takie reklamowanie gramsajta. ale co mi tam ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym aby G4 było lepsze klimatycznie, fabularnie i estetycznie(te paskudne zbroje) od G3. Zauważcie, że o ile grafika otoczenia w G3 się polepszyła w stosunku do poprzednich części o tyle wygląd NPC oraz zbroji przypomina mi gry sprzed Gothica 1. Po za tym o ile w G1 czy G2 mieliśmy unikalne zbroje(szczególnie w G1 w G2 trochę tego zabrakło) oraz broń to w G3 nie ma czegoś takiego. Zwykła broń w G3 zadaje obrażenia jak broń z magicznej rudy(chodciaż jak możemy się dowiedzieć już w G1 broń z rudy mimo iż traci właściwości magiczne jak jest nieumiejętnie wytopiona to nie tempi się i zadaje większe obrażenia niż najlepsza broń ze stali, nawet sztylet z niej zrobiony jest wart sporo kasy). Natomiast w G3 tylko broń z czystej magicznej rudy zadaje więcej obrażeń(popatrzcie jaka nieścisłość, normalnie od czasów G2 broń w Gothicach stempiała). Ja się cieszę, że Piranie już nie robią G4 gdyż taką kaszanę jaką dali w G3 odrywając się całkowicie od fabuły i metod znanych z poprzednich gothiców(brak gildii to największa porażka G3) uświadomiła mi, że ci panowie wyczerpali swoje możliwości skupiając się tylko na grafice a resztę robiąc na prędce.

Ja od G4 nie wymagam dużo tylko tyle, żeby przypominała rozwiązaniami G1 czy G2 i wprowadziła ewentualnie nowe elementy(np wierzchowce, które też mogą być charatkerystyczne dla danej gildii oraz ciekawą mroczną fabułę jaką znamy z G1 i G2 z dużym wkładem naszego mentora Xardasa, który w G3 spełniał niewielką rolę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro mają być 4 wyspy, to istnieje możliwość, że będą klimatyczne. Mały teren= łatwiejsze panowanie nad tworzeniem wyjątkowych miejsc i postaci. Jasne, to dalej duży teren ogółem, ale przynajmniej odpada problem typu "Co te skrzynie do jasnej cholery robią na środku zapomnianego przez bogów i nawiedzanego przez monstra pola" . W G3 strasznie brakowało mi właśnie takich rzeczy: a to naszpikowanego strzałami szkieletu na drzewie (G2 :P ), a to dziwnego kamienia ze światełkiem wokół krążącym ( bagna, G1 ). Może w G4 położenie skrzyń znowu będzie miało sens. To w końcu tak naprawdę było jednym z czynników, robiących Gothica Gothicem ( człowiek się zastanawiał- co tu się stało, kto tu był przede mną ).

Walkę i sprzętożerność można G3 wybaczyć. Braku klimatu i ... "gothicowości" nigdy.

Naprawdę wierzę, że G4 będzie wszystkim tym, czym powinien był być G3. Chociaż i tak bardziej niż Spellbound jako twórców wolałbym Pandemic ( to ci od Spellforce ). Udowodnili, że tworzyć wciągającą fabułę potrafią :)

Teraz pozostaje tylko czekać na kolejne informacje, na demo i w końcu na grę. I myśleć pozytywnie :) Narzekać możemy zawsze PO premierze :)

I nie narzekać na zmianę twórców :) Piranie pracujące nad G3 miały niewiele wspólnego z Piraniami pracującymi nad poprzednimi częściami. Mnóstwo nowych twarzy i goniące terminy. A przecież G1 tworzyli wiele lat, G2 3 bodajże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 22:33, Lone Wolf napisał:

I nie narzekać na zmianę twórców :) Piranie pracujące nad G3 miały niewiele wspólnego
z Piraniami pracującymi nad poprzednimi częściami. Mnóstwo nowych twarzy i goniące terminy.
A przecież G1 tworzyli wiele lat, G2 3 bodajże.


Popieram w 100% np. serii Heroes of might and magic zmiana twórców z 3DO na Nivala wypadła na dobre, gdyż H5 mimo nowej grafiki i wielu nowych elementów nawiązuje do H3 a nie do H4, które według wielu było gwoździem do śmierci 3DO. Jak dla mniez Piraniami może być podobnie, gdyż G3 to głównie grafika(jak zauważyłem wyżej nie wszystkiego bo zbroje i NPC są niedopracowani), brak fabuły, brak Gothica i jego mrocznego klimatu, brak gildii i większej interakcji z przyjaciółmi typu Milten, Gorn, Diego, Lester, Lee(który jedyne co mówi to aby króla zabić, a jak wynikało z poprzednich części on raczej chciał go obalić i zgnoić, ale raczej nie zabić). W zapowiedziach fabuły G3 miały być 2 strony obozu wyznawców Innosa czyli Royaliści i opozycjoniści z jakimś księciem(teraz dokładnie nie pamietam), jednak ten wątek został wycięty. W G3 teren był duży(chyba za duży jak na Gothica gdyż następowała monotoniczność zadań czy wyglądu miast). Najgorsze jednak było to, że Orkowie pozwalali ludzią służyć u siebie jako najemnicy, to kompletne zaprzeczenie fabuł G1 czy G2(jako niewolnicy orków to OK), po za tym Orkowie w G3 są zbyt podobni do ludzi z zachowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do fabuły, to nie zgadam się tak do końca. Sama w sobie była dość interesująca. Problem był inny- była zbyt "rozciągnięta". Na objęcie tak dużego terenu w stopniu, w jakim robiły to poprzednie części, potrzebna byłaby fabuła 3-4 razy obszerniejsza w treść. Diego, który ma kilka linijek tekstu? Xardas, który wypowiada tylko kilka zdań? Największym błędem fabuły było właśnie pozostawienie starym znajomym zbyt małej ilości dialogów. I znowu, wybaczyć brak interesującej konwersacji z niewolnikiem czy innym orkiem można. Ale z Diego, Gornem, Miltenem i resztą? Zminimalizowanie ich udziału w grze?

Nigdy :)

Bo takie zagrywki czynią z Gothica, w którym ( mimo narzekań ludzi, że to hack''n''slash jest ) odgrywanie roli jest ważne. A nudni NPC faktycznie czynią ją grą nastawioną na wyrzynkę i power leveling :) . I robią to tak dobrze, że czułem się w G3 prawie jak w Sacred...
...czemu? A przebijam się przez hordy wrogów do ważnego NPC ( Xardas ), dobijam do wieży, zagaduję go i co? "Ok, fajnie, ze jesteś. A teraz znajdź 5 artefaktów Adanosa...Jeszcze nie poszedłeś sobie? No, zasuwaj". Na pustynię, oczywiście. Masakrując po drodze setki potworów. Sacred!
( Dobra, w G1 też nas odsyła. Ale raz, że niedaleko, dwa, że przynajmniej powód wyjawia)


Dlatego w G4 wolałbym mieć 100 dobrze rozwiniętych NPC, niż 1000 nudnych i nieciekawych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ta grafika jest mało gothicowa że tak powiem. Zbyt wiele w niej cukierkowości bajkowości cosik bardzo na styl obliviona badz fable.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 07:04, Lone Wolf napisał:

Co do fabuły, to nie zgadam się tak do końca. Sama w sobie była dość interesująca. Problem
był inny- była zbyt "rozciągnięta".


Czy ja wiem, nie jest ani specjalnie mroczna, ani długa, nie zmusza nas do postawienia odpowiednich kroków(jak w G1 czy G2, gdzie trzebabyło najpierw się przyłaczyć do gildii potemuczestniczyć w jej wydarniach by na końcu działać zgodnie z planem Xardasa największego mędrca świata Gothic, który nie raz udowodnił, że oszuka samego Beliara czy Innosa, żeby tylko ludzie mogli żyć(chociaż tego nie okazuje, super ciekawa i tajemnicza postać). Jak dla mnie końcówka w G3 iż Beliar każe zabić orków(przecież, może conajwyżej kazać wybić ich dowództwo lub przywołać smoki aby nimi rządziły jak w G2(to by było dopiero mroczne) a ludzi nie jest hipokryzją(wystarczy to skonfrontować z opowieścią Vatrasa z G2).

Jak dla mnie historia w G4 zacznie się po zakończeniu z G3 drogą Adanosa(co mozna wywnioskować z zakończenia - Xardas teleportuje nas w odległe kraje a w zapowiedzi G4 akcja toczyć sie będzie na wyspach).

Moim zdaniem Xardas jest kluczową postacią w całej serii i dlatego powinien towarzyszyć bezimiennemu cały czas w taki czy inny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem krótko... 4 nie da się spartaczyć bardziej niż 3.. To już by była apolalipsa;) A tak na poważnie to sądzę, że G4 utrzyma klimat. Może i nie aż tak mocno, ale na pewno wystarczająco;) Trzymajmy kciuki... Pamiętam jak czekałem na G3. Nie martwiłem się, ponieważ wiedziałem że gra będzie arcydziełem. No i się przeliczyłemxD Więc ludzie uwierzmy jednak że G4 będzie częścią starego poczciwego Gothica;)

Pozdrawiam Starter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować