Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Dnia 25.08.2008 o 09:06, castlerock napisał:

hmmm...czy bajerancko? a cóz jest na tym zwiastunie? jakas sylwetka niewyrażna na tle
słońca, jakies logo tudzież te obracajace sie pierscienie...

I to właśnie tak super wyglądało. :)
A ta postać to miała styl tych z poprzednich części Gothica.

Dnia 25.08.2008 o 09:06, castlerock napisał:

moim zdnaiem tam nie ma nic co by ukazało jak gra z baaaaardzo grubsza ma wygladać ;)

Ale ładne to było. :)

Dnia 25.08.2008 o 09:06, castlerock napisał:

to juz ze zwiastuna Risen można wiecej wywnioskowac ;)

Tak, zwiastun Risen to wysoki poziom już. Widać w nim parę ważnych rzeczy, jak miasto, zarys wyspy... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 12:40, KrzychW napisał:

Dla mnie w grze RPG liczy się fabuła i klimat a nie ilość itemów czy NPCów

Ilość NPCów jest oczywiście istotna , jednak tak naprawdę tylko w przypadku , kiedy są
to postacie w jakiś sposób związane z rozgrywką.Lepiej mieć do czynienia z kilkudziesięcioma
zlecającymi questy , niż z tysiącem pałętającym się bez sensu po świecie gry.W grach
RPG i tak najczęściej przebywamy "w terenie" , więc widok zaludnionych miast , to tylko
dodatek.

Heh dokładnie bo niby po co nam jakiś Obywatel łażący po wielkim mieście zżerający ram a wszystko po to by tylko wyglądało?? Jak i tak w mieście spędzamy jakieś 20% całej gry ... Mogli by popracować nad krajobrazem a nie skupiać się by jeden NPC rozmawiał z drugim o niedobrej zupie na obiad albo by siedział na stołku i nic nie robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 14:38, mlynar911 napisał:

Heh dokładnie bo niby po co nam jakiś Obywatel łażący po wielkim mieście zżerający ram
a wszystko po to by tylko wyglądało?? Jak i tak w mieście spędzamy jakieś 20% całej gry
... Mogli by popracować nad krajobrazem a nie skupiać się by jeden NPC rozmawiał z drugim
o niedobrej zupie na obiad albo by siedział na stołku i nic nie robił.

A według mnie przyjemne było to, jak sobie jakiś obywatel na ławce siedział, albo rozmawiał z innym o byle czym jak np. w G2. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 14:40, Kalejdoskop86 napisał:

A według mnie przyjemne było to, jak sobie jakiś obywatel na ławce siedział, albo rozmawiał
z innym o byle czym jak np. w G2. :]

Tylko właśnie Gothic to dla mnie taki dziwny rpg. Bo tam sporo czasu spędzamy w miastach i przyjemnie się patrzy na innych ludzi którzy żyją własnym życiem. Tylko ,że to strasznie pochłania RAM. Dlatego ja bym proponował dla twórców oszczędnie z tym bo teraz grafiki są bardzo dobre i ładnie i one same potrzebują z giga RAMU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 14:55, mlynar911 napisał:

Tylko właśnie Gothic to dla mnie taki dziwny rpg. Bo tam sporo czasu spędzamy w miastach
i przyjemnie się patrzy na innych ludzi którzy żyją własnym życiem. Tylko ,że to strasznie
pochłania RAM. Dlatego ja bym proponował dla twórców oszczędnie z tym bo teraz grafiki
są bardzo dobre i ładnie i one same potrzebują z giga RAMU.

Właśnie, w Morrowindzie na przykład miasta były większe, ale mniej NPC i gorsza grafika sprawiały, że płynnie chodziły nawet na słabym sprzęcie.
Tylko mam nadzieję, że jednak nie zrezygnują z tych NPC wielu NPC w Gothiku i ich życia. W G3 miast jakoś nie miało tego życia... :/ W każdym bądź razie ja to zauważyłem w demie w Ardei i Cape Dun.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2008 o 15:00, Kalejdoskop86 napisał:

W G3 miast jakoś nie miało tego życia... :/ W każdym bądź razie ja to zauważyłem w demie
w Ardei i Cape Dun.

Jest na to sposób... dać opcję do zwiększania/zmniejszania ilości dodatkowych NPC w miastach. Zostawić w spokoju tylko NPC związanych z fabułą i zadaniami.

Jakby ktoś chciał, to by sobie zrobił wyludnione miasteczka, a ktoś inny miałby tłumy jak w Assassins Creed :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 15:09, Darkstar181 napisał:

Jest na to sposób... dać opcję do zwiększania/zmniejszania ilości dodatkowych NPC w miastach.
Zostawić w spokoju tylko NPC związanych z fabułą i zadaniami.

Ale i tak nie będzie tak jak w np. G2... :/

Dnia 25.08.2008 o 15:09, Darkstar181 napisał:

Jakby ktoś chciał, to by sobie zrobił wyludnione miasteczka, a ktoś inny miałby tłumy
jak w Assassins Creed :)

Hehe, ciekawe. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie beznadziejny... To nie to samo co pierwsze trzy części. Ja się za bardzo przyzwyczaiłem do beziego...:(
Najgorsze to będą właśnie te wymagania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 13:37, Dominik Jurczak napisał:

Będzie beznadziejny... To nie to samo co pierwsze trzy części. Ja się za bardzo przyzwyczaiłem
do beziego...:(

Cóż, ale może będzie równie fajny heros?
Mam tylko nadzieję, że nie trzeba będzie zabijać Beziego. ( o.0 )

Dnia 26.08.2008 o 13:37, Dominik Jurczak napisał:

Najgorsze to będą właśnie te wymagania...

Ja tam się nie martwię. Na pewno na moim PC raczej na minimalnych bez zacięcia pójdzie.
Poza tym - to, że gra wychodzi na X360 nie znaczy, że będzie mieć małe wymagania. Nie zapominajmy, że G4 będzie w pełni wspierał DX10. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 13:40, Kalejdoskop86 napisał:

Mam tylko nadzieję, że nie trzeba będzie zabijać Beziego. ( o.0 )


Prawdopodobnie będzie wybór:

1. Zabić tyrana kontynentu (beziminnego)

2. Przyłączyć się do tyrana kontynentu (bezimiennego)

coś w tym stylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 13:46, Dominik Jurczak napisał:

Prawdopodobnie będzie wybór:

1. Zabić tyrana kontynentu (beziminnego)

2. Przyłączyć się do tyrana kontynentu (bezimiennego)

coś w tym stylu

... i dlatego to będzie dziwna gra: zabić Beziego czy się do niego przyłączyć? No ja bym się chyba przyłączył, lubię Bezimiennego. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 13:48, Kalejdoskop86 napisał:

... i dlatego to będzie dziwna gra: zabić Beziego czy się do niego przyłączyć?


Zwłąszcza , że przez wszystkie poprzednie części sami byliśmy Bezimiennym , czyli docieramy do momentu , gdy można wystąpić niejako przeciw sobie.Dziwne i nie koniecznie pociagające , ale kto wie , może taki patent okaże się ciekawy i grywalny?
Im więcej o Gothic 4 wiadomo , tym bardziej widać , iż nowa odsłona serii ma coraz mniej wspólnego z poprzednimi częściami i , przynajmniej w moim przypadku , wywołuje coraz więcej wątpliwości.Oczywiście ten fakt nie oznacza , że przekreślam tą grę , ale mocno zastanawiam się , czy to jeszcze wogóle będzie Gothic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 16:34, KrzychW napisał:

Zwłąszcza , że przez wszystkie poprzednie części sami byliśmy Bezimiennym , czyli docieramy
do momentu , gdy można wystąpić niejako przeciw sobie.Dziwne i nie koniecznie pociagające
, ale kto wie , może taki patent okaże się ciekawy i grywalny?
Im więcej o Gothic 4 wiadomo , tym bardziej widać , iż nowa odsłona serii ma coraz mniej
wspólnego z poprzednimi częściami i , przynajmniej w moim przypadku , wywołuje coraz
więcej wątpliwości.Oczywiście ten fakt nie oznacza , że przekreślam tą grę , ale mocno
zastanawiam się , czy to jeszcze wogóle będzie Gothic.

Wiem, że kupię tę grę w ciemno. W końcu, to G4. ;)
A jak np. ty wystąpiłeś przeciw sobie? :P

btw. podobno w USA będzie to Arcania: A Gothic Tale, a zaś w Europie... Gothic 4: Arcania! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak dla mnie walka z samym sobą jest dobrym aspektem bo pamiętajcie że teraz gothica nie robią już te same firmy co wtedy więc i pomysł jest inny co mnie cieszy =)...Ja odbieram to tak że walka z samym sobą będzie jakiegoś rodzaju wyzwaniem,ponieważ to my wykreowaliśmy Bezimiennego a teraz musimy stworzyć jeszcze lepszą postać by pokonać nasze bardzo dobre "ego" =D Ja mam tylko nadzieje że ten Gothic okaże się trudną grą a nie jak w przypadku G3 nawet się nie myślało o ty by sięgnąć po kody.Ja przyznam że w poprzednich częściach w niektórych sytuacjach kusiła mnie oferta trybu boga ;D a w przypadku G3...nic a nic =) dlatego mam nadzieję że ta gra okaże się ciekawym wyzwaniem dla dobrego gracza...w końcu po przejściu 3 części gry można się już nazwać dobry po przez zdobyte doświadczenie czyż nie? =)

takie jest moje skromne aczkolwiek troszkę rozpisane zdanie ;)

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 16:38, Kalejdoskop86 napisał:

btw. podobno w USA będzie to Arcania: A Gothic Tale, a zaś w Europie... Gothic 4: Arcania!


Różnice będą nie tylko w nazwie.W Stanach również inny ma być wygląd gry.Kolorystyka będzie bardziej żywa.Wersję na Europę , charakteryzować ma bardziej ponury wygląd.Sam nie wiem , co do końca o tym myśleć , ale nie bardzo mi się to wszystko podoba.Gothic 4 ma być tytułem skierowanym do wszystkich i troszkę obawiam się , że z tego powodu może nie trafić do nikogo.Pierwsze dwie części robione były z myślą o graczach europejskich i wszystko było ok.Od G3 zaczęto zdobywać rynek za oceanem , a efekty tego są bardziej niż kontrowersyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 16:54, KrzychW napisał:

Różnice będą nie tylko w nazwie.W Stanach również inny ma być wygląd gry.Kolorystyka
będzie bardziej żywa.Wersję na Europę , charakteryzować ma bardziej ponury wygląd.Sam
nie wiem , co do końca o tym myśleć , ale nie bardzo mi się to wszystko podoba.Gothic
4 ma być tytułem skierowanym do wszystkich i troszkę obawiam się , że z tego powodu może
nie trafić do nikogo.Pierwsze dwie części robione były z myślą o graczach europejskich
i wszystko było ok.Od G3 zaczęto zdobywać rynek za oceanem , a efekty tego są bardziej
niż kontrowersyjne.

Co jest do wszystkiego to zazwyczaj jest do niczego, hehe...

O kolorystyce to wiem, że w USA bardziej kolorowo, a w Europie bardziej stonowanie. Ma być nawet minimapka wraz ze wskaźnikiem krok po kroku, jak quest wyłączyć. ^^ (ale oczywiście da się to wyłączyć i ja tak zrobię...)
Chodziło o upewnienie się w kwestii nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 16:54, KrzychW napisał:

Różnice będą nie tylko w nazwie.W Stanach również inny ma być wygląd gry.Kolorystyka
będzie bardziej żywa.Wersję na Europę , charakteryzować ma bardziej ponury wygląd.Sam
nie wiem , co do końca o tym myśleć , ale nie bardzo mi się to wszystko podoba.Gothic
4 ma być tytułem skierowanym do wszystkich i troszkę obawiam się , że z tego powodu może
nie trafić do nikogo.Pierwsze dwie części robione były z myślą o graczach europejskich
i wszystko było ok.Od G3 zaczęto zdobywać rynek za oceanem , a efekty tego są bardziej
niż kontrowersyjne.

Dlatego wydawcy liczą bardziej na sukces ze oceanem... Lecą na kasę. Btw. amerykanie to dzieci i im przypada do gustu grafika taka kreskówkowa powiedziałbym. Taka jak np. w Budokai Tenkaichi 3 ... Co nam europejczykom średnio to pasuje do mrocznego klimatu Gothica... Tylko nie rozumiem dlaczego europa jest odsunięta na plan dalszy?! Czyżby chęć wzbogacenia się przyćmiła wydanie produktu zadowalającego klienta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... Tylko nie rozumiem dlaczego europa jest odsunięta na plan dalszy?! Czyżby

Dnia 26.08.2008 o 17:16, mlynar911 napisał:

chęć wzbogacenia się przyćmiła wydanie produktu zadowalającego klienta ?


Zwłaszcza , że jak ostatnio czytałem , rynek europejski dorównuje już amerykańskiemu.W takim przypadku ryzykowanie utraty wiernych fanów na Starym Kontynencie po to , aby być może zdobyć innych za oceanem , wcale nie musi okazać się dobrym biznewsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 17:57, KrzychW napisał:

Zwłaszcza , że jak ostatnio czytałem , rynek europejski dorównuje już amerykańskiemu.W
takim przypadku ryzykowanie utraty wiernych fanów na Starym Kontynencie po to , aby być
może zdobyć innych za oceanem , wcale nie musi okazać się dobrym biznewsem.

hehe tak a jak teraz te krach dla stanów się przytrafił to już w ogóle. Ja myślę ,że wielu się odwróci do Gothica (oryginalnego) zaczną je po prostu ściągać. A jak wyjdzie coś w podobie G3 to już zupełnie nikt w to nie będzie grał. Zostanie wieczne granie w G1,g2+NK ;] A gdzie sprzedało się najwięcej egzemplarzy tej gry...?! ;] W USA nie zrozumieją do końca tej gry i fabuły i życia ... Tylko w europie są prawdziwi fani którzy z imieniem Innosa na ustach będą szli do sklepów i kupowali kolejne egzemplarze Gothica 1 bo pierwsza płyta już padła z wczerpania i niechce więcej odtwarzać ... ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować