Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Dnia 17.09.2010 o 13:36, Almarcino napisał:

wiecie, zawsze mozna bedzie liczyc na mody ;)

Jakie mody? Przecież w artykule jest napisane że gra nie posiada edytora.Koniec z zabawą modami i konsolą.Cóż ten artykuł wiele mi wyjaśnił...niestety;/ Cudów nie oczekiwałem, ale TEGO się nie spodziewałem. Jowood powinien zrzec się marki Gothic dobrowolnie za ten profan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic 3 także nie posiadał żadnego edytora.
Quest Pack i wszystkie patche powstały tylko dlatego, że ich twórcy mieli dostęp do kodu. Wszelkie inne modyfikacje polegały na podmianie tekstur, a dla kogoś wprawionego w edycji plików to żaden problem. To właśnie dlatego nie ma żadnych modyfikacji w G3 podobnych do Jaktyla w G2.

A jeśli chodzi o markę to wszystko się okaże po premierze. Możliwe, że pomimo bardzo wielu zmian Arcania będzie godnym następcą serii, a Gothic V będzie hitem roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2010 o 13:55, Maximo napisał:


> wiecie, zawsze mozna bedzie liczyc na mody ;)
Jakie mody? Przecież w artykule jest napisane że gra nie posiada edytora.Koniec z zabawą
modami i konsolą.Cóż ten artykuł wiele mi wyjaśnił...niestety;/ Cudów nie oczekiwałem,
ale TEGO się nie spodziewałem. Jowood powinien zrzec się marki Gothic dobrowolnie za
ten profan.


Oficjalnie moze i nie ma, ale modyfikacje tak czy siak sie pojawia pojawią po jakims czasie. nie ma rzeczy niemozliwych, przynajmniej dla modderow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja nowego kompa dla tej konkretnej gry nie kupie, po prostu i tak muszę go zmienić, a "i" to może i kupię, ale na pewno nie 7 ;p . Poza tym jakoś zawsze mój update kompa dziwnie zbiegał się z premierą nowych Gothików :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2010 o 13:17, lis_23 napisał:

http://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=637

Trochę kwestii się wyjaśnia,wielu na pewno przekreśli tę grę ale ja i tak zamierzam się
z nią dobrze bawić - jeśli tylko mój procek ją udźwignie ;)


Jeśli wersja finalna będzie jak ta wersja beta, to gra straci na klimacie i to sporo, dlaczego twórcy ograniczyli poruszanie się po świecie? W Gothic 1, 2 i 3 mogłem chodzić wszędzie na własne ryzyko, a tutaj będę miał tę możliwość zablokowaną? Poza tym dlaczego nie spotkam silniejszych przeciwników, to jest bez sensu... następnie brak gildii, do których mogę się dołączyć? Zagram w grę ale jeśli mnie zawiedzie to JoWooD sam na tym straci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2010 o 20:17, Isildur napisał:

Jeśli wersja finalna będzie jak ta wersja beta, to gra straci na klimacie i to sporo,
dlaczego twórcy ograniczyli poruszanie się po świecie?


Ot, powstaje jakaś tam gierka, której wydawca nadużył nazwy Gothic, bo Gothic to nie jest i nic podobnego na dodatek. Co do poziomu tego tytułu, trudno się jeszcze wypowiadać, chociaż nie wydaje mi się ,aby miał być szczególnie udany, a na pewno nie jest to gra wyglądająca tak, jak ja widziałbym kolejne Gothicki.
A tekst w stylu :"Gdy przeciwnik zamierza wykonać atak specjalny, otacza go zielona mgiełka. Wystarczy wykonać przewrót, by uniknąć ciosu", to po prostu jakaś masakra. Mgiełka, wykrzykniki, znaczniki, brak złodziejstwa, brak umiejętności myśliwskich do nauczenia, brak nauczycieli, brak reakcji na kradzeż, brak możliwości dowolnego zwiedzania świata, brak kowalstwa, brak gotowania, brak możliwości spania, brak stołów alchemicznych....no po prostu Gothic pełną gębą.
Czekam na opinie odważnych graczy, którzy zdecydują się na zakup zaraz po premierze, czyli również Twoją i zobaczę, jeżeli wszyscy zachłysną się grą i zaczną pisać o niej w superlatywach, to ewentualnie uznam, że nic a nic się nie znam, nie potrafię rozróżnic chłamu od arcydzieła i także popędzę do sklepu po Arcanię. A co sie przy tym zdziwię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2010 o 21:20, KrzychW napisał:

Czekam na opinie odważnych graczy, którzy zdecydują się na zakup zaraz po premierze,
czyli również Twoją i zobaczę, jeżeli wszyscy zachłysną się grą i zaczną pisać o niej
w superlatywach, to ewentualnie uznam, że nic a nic się nie znam, nie potrafię rozróżnic
chłamu od arcydzieła i także popędzę do sklepu po Arcanię. A co sie przy tym zdziwię...

obawiam się, że do zakupu przekonany jest już tylko gothicowy beton, który kupiłby grę i wyrażał się o niej w 100% pozytywnie nawet jeśli byłby to futurystyczny shooter. Tak samo uważałbym na recenzje, ale to z innych względów.
Już lepiej poczekać aż jakiś znajomy kupi i przejść się do niego, obaczyć samemu i dopiero wtedy się zastanowić - przynajmniej ja mam taki plan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za " Gothicowy beton " się nie uważam i może dlatego zamierzam się dobrze bawić przy tej grze.

Zgodzę się tylko z tym że do gry lepiej pasowałby poprzedni tytuł' " Arcania a Gothic tale ' lub nawet całkowite odcięcie się od serii - co nie zmienia faktu ze gra może być dobra ( na swój własny sposób ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2010 o 21:27, dark_master napisał:

Już lepiej poczekać aż jakiś znajomy kupi i przejść się do niego, obaczyć samemu i dopiero
wtedy się zastanowić - przynajmniej ja mam taki plan.


Ja podobnie, chociaż znajomych graczy nie posiadam, więc muszę wyrobić zdanie na podstawie opinii pisanych w tym temacie. Jak na razie, dość dokładne zapoznawanie się "twórczością" forumowiczów, pozwoliło mi uniknąć wielu przykrych i kosztownych pomyłek. Ponieważ Arcania, pomijając nawet brak większego podobieństwa do serii którą podobno kontynuuje, nie wydaje mi się tytułem udanym, będę czytał dużo i dokładnie i zapoznam się , po premierze, z dostępnymi filmikami z rozgrywki, a co potem, to się dopiero okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak oni tą grę spieprzyli... Szkoda słów. Esencją Gothica było to, że można było chodzić gdzie się chce i kiedy chce. Podnosić miecz na kogo się chce. Inny ważny element to inteligentny świat.
A co mamy w najnowszym Gothi... tfu, najnowszym rpgu Spellboundu? Zamknięty i liniowy świat, mieszkańców posiadających umiejętność cudownego przenikania przez naszą broń oraz z uśmiechem patrzących jak wchodzimy im do domu i rabujemy co chcemy. O braku możliwości spania, warzenia mikstur itp już nie wspominam.
Nie czytam już żadnych newsów o tej grze bo za każdym razem jestem jeszcze bardziej wkurzony co oni zrobili z naszą ukochaną serią. Jedynym nowym Gothickiem będzie Risen 2 i tyle w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest bardziej wykastrowana niż Farinelli i wszyscy eunuchowie razem wzięci. Podziękuję, chciałem dopracowane rozwinięcie Gothic''a, a nie uproszczoną rąbankę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2010 o 13:17, lis_23 napisał:

Aż się za głowę złapałem jak to przeczytałem :S. Bezkarne rabowanie domów? Brak złodziejskiego fechtunku? Nie da rady spać, ale pora dnia się zmienia. Ja np nie lubiłem chodzić w poprzednich częściach po nocy z jakimiś tam questami. Oj nie za ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2010 o 10:56, knopfler napisał:

Zamknięcie świata gry questami, niemożność przemierzania go w całości od początku - to
jest po prostu SKANDAL !


Taa, w dodatku w tych ograniczanych przez questy obszarach nie spotkamy potwora, którego nasza postać nie będzie w stanie pokonać. Normalnie żal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2010 o 10:58, Isildur napisał:

Normalnie żal...

:D

Racja racja. Pamiętam jeszcze jak np w drugim Gothic polazłem gdzieś w teren i dopadło mnie stado szkieletów z zaskoczenia. Oczywiście chwilę później leżałem martwy :P albo pierwsza walka z elitą. Praktycznie byłem na dwa lub jeden strzał, ale jaka satysfakcja kiedy się go ubiło będąc jeszcze słabym :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie kupujcie, nikt wam grać nie każe.

Mikstury z tego co wyczytałem będzie można wyrabiać w oddzielnym panelu, a w domach pewnie nie będzie za bardzo czego rabować.

Z resztą strzelam, że najwięksi krzykacze stąd tuż po premierze będą lecieli z zapartym tchem do Empiku (o ile nie zamówili tej gry w pre-orderze), więc nie rozśmieszajcie mnie tymi swoimi narzekaniami ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2010 o 11:16, Caelethi napisał:

To nie kupujcie, nikt wam grać nie każe.

Mikstury z tego co wyczytałem będzie można wyrabiać w oddzielnym panelu, a w domach pewnie
nie będzie za bardzo czego rabować.

Z resztą strzelam, że najwięksi krzykacze stąd tuż po premierze będą lecieli z zapartym
tchem do Empiku (o ile nie zamówili tej gry w pre-orderze), więc nie rozśmieszajcie mnie
tymi swoimi narzekaniami ;P



Ja oczywiście zamówiłem EK, ale ponarzekać muszę bo to co widzę i to co czytam nie powiewa optymizmem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2010 o 11:19, Isildur napisał:

Ja oczywiście zamówiłem EK, ale ponarzekać muszę bo to co widzę i to co czytam nie powiewa
optymizmem ;)

Ja też miałem zamówić EK ale zrezygnowałem po tych tekstach, może jak potanieje albo na jakiejś promocji kupię podstawową wersje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować