Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

A ja byłem zmuszony zrezygnować z zakupu gry (czynniki zewnętrzne, dużo ważniejsze niż gra), więc w tej chwili pozostaje mi przeczytanie recenzji jak gra wyjdzie i wtedy zdecyduję czy kiedyś grę kupię... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2010 o 13:47, knopfler napisał:

> eksploracja świata
A moim zdaniem eksploracji świata też nie ma, bo skoro świat odkrywamy za pomocą questów
i nie możemy pójść tam gdzie chcemy w każdym momencie to dla mnie nie jest juz eksploracja
świata. W dodatku nie spotkamy silniejszych stworów niż będziemy w stanie pokonać, kompletny
bezsens!


Czepiając się szczegółów, to oprócz braku swobodnej eksploracji świata, pozostałe, wymienione Przez lisa_23 elementy gry, także są dość wątpliwe. Walka wygląda słabo, poziom questów jak na razie jest nieznany, a zbieractwo, przynajmniej jeżeli chodzi o trofea (nie wiem jak jest z roślinami), także zostało okrojone i prawdopodobnie od razu wszystko umiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2010 o 13:50, lis_23 napisał:

Ale popatrz na inne gry:
" Wiedźmin " - eksploracja świata też jest ograniczona fabularnie i questowo - rozdziały
" Oblivion " - tam też przeciwnicy dostosowani są do naszych umiejętności
czyli - nic nowego.

Tak, ale w Gothicu nigdy tego nie było i to było dla mnie fajne, mi się to podobało. W pierwszych dwóch zauważ że też były rozdziały i też spawnowały się stworzenia w nowych rozdziałach ale było to tak rozwiązane że zawsze można było trafić na coś ultra-silnego. Mimo to jakbyś trzymał się w Gothicu tylko głównych szlaków też nie dało się trafić na za silne bestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak a po co ci taka eksploatacja świata żeby łazić po świecie przez co gra ci się znudzi po 2 dniach?

Ja tam się cieszę z tych blokowań falllout oblivion te gry m się nie spodobał właśnie przez wielki otwarty świat a nic w nim do roboty.

KrzychW a co tu do nauczenia na pewno byś umiał wyjąc zęby z lisa jak byś go zabił;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2010 o 13:50, lis_23 napisał:

" Wiedźmin " - eksploracja świata też jest ograniczona fabularnie i questowo - rozdziały
" Oblivion " - tam też przeciwnicy dostosowani są do naszych umiejętności
czyli - nic nowego.


I własnie w tym problem. Z przykrością się przyznaję, że z uwagi na powyższe nie ukończyłem Wiedźmina. Podchodziłem 3 razy i za kazdym razem odpuszczałem sobie gdzies w 4 rozdziale. brakowało mi włóczęgi, zbieractwa wszelakiego oręza, niemożnośc skakania dobijała mnie absolutnie. Pomimo fajnej fabuły i świetnych dialogów wiedźmak u mnie - fana sagi (czytałem ją chyba z 5 razy) się nie obronił.

edit: Karol44 bo otwarty świat w Gothic jest absolutnie czyms innym i ciekawszym niż te w wymienionych przez ciebie grach. W Gothic świat się eksplorowało z duszą na ramieniu ;) i cięzko się było nudzić spierniczajac ile sił w nogach przed stadem wilków czy wkurzonym orkiem który wyskakiwał na nas z krzaków.
a jak była frajda jak się udało takiego stwora ubić i znaleźć w jego kryjówce jakiś super fant :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2010 o 14:10, castlerock napisał:

>

I własnie w tym problem. Z przykrością się przyznaję, że z uwagi na powyższe nie ukończyłem
Wiedźmina. Podchodziłem 3 razy i za kazdym razem odpuszczałem sobie gdzies w 4 rozdziale.
brakowało mi włóczęgi, zbieractwa wszelakiego oręza, niemożnośc skakania dobijała mnie
absolutnie. Pomimo fajnej fabuły i świetnych dialogów wiedźmak u mnie - fana sagi (czytałem
ją chyba z 5 razy) się nie obronił.


A Widzisz - a ja się przyznam że " Wiedźmin" to jedyny RPG którego przeszedłem " od dechy do dechy " - właśnie dlatego że lokacji i questów nie było aż tyle żeby się w nich pogubić.

Lubię " Obliviona " i " G3 ",lubię gry z otwartym światem ale często taka gra szybko się nuży - ja jednak lubię mieć jasny cel do wykonania, co nie zmienia faktu że lubię się włóczyć i " zwiedzać " ale bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2010 o 14:02, Karol44 napisał:

KrzychW a co tu do nauczenia na pewno byś umiał wyjąc zęby z lisa jak byś go zabił;-D


Dobre.
Ale z 23 lisów raczej nie i byłby mi potrzebny nauczyciel. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2010 o 14:30, KrzychW napisał:

> KrzychW a co tu do nauczenia na pewno byś umiał wyjąc zęby z lisa jak byś go zabił;-D


Dobre.
Ale z 23 lisów raczej nie i byłby mi potrzebny nauczyciel. :-)


a na serio - niech ktoś bez uprzedniej nauki spróbuje zdjąć skórę z upolowanego wilka na przykład.
ja bym rady nie dał - a jesli nawet bym dał, to na sprzedaz by się ona nie nadawała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2010 o 14:45, castlerock napisał:

a na serio - niech ktoś bez uprzedniej nauki spróbuje zdjąć skórę z upolowanego wilka
na przykład.
ja bym rady nie dał - a jesli nawet bym dał, to na sprzedaz by się ona nie nadawała ;)


Bez względu na to, jak sprawa wyglądałaby w praktyce, wycofanie się z tak wielu elementów musi niepokoić, zwłaszcza że nie jesteśmy zasypywani materiałami na temat pojawiających się w Arcanii nowych rozwiązań, które odpowiednio zastąpią te wycięte. Moim zdaniem, nowe studio nie poradziło sobie z tym wszystkim i stąd wysyp uproszczeń. Na dodatek, taki stan rzeczy tłumaczą również animacje, które pozostały po kowalstwie, spaniu, alchemi, gotowaniu itp. W końcu bez tego wszystkiego, stopień skomplikowania świata jest znacznie mniejszy. Czyżby o to tylko chodziło? No cóż, demko za 3 dni. Zobaczymy z czym to się je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,8406081,Arcania__Gothic_4___zabezpieczenia_i_wymagania_sprzetowe.html

Może ktoś jeszcze się nie zapoznał z tym materiałem, więc ma okazję.
Bardzo wysokie wymagania sprzętowe, niestety się potwierdzają. Pół biedy, jeżeli gra faktycznie będzie wyglądać tak, jak na niektórych screenach, o ile oczywiście wspomniane screeny, nie są, jak to zazwyczaj bywa, mocno podrasowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymaganie rzeczywiście porażają, na moim kompie ledwo trójka pociągnie więc nie
będę się rozwodził nad wersją pecetową, ale zastanawiam się nad kupnem wersji konsolowej.
Orientuje się czy jest już możliwość ściągnięcia dema, bo póki co nie mam dostępu
do xbox live:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam jeszcze się nie przejmował wymaganiami gdyż ostatnio jak widziałem w zalecanych wymaganiach Core I7 to gra działała idealnie na moim starym Core 2 Duo, poza prockiem reszta wygląda w miarę standardowo.
Poza tym wszyscy będziemy mieli się okazję przekonać jak Arcania działa i wyglada już w piątek kiedy to premierę będzie miało demko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemano, demko ma wyjść na wszystkie platformy tego samego dnia ? Będzie trzeba pobrać na kompa i na xboxa i zobaczyć jak się prezentuje tu i tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2010 o 14:02, Karol44 napisał:

Tak a po co ci taka eksploatacja świata żeby łazić po świecie przez co gra ci się znudzi
po 2 dniach?

Po dwóch dniach?. Mi się nie znudziło po 8 latach ! Zawsze jak nie mam już w co pograć to sięgam po Gothic,Morrowind,Oblivion.Z kąd ten fenomen? Może to ten otwarty świat, i COŚ jeszcze? Jeżeli gra po prawie 10 latach nadal się sprzedaje i budzi takie emocje,to chyba warto to przeanalizować ,dlaczego? Czy to dzieciak ,czy stary,raczej nie byłby zadowolony z wydania stówy czy dwóch na crap,który będzie rzucony w kąt po 2 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2010 o 11:20, Marcin08 napisał:

takie pytanie, czy nei wiecie czy demo będzie dostępne na Steamie?

tak sie zastanawiam czy mój komputer podoła :)

Na Steamie...chyba nie:) Na Gram.pl będzie to sobie zciągnij na tego HP i sprawdzisz, to nic nie kosztuje.Gothic 3,czy Risen są całkiem grywalne(medium--->.high detale) na moim niby już słabym laptopie,z podobnym C2D i kartą ATI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2010 o 11:41, Maximo napisał:

> takie pytanie, czy nei wiecie czy demo będzie dostępne na Steamie?
>
> tak sie zastanawiam czy mój komputer podoła :)
Na Steamie...chyba nie:) Na Gram.pl będzie to sobie zciągnij na tego HP i sprawdzisz,
to nic nie kosztuje.Gothic 3,czy Risen są całkiem grywalne(medium--->.high detale)
na moim niby już słabym laptopie,z podobnym C2D i kartą ATI.

Risen na stosunkowo wysokich działa płynnie i miło... dwa dni i sprawdze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2010 o 11:10, Maximo napisał:

Po dwóch dniach?. Mi się nie znudziło po 8 latach !


Hej, to jest nas co najmniej 2 sztuki takich dziwnych graczy!
Od lat sięgam po te same tytuły. W Morrowindzie spędziłem pewnie ponad 1000 godzin, a i w Obku niewiele mniej. Oczywiście instalowanie modów urozmaica rozgrywkę i pozwala po raz kolejny zwiedzić ten sam, ale jednak chociaż odrobinkę inny świat i odkryć coś nowego. Gry z Serii Gothic także przeszedłem przynajmniej po kilka razy, między innymi dzięki ciekawemu światu, który można odkrywać po raz kolejny.
Z kolei niezłe tytuły, ale z zamkniętym światem, gdzie poruszamy się tylko po wyznaczonych ścieżkach i nie ma większych możliwości połażenia po świecie gry, po jednym przejściu powędrowały na półkę. Rozmaite NWN, Mass Effecty, Jade Empire itp cenię całkiem wysoko, ale po poznaniu fabuły, nie bardzo mam ochotę na kolejne podejście. Dlatego też rozwiązanie , które zostało zastosowane w Arcanii, dla mnie jest wadą a nie zaletą i najprawdopodobniej spowoduje, że do nabycia gry podejdę bardzo ostrożnie i co gorzej, niestety, po pierwszym podejściu Arcania wyląduje na półeczce. No, chyba że fabuła jest tak wypaśna, skomplikowana i arcyciekawa, że zastąpi to wszystko, czego w tym tytule z rozmaitych powodów nie ma.

Zawsze jak nie mam już w co pograć

Dnia 22.09.2010 o 11:10, Maximo napisał:

to sięgam po Gothic,Morrowind,Oblivion.Z kąd ten fenomen? Może to ten otwarty świat,
i COŚ jeszcze? Jeżeli gra po prawie 10 latach nadal się sprzedaje i budzi takie emocje,to
chyba warto to przeanalizować ,dlaczego?


Blizzard przeanalizował i zrobił kolejny StarCraft dla fanów pierwszego. Nie szukał klientów pośród miłośników strzelanek, strategi turowych, czy jeszcze innych gier. I jak wiadomo, dobrze na tym wyszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=t8Q5zfk9l7o&feature=player_embedded

Wlasnie znalazlem ten filmik w jednym z newsow, to sklejka trailer z prawdziwą potyczką. Podobno jest na najwyzszym poziomie trudnosci (Gothic).
Powiem wam, ze prezentuje sie niezle, trudne walki to cos co lubie. Troche ''dziwnie'' sie porusza bohater, ale mysle, ze do tego sie przyzwyczaimy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować