Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Dnia 25.09.2010 o 17:57, lis_23 napisał:

Tylko czy Arcania musi być Gothickiem żeby się w nią przyjemnie grało? - chyba nie
zresztą,rzeczy których brakuje fanom to dla mnie drobnostki:
alchemia - nie stosowałem
wykuwanie broni - nie używałem
spanie - tego naprawdę brakuje
brak nauczycieli - za to jestem twórcą Arcanii naprawdę wdzięczny


zapytam tak, zresztą to samo robiłem przy F3 - to po cholerę się katować każdą kolejną częścią, a serię ''na poważnie'' zaczynać od czwartej części gdy jest już odpowiednio pod twój gust zmieniona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2010 o 23:48, Abi_Dalzim napisał:


Stwierdziło, że mam nowszego, ale dzięki :)
Jeszcze spróbuję ściągnąć demo z innej strony, może to co ściągnąłem jest jakieś uszkodzone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego że w pierwszego Gothica grałem dosyć dawno temu,bodajże w 2004 lub w 2005 roku,potem grałem w dwójkę ( krótko bo gra mnie odrzuciła ) a następnie w trójkę,gdyż: lubię gry RPG,wcześniej czwórki a raczej Arkanii nie było;) - to ostatnie jest chyba logiczne?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jakiego to laptopa posiada kolega moderator..? mój ma prawie roczek asus aspire 7738G i naprawdę demo nie sprawia żadnego problemu - aktualizacje softu robię przez stronkę która sama wyszukuje nowe sterowniki.... hmmm coś za bardzo negatywnie nastawiłeś się na Arcanię i teraz twój komp się mści :):)


A to asus..;) to się nie ma co dziwić te laptopy są bardzo mściwe..;););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 00:04, Malcollm napisał:

a jakiego to laptopa posiada kolega moderator..? mój ma prawie roczek asus aspire 7738G
i naprawdę demo nie sprawia żadnego problemu - aktualizacje softu robię przez stronkę
która sama wyszukuje nowe sterowniki.... hmmm coś za bardzo negatywnie nastawiłeś się
na Arcanię i teraz twój komp się mści :):)


/ciach/ - Widzę, że już byłeś tam i widziałeś :)

Moim zdaniem gra na tym powinna śmigać, ale jak widać coś nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem widziałem, z racji samolubności własnej - wrodzonej powiem pfff taki sobie ;) a tak na serio na chwilę obecną niezły kombajn, musiał kosztować spokojnie ponad 3k, ja sam wracam do stacjonarki laptop jakoś mi bokiem wychodzi, wracając do tematu - posłałem wiadomość na gramsajcie, sprawdź sobie tą stronę, ja dzięki niej nie mam problemów z żadną grą, wyszukiwanie sterowników etc, może to też coś pomoże, kto wie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak sobie czytam i zastanawiam się czy pobrałem dobre demo.

Dnia 25.09.2010 o 19:41, Lordpilot napisał:

- przyjemna dla oka grafika (nie jest jakaś "wypasiona" , ale najważniejsze że nie odrzuca)
+ gra działa płynnie (demo sprawdzałem na X360, ale na PC też jest ponoć ok)

raczej standardowa, z kilkoma maszkaronami gratis <niektóre twarze, woda>. Przełomu w porównaniu z 4letnim G3 nie ma.

Dnia 25.09.2010 o 19:41, Lordpilot napisał:

- klimat jest. Czuć "starym" Gothickiem, po dość mocnym momentami faceliftingu

nie wiem w którym miejscu - tam gdzie na 1lvl klepiemy solo czarnego goblina i jego obstawę, gdy słuchamy jednozdaniowego dialogu, gdzie jesteśmy ograniczani ścianami, bramami lub strumykami czy może raczącą nas od początku radosną feerią barw <tryb ''europa'' to po prostu wypłowiały maszkaron którego nie warto odpalać, bo widać że coś jest nie tak>, questami ''znajdź obrączkę'' i brakiem możliwości sklepania jej posiadacza bo ma zieloną mgiełkę, czy może arcyklimatycznym GPS, który udaje mapę? <ideałem tutaj był wiedźmin - niby stylizowane na mapę, ale na tyle szczegółowa, że wszystko szło znaleźć>
No chyba że o sam styl, ale tu imo ciężko cokolwiek powiedzieć po obejrzeniu dosłownie jednej drewnianej wiochy. Chaty jak chaty, cieżko coś skopać. No moze poza tym że nie zgadza się to z obrazem, jaki dawano nam do zrozumienia w G1 i G2+NK <w G3 nie ma o nich ani słowa>.
Plus jeszcze mieszanie w lore, które wynikło z info o ostatnim queście -

Spoiler

wprowadzają nowego boga, i to żeńskiego, cholera wie po co :|

Dnia 25.09.2010 o 19:41, Lordpilot napisał:

- sensowny inwentarz - całość idzie ogarnąć od razu. Dziennik questów też w porządku

ciężko w tej materii coś spieprzyć, a jednak i tak się w jednym udało: brak zakładki "wszystko".

Dnia 25.09.2010 o 19:41, Lordpilot napisał:

- system rozwoju: inny niż w starych częściach, ale równie prosty i przejrzysty

prostacki i nijak ma się do poprzednich części <''4'' zobowiązuje>. Wrażenie może i robi, ale tylko jeśli porównać z takim fable. [pod ''rozwój'' podciągam również całą hecę z nauczycielami oraz to, że od początku umiemy oprawiać zwierzynę itd]

Dnia 25.09.2010 o 19:41, Lordpilot napisał:

- jeśli chodzi o fabułę - zawiązanie akcji jest całkiem fajnr i niesztampowe...

no faktycznie, w zyciu nikt mi w RPG nie wymordował rodzinnego miasta/wioski gdzie żyła moja ukochana.

Dnia 25.09.2010 o 19:41, Lordpilot napisał:

- walka i kamera: mnie się podoba, jest wygodnie i przejrzyście. Wiele osó czepiało się,
że kamera jest za bardzo oddalona - szczerze ? Nie wiem o co im chodziło :)

ujdzie, aczkolwiek sam bym wolał kółkiem regulować jej wysokość. To też jest standard od jakiś 10 lat w tym gatunku.

Dnia 25.09.2010 o 19:41, Lordpilot napisał:

- zachowanych kilka "ficzerów" ze starych Gothiców

możesz je spokojnie wymienić, bo ja widzę tylko wciskanie na siłę starych postaci.

Dnia 25.09.2010 o 19:41, Lordpilot napisał:

- wreszczie porządna mini-mapa i mapa ze znacznikami questów. W Gothicku 1 i 2 ten element
ssał "paukę" ;-) bardzo mocno. Jest to standard od wielu lat, stare Gothicki były tu
wręćz ewenementem

jak już mówiłem, wygląda jak GPS, a nie mapa. Nie tędy droga, ideałem był wiedźmin.

Dnia 25.09.2010 o 19:41, Lordpilot napisał:

- spora skalowalność jeśli chodzi o gameplay: jest nawet zmienna paleta barw - żywsze
kolory dla Amerykanów, bardziej stonowne dla mieszkańców Europy

jak już mówiłem - jedyną słuszną i tak jest amerykańska, bo europejska nie dość, że i tak dalej jest barwna, to do tego wygląda jakby się nam monitor zepsuł - wszystko takie sztucznie wypłowiałe.

Dnia 25.09.2010 o 19:41, Lordpilot napisał:

- powrócą starzy znajomi. Wręcz ikony poprzednich częsci :)


jak się nowych nie potrafi stworzyć ani zbudować klimatu w inny sposób, to się rzuca starymi znanymi postaciami jak gównem.. bo powiedzmy sobie szczerze, zamiast diega tym przemytnikiem mógłby być Rączka z G1 i nic by się nie stało, ale przecież trzeba na siłę pokazać że to gothic, skoro nic innego na to nie wskazuje..

Rly, tak pogardzany risen miał tego gothicowego klimatu znacznie więcej, mimo iż nigdzie nie padło Xardas czy Beliar <choć w paru dialogach ewidentnie się o nich mówi>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 00:16, Malcollm napisał:

/ciach/


Dzięki za linka, sprawdzę tę stronę może coś to pomoże :)
jak z demem mam problemy to ja już boję się co by było z pełną wersją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 00:23, Isildur napisał:

> /ciach/

Dzięki za linka, sprawdzę tę stronę może coś to pomoże :)
jak z demem mam problemy to ja już boję się co by było z pełną wersją...

Ponoć część ludzi ma problemy z uruchomieniem gry na 64 bitowy systemie. Chodzi głównie o Viste, i Windows 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 00:25, Darkstar181 napisał:

Ponoć część ludzi ma problemy z uruchomieniem gry na 64 bitowy systemie. Chodzi głównie
o Viste, i Windows 7.


Bardzo możliwe, że ja posiadam ten sam problem co oni, bo mój system to Win 7 x64, zresztą po tej grze już mogę spodziewać się wszystkiego, jeśli nie zdołam uruchomić dema to nawet nie myślę nad kupnem tej gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj pewnie nie chodzi o sam system Vista czy Windows 7 a raczej sprzętową konfigurację powiązaną z tym systemem ale taki już urok PC-etów - na jednym komputerze działa a na innym nie, zawsze uwielbiałem zabawy jako sprzętowiec grzebanie w komputerze w sytuacji w której wszystko było sprawne a komputer działać nie chciał, liczymy na to, że kolega moderator wygra z konfiguracją swojego laptopa i będzie miał okazję "rozkoszować" się twórczością producentów Arcanii - tylko, żeby się nie okazało, iż tyle walki tylko po to by się zawieść wtedy to nie było by wesoło...:)
Ja śmigam spać, jutro trzeba do pracy wstać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, nawet z poziomem trudności ustawionym na "Gothic" wejście do nieznanej części lasu nocą nie będzie powodowało palpitacji serca po wyskoczeniu Cieniostwora czy innego Warga z chaszcz.

Raz, że będziemy wtedy wystarczająco mocni aby pokonać cokolwiek znajdującego się na tym terenie.
Dwa...właściwie pierwszy powód starczy.

Żeby nie było: potwierdzili to twórcy. Nie można wleźć na teren, który mógłby być dla nas za trudny. Czyli nie tylko prowadzą nas jak po sznurku, ale do tego dają śliniaczek i niegroźne zabawki, abyśmy się nie daj Innosie nie udławili czy co. Dobrze że oddychać nas uczyć nie chcą.


A wracając do spania- po co to robić? Na zmianę pór dnia będzie czar a bohater jest w połowie trollem, więc regeneracja życia to nie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi po jaku uj dali czar na szybkie chodzenie, jak i tak szybciej się przemieszcamy używając przycisku od zmiany grawitacji zwanego popularnie skokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka informacji związanych z grą:

Data Polskiej Premiery (Xbox360): Listopad 2010
Data premiery Światowej na Playstation 3: Brak
Dystrybutorem gry w Polsce jest firma: CD Projekt
Lokalizacja gry: Gra się ukaże w Pełnej Polskiej wersji językowej na PC i Konsole (Napisy + Dialogi)


Wymagania sprzętowe:

Minimalne: system operacyjny Windows XP, Vista lub Windows 7, procesor Intel Core 2 Duo 2,8 GHz lub Athlon II x2 2,8 GHz, 2 GB RAM, karta graficzna GeForce 8880 GTX, DirectX 9.0c, 9 GB wolnego miejsca na dysku twardym, karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 8.1

Zalecane: procesor Intel Core i7 3 GHz lub AMD Phenom II x4 3 GHz, 4 GB RAM, karta graficzna GeForce GTX 295

UWAGA!!!

Wszystkie teksty, które mają zdradzać fabułę proszę spoilerować w taki sposób:

Spoiler

Bezimienny złamał nogę.


Jeśli takie posty nie będą oznaczone jako spoiler, proszę liczyć się z nagrodą od moderatorów.

Patche:

Hotfix (237 MB) - http://www.cdprojekt.pl/files/get/802/Hotfix

Pomoc techniczna CDP - http://www.cdprojekt.pl/support/game/3063/ArcaniA_Gothic_4

[Edit: 06.04.2011 - Isildur]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem was płaczki. Gra jest naprawdę fajna ;) Przeszedłem demo, bugów nie zauważyłem, graficznie jest bardzo dobra i ma swój klimacik, końcówka dema ciekawa. Trochę jakby w tym demku szybko się ubrałem, może potem tracę większość tego sprzętu :D Trzeba tylko przyznać że walka jest banalna. Na easy co prawda grałem także potworki nie miały prawa mi czegokolwiek zrobić. W demu na szczęście nie można ustawić więcej niż normal także mam nadzieję ze Hard albo Gothic będzie wymagającym poziomem.
Nie wiem też co wy o optymalizacji gadacie, ściągnijcie najnowsze stery do grafy, nie wiem odwirusujcie kompa bo ja mam 2GB Ram E5200 i GF9800 i gram na full detalach bez żadnych zacinek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2010 o 21:46, Dark_elves napisał:

Rzekłbym nawet, że 2006 chyba, że mówimy o dacie wydania w Chinach:)


No ja raczej o tej polskiej edycji mówiłem ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 10:31, Isildur napisał:

Pobrałem demo z innej strony fakt uruchomiło się, ale zaraz wyłączyło. Daję sobie spokój,
bo szkoda czasu...

Obejrzałem sobie Twojego laptopa na gramsajcie. Sprawdziłbym biblioteki Visual C++ .Wersja Visual C++ Redist.2010 nie ma w sobie Redist 2008,2005.Arcania jest pisana na Visual C++ Redist.2005.Warto to sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować