Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Dnia 26.09.2010 o 21:25, Gumisiek2 napisał:

> Wszędzie dookoła mamy do czynienia z niewidzialnymi ścianami.

Idealny kontrast, bo w Gothic 3 dało się przy odrobinie determinacji dojść w każde miejsce
(w Zmierzchu Bogów udało mi się nawet wspiąć po prawie-idealnie-pionowej ścianie blokującej
dostęp do Varantu, ale napotkałem blue hell). Kojarzy ktoś, na jakim silniku jest robiona
Arcania?



nom tam swobody było aż zanadto heh ;D
ale nie narzekałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 21:25, Gumisiek2 napisał:

Kojarzy ktoś, na jakim silniku jest robiona Arcania?


Znalazłem gdzieś informację że jest to Trinigy Vision 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oookej. Ukończyłem demo. Z jednej strony wiem, że nie powinno się oceniać gry po demie, a z drugiej strony przecież twórcy dają demo po to, żeby zachęcić do kupna swojej produkcji, czyż nie?

Tak więc oceniam to co widzę bo mam do tego prawo, a to co widzę, to KOMPLETNA PORAŻKA. Nie mówię tego nawet jako fan Gothica i ktoś kto oczekiwał na jego następcę. Mówię to jako osoba, która nie spodziewała się takiej nawet nie miernoty, ale dziadostwa.

Ale od początku: dialogi to totalna klapa. Zero polotu, zero sensu, ogólnie zero. Czuję się jakbym słyszał czytane komendy html z notatnika. Grafika jest spoko, nie jest to ani odkrycie, ani nie pali oczu. Miło się patrzy po prostu i nie przeszkadza, więc akurat to na plus. Muzyka? Coś tam czasem pobrzmiewa nawet nie najgorzej, ale tylko momentami. Jakoś w jaskini zupełna cisza była, a przydało by się jakieś budzące niepokój pobrzmiewanie w tle. Natomiast tutaj nic, zero. Po raz kolejny.

I najważniejsze czyli całość pod hasłem "gameplay". Tragiczny system walki, jeszcze gorsza praca kamery, a podczas walki to już dno i 7 metrów mułu. Questy jakieś takie nijakie, dzieje się to bez żadnego uzasadnienia (no ok powiedzmy, że to demo, więc wyjęte z kontekstu, ale zadania będące w całości w demie powinny mieć sens..) no bo sorry, ale np.

Spoiler

ocb z tą wiedźmą? Po kiego ja tam jestem? Po co biegam po tej jaskini i tłukę robale? Bo jej się tak zachciało?

Sorry, ale po cRPG spodziewałbym się chociaż minimalnego uzasadnienia w fabule. Poza tym wydaje mi się, że graficznie całość jest bardziej "lekka i wesoła" od poprzednich Gothiców.
Ogólnie biegamy od lewej po prawej, robimy coś bez sensu i uzasadnienia, odbywamy kiczowate i proste tak, że aż nieprzeciętnie nudne, i męczące przez to walki. Chodzimy i zbieramy kluczyki (WTF? Wszystkie jaskinie mają więcej par drzwi niż 10-cio piętrowy blok mieszkalny?!), a wszystko to niepoparte żadnym klimatem i "gothikowością".

Wiem, że to demo, ale po demie Risena utwierdziłem się w przekonaniu, że gra będzie świetna i warto ją kupić. Tutaj też chciałem by gra była świetna. Niestety demo pokazało coś zupełnie innego. Jeśli tak się będzie prezentować całość to moim zdaniem nigdy nie dostanie więcej niż 6/10 i to tylko jeśli ktoś będzie na tyle zawzięty, że to ukończy.

Szkoda bo gra ma świetne wydanie kolekcjonerskie, jedno z lepszych jakie widziałem w ostatnich latach. Niestety zmarnuje się ono, bo nawet takie fajne gadżety nie są mnie w stanie przekonać i jeśli kiedykolwiek zagram to jak gra mocno stanieje. Tymczasem swoje zamówienie na EK właśnie anulowałem.

Dziękuję za uwagę, wracam do Risena i Gothica 3, które to dystansują ten badziew nawet przy grze na GameBoyu i klatkowaniu typu 10FPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 16:27, Shelazar napisał:

Wiadomo jak poprowadzony zostanie wątek tej naszej dziewczyny w grze, Ivy? Pewnie zginie...
lol ;D

Spoiler

Dziewczyna nowego bohatera ma być zgwałcona i zabita przez Rhobara III. Było to już mówione na GamesComie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tutaj wspomniał, że gra przypomina H''n''slash niestety zgadzam się gdyż w demie póki co uświadczyłem ubijane bezmyślne bandy moobów. Kiedyś nawet w Gothicu 3 bywały problemy by ubić to i to. Tutaj zaś lejemy na chama i tracimy może z 10 życia. Poza tym nie podoba mi się kamerowanie w tej grze. Jak biegnę to powiedzmy, że kamerka jest całkiem okej z drugiej strony jak już wyjmę miecz to nagle się oddala i zamiast w CRPGa miałem wrażenie, że grałem w jakąś kiepską imitację diablo. Co do fabuły się nie wypowiadam, bo trudno oceniać po godzinie grania, chociaż motyw z kochającym pasterzem nie przypadł mi do gustu. Co do Diega. Gdyby nie podpisali, że to on to prawdopodobnie bym się nie domyślił z kim mam do czynienia.
Podsumowując. Spellbound skopało sprawę i największy żal mam o to, że gra miała czerpać dużo z poprzedniczek. Jest to przykre, bo albo twórcy są ślepi, albo lubią kłamać byleby sprzedać dupny produkt.

Jak na razie wątpię, że wybulę ponad 100 zł na to. Wolę raczej poczekać na tańszą serię. I jeśli ma powstać Gothic 5 to może lepiej by na powrót wzięła sie do roboty Piranha Bytes (ponoć wrócili do JoWoodo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 22:26, Szymon666 napisał:

A poza tym uruchomił już ktoś z was konsolę kodów ? mi się niestety nie udało.

Tak, ja się pobawiłem i to bardzo dużo ;-)

Za dużo opcji to tam nie ma, ale zajdziemy:
Podwyższanie HP, MP, SP i poziomu postaci - przydatne do sprawdzenia możliwości naszej postaci.
Regulacja szybkości zmiany czasu - brak, 1x, 10x, 50x - można tym pooglądać beznadziejnie wyglądający poranek i zapadający zmrok.
Slow Motion - przydatne do oglądania animacji w normalnym tempie ;-)
Dopiero po włączeniu spowolnienia widać, że nasz bohater ma bardzo podobne animacje do tych z G3.
Pasek pory dnia - możemy ustawić sobie dokładną godzinę w grze.
Zmiana języka - razem z językami zmienia się dubbing. Polecam posłuchać wersji hiszpańskiej!!!
Włączenie efektów - rozbłyski, zmiana wersji z US na EU itp. Dla odmiany można włączyć padający deszcz, ale z burzy to można uruchomić tylko jeden błysk i koniec.

Zabawa była niezła i sprawdziłem jak sprawuje się nasz bohater na wyższym poziomie:
http://img97.imageshack.us/img97/2594/maksymalnyrozwj.png
Na pierwszy ogień poszła walka w zwarciu. Jeśli myślicie, że demo jest zbyt łatwe to powiem, że później będzie jeszcze łatwiej. Z początku możemy zadać tylko 4 ciosy i akcja zostaje zatrzymana. Na najwyższym poziomie robimy ataki z doskokami i możemy bić nie przerwanie. W końcowych podziemiach zebrałem wszystkich umarlaków i wybiłem ich jedną ciągłą serią ataków. W dodatku wszelkie % bonusy sprawiły, że przeciwnicy padali po 1-3 ciosach. Dla przykładu uderzenie z zamachem:
http://img829.imageshack.us/img829/6741/zamach.png
Na drugi ogień oczywiście ogień ;-)
Na najwyższym poziomie umiejętności otrzymujemy atomówkę...
http://img692.imageshack.us/img692/1323/kulaognia.png
... którą możemy podpalić całą wioskę...
http://img835.imageshack.us/img835/2456/poar.png
... lub jak ktoś woli to cały ocean ;-)
http://img831.imageshack.us/img831/7454/poncawoda.png
Twórcy dali nam nawet możliwość zmiany języka na polski, ale niestety wszystko pozostaje po angielsku i znika dubbing. W pełni działa za język niebiecki, hiszpański, włoski, czeski i angielski.
http://img191.imageshack.us/img191/4940/jzykpl.png

W międzyczasie przetestowałem umiejętności łucznictwa. Na wyższym poziomie jest jeszcze prościej niż przy walce wręcz. Nakładanie strzały z kilku sekund zostało skrócone do niecałej sekundy, a obrażenia wzrosły kosmicznie.

A teraz spostrzeżenia z walki z Degio.
Walka wręcz na najwyższym poziomie nie trwała to zbyt długo, ale nie była też najszybsza. W porównaniu do innych ataków to jest to zadajemy śmiesznie małe obrażenia. Tak zwane ogłuszenie zadaje kosmicznie śmieszne obrażenia, ale zamach to już jednak robi to co do niego należy.
Atak ognisty to dopiero zabójcza broń! Nie dość, że daje niezłe efekty to nawet z pewnej odległości zabrała Diego dobre 3/4 HP.
Atak wodą można porównać do walki wręcz. Nie jest najsłabszy, ale cudów także nie można oczekiwać.
Atak elektryczny to najzwyklejszy paralizator, który o dziwo nie podziałał na Diego, ale w podziemiu sparaliżował 2 przeciwników na dłuższą chwilę. To może być całkiem użyteczna umiejętność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale marudzicie,wszyscy jak jeden mąż - gra jest fajna i koniec - H&S? - i bardzo dobrze,lubię ten gatunek i będę się dobrze bawił
mało Gothica w Gothicu? - jeszcze lepiej,klonów mam dość,Risen wystarczy
ja zamierzam dobrze się bawić ze swoją edycją kolekcjonerską a że Wy oczekiwaliście gruszek na wierzbie to już Wasza ina - wszak od dawna było wiadomo że będzie to zupełnie inna gra,która z Gothickiem będzie mieć wspólny tylko tytuł.miejsce akcji i niektóre postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega chciał dostać bezmyślną łupankę to ją dostał, nie powinien się dziwić tym co łupanki z czegoś co podobno ma nawiązywać do Gothica dostać nie chcieli, skoro kolegę "kręcą" mega prostackie gierki - bo taką właśnie Arcania jest, to jego wybór, nie nam go podważać w końcu to twoje pieniądze i twój wybór.

Gra nie jest fajna i koniec - nie jest fajna dla Mnie i dla masy podobnie myślących graczy, a to, że wrażają oni tutaj swoją opinię i krytykują ich wybór, nie wiem tylko dlaczego tak bardzo kolegę boli to, że ktoś jedzie po tym tytule jak po łysej kobyle, może byłem głupi bowiem chciałem w tym czymś coś co w nazwie ma Gothic 4, zobaczyć przynajmniej kilka Gothicowych podobieństw począwszy od otwartości świata.. mój wybór moja wola a co ważniejsze moja decyzja by tak właśnie robić... zwłaszcza gdy pojawiają się ludzie którzy nie są w stanie zaakceptować zdania innych ludzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2010 o 02:03, lis_23 napisał:

Ale marudzicie,wszyscy jak jeden mąż - gra jest fajna i koniec - H&S? - i bardzo dobrze,lubię
ten gatunek i będę się dobrze bawił

Jeżeli to jest H&S, to niech tak tę grę przedstawiają w zapowiedziach, a nie jako RPG.
>a że Wy oczekiwaliście gruszek

Dnia 27.09.2010 o 02:03, lis_23 napisał:

na wierzbie to już Wasza ina

Tia, faktycznie, jak śmieliśmy oczekiwać od gry będącej oficjalną kontynuacją Gothica jego kluczowych i charakterystycznych elementów, no przecież to wręcz nielogiczne by w kontynuacji danej gry pojawiały się te same elementy !
>- wszak od dawna było wiadomo że będzie to zupełnie inna

Dnia 27.09.2010 o 02:03, lis_23 napisał:

gra,która z Gothickiem będzie mieć wspólny tylko tytuł.miejsce akcji i niektóre postaci.

Dziwne że o tym nie wspominano w reportażach, tak jakby ktoś chciał specjalnie zarobić na marce, nie posiadając nic do zaoferowania poza jej wyrobionym tytułem. Problem jednak nie ogranicza sie do marki, ale także do faktu, że gra będzie mocno średnia nawet dla ludzi którzy wcześniej nie mieli z serią styczności, a także z żadnym innym RPG. To po prostu będzie przeciętniak jakich wiele.
Cóż, jak tam chcesz, graj sobie. Ja swoje pieniądze zaoszczędzone na tym chłamie inaczej spożytkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2010 o 02:03, lis_23 napisał:

Ale marudzicie,wszyscy jak jeden mąż - gra jest fajna i koniec - H&S? - i bardzo dobrze,lubię
ten gatunek i będę się dobrze bawił

Gra jest kiepska jako gothic i zupełnie nijaka jako RPG, którym nie jest. H&S? Wtedy tak pograć można. Ale znowu ilość broni szału nie robi.

Dnia 27.09.2010 o 02:03, lis_23 napisał:

mało Gothica w Gothicu? - jeszcze lepiej,klonów mam dość,Risen wystarczy

Hmm coś w tym jest, ale nazwa gry zobowiązuje do poczciwej "kontynuacji", a nie jakiegoś nie wiadomo czego.

Dnia 27.09.2010 o 02:03, lis_23 napisał:

ja zamierzam dobrze się bawić ze swoją edycją kolekcjonerską a że Wy oczekiwaliście gruszek
na wierzbie to już Wasza ina - wszak od dawna było wiadomo że będzie to zupełnie inna
gra,która z Gothickiem będzie mieć wspólny tylko tytuł.miejsce akcji i niektóre postaci.


I w tym właśnie tkwi problem. Ja spodziewałem się już po filmach z targów crapa, ale dopiero demo uświadamia, jakim badziewiem jest ten "gothic"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2010 o 11:11, Kapas napisał:

I w tym właśnie tkwi problem. Ja spodziewałem się już po filmach z targów crapa, ale
dopiero demo uświadamia, jakim badziewiem jest ten "gothic"

Żal mi was..., tak narzekacie nad tą czwartą częścią "Gothic" że to już wy się stajecie nudni..., dla mnie to Gothic 3 jest nijaki..., nudna walka, większość czasu to się spędza na gadaniu z NPC''ami, a w Zmierzch Bogów to normalnie mi już żal było tych NPC''ów każdy prawie bał się każdego i błagał mnie "żebym go nie bił" albo że mam kogoś zabić bo on sam sobie nie poradzi, to właśnie Gothic 3 nie dość że z***aną ma optymalizacje to jeszcze ch***wy klimat -,-, przy zwykłej wersji Gothic 3 spędziłem tylko 10h tak samo w Zmierzch Bogów, na szczęście oryginała podstawowej wersji kupiłem bardzo tanio w gazetce "PLAY PC", bo ja nawet 39,00 czy ileś tam ani na dodatek ani na podstawkę bym nie wydał ani grosza!!!, za to natomiast jak pyknąłem w Gothic 4 to optymalizacja gry graficznie bardzo mi się spodobała :), nawet na minimalnej grafice gra wygląda bardzo dobrze! :D, a animacja walk jest boska ;p, nie macha tak tym mieczem jak w G3 tylko w 2 strony prawo i lewo tylko coś jeszcze i bardziej żywo walczy w 4 części :), no i te ucieczkowe parkour ;p też mi się podoba :), ale jedynym minusem w czwartej części jest ta kamera..., jak wyjmujesz broń to tak oddala się od postaci ta kamera że ta walka już bardziej na jakiś H&S wygląda niż Gothicowy styl kamerowy że sam można ustawiać odległość..., do tego w czwartej części przydał by się jakiś mod, żeby samemu można było ustawiać odległość widzenia postaci :o.

Ja osobiście nie mogę się doczekać kiedy wyjdzie Gothic 4 i po Medal of Honor kupię Edycję Kolekcjonerską :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2010 o 12:35, Mich4elos napisał:

Żal mi was..., tak narzekacie nad tą czwartą częścią "Gothic" że to już wy się stajecie
nudni..., dla mnie to Gothic 3 jest nijaki..., nudna walka, większość czasu to się spędza
na gadaniu z NPC''ami, /.../


Jako fani poprzednich części serii mamy prawo być zawiedzeni, a właśnie w grach rgp chodzi o to by wcielić się w postać i rozmowy z NPC''ami są kluczową rolą i nadają klimat gry. Gothic nie był typowym h''n''s, a ta część jest...
Przykro mi to mówić ale dla fanów serii ta gra to jedna wielka porażka...
Co do walki, to tutaj masz super walkę, klikasz jeden przycisk i na tym koniec, w poprzednich częściach trzeba było się namęczyć by wykonać silniejsze ataki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2010 o 12:51, Isildur napisał:

Co do walki, to tutaj masz super walkę, klikasz jeden przycisk i na tym koniec, w poprzednich
częściach trzeba było się namęczyć by wykonać silniejsze ataki...


Taa...szczególnie w trzeciej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2010 o 13:15, Snejek napisał:

Taa...szczególnie w trzeciej części.

W trzeciej części czasami trzeba było użyć bolku a tutaj w Arcanii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 22:14, MKRaven napisał:

/.../ sorry, ale np.

Spoiler

ocb
z tą wiedźmą? Po kiego ja tam jestem? Po co biegam po tej jaskini i tłukę robale? Bo
jej się tak zachciało?

/.../

Z tą wiedźmą jest to, że Diego właśnie Ciebie prosił, żebyś załatwił sprawę. No i wiedźma ma wymagania. Nie chcesz, ale i tak musisz, bo wyjścia nie masz. Musiałeś to jakoś przepuścić... co nie znaczy, oczywiście, ze grę uważam za aż tak beznadziejną/kiepską/dobrą(niepotrzebne skreślić). Postanowiłem dać jej szansę, tym większą, im Two Worlds 2 wyjdzie później. Bo jak wyjdzie wcześniej, to pogram w Two Worlds 2 i zaczekam, aż Arkania stanieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2010 o 13:24, Isildur napisał:

W trzeciej części czasami trzeba było użyć bolku a tutaj w Arcanii?


Bardzo dawno grałem w trójkę ale jeżeli chodzi o blok to raczej nie był potrzebny, wystarczył lewy klawisz myszy i klikać do upadłego. W Arcanii blok też jest, choć także go nie używałem. Więc dużej różnicy niema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też odpaliłem kody;]

Pierwsze co to zabawa z porami dnia no i maksymalny lvl.

W sumie łuk i kusza są na prawde bardzo dopakowane, przy tym to czary wymiekają!! co mnie boli bom zawsze lubił sobie magiem pograć.
Kulka ognia wygląda kozacko ale ... za prawie 200 punktów many (jakas połowa całej many) zabierała niecałą połowę życia nieumarłum paladynom ... troche słabo. Tak samo lód ... przy wymaksowaniu zamraża przeciwnika to czad ale nie można mu wtedy zadawać obrażeń ... kiszka.
Electric bolt czy jak to sie tam zwało paraliżuje na 1 lvl na kilka sek - to bedzie uzyteczne.

Po jednym punkciuku do każdej ze szkół i w zupełności wyzstraczy, zwłaszcza, że magic power i mana co poziom się zwieksza.

Trzeba czekać na premierę i jakieś latki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I w końcu sprawdziłem demko Arcanii. W sumie wiedziałem czego się spodziewać, ale i tak byłem w szoku. Jakieś to wszystko.. takie nijakie. Walka to jakiś żart i to kiepski... LPM, LPM, unik, LPM i już... i to przy tych trudniejszych przeciwnikach pod koniec. Gdzieś tak po drodze straciłem wątek...

Spoiler

Lecimy do wiedźmy, luz, wysyła nas by oczyścić jaskinę, no ok. Ale dlaczego potem tłuczemy nieumarłych i golema?



Grafika jest całkiem przyjemna i optymalizacja też nie jest tragiczna (Na C2De4400@3,0, 2GBRam i GF8800GTS640MB poszło na full i nie było źle). Dźwięk tak samo nijaki jak walka. O dialogach nie ma co pisać, bo są ogólnie... złe :P

Animacji nie skomentuje, bo w Gothicach też była denna (ale za skokami to trochę przegięli). Choć nie jestem fanem Gothica (baa nawet trochę wręcz przeciwnie :P) to tamte gry miały coś co choć trochę wciągały... A tutaj? Cały czas miałem uczucie, że gram w produkcję dodaną do gazetki pokroju PC HIT z kiosku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować