Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Dnia 27.09.2010 o 13:33, Snejek napisał:

Bardzo dawno grałem w trójkę ale jeżeli chodzi o blok to raczej nie był potrzebny, wystarczył
lewy klawisz myszy i klikać do upadłego. W Arcanii blok też jest, choć także go nie używałem.
Więc dużej różnicy niema.

Ale trójka przynajmniej ma jeszcze klimat a walki były jeszcze w miarę na dobrym poziomie, a tutaj zwykły h''n''s, poza tym te głupie niewidzialne ściany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2010 o 15:15, hagen321 napisał:

echh po prosty nie trzeba tej produkcji traktowac jako gothic tylko zupelnie cos innego
i tyle ;]


To proszę wywalić z jej tytułu słowo Gothic 4, wtedy nikt się nie będzie czepiał i będzie traktował tę grę jak inną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2010 o 13:33, Snejek napisał:

Bardzo dawno grałem w trójkę ale jeżeli chodzi o blok to raczej nie był potrzebny, wystarczył
lewy klawisz myszy i klikać do upadłego. W Arcanii blok też jest, choć także go nie używałem.
Więc dużej różnicy niema.


No to nie wiem jak ty, ale ja w G3 używałem bloku i to sporo. Seria ciosów - blok tarczą, znów seria ciosów itp. Również schemat był powtarzalny, ale przynajmniej walki dawały satysfakcje, a przeciwnicy stanowili jakieś wyzwanie. Tutaj natomiast jest to porażka na całej linii.

Aha i niech nikt nie próbuje porównywać Arcanii do h''n''s! Obrażacie ten gatunek! Przynajmniej ja jeszcze w tak kichowego h''n''s nie grałem, a ostatni jaki grałem to świetny Torchlight, więc zlitujcie się ;P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2010 o 15:15, hagen321 napisał:

echh po prosty nie trzeba tej produkcji traktowac jako gothic tylko zupelnie cos innego
i tyle ;]


Nie jestem fanem Gothiców (jak już wspominałem :P) więc nie traktuje Arcanii jak kolejnej z serii. Ale nada jest kiepska. Według mnie ofc. Trochę zbyt hmm... Prostacka... Przynajmniej demo takie jest... Lecimy jak burza bez chwili zatrzymania na jakąś trudniejszą walkę. Ale kurcze gdyby twórcy określili Arcanię jako h''n''s to byłby to bardzo miły h''n''s i rozbudowany też :P Ale jak na cRPG to jest to crap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2010 o 15:45, Isildur napisał:

> echh po prosty nie trzeba tej produkcji traktowac jako gothic tylko zupelnie cos
innego
> i tyle ;]

To proszę wywalić z jej tytułu słowo Gothic 4, wtedy nikt się nie będzie czepiał i będzie
traktował tę grę jak inną...

No dobra... A co z Miltenem, Diegiem i Królem Robharem III (który to jest stary bezimienny)?, jednak ma coś ta czwarta część ze starych Gothiców, starych przyjaciół starego bezimiennego :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2010 o 16:25, Mich4elos napisał:

No dobra... A co z Miltenem, Diegiem i Królem Robharem III (który to jest stary bezimienny)?,
jednak ma coś ta czwarta część ze starych Gothiców, starych przyjaciół starego bezimiennego
:o


Starzy znajomi to nie wszystko, by gra miała klimat poprzedniczek, fajnie, że twórcy wprowadzili do gry te postacie, ale z drugiej strony tej gry raczej już nic nie uratuje jako "kontynuacji" zbyt dużo charakterystycznych elementów zostało wyciętych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2010 o 16:25, Mich4elos napisał:

No dobra... A co z Miltenem, Diegiem i Królem Robharem III (który to jest stary bezimienny)?,
jednak ma coś ta czwarta część ze starych Gothiców, starych przyjaciół starego bezimiennego
:o


Nie wnikając w poziom jaki prezentuje Arcania, wprowadzenie NPCów o takich imionach to najczystrzej wody chwyt marketingowy. Gdyby nazywali się oni Franek, Wacek, Zenek i Sokole Oko, miałoby to na klimat i gameplay dokładnie taki sam wpływ jak teraz...żaden.
Moim zdaniem, twierdzenie przez całe lata, że gra jest kontynuacją serii, korzystanie z rozgłosu jaki przyniosły wcześniejsze części, a na koniec stwierdzenie : ludzie nie czepiajcie się, bo to przecież nie Gothic i nie bądźcie gothicowymi betonami, to troszkę nie w porządku w stosunku do graczy oraz ich portfeli. Poza tym uważam, że JoWood bardzo ryzykuje takim podejściem do tematu i może się okazać, iż właśnie pozbawia się zarobków na przyszłość. Już niejedną serię zabito w ten sposób i niejeden wydawca padł na polu biznesowej walki, bo cierpliwość fanów też w końcu się wyczerpie. Zresztą jak kolejne gry Gothic mają tak wyglądać, to trudno życzyć JoWood świetlanej przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2010 o 16:48, KrzychW napisał:

Nie wnikając w poziom jaki prezentuje Arcania, wprowadzenie NPCów o takich imionach to
najczystrzej wody chwyt marketingowy. Gdyby nazywali się oni Franek, Wacek, Zenek i Sokole
Oko, miałoby to na klimat i gameplay dokładnie taki sam wpływ jak teraz...żaden.


Właśnie nie! Oglądając drętwą animację twarzy postaci i tragiczny angielski dubbing takie imiona pasowały by ideałnie! :D

Dnia 27.09.2010 o 16:48, KrzychW napisał:

Moim zdaniem, twierdzenie przez całe lata, że gra jest kontynuacją serii, korzystanie
z rozgłosu jaki przyniosły wcześniejsze części, a na koniec stwierdzenie : ludzie nie
czepiajcie się, bo to przecież nie Gothic i nie bądźcie gothicowymi betonami, to troszkę
nie w porządku w stosunku do graczy oraz ich portfeli. Poza tym uważam, że JoWood bardzo
ryzykuje takim podejściem do tematu i może się okazać, iż właśnie pozbawia się zarobków
na przyszłość.


Tym bardziej, że seria Gothic najlepiej sprzedaje się w Polsce i Niemczech. Za granicą raczej nie jest aż tak popularna

>Już niejedną serię zabito w ten sposób i niejeden wydawca padł na polu

Dnia 27.09.2010 o 16:48, KrzychW napisał:

biznesowej walki, bo cierpliwość fanów też w końcu się wyczerpie. Zresztą jak kolejne
gry Gothic mają tak wyglądać, to trudno życzyć JoWood świetlanej przyszłości.


Eee tam.. zmienią tytuł - zresztą już to zrobili.. wprawdzie gra nie nazywa się "gothic: arcania" a "arcania: gothic" a to już o czymś świadczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2010 o 17:19, Kapas napisał:

Eee tam.. zmienią tytuł - zresztą już to zrobili.. wprawdzie gra nie nazywa się "gothic:
arcania" a "arcania: gothic" a to już o czymś świadczy :)


Jak odejdą od marki Gothic i będą chcieli stworzyć coś nowego, muszą się liczyć z dużymi dodatkowymi kosztami. Przecież jest oczywiste, że tak duże zainteresowanie Arcanią nie zostało wywołane wyjątkowo nachalną reklamą, ani wyjątkowym poziomem tej produkcji, ale odwołaniem się do serii Gothic. Promocja nowego uniwersum, świetne trailery zachęcające do sięgnięcia po nową grę. To kosztuje, więc raczej powinni dbać o to, co mają. Jak dbają, widać na pierwszy rzut oka. Zmierzch Bogów to pierwsza gra z serii, której nie kupiłem. Już nawet nie chodzi o cenę, ale ciągłe informacje o bugach, skutecznie mnie do tej pory zniechęcają(coś czytałem o megapatchu, więc może kiedyś sięgnę po ZB). Teraz Arcania, która jeszcze przed premierą wywołała ogromne wątpliwości i jestem pewny, że świetnych ocen nie dostanie. Nie wiem jakie zapasy gotówki posiada wydawca, ale jeszcze ze 2 takie hity i może mieć problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba seria gothic zakonczyla sie wlasnie risen mi osobiście średnia sie podobał i najbardziej to czekam na naszego rodzimego WIEDZMINA heh bo gra zapowiada sie na murowany hit ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2010 o 15:45, Isildur napisał:

To proszę wywalić z jej tytułu słowo Gothic 4, wtedy nikt się nie będzie czepiał i będzie
traktował tę grę jak inną...

a oprócz tego nazwy własne i postacie. Skoro odmawia się risenowi bycia gothicem bo nie ma tych elementów, to w imię konsekweencji odmawiajmy arcanii bycia inną grą jeśli je posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wiecie co? Przestańmy narzekać na autorów! W końcu sami wydali demo, żeby nas ostrzec! Żebyśmy broń Boże nie kupowali tego badziewia! :D

Swoją droga to dawno nie widziałem, żeby producent sam sobie takiego gola strzelił wydając demo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2010 o 23:35, MKRaven napisał:

Ale wiecie co? Przestańmy narzekać na autorów! W końcu sami wydali demo, żeby nas ostrzec!


Muszę przyznać, że też się nad tym zastanawiałem. Czyżby goście ze Spellbounda uważali, że jest czym się chwalić? Jeżeli tak, to im chyba na głowy coś upadło i nie chodzi mi bynajmniej o brak podobieństw do serii Gothic, ale o niektóre baaaardzo niedopracowane elementy, jak np animacja zbierania roślin, cofająca płynność ruchu w grach o jakieś 12 lat, czy brak animacji pożywienia, co daje krok do tyłu w porównaniu z Gothic 1 z 2001 roku . Podobnych ciekawostek jest więcej, ale już te powinny wymusić decyzję o opóźnieniu premiery i zabraniu się do pracy nad poprawkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2010 o 23:35, MKRaven napisał:

Ale wiecie co? Przestańmy narzekać na autorów! W końcu sami wydali demo, żeby nas ostrzec!
Żebyśmy broń Boże nie kupowali tego badziewia! :D

Swoją droga to dawno nie widziałem, żeby producent sam sobie takiego gola strzelił wydając
demo...


A mnie demo jeszcze bardziej zachęciło do kupna gry - mało tego,moi znajomi,fani całej serii Gothic którzy przyszli do mnie zobaczyć demo w akcji ( nie mogą zainstalować demka na w7 64 bit ) byli z gry zadowoleni,podobała im się,czyli nie wszyscy oceniają ją tak krytycznie - kumpel mówił że jak na pierwszą grę tego typu nowego studia to jest bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest dziwne w demie Arcanii :). Mianowicie bardzo przyjemnie się w demo gra, ale świadomość tego jak bardzo gra jest pocięta i pozbawiona klimatu, pozostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2010 o 00:31, lis_23 napisał:

A mnie demo jeszcze bardziej zachęciło do kupna gry - mało tego,moi znajomi,fani całej
serii Gothic którzy przyszli do mnie zobaczyć demo w akcji ( nie mogą zainstalować demka
na w7 64 bit ) byli z gry zadowoleni,podobała im się,czyli nie wszyscy oceniają ją tak
krytycznie


I bardzo dobrze, w końcu każdy ma prawo do własnej opinii. Jak się komuś podoba, będzie grał, jak nie, to nie (chociaż może nie jest to takie oczywiste). Zresztą ten temat również stworzony został z myślą o duskusji na temat Arcanii, a nie po to, aby zebrać grópę osób o jednakowych poglądach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie analizuję ostatnio wydawane "hity", i nie dotyczy to tylko Arkanii.Oni chyba zupełnie nie zdają sobie sprawy kto kupuje i gra w ich gry.Gdyby wiedzieli ,to chyba narysowali by sobie tarczę na ścianie i wzięli ostry rozbieg.Jeśli chodzi o serię Gothic ( i nie tylko) ,to przedział wiekowy,wykształcenie, status, nie ma zastosowania.Znajomy jest zauroczony całą serią, a niebawem zostanie dziadkiem ! Sam też nie zaliczam się do młodzieży:P,i mam szerokie grono kolegów w podobnym wieku ,zapalonych graczy. Z kolei widziałem 12-13 latków grających w Planescape T. czy BG2. To przekonanie że bardzo młodzi ludzie patrzą tylko na grafikę ,i nie mają gustu ,czy są bezkrytyczni,to kompletna bzdura,jest wręcz odwrotnie."Tato , nie kupuj tej nowości ,to crap",niedawno słyszałem w sklepie:) Doszło do paradoksu,odlożyłem kasę na kilka nowości,ale nie bardzo jest co kupic przez takich partaczy jak m.in. Jo&Spelbound.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2010 o 11:09, Maximo napisał:

Tak sobie analizuję ostatnio wydawane "hity", i nie dotyczy to tylko Arkanii.Oni chyba
zupełnie nie zdają sobie sprawy kto kupuje i gra w ich gry.Gdyby wiedzieli ,to chyba
narysowali by sobie tarczę na ścianie i wzięli ostry rozbieg.


Przy okazji prawie każdej kontynuacji, także w przypadku Arcanii, odbywa się dyskusja o wprowadzonych uproszczenich i głosy osób na to narzekających nie są odosobnione, a czasami nawet nadają ton całej dyskusji. Powszechnie wiadomo o tym, że statystyczny gracz jest coraz starszy. Wynika to z faktu, iż pierwsze pokolenie grających jest już w średnim wieku. Tymczasem, jak sam zauważyłeś, wydawcy chyba mają to głęboko w d...nosie. Coraz prościej, bezstresowo, zręcznościowo itp. Branża gier, zamiast dojrzewać, dziecinieje, a wyjątki od tej reguły są niezbyt częste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2010 o 00:31, lis_23 napisał:

> Ale wiecie co? Przestańmy narzekać na autorów! W końcu sami wydali demo, żeby nas
ostrzec!
> Żebyśmy broń Boże nie kupowali tego badziewia! :D
>
> Swoją droga to dawno nie widziałem, żeby producent sam sobie takiego gola strzelił
wydając
> demo...

A mnie demo jeszcze bardziej zachęciło do kupna gry - mało tego,moi znajomi,fani całej
serii Gothic którzy przyszli do mnie zobaczyć demo w akcji ( nie mogą zainstalować demka
na w7 64 bit ) byli z gry zadowoleni,podobała im się,czyli nie wszyscy oceniają ją tak
krytycznie - kumpel mówił że jak na pierwszą grę tego typu nowego studia to jest bardzo
dobrze.

A mnie demo zachęciło dopiero po drugim zagraniu w nie :P, za pierwszym razem gdy odpaliłem, też narzekałem na sztywne animacje gry, ale potem po przyzwyczajeniu się do tych animacji i jak zobaczyłem jaka animacja walk jest w tej części ekscytująca to aż wywaliłem gały na wierzch i powiedziałem sobie..., to będzie ta część którą pierwszy raz kupie z serii Gothic :D i nawet KE ;), bo reszte części pożyczałem od kumpli :P, nie zbyt tam te starsze zachęcały mnie do grania ale ta czwarta... jest boska!, z tymi animacjami walk :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować