Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Tymczasem, jak sam zauważyłeś, wydawcy chyba mają to głęboko w d...nosie. Coraz

Dnia 28.09.2010 o 11:32, KrzychW napisał:

prościej, bezstresowo, zręcznościowo itp. Branża gier, zamiast dojrzewać, dziecinieje,
a wyjątki od tej reguły są niezbyt częste.

Wiesz, ja nawet Zmierzch Bogów przebrnąłem z upadkiem między tekstury i lądowaniem na Klifach Nordmaru (niby niedostępnych w ZB) ...:) Nie oszukujmy się, byłem nastawiony na Arcanię-jako coś gorszego,ale to co nam pokazali przeszło moje najśmielsze oczekiwania,oczywiście negatywne.Napisałeś: Coraz prościej-zdecydowanie tak, bezstresowo-tutaj już raczej nie ,bugi graficzne, eksplozja bohatera przy kontakcie z wodą, ,śmiertelny upadek z 2 metrowej strzechy..itd.Zręcznościowo-też zdecydowanie nie,tylko lpm,lpm,lpm.Strzał z łuku do jelenia,na tym średnim poziomie wyrzuca go w powietrze.Mogłbym tak jeszcze dlugo wymieniać.Naprawdę przygotowywałem się psychicznie na tę ich nową "pseudojakość",chciałem kupić grę i wiele jej wybaczyć,ale to demo rozłożyło mnie na łopatki, to był szach i mat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2010 o 12:51, Mich4elos napisał:

A mnie demo zachęciło dopiero po drugim zagraniu w nie :P, za pierwszym razem gdy odpaliłem,
też narzekałem na sztywne animacje gry, ale potem po przyzwyczajeniu się do tych animacji
i jak zobaczyłem jaka animacja walk jest w tej części ekscytująca to aż wywaliłem gały
na wierzch i powiedziałem sobie..., to będzie ta część którą pierwszy raz kupie z serii
Gothic :D i nawet KE ;), bo reszte części pożyczałem od kumpli :P, nie zbyt tam te starsze
zachęcały mnie do grania ale ta czwarta... jest boska!, z tymi animacjami walk :).


Szczerze?,to mnie też
za drugim razem krzaki przestały znikać bo wyłączyłem tę opcję ;)
zacząłem używać magii i odkryłem jak zabić stwora chowającego się do skorupy ( w G3 prawie nie używałem magii a tutaj jest ona dość efektowna )
teraz już wiem że będzie to część przy której spędzę najwięcej czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2010 o 13:36, lis_23 napisał:

teraz już wiem że będzie to część przy której spędzę najwięcej czasu.


Przyznaj się, twórcy gry dali ci łapówkę żebyś się tak tą Arcanią zachwycał i wychwalał ją :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2010 o 13:43, KannX napisał:

> teraz już wiem że będzie to część przy której spędzę najwięcej czasu.

Przyznaj się, twórcy gry dali ci łapówkę żebyś się tak tą Arcanią zachwycał i wychwalał
ją :P


masz rację Kannx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak , grafika mnie nie powala ( kanciaste ramiona i nie tylko ) a ojciec dziewczyny z którą rozmawiałem przeszedł przeze mnie jak byłbym duchem . W pełnej zbroi wygląda nie źle , no i ten „ młoteczek „ do walki wręcz robi wrażenie . Strzelanie z łuku z płonącymi strzałami przynosi fajny efekt , choć zabicie żuka chowającego się w swojej skorupie sprawiło mi trochę trudności tak jak w grze „ Raisen „ Teraz już tylko czekam na Polskie wydanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2010 o 13:36, lis_23 napisał:

( w G3 prawie
nie używałem magii a tutaj jest ona dość efektowna )

w sumie ciekawe co piszesz, bo w G3 to, czego nie dało się osiągnąć 6 ciosami mieczem dało się zrobić jedną kulą ognia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2010 o 16:40, dark_master napisał:


> ( w G3 prawie
> nie używałem magii a tutaj jest ona dość efektowna )
w sumie ciekawe co piszesz, bo w G3 to, czego nie dało się osiągnąć 6 ciosami mieczem
dało się zrobić jedną kulą ognia.

Tylko że ja lube grać typowym wojakiem z mieczem,nigdy w RPGach nie wybieram na swoją postać maga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2010 o 16:45, lis_23 napisał:

>
Tylko że ja lube grać typowym wojakiem z mieczem,nigdy w RPGach nie wybieram na swoją
postać maga.


Ja tak samo, ale gdy przeszedłem parę razy G2 po prostu musiałem zagrać magiem. Wojakiem jak to mówisz łatwo się gra, zbroja mieczyk tarcza i heja, a mag musi mieć mocne czary, i dużo napojów many i każdy z nich ma inną swoją strategię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2010 o 14:22, az96az napisał:

terz tak myślę bajwol1 mam nadzieje rze jest to fajna gra i ma wszystko lepsz grafe itd.

teRZ --> teŻ
RZe --> Że

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż jestem osobą z serii ''''zacząłem grać w Gothica zanim się urodziłem. Przeszedłem każdą część po tryliard razy '''' Oczekiwań do Arcanii specjalnie wielkich nie miałem. Spodziewałem się niezłego RPG, który jednak z prawdziwym Gothickiem nie będzie miał wiele wspólnego. I owszem wiele wspólnego nie ma, szkoda tylko że na tą chwilę szykuje się crap. Ogólnie w zasadzie cały temat jest obecnie jednym wielkim demotywatorem. Pozostaje podziękować twórcą że zdecydowali się pokazać nam demo skutecznie zniechęcając do kupienia gry. Zawsze można się łudzić że do premiery poprawią. Jedno jest pewne. Takiej totalnej liniowości nie zdzierżę(ogólnie liniowość nigdy mi nie przeszkadzała bo przynajmniej sprzyjała zawsze fabule. Wszystko jednak ma limity.Tu niestety przesadzili )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz,nie należy nazywać " crapem " gry tylko dlatego,że Ci się ona po prostu nie podoba
dla mnie,crap to gra niegrywalna,zawierająca mnóstwo błędów,nie dająca przyjemności,satysfakcji z gry - jak dla mnie,Arcania nie spełnia tych wymogów a w demo grało mi się przyjemnie ( zwłaszcza za drugim razem ),proponuję więc używać określenia że,np.gra mi nie podchodzi a nie że od razu jest crapem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2010 o 19:25, lis_23 napisał:

Wiesz,nie należy nazywać " crapem " gry tylko dlatego,że Ci się ona po prostu nie podoba

Jeśli nazywa ją "crapem" to znaczy, że mu się ona nie podoba. Z resztą od kiedy to ty ustalasz, co należy, a czego nie należy mówić?

Dnia 28.09.2010 o 19:25, lis_23 napisał:

dla mnie,crap to gra niegrywalna,zawierająca mnóstwo błędów,nie dająca przyjemności,satysfakcji
z gry

To dla ciebie, dla niego może to słowo znaczyć co innego. Chociażby - "marny".

Dnia 28.09.2010 o 19:25, lis_23 napisał:

- jak dla mnie,Arcania nie spełnia tych wymogów a w demo grało mi się przyjemnie
( zwłaszcza za drugim razem ),proponuję więc używać określenia że,np.gra mi nie podchodzi
a nie że od razu jest crapem ...

Jak dla ciebie. Czepiasz się o szczegółów, to jego subiektywna opinia i podczas gdy ty powiesz, że Arcania ci nie podchodzi bądź nie, on określi ją mianem "crapu". Co tu jest trudnego do zrozumienia?

Jak następnym razem będziesz chciał napisać posta, to przemyśl to trzy razy. Zaśmiecasz tylko forum podobnymi bzdetami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2010 o 16:45, lis_23 napisał:

Tylko że ja lube grać typowym wojakiem z mieczem,nigdy w RPGach nie wybieram na swoją
postać maga.

miałem podobne podejście dopóki nie zauważyłem, że przeciwnik z którym męczyłem się 10 minut mieczem padł po dwóch kulach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko stwierdzenia "ta gra to crap" a "ta gra mi się nie podoba/dla mnie jest kiepska" to nie to samo.
Pierwsze jest znacznie bardziej wyraziste i jest stwierdzeniem, które ja rozumiem jako obiektywne.

Jak w recenzji, dajmy na to w CDA przeczytasz coś takiego, to dostajesz wyraźnie do zrozumienia, że gra jest jedną wielką kupą. Podczas gdy jeśli redaktor napisze "mi nie podoba się to to i powiedzmy to" albo "ten element gry zrobiony jest kiepsko, nie podoba mi się również blebleble (nie podoba mi się, ktoś inny może uważać inaczej).

Coś takiego jak grafika dość łatwo można stwierdzić (ogólnie, obiektywnie) czy jest dobra, czy raczej nie, ale system walki czy rozwój postaci to już kwestia indywidualna, być może nie godna RPG, ale jakiejś grupie osób może odpowiadać.

Dnia 28.09.2010 o 19:53, Caelethi napisał:

Z resztą od kiedy to ty ustalasz, co należy, a czego nie należy mówić?(...) Jak następnym razem będziesz >chciał napisać posta, to przemyśl to trzy razy. Zaśmiecasz tylko forum podobnymi bzdetami


A od kiedy TY innym "sugerujesz" co mogą pisać a co nie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2010 o 20:21, Pitej napisał:

Mimo wszystko stwierdzenia "ta gra to crap" a "ta gra mi się nie podoba/dla mnie jest
kiepska" to nie to samo.
Pierwsze jest znacznie bardziej wyraziste i jest stwierdzeniem, które ja rozumiem jako
obiektywne.

Toć przecież był tylko post z opinią jednej osoby, a nie niepodważalna prawda.

Dnia 28.09.2010 o 20:21, Pitej napisał:

Jak w recenzji, dajmy na to w CDA przeczytasz coś takiego, to dostajesz wyraźnie do zrozumienia,
że gra jest jedną wielką kupą. Podczas gdy jeśli redaktor napisze "mi nie podoba się
to to i powiedzmy to" albo "ten element gry zrobiony jest kiepsko, nie podoba mi się
również blebleble (nie podoba mi się, ktoś inny może uważać inaczej).

To nie recenzja w CD-Action. Ten pismak jest o wiele bardziej opiniotwórczy w środowisku graczy, niżeli czyjkolwiek post na tym forum. Bardzo kiepskie i niepotrzebne porównanie.

To, że słowo "crap" użyte w kontekście recenzji CD-Action jest twoim zdaniem obiektywne, nie znaczy, że i w poście qrexa takowe jest.

Dnia 28.09.2010 o 20:21, Pitej napisał:

Coś takiego jak grafika dość łatwo można stwierdzić (ogólnie, obiektywnie) czy jest dobra,
czy raczej nie, ale system walki czy rozwój postaci to już kwestia indywidualna, być
może nie godna RPG, ale jakiejś grupie osób może odpowiadać.

Nie wiem, nie grałem. Demo leży na dysku i czeka na lepsze czasy.

Dnia 28.09.2010 o 20:21, Pitej napisał:

A od kiedy TY innym "sugerujesz" co mogą pisać a co nie? :P

Fakt, popełniłem ten sam błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2010 o 22:12, Almarcino napisał:

Jesli w pelnej wersji będzie tak wiele ograniczeń, prowadzenia za rączke etc - to Arcania
jako RPG jest crapem.


Będzie na 100%, nie ma się co oszukiwać, że będzie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, widzę, że chyba mamy podobną opinię Actionie.

Ja rozumiem, że post grex''a był jedynie jego zdaniem o Arcanii, jednak w moim odczuciu użył zbyt dosadnych słów, generalnie zgadzam się z tym co pisał, choć jest pewna duża różnica - mi mimo wszystko póki co gra się podoba.

EDIT: @Almarcino

Również potwierdzam, to co napisał Isildur. Moim zdaniem nie ma co się łudzić że pełna wersja pod tym względem będzie różnić się od dema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2010 o 22:13, Isildur napisał:

Będzie na 100%, nie ma się co oszukiwać, że będzie inaczej.


Zapewne to nadmiar optymizmu, ale kto wie, może po n-tym patchu i na dodatek poprawkach stworzonych przez fanów, o ile będą takie możliwości, Arcania będzie dość grywalnym tytułem? Animacje chyba da się znacznie poprawić (właściwie należy znacznie poprawić), ale sama konstrukcja gry tzn niewidzialne ściany i liniowe otwieranie lokacji, to poważna i nie wiem, czy do wyeliminowania wada. Wyraźnie widać, iż premiera następuje o dobry rok za wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować