Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Dnia 30.09.2010 o 13:04, lis_23 napisał:

KrzychW - fragment mojej wypowiedzi który Cytujesz nie dotyczy Arcanii tylko ogólnej
sytuacji


Naświetliłem ogólną sytuację na przykładzie jednego tytułu, a że jesteśmy akurat w temacie o Arcanii, wybór był oczywisty.

Dnia 30.09.2010 o 13:04, lis_23 napisał:

Mi osobiście Arcania podobała się już od pierwszych screenów i filmików.


Absolutnie mi to nie przeszkadza i absolutnie nie jestem w stanie tego zrozumieć. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2010 o 13:20, KrzychW napisał:

> Mi osobiście Arcania podobała się już od pierwszych screenów i filmików.

Absolutnie mi to nie przeszkadza i absolutnie nie jestem w stanie tego zrozumieć. :-)


Taa ja jestem fanem Gothica, ale narazie i tak Arcania do mnie nie przemawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2010 o 15:49, DambialkoX napisał:

Taa ja jestem fanem Gothica, ale narazie i tak Arcania do mnie nie przemawia.



Raczej do większości fanów nie przemawia, niestety mnie zraziła zbytnim uproszczeniem, niewidzialnymi ścianami, brakiem elementów charakterystycznych dla serii Gothic. Kupię grę jak stanieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Miło mi poinformować, że mamy już pierwszą w Polsce, a drugą na świecie po niemieckim PC Gamerze, recenzję Arcanii! Gra została skończona od deski do deski i solidnie omówiona w długiej recenzji wsadzonej do całego pisma poświęconego Arcanii.

Więcej informacji w temacie: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=7528&u=516#end lub na
http://www.ksgry.pl/specjalne/wydanie.asp?Artykul=4951

Pozdrawiam :)

20101001093522

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.10.2010 o 09:35, Backside napisał:

Miło mi poinformować, że mamy już pierwszą w Polsce, a drugą na świecie po niemieckim
PC Gamerze, recenzję Arcanii! Gra została skończona od deski do deski i solidnie omówiona
w długiej recenzji wsadzonej do całego pisma poświęconego Arcanii.

Dla mnie najlepsze recenzje,to te pisane przez graczy,a nie sponsorowane artykuły z kolorowych pism.Już się kiedyś mocno przejechałem na recenzji przed premierą Dungeon Siege II w kolorowym piśmie.Wtedy nawet demo zrobili porządne, a w finale wyszedł niegrywalny crap.Do Arcanii mam jak na razie spory dystans,cokolwiek by nie napisali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 11:36, Maximo napisał:

Dla mnie najlepsze recenzje,to te pisane przez graczy,a nie sponsorowane artykuły z kolorowych
pism.Już się kiedyś mocno przejechałem na recenzji przed premierą Dungeon Siege II w
kolorowym piśmie.Wtedy nawet demo zrobili porządne, a w finale wyszedł niegrywalny crap.Do
Arcanii mam jak na razie spory dystans,cokolwiek by nie napisali.


Zgadzam, się z Tobą, lepiej polegać na opinii innych graczy bo przynajmniej jest pewność, że piszą to bo chcą i co chcą i nie opierają się na "pismach kolorowych". Do Arcanii podchodzę już bardzo obojętnie już mi tak nie zależy, dla mnie seria zakończyła się na części trzeciej. Może grze dam szansę, ale tak jak pisałem wcześniej, gdy gra będzie warta nie więcej niż 30 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 11:36, Maximo napisał:

Dla mnie najlepsze recenzje,to te pisane przez graczy,a nie sponsorowane artykuły z kolorowych
pism.Już się kiedyś mocno przejechałem


W tym przypadku, z takim wyglądem głównego bohatera, nawet dobre recenzje nie pomogą. Z jednej strony zakapior Bezimienny, a z drugiej żigolo z grzywką opadającą na modre oczęta i pełnymi zmysłowymi usteczkami. Po prostu prześliczne chłopię. Patrzę i patrzę i żadne inne skojarzenie nie przychodzi mi do głowy oprócz Final Fantasy. Może teraz Gothic ma być kultową serią w Japonii, bo w Europie już nie będzie ??

I jeszcze cytat z tekstu pod linkiem podanym przez Backside:
"RYNEK | Rozmowa
Nie imitujemy Piranha Bytes - wywiad z głównym projektantem Gothika 4"

Szkoda,że ten pan nie zobaczy mojej odpowiedzi, ale i to mnie nie powstrzyma:
TRZEBA BYŁO IMITOWAĆ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.10.2010 o 12:14, KrzychW napisał:

W tym przypadku, z takim wyglądem głównego bohatera, nawet dobre recenzje nie pomogą.
Z jednej strony zakapior Bezimienny, a z drugiej żigolo z grzywką opadającą na modre
oczęta i pełnymi zmysłowymi usteczkami. Po prostu prześliczne chłopię.> "RYNEK | Rozmowa
Nie imitujemy Piranha Bytes - wywiad z głównym projektantem Gothika 4"

Szkoda,że ten pan nie zobaczy mojej odpowiedzi, ale i to mnie nie powstrzyma:
TRZEBA BYŁO IMITOWAĆ!

Trafne spostrzeżenie,też mi wygląd bezimiennego w stylu prezentea mody a''la Emo żle się kojarzył, pocieszałem się tylko tym że póżniej hełmy może będą.Co do imitacji , tu też trzeba mieć talent i odpowiednie zaplecze żeby coś dobrze podrobić. Z motyką na słońce się porwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 11:36, Maximo napisał:


> Miło mi poinformować, że mamy już pierwszą w Polsce, a drugą na świecie po niemieckim

> PC Gamerze, recenzję Arcanii! Gra została skończona od deski do deski i solidnie
omówiona
> w długiej recenzji wsadzonej do całego pisma poświęconego Arcanii.
Dla mnie najlepsze recenzje,to te pisane przez graczy,a nie sponsorowane artykuły z kolorowych
pism.Już się kiedyś mocno przejechałem na recenzji przed premierą Dungeon Siege II w
kolorowym piśmie.Wtedy nawet demo zrobili porządne, a w finale wyszedł niegrywalny crap.Do
Arcanii mam jak na razie spory dystans,cokolwiek by nie napisali.



Sponsorowane? A przepraszam - w którym miejscu to pismo jest sponsorowane? To wydanie jest tak samo niezależne jak wszystkich pozostałem pisma z naszego wydawnictwa - chyba, że ktoś ubzdurał sobie, że dystrybutorzy płacą nam za wysokie oceny :) (ale to już konkretne pomówienie).

Recenzja była pisana przeze mnie - nikt z zewnątrz nie miał do niej wglądu, nikt z zewnątrz nie stawiał żadnych warunków, ani nie sugerował jakie elementy mają się w niej znaleźć.

Jest to tak samo wolna od zależności recenzja jak wszystkie, które kiedykolwiek napisałem.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 01.10.2010 o 13:10, Backside napisał:

Sponsorowane? A przepraszam - w którym miejscu to pismo jest sponsorowane? To wydanie
jest tak samo niezależne jak wszystkich pozostałem pisma z naszego wydawnictwa - chyba,
że ktoś ubzdurał sobie, że dystrybutorzy płacą nam za wysokie oceny :) (ale to już konkretne
pomówienie).

Jasne, a ja urodziłem się wczoraj.Nie wymieniłem nazwy Pańskiej gazety.Tak się składa że znam środowisko dziennikarskie od kuchni,i Pan jako dziennikarz powinien wiedziec co to pomówienie, a co wolność słowa.Nie wystraszyłem się, i nie dam sobie zamknąć gęby.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 13:45, Maximo napisał:

Jasne, a ja urodziłem się wczoraj.Nie wymieniłem nazwy Pańskiej gazety.Tak się składa
że znam środowisko dziennikarskie od kuchni,i Pan jako dziennikarz powinien wiedziec
co to pomówienie, a co wolność słowa.Nie wystraszyłem się, i nie dam sobie zamknąć gęby.
Pozdrawiam


Po pierwsze nie żaden Pan - mam ksywkę, której używam tu od początku istnienia Gram.pl. Nie widzę powodów dla których miałbym być zaraz "Panem".

Po drugie - wtf? Jakie "wystarszyłem się"? Czy ja tu kogoś straszę? Przeczytaj jeszcze raz uważnie to co napisałem. Pytałem się w którym miejscu to pismo "sponsorowane"? Skoro uważasz, że jest "sponsorowane" to poproszę o wyjaśnienie tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ładne określenie - zamknąć gęby ;) - gazet kolorowych nie czytam, dawno dałem sobie spokój gdyż to zamierzchłe czasy gdy ludzie pisali o grach z pasją - opisywali nagie brutalne fakty mieszając gry z błotem, teraz to jest biznes, a wiadomo jak gra będzie miała za niską ocenę to kto kupi gazetę by recenzje przeczytać?
Przemysł opisowo-gazetowo-growy zszedł z tego świata wraz z ostatnim numerem Gamblera - potem pozostały już same popłuczyny, i nie trzeba wymieniać nazw wszystkich pism i tak prezentują ze sobą ten sam równo niski poziom.

Jeśli mogę zapytać, to może mi kolega powiedzieć jak wysoką notę dostała Arcania w tej recenzji? Pewnie nie zeszło to poniżej 8/10

Na koniec HAH obiektywne recenzje..;) to chyba tylko na e-zinach za które nikt nie płaci i które nie są przez nikogo sponsorowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 09:35, Backside napisał:

Witam wszystkich :)

Miło mi poinformować, że mamy już pierwszą w Polsce, a drugą na świecie po niemieckim
PC Gamerze, recenzję Arcanii! Gra została skończona od deski do deski i solidnie omówiona
w długiej recenzji wsadzonej do całego pisma poświęconego Arcanii.

Więcej informacji w temacie: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=7528&u=516#end lub
na
http://www.ksgry.pl/specjalne/wydanie.asp?Artykul=4951

Pozdrawiam :)


Eh.. mogli by też już trójkę dodać, bo mi kolega płytę porysował i nie odczytuje mi ><. Bo 1 i 2 ma większość ludzi były te gry w gazecie wyborczej, CDA to po co znowu w KŚG ? i dlaczego cena taka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.10.2010 o 14:13, DambialkoX napisał:


Eh.. mogli by też już trójkę dodać, bo mi kolega płytę porysował i nie odczytuje mi ><.
Bo 1 i 2 ma większość ludzi były te gry w gazecie wyborczej, CDA to po co znowu w KŚG
? i dlaczego cena taka ?

Przecież trójka była niedawno w Playu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro

Dnia 01.10.2010 o 14:01, Backside napisał:

uważasz, że jest "sponsorowane" to poproszę o wyjaśnienie tego.


Moim zdaniem, w wielu przypadkach "sponsorowane" jest zbyt mocnym określeniem, ale zależności pomiędzy wydawcą gry i wydawcą czasopisna o grach, ewentualnie redakcją portalu growego, przecież istnieją. Nie jest to typowy sponsoring, ale jednak pewna zależność biznesowa o wymiernych skutkach, ma miejsce. Wystarczy aby najbardziej krytycznych nie zaprosić na pokaz kolejnego tytułu, ograniczyć im dostęp do szczególnie miodnych materiałów itp. Niby nie sponsoring, ale sprawa dość śmierdząca.
Zaznaczam, że moje przemyślenia dotyczą ogólnego zjawiska wywierania wpływu na dziennikarza za pomocą nie do końca czystych metod i nie mam na myśli żadnego konkretnego przypadku. To, że zjawisko takie istnieje jest jednak pewne, bo już nie raz nagłaśniane były sprawy o zakulisowanych wpływach na recenzje i żądaniach dotyczących konkretnych ocen.
Przy takim podejściu, tylko ostatnie ogniwo, czyli gracz, może sobie pozwolić na w pełni swobodne rozpisywanie się o grach. Bez jakichkolwiek kompromisów. Oczywiście jak w każdym przypadku, recenzja takiego gracza jest subiektywna, bo...innych nie ma.
A ponawiając pytanie zadane przez Malcollm , o ile info takie nie jest ściśle tajne: jaką notę dostał mój ulubiony Gothic, czyli Arcania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.10.2010 o 13:10, Backside napisał:

Sponsorowane? A przepraszam - w którym miejscu to pismo jest sponsorowane? To wydanie
jest tak samo niezależne jak wszystkich pozostałem pisma z naszego wydawnictwa - chyba,
że ktoś ubzdurał sobie, że dystrybutorzy płacą nam za wysokie oceny :) (ale to już konkretne
pomówienie).

no wiadomo, Gothic 3 był tak dobrą grą w chwili premiery, że te średnio 90% w polskiej prasie było w pełni uzasadnione.

Dnia 01.10.2010 o 13:10, Backside napisał:

Recenzja była pisana przeze mnie - nikt z zewnątrz nie miał do niej wglądu, nikt z zewnątrz
nie stawiał żadnych warunków, ani nie sugerował jakie elementy mają się w niej znaleźć.

tego nikt nie przesądza, aczkolwiek nikt chyba nie wydaje specjalnego numeru by napisać, że gra jest crapem, nie?
Zresztą, w takich recenzjach nie trzeba zaraz bezczelnie kłamać - starczy upierać się, że gothic 4 nie jest gothicem 4 i w kategorii turowych wyścigów jest to fantastyczna produkcja. Albo posadzić do recenzji kogoś kto z gatunkiem albo poprzednimi częsciami nie miał nic do czynienia, osobę która poprzednich nie cierpiała i każdą zmianę widzi jako ideał, względnie jakiegoś hurraoptymistę. Już nie mówię że to konkretnie w akurat twojej tak jest, ale nie ma co zaprzeczać że tego zjawiska nie ma w ogóle i że od kilku lat sukcesywnie nie narasta - wyobraża ktoś sobie, by mocno hype''owany tytuł dostał dzisiaj ocenę niższą niż 8, o ile nie jest totalnym crapem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 14:46, KrzychW napisał:

Moim zdaniem, w wielu przypadkach "sponsorowane" jest zbyt mocnym określeniem, ale zależności
pomiędzy wydawcą gry i wydawcą czasopisna o grach, ewentualnie redakcją portalu growego,
przecież istnieją.


Oczywiście, dystrybutorowi to też się opłaca - ale mówienie o "sponsoringu" sugeruje od razu niezdrową zależność między dwoma firmami. A takiej tu absolutnie nie ma. I nikt nie miał też wpływu na zawartość tekstów.

>Wystarczy aby najbardziej krytycznych nie zaprosić

Dnia 01.10.2010 o 14:46, KrzychW napisał:

na pokaz kolejnego tytułu, ograniczyć im dostęp do szczególnie miodnych materiałów itp.
Niby nie sponsoring, ale sprawa dość śmierdząca.


Ale wiesz, że takie praktyki mają miejsce czy tak strzelasz :)? W growej branży przypadki kiedy wydawcy "życzą sobie czegoś" to raczej dawno i nieprawda, a jak się zdarzają - są przyjmowane przez redakcje negatywnie i obśmiewane.

Pomysł na numer specjalny był nasz i to my, a konkretnie szefostwo, wybrało mnie, żebym się zajął recenzją. Nie było żadnych wskazań z zewnątrz. Zresztą sam chciałem się tym zająć, bo jestem fanem serii od lat.

Aha - ostatniej części, czyli Gothikowi 3: Zmierzch bogów, wystawiłem w PLAY-u 3/10 i grę krótko mówiąc - mocno zjechałem. Wszelkie posądzenia pisma, a w tym przypadku mnie jako autora, czy wydawcy jakoby miał na mnie wpływ - są wyssane z palce.

Dnia 01.10.2010 o 14:46, KrzychW napisał:

A ponawiając pytanie zadane przez Malcollm , o ile info takie nie jest ściśle
tajne: jaką notę dostał mój ulubiony Gothic, czyli Arcania?


Wolałbym, że to któryś z użytkowników przytoczył ocenę. Aczkolwiek w przypadku GIER sama ocena niewiele mówi, bo jest częścią wielu ocen składowych przedstawionych w tabelce. A poza tym - w przypadku Arcanii sama ocena bez uzasadnienia w tekście nic nie powie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 15:07, Backside napisał:

A poza tym - w przypadku Arcanii sama ocena bez uzasadnienia w tekście nic nie powie
:)


To prawda, ale za to jaką wywoła dyskusję. :-)
No cóż, w takim razie czekam na opinie czytelników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 15:01, dark_master napisał:

no wiadomo, Gothic 3 był tak dobrą grą w chwili premiery, że te średnio 90% w polskiej
prasie było w pełni uzasadnione.


Ale czemu Ty masz do mnie pretensje o "polską prasę"? Recenzowałem Gothika 3 w PLAYu i dałem mu 7/10.

Dnia 01.10.2010 o 15:01, dark_master napisał:

tego nikt nie przesądza, aczkolwiek nikt chyba nie wydaje specjalnego numeru by napisać,
że gra jest crapem, nie?


Jasne. Dlatego robimy specjalne wydania o grach, które zapowiadają się bardzo dobrze.

Dnia 01.10.2010 o 15:01, dark_master napisał:

Zresztą, w takich recenzjach nie trzeba zaraz bezczelnie kłamać - starczy upierać się,
że gothic 4 nie jest gothicem 4 i w kategorii turowych wyścigów jest to fantastyczna
produkcja.


Nie wiem, nie znam takich recenzji w których trzeba bezczelnie kłamać - nigdy mi się to nie zdarzyło :).
Inna sprawa, że magazyn KŚG nie jest kierowany wyłącznie do osób dobrze znających się na grach czy fanów konkretnej serii. Nie stawiamy niskich not za to, że coś nie jest wymarzonym sequelem.
Zresztą sądzę, że po przeczytaniu tej recenzji nikt nie będzie miał wątpliwości jaka jest ta gra i czego się po niej spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 14:19, lis_23 napisał:


>
> Eh.. mogli by też już trójkę dodać, bo mi kolega płytę porysował i nie odczytuje
mi ><.
> Bo 1 i 2 ma większość ludzi były te gry w gazecie wyborczej, CDA to po co znowu
w KŚG
> ? i dlaczego cena taka ?
>
Przecież trójka była niedawno w Playu.


Wiem, ale nie kupiłem tego numeru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować