Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Po dzisiejszym przejściu demo Gothica 4, moge stwierdzic, ż nie zaluję tego, iż zamowiłem kolekcjonerska wersje miesiac temu. NIe wspominajac o tym, że kolekcjonerka nie jest juz dostępna od paru ładnych dni. Wymagania były wygórowane i więcej nastraszyły ludzi niż wartały uwagii :P Nie wiem jak w oryginale, ale demo chodzi mi na fulla bez zaciny z bardzo szybkim wczytywaniem. Ja tam czekam na Arcanie z niecierpliwością. Mnie osobiście jako wielkiego fana Gothica interesują losy starego bezia. Czas sprawdzić co u niego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.10.2010 o 12:22, Javier66 napisał:

jako wielkiego fana Gothica interesują losy starego bezia. Czas sprawdzić co u niego
;)


To chyba tak samo jak u innych fanów. Ale mnie też interesują losy nowego Bezika :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 03.10.2010 o 17:45, DambialkoX napisał:

To chyba tak samo jak u innych fanów. Ale mnie też interesują losy nowego Bezika :-)


mnie również byle te losy były porównywalnie wciagające co starego beziego ;) ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.10.2010 o 18:34, hagen321 napisał:


mnie również byle te losy były porównywalnie wciagające co starego beziego ;) ;D


Zgadza się ;p. Zjarali już tyle to niech chociaż fabuła będzie idealna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 17:45, DambialkoX napisał:


> jako wielkiego fana Gothica interesują losy starego bezia. Czas sprawdzić co u niego

> ;)

To chyba tak samo jak u innych fanów. Ale mnie też interesują losy nowego Bezika :-)


Ja tyle napisze od siebie, że prawdziwy fan seri Gothic nie będzie wykrzykiwal jaka ta część jest odmienna od 1 czy 2. Bo tak żyć pierwszymi częsciami nie można raczej. Racja były wysmienite i są, ale trzeba brać pod uwagę, że Arcanie robili inni ludzie. Więc i zmienione sa elementy gry. Ale mimo wszystko gracz dalej śledzi losy bezimiennego. Zauważyłem, że wielu drażni fakt, że mamy drzewko rozwoju zamiast trenerów. No tak, może jest inaczej, ale np w Wiedzminie bylo drzewko rozwoju i nie widziałem by ktoś narzekał. I nie piszcie mi, żebym nie porownywal Wiedzmina do Gothica, bo to tylko przykład podałem. Wiele głównie zależy też jak gracz umie wcielić się sam w odgrywaną postać. Gothic 3 to dla mnie klasyk. Wielu narzeka, że nuda wielka i chlam. Ale aktualnie z patchem 1.74 nie ma błedów i można pograć spokojnie. A sama rozkrywka w świecie myrtany daje wiele możliwości. PB dali nam do zwiedzenia w jednej części gry az 3 krainy z masa zadań powiazanych ze swiatem Gothica. Chwała im za to. . Nigdy nikomu nie dogodzi raczej i w tym będzie problem przeważnie. Zmiany sa potrzebne czasami. Mi demo jedynie potwierdziło fakt, iż warto bylo zamówic EK Arcani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.10.2010 o 18:43, Javier66 napisał:

Ja tyle napisze od siebie, że prawdziwy fan seri Gothic nie będzie wykrzykiwal jaka ta
część jest odmienna od 1 czy 2. Bo tak żyć pierwszymi częsciami nie można raczej. Racja
były wysmienite i są, ale trzeba brać pod uwagę, że Arcanie robili inni ludzie. Więc
i zmienione sa elementy gry. Ale mimo wszystko gracz dalej śledzi losy bezimiennego.
Zauważyłem, że wielu drażni fakt, że mamy drzewko rozwoju zamiast trenerów. No tak, może
jest inaczej, ale np w Wiedzminie bylo drzewko rozwoju i nie widziałem by ktoś narzekał.


Bo Geralt nie jest aż taki młody i po drugie to do Wiedźmina pasowało. Był mutantem uczył się podczas medytacji. Po prostu do gothica nie pasuje drzewko, mi tam akurat to jest obojętne. Jak jest drzewko niech będzie drzewko tylko jak mamy zrozumieć jak on się tego uczy :D ?

Dnia 03.10.2010 o 18:43, Javier66 napisał:

I nie piszcie mi, żebym nie porownywal Wiedzmina do Gothica, bo to tylko przykład podałem.


Ależ nieśmiałbym ^^

Dnia 03.10.2010 o 18:43, Javier66 napisał:

Wiele głównie zależy też jak gracz umie wcielić się sam w odgrywaną postać. Gothic 3
to dla mnie klasyk. Wielu narzeka, że nuda wielka i chlam. Ale aktualnie z patchem 1.74
nie ma błedów i można pograć spokojnie. A sama rozkrywka w świecie myrtany daje wiele
możliwości. PB dali nam do zwiedzenia w jednej części gry az 3 krainy z masa zadań powiazanych
ze swiatem Gothica. Chwała im za to. . Nigdy nikomu nie dogodzi raczej i w tym będzie
problem przeważnie. Zmiany sa potrzebne czasami.


Mi tam Gothic 3 się bardzo podobał. Czasami bugi wkurzały fakt, fabuła nie do końca przemyślana, ale G

Dnia 03.10.2010 o 18:43, Javier66 napisał:

iż warto bylo zamówic EK Arcani.


Bo warto. Jak dla mnie to EK jest bardzo fajne i bogate. Koszulka nawet ładna (IMO).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 19:25, DambialkoX napisał:

Jak jest drzewko niech będzie drzewko tylko jak mamy zrozumieć jak on się tego
uczy :D ?

Prosto i logicznie..., jak byś uczył się podczas walki na śmierć i życie to też byś sam się nauczył walczyć..., co prawda na początku byś dostawał baty..., ale po kilku takich prawdziwych lekcjach walk co raz był byś i silniejszy i lepiej walczący ;), dla mnie drzewko umijętności to miła odmiana w 4 części..., wreście nie będzie trzeba przez pół świata lecieć do jakiegoś gostka by przypakować swoją postać czy lepiej nauczyć ją bić :o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 20:00, Mich4elos napisał:

> Jak jest drzewko niech będzie drzewko tylko jak mamy zrozumieć jak on się tego
> uczy :D ?
Prosto i logicznie..., jak byś uczył się podczas walki na śmierć i życie to też byś sam
się nauczył walczyć..., co prawda na początku byś dostawał baty..., ale po kilku takich
prawdziwych lekcjach walk co raz był byś i silniejszy i lepiej walczący ;), dla mnie
drzewko umijętności to miła odmiana w 4 części..., wreście nie będzie trzeba przez pół
świata lecieć do jakiegoś gostka by przypakować swoją postać czy lepiej nauczyć ją bić
:o.


Mi pasowałoby, gdyby zrobili coś takiego: inwestowanie w rzeczy z drzewka zwiększałoby zadawane obrażenia, czy zmniejszało koszt many/energii. Natomiast u nauczycieli zdobywałoby się umiejętności. Czyli nowy cios, czy wystrzelenie dwóch strzał naraz. Wiecie o co mi chodzi.
W sumie to by wyglądało tak, że w drzewku mielibyśmy siłę, zręczność i manę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.10.2010 o 20:00, Mich4elos napisał:

drzewko umijętności to miła odmiana w 4 części..., wreście nie będzie trzeba przez pół
świata lecieć do jakiegoś gostka by przypakować swoją postać czy lepiej nauczyć ją bić
:o.


No.. i tu JA mam na myśli Ishtar i naukę 2 ostrzy na mistrza w G3 :D. Fakt to też jest duży plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.10.2010 o 20:20, DambialkoX napisał:

>

No.. i tu JA mam na myśli Ishtar i naukę 2 ostrzy na mistrza w G3 :D. Fakt to też jest
duży plus.


owszem drzewko rozwoju jak w wiedzminie jest dobre ale mimo wszystko dzieki temu ze sie leciało do ishtar to przynajmniej czulo sie jakąs satysfakcje bo tam dostać łątwo sie nie było ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

\

Dnia 03.10.2010 o 20:25, hagen321 napisał:

owszem drzewko rozwoju jak w wiedzminie jest dobre ale mimo wszystko dzieki temu ze
sie leciało do ishtar to przynajmniej czulo sie jakąs satysfakcje bo tam dostać łątwo
sie nie było ;]


Właśnie to przed chwilą napisałem, ale mówię, że znowu będą się kłócić że drzewko "rządzi". I znowu się zgadzam z tobą. Tzn dojść było bardzo prosto, dośc długo ale łatwo. Chodzi ci o reputację u Asasynów :D. Ciekawe czy w Arcanii będziemy dobrowolnie sobie wchodzić do miast i wychodzić z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.10.2010 o 20:25, hagen321 napisał:

owszem drzewko rozwoju jak w wiedzminie jest dobre ale mimo wszystko dzieki temu ze
sie leciało do ishtar to przynajmniej czulo sie jakąs satysfakcje bo tam dostać łątwo
sie nie było ;]


Ja tam żadnej satysfakcji nie czułem,tylko dyskomfort - dlatego nauczycielom mówię NIE i bardzo cieszę się że z nich zrezygnowano - uff ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 20:35, lis_23 napisał:


> owszem drzewko rozwoju jak w wiedzminie jest dobre ale mimo wszystko dzieki temu
ze
> sie leciało do ishtar to przynajmniej czulo sie jakąs satysfakcje bo tam dostać
łątwo
> sie nie było ;]

Ja tam żadnej satysfakcji nie czułem,tylko dyskomfort - dlatego nauczycielom mówię NIE
i bardzo cieszę się że z nich zrezygnowano - uff ...


No może i tak, ale do drzewka jest plus bo pewnie kasy nie trzeba będzie wydawać tylko pewnie punkty nauki. Chciałbym też powiedzieć, że pewnie teraz nie będziemy mogli uczyć się umiejętności kiedy chcemy tylko kiedy zdobędziemy te punkty albo level. Coś mi tu h&s''em śmierdzi trochę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 21:16, DambialkoX napisał:


No może i tak, ale do drzewka jest plus bo pewnie kasy nie trzeba będzie wydawać tylko
pewnie punkty nauki. Chciałbym też powiedzieć, że pewnie teraz nie będziemy mogli uczyć
się umiejętności kiedy chcemy tylko kiedy zdobędziemy te punkty albo level. Coś mi tu
h&s''em śmierdzi trochę...


Ja nie mogłem się nauczyć najwyższego poziomu walki dwiema broniami gdyż nie wiedziałem jak się dostać do drugiego miasta w Varmincie
h&s lubię :P

Ocena w specjalnym wydaniu KŚG:

Spoiler

bardzo dobra - 4,88



PLUSY:

+ świetne walki
+ piękny i ciekawy świat

MINUSY:

- uproszczona mechanika gry
- sztampowa fabuła

niestety,nie wychodzi mi tutaj opcja spoiler ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 21:30, lis_23 napisał:

Ja nie mogłem się nauczyć najwyższego poziomu walki dwiema broniami gdyż nie wiedziałem
jak się dostać do drugiego miasta w Varmincie
h&s lubię :P


po pierwsze to "w Varancie" jak już, a po drugie Gothic nie ma być Hack and Slashem tylko dobrym typowym dla swojej serii cRPG.

Dnia 03.10.2010 o 21:30, lis_23 napisał:

Ocena w specjalnym wydaniu KŚG:

Spoiler

bardzo dobra - 4,88



PLUSY:

+ świetne walki
+ piękny i ciekawy świat

MINUSY:

- uproszczona mechanika gry
- sztampowa fabuła

niestety,nie wychodzi mi tutaj opcja spoiler ...


Mi to nie przeszkadza, ale pewno tym którzy nie mają tego KŚG i moderatorom tak :D. Tzn ja też nie mam. W całym moim mieście nie było tego wydania ;/. Muszę poszukać kiedy indziej.
A 4,88 na ile ? na 5 czy 6 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że na 6 gdyż są cząstkowe oceny ( min.dźwięk i muzyka oraz sterowanie ) w których gra dostała 6,reszta kategorii to 5 i 4 - z tego można wnioskować że ta ocena 4,88 to takie 5 / 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 21:30, lis_23 napisał:

Spoiler

bardzo dobra - 4,88



PLUSY:

+ świetne walki


No! I.D.E.A.L.N.I.E. - mam już dość tych Badurów i Falołtuf, nic nie widać, jakaś kreska lata po ekranie, komunikaty z cyferkami, nareszcie prawdziwy roleplej! Od czasów Fallout 3 (najlepsza część) gry idą w dobrym kierunku.

Dnia 03.10.2010 o 21:30, lis_23 napisał:

+ piękny i ciekawy świat


Bosh... mam nadzieję, że nie będzie jak w Morrowindzie, że się 3 godziny idzie do miasta. No chyba, że też będzie jakiś chrząszcz którym dałoby się podróżować, wtedy to spoko. Ale raczej na minus, fajny świat to był w 1 części, wszędzie blisko. :)

Dnia 03.10.2010 o 21:30, lis_23 napisał:


MINUSY:

- uproszczona mechanika gry


To na pewno w dobrej rubryce wpisałeś?

Dnia 03.10.2010 o 21:30, lis_23 napisał:

- sztampowa fabuła


Znaczy się, że czarnuch zginie jako drugi, a twój najlepszy przyjaciel jest tym złym. No to dobrze, wszystko przynajmniej zrozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobrze wiedzieć, że autor recenzji ze specjalnego wydania "na plus" zalicza powszechnie zgnojony na tym forum element (walki) ;) Szkoda, ze jak na razie jedynym elementem na którym ta gra jedzie (świat), to trzy poprzednie części.. (tak lis, wiemy, nie podobały ci się i jesteś zadowolony że czwórka wreszcie trafia w twój gust)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim " Przeglądzie tygodnia '' na gry-online trafnie określono fanów serii Gothic - jako ludzi,którzy ciągle są niezadowoleni z tego ze kolejna część serii nie jest G1 i G2 - proponuję sporej części z was założenie klubu samobiczujących się za to,że Arcania to nie Gothic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować