Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

>(tak lis, wiemy, nie podobały

Dnia 03.10.2010 o 22:46, dark_master napisał:

ci się i jesteś zadowolony że czwórka wreszcie trafia w twój gust)


A gdzie ja takie coś pisałem?
nie podobała mi się tylko dwójka ze względu na sterowanie - w obecnym czasie / koniec 2005 roku / byłem już przyzwyczajony do walki za pomocą myszki i mechanika z G2 była dla mnie,po prostu krokiem wstecz
nie ukrywam też,ze najmilej wspominam G3 jako grę najbardziej przystępną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lis - a to przepraszam cię sequele dla kogo są jak nie dla fanów? Bo serio, zróbmy z fify shootera, więcej osób kupi - a i zgodne z twoją logiką będzie.

Shalezar - to ironia, czy serio w te głupoty wierzysz? Jeśli serio, zacznij grać, bo ja wiem, w gry sportowe. Mapy małe, akcji dużo, sterowanie proste, nie będziesz musiał się przemęczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 23:20, dark_master napisał:

lis - a to przepraszam cię sequele dla kogo są jak nie dla fanów? Bo serio, zróbmy z
fify shootera, więcej osób kupi - a i zgodne z twoją logiką będzie.

Tylko ilu tych fanów ma seria Gothic? - Niemców i Polaków?myślisz że producent który robi grę na wszystkie platformy,zrobi ją z myślą tylko o fanach serii na PC?

niestety,żeby gra się sprzedała to musi być przystępna - BioWare ma ugruntowaną pozycję i kupę kasy więc mogli sobie pozwolić na to że ich Dragon Age jest łatwiejszy na konsoli a oldskoolowy na PC - twórcy Arkanii ani takiego doświadczenia,ani zaplecza,ani zaufania,ani przede wszystkim kasy,nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 23:20, dark_master napisał:

Shalezar - to ironia, czy serio w te głupoty wierzysz? Jeśli serio, zacznij grać, bo
ja wiem, w gry sportowe. Mapy małe, akcji dużo, sterowanie proste, nie będziesz musiał
się przemęczać.


Przydałby Ci się jednak detektor ironii, skoro masz w ogóle wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 23:34, Caelethi napisał:

Przydałby Ci się jednak detektor ironii, skoro masz w ogóle wątpliwości.

przy drugim poście w tym tonie zwątpiłem. Zresztą, mało to fanów 'prawdziwych rpg' ME i f3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 23:35, dark_master napisał:

przy drugim poście w tym tonie zwątpiłem. Zresztą, mało to fanów ''prawdziwych rpg'' ME
i f3?


Prawdziwych czy nie, ja bym w te gry chętnie pograł, tylko czasu i pieniędzy brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 21:30, lis_23 napisał:

PLUSY:

+ świetne walki
+ piękny i ciekawy świat

Rozumiem, że świat jest piękny i ciekawy bo po wszystkich filmach odniosłem identyczne wrażenie, ale świetne walki? Jak na razie to widziałem machanie mieczem po grupie wrogów i nic więcej. O ile taki Devil May Cry jest stworzony do takiego stylu walki to w porządnym CRPG nie wyobrażam sobie takiego czegoś.

Dnia 03.10.2010 o 21:30, lis_23 napisał:

MINUSY:

- uproszczona mechanika gry
- sztampowa fabuła

Uproszczona i to bardzo, ale sztampowa fabuła? Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził więc nie ma co tego oceniać. Jeszcze pamiętam z czasów szkolnych gdy polonista wybrał książkę, którą polecało całe grono pedagogiczne. Przy przerabianiu jej na lekcji okazało się, że mieliśmy lekcję zombi ;-)

I właśnie dlatego nigdy nie sugeruje się recenzjami z czasopism. Każdy ma inne gusta dotyczące fabuły, rozgrywki, klimatu, walki i wielu innych elementów. Sam grałem w niejedną grę z tego typu i przy większości z nich spędziłem mnóstwo czasu. Przy Gothicu przesiedziałem naprawdę sporo czasu, ale grałem również w TES3:Morrowind, którego również ukończyłem kilka razy. Z takich typowych siekanek to ukończyłem tylko Sacred, ale drugą rozgrywkę skończyłem po 32 minutach. Dlatego to jaką ocenę gra dostaje to zależy tylko od gustu recenzenta. To co jeden uznaje za wielką porażkę to drugi będzie wychwalać i na tym właśnie polega wolność słowa ;-)

Dnia 03.10.2010 o 21:30, lis_23 napisał:

W ostatnim " Przeglądzie tygodnia '' na gry-online trafnie określono fanów serii
Gothic - jako ludzi,którzy ciągle są niezadowoleni z tego ze kolejna część serii
nie jest G1 i G2 - proponuję sporej części z was założenie klubu samobiczujących
się za to,że Arcania to nie Gothic ;)

Nie uważasz że to lekka przesada? Wszyscy fani Gothiców wiele oczekiwali po nowej produkcji bo w końcu sama nazwa mówi czym jest ta gra, a w rzeczywistości fakty pokazują zupełnie coś innego. Ludzie mają rację pisząc, że twórcy całkowicie zmieniając model rozgrywki powinni pozostać przy początkowej nazwie. W pierwszych informacjach Gothic 4 nosił nazwę "Arcania:A Gothic Tale". W takim przypadku nikt by nie miał żadnych pretensji - nowa nazwa, nowy bohater, nowa fabuła, nowe obszary i wszystko piękne tak jak jest. Twórcy jedna zrobili ruch, który raczej nie zalicza się do udanych.

Co do samego pomysłu z klubem - gdy ktoś coś napisze to niech się najpierw zastanowi czy to nie działa w dwie strony.
Proponuje sporej części z tych, którzy uznają walkę i nowy system rozwoju za 7 cud świata utworzenie własnego klubu.
Oczywiście mówię o klubie w którym każdy będzie mógł się pochwalić tym jaki wielki miał w Gothic 4 toooooooopór i jak wpaaaaaaaadł między 10 osób i sieeeeeeeeeeeekał, siekał, siekał, siekał, siekał, siekał, siekał, siekał, siekał...
Tak właśnie wygląda walka w G4 i stworzenie takiego klubu jest tak samo sensowe jak klubu niezadowolonych ze zmian ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.10.2010 o 23:30, lis_23 napisał:

Tylko ilu tych fanów ma seria Gothic? - Niemców i Polaków?myślisz że producent który
robi grę na wszystkie platformy,zrobi ją z myślą tylko o fanach serii na PC?

w przypadku Drakensanga czy Two worlds jakoś się udało, skoro ''dwójki'' robią. Głupi wiedźmin zszedł w pół milionie egzemplarzy w Rosji - kraju, gdzie oryginały leżą w sklepach obok piratów, ni mówiąc o 300k w Polsce (gorzej że ten też zaczyna srać nie tylko na swoje growe, ale i książkowe korzenie, byle koniecznie pobić ten zachód - tak jakby problemem było to , że nie jest ME, a nie położenie lachy na reklamie przez ATARI). Chcieć to móc, trza tylko przyłożyć się do reklamy i produktu.
No i powtórzę raz jeszcze - to skoro to taka niedochodowa marka z niedochodową mechaniką, to po cholerę ją ciągnąć? Zmienić tytuł z powrotem na arcania: gothic tale, wywalić nazwy własne jak "myrthana'' i ''rhobar'' to nikt nawet nie pomyśli że to ma coś wspólnego ze starą serią, sprzedadzą te swoje miliony, niektórzy nie będa musieli zaczynać przygody od 4 częsci bo porzednich nie mogli znieść, wszyscy szczęśliwi.
bo obecnie dochodzimy do kuriozalnej sytuacji, gdy wspomniany risen jest bardziej gothicowy od gothica, chociaż nie ma ani tytułu ani nazw.

Dnia 03.10.2010 o 23:30, lis_23 napisał:

niestety,żeby gra się sprzedała to musi być przystępna - BioWare ma ugruntowaną pozycję
i kupę kasy więc mogli sobie pozwolić na to że ich Dragon Age jest łatwiejszy na konsoli
a oldskoolowy na PC - twórcy Arkanii ani takiego doświadczenia,ani zaplecza,ani zaufania,ani
przede wszystkim kasy,nie mają.

tu akurat poszedł marketing i fat, że grę robili od kilku lat, co widać po DA2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" Nie uważasz że to lekka przesada? Wszyscy fani Gothiców wiele oczekiwali po nowej produkcji bo w końcu sama nazwa mówi czym jest ta gra, a w rzeczywistości fakty pokazują zupełnie coś innego. Ludzie mają rację pisząc, że twórcy całkowicie zmieniając model rozgrywki powinni pozostać przy początkowej nazwie. W pierwszych informacjach Gothic 4 nosił nazwę "Arcania:A Gothic Tale". W takim przypadku nikt by nie miał żadnych pretensji - nowa nazwa, nowy bohater, nowa fabuła, nowe obszary i wszystko piękne tak jak jest. Twórcy jedna zrobili ruch, który raczej nie zalicza się do udanych. "

Ale to po pierwsze nie są moje słowa,tylko prowadzących " Przegląd tygodnia " - a po drugie,sam pisałem o tym ze poprzedni tytuł idealnie pasował do Arcanii a nowy jest " skokiem na kasę ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytan :)
Dlaczego gdyby gothic bylby bardziej gothicowy to sprzedawal by sie gorzej? Dlaczego kupa bedzie sprzedawala sie lepiej?
Skad macie statystyki gdzie pokazane jest, ze w gothica graja glownie niemcy i polacy? chetnie zobacze, bo to chyba najciekawsze
Dlaczego ludzie uwazaja ze Gothic 4 jest rpgiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dark_master - gry na konsole robi się przede wszystkim dla amerykańców - i to ten rynek chcą podbić twórcy Arcanii - PC i Europa ma być,chyba tylko dodatkiem,bo fani polecą na znana markę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 23:37, Caelethi napisał:

Prawdziwych czy nie, ja bym w te gry chętnie pograł, tylko czasu i pieniędzy brak.

grałem w oba i powiem, że z RPG mają tyle wspólnego, że twórcy je tak nimi nazywają. ME to jeszcze ujdzie bo się fajnie strzela <aczkolwiek fabuła jest wyjątkowo mało interesująca, po 1 min wiesz już kto z kim i dlaczego>, a F3 nie ma nawet tego. Starczyło mi, że na 1 lvl podstawowym pistoletem zabiłem dwóch supermutantów z gatlingami.

lis - toteż mówię, zmienić tytuł a nie naciągać ludzi, debilnie to przy tym uzasadniając.Hamburgery i tak to łykną, bo nie znają, a kilku europejczyków oszczędzi sobie bluzgów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 23:50, Almarcino napisał:

Mam kilka pytan :)
Dlaczego gdyby gothic bylby bardziej gothicowy to sprzedawal by sie gorzej? Dlaczego
kupa bedzie sprzedawala sie lepiej?
Skad macie statystyki gdzie pokazane jest, ze w gothica graja glownie niemcy i polacy?
chetnie zobacze, bo to chyba najciekawsze
Dlaczego ludzie uwazaja ze Gothic 4 jest rpgiem?


Nie sprzedałby siuę,bo na konsolach taka gra by nie zeszła - zwłaszcza w USA
W specjalnym numerze KŚG extra o Arcanii pisze że seria Gothic największą popularnością cieszy się w Polsce i w Niemczech - G1 miał chyba nawet większe wzięcie u nas,niż w kraju jego twórców
Dla mnie Arcania to rozbudowany h&s - i super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 04.10.2010 o 00:03, lis_23 napisał:

W specjalnym numerze KŚG extra o Arcanii pisze że seria Gothic największą popularnością
cieszy się w Polsce i w Niemczech.

Nie wiem z kąd są te dane.Premierę Gothic 3 pamiętam jak dzisiaj,bo przebywałem wtedy na pewnej wyspie ,podległej terytorialnie Francji.Specjalnie dzwoniłem wtedy do kraju, bo tam się rozeszły jak świeże bułeczki.Dodatkowo w miejscu tym posługiwanie się językiem niemieckim,było wysoce niewskazane.Ciekawe że mimo tego G-3 tak tam był poularny:) Dlatego dodali do Arcanii magiczne słowo "Gothic 4" ,chodzi tylko o wykorzystanie marketingowe nazwy, i skok na kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.10.2010 o 09:27, Maximo napisał:

Dlatego
dodali do Arcanii magiczne słowo "Gothic 4" ,chodzi tylko o wykorzystanie marketingowe
nazwy, i skok na kasę.


Moim zdaniem chodzi o wykorzystanie seksualne nazwy i skok na bank...

Skoro JoWood czy kto tam inny wykupił prawa do marki to naturalne, że chce ją wykorzystać a przede wszystkim na niej zarobić, a to chyba chodzi w biznesie czyż nie? Nie oszukują wszystkich dając tytuł "Gothic IV" jednocześnie trąbiąc na lewo i prawo, że fani będą zachwyceni, że powróci stary dobry Gothic licząc na to, że obudzisz się z ręką w nocniku już w domu, gdy grę odpalisz...

Czytając twój post i niektóre inne mam wrażenie, że: 1) jesteście obrażeni na cały świat, że gra nie wygląda tak jak jedynka czy dwójka (i że w związku z tym w podtytule pojawia się słowo Gothic) 2) zazdrościcie tego "skoku na kasę".

Chyba każdy kto jest zainteresowany tym tytułem doskonale zdaje sobie sprawę z czym ma do czynienia i czy jego zdaniem warto grę kupić.

Rozumiem wasze rozczarowanie grą, mimo że mi się podoba, ja już dawno oswoiłem się z myślą, że tytuł będzie całkowicie odmienny od pierwszych części, od samego początku można było to wywnioskować po zapowiedziach, wywiadach z twórcami, gameplay''ach. Również niesamowicie pomógł mi w tym Gothic 3, który 4 lata temu był dla mnie bardzo dużym rozczarowaniem, chociaż i tak grało się w niego przyjemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 09:51, Pitej napisał:

Moim zdaniem chodzi o wykorzystanie seksualne nazwy i skok na bank...

Dobre porównanie,uśmiałem się:) Wykorzystanie seksualne graczy ,a bank to nasze portfele-to tak ode mnie.

Dnia 04.10.2010 o 09:51, Pitej napisał:

Czytając twój post i niektóre inne mam wrażenie, że: 1) jesteście obrażeni na cały świat,
że gra nie wygląda tak jak jedynka czy dwójka (i że w związku z tym w podtytule pojawia
się słowo Gothic) 2) zazdrościcie tego "skoku na kasę".

Nie jesteśmy obrażeni na cały świat, tylko na producentów.Gdybyś poczytał wcześniejsze posty,wiedziałbyś że zdawaliśmy sobie sprawę że powrotu legendy nie będzie,ale za mocno przeholowali.Aha i nie zazdroszczę im "skoku na kasę",tylko jestem mocno poirytowany bezgraniczną ignorancją,za którą właśnie prawa biznesu o których pisałeś powinny ich "docenić".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biznes growy to nie tylko zarabianie, trzeba jednak dbac o klienta i starac sie dopieszczac produkt na maksa ;). Wiadomo dobra reklama i marka to dobra sprzedaż, ale ... do czasu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../ Skoro JoWood czy kto tam inny wykupił prawa do marki to naturalne, że chce ją wykorzystać

Dnia 04.10.2010 o 09:51, Pitej napisał:

a przede wszystkim na niej zarobić, a to chyba chodzi w biznesie czyż nie?

W biznesie biorą udział zwykle dwie strony. Ta, co kupuje i ta, co sprzedaje. Ja jestem stroną, która może, ale nie musi, kupić. W końcu ja płacę za ten produkt. Kupię go wtedy, kiedy uznam, że kupno mnie się opłaca.

Dnia 04.10.2010 o 09:51, Pitej napisał:

Nie oszukują
wszystkich dając tytuł "Gothic IV" jednocześnie trąbiąc na lewo i prawo, że fani będą
zachwyceni, że powróci stary dobry Gothic licząc na to, że obudzisz się z ręką w nocniku
już w domu, gdy grę odpalisz...

No i to jest właśnie oszustwem. Tak, wiem o tym, że "wszyscy" tak oszukują. Ale, na szczęście, nie wszyscy dają się na to nabierać. Wystarczy, że nabrali się raz, na "Świt bugów", zwany, nie wiedzieć czemu, "Zmierzchem Bogów".

Dnia 04.10.2010 o 09:51, Pitej napisał:


Czytając twój post i niektóre inne mam wrażenie, że: 1) jesteście obrażeni na cały świat,
że gra nie wygląda tak jak jedynka czy dwójka (i że w związku z tym w podtytule pojawia
się słowo Gothic) 2) zazdrościcie tego "skoku na kasę".

Ja też jestem w tej grupie "obrażonych". Ale nie jestem obrażony poziomem "Arkanii". Jestem obrażony nazwaniem jej Gothic''iem 4. Nie wystarczy umieścić Diego czy Rhobara w grze, żeby gra była następcą serii Ghotic''ów. Zgubiono to, co było tak ważne w Gothic''ach: klimat i sposób przedstawiania świata.

Dnia 04.10.2010 o 09:51, Pitej napisał:


Chyba każdy kto jest zainteresowany tym tytułem doskonale zdaje sobie sprawę z czym ma
do czynienia i czy jego zdaniem warto grę kupić.

A tak, ale nadużycie pozostaje nadużyciem. Niech to będzie "Arkania" a nie "Ghotic 4".

Dnia 04.10.2010 o 09:51, Pitej napisał:


Rozumiem wasze rozczarowanie grą, mimo że mi się podoba, ja już dawno oswoiłem się z
myślą, że tytuł będzie całkowicie odmienny od pierwszych części, od samego początku można
było to wywnioskować po zapowiedziach, wywiadach z twórcami, gameplay''ach. Również niesamowicie
pomógł mi w tym Gothic 3, który 4 lata temu był dla mnie bardzo dużym rozczarowaniem,
chociaż i tak grało się w niego przyjemnie.

Dla mnie Ghotic 3 nie byłm rozczarowaniem. Wręcz przeciwnie - był logicznym rozwinięciem serii. Prawda, że podobno zabugowanym (u mnie chodził bardzo ładnie), ale logicznie dobrze przeprowadzonym rozwinięciem. I na jego ukończenie, trzeba było poświęcić znacznie więcej czasu. Tyle, ile na wszystkie poprzednie gry z serii Ghotic. Dla mnie - to zaleta.
Zatem, podsumowująć - mój sposób pojmowania gier i grania w nie, jest najwyraźniej różny od Twojego. Arkanię zapewne kupię- ale dlatego, że Two Worlds 2 wychodzi później.

Dnia 04.10.2010 o 09:51, Pitej napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 14:05, KrzysztofMarek napisał:

A tak, ale nadużycie pozostaje nadużyciem. Niech to będzie "Arkania" a nie "Ghotic 4".


I nadużycie to jest ciagle kontynuowane. Zapowiedzi przedpremierowe Arcanii, to hasła w rodzaju: "kontynuacja kultowej serii", "nadchodzi Gothic 4" itp. Jak to się ma do poziomu, klimatu i stopnia skomplikowania świata w Arcanii względem Gothic, każdy widzi. Wydawca nie reklamował gry jako czegoś zupełnie nowego w uniwersum Gothic, więc wszelkie pretensje są nie tylko zrozumiałe, ale też logicznie uzasadnione.

Dnia 04.10.2010 o 14:05, KrzysztofMarek napisał:

Dla mnie Ghotic 3 nie byłm rozczarowaniem. Wręcz przeciwnie - był logicznym rozwinięciem
serii. Prawda, że podobno zabugowanym (u mnie chodził bardzo ładnie), ale logicznie dobrze
przeprowadzonym rozwinięciem. I na jego ukończenie, trzeba było poświęcić znacznie więcej
czasu. Tyle, ile na wszystkie poprzednie gry z serii Ghotic. Dla mnie - to zaleta.


Zmian wprowadzono wiele, system walki w zwarciu bardzo mi nie odpowiada, ale Gothic 3 na pewno jest kontynuacją i fabularną i klimatyczną. Arcania za to jest czymś zupełnie różnym od całej grupy cRPGów w stylu Gothic. Wiele bym wybaczył, może nawet niewidzialne ściany, ale dodatek do biorącego zamach NPCa w rodzaju zielonej mgiełki i debilnego dźwięku, to chyba zbyt wiele. Co, zdaniem twórców, ta przedziwna wizualizacja poparta brzęczeniem, ma do gry wnieść? Powiew śmieszności? Nominację do konkursu na najbardziej absurdalny pomysł w grze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 09:51, Pitej napisał:

Skoro JoWood czy kto tam inny wykupił prawa do marki to naturalne, że chce ją wykorzystać
a przede wszystkim na niej zarobić, a to chyba chodzi w biznesie czyż nie? Nie oszukują
wszystkich dając tytuł "Gothic IV" jednocześnie trąbiąc na lewo i prawo, że fani będą
zachwyceni, że powróci stary dobry Gothic licząc na to, że obudzisz się z ręką w nocniku
już w domu, gdy grę odpalisz...

Czytając twój post i niektóre inne mam wrażenie, że: 1) jesteście obrażeni na cały świat,
że gra nie wygląda tak jak jedynka czy dwójka (i że w związku z tym w podtytule pojawia
się słowo Gothic) 2) zazdrościcie tego "skoku na kasę".

zazdrościsz nam inteligencji że sam tego nie ujrzałeś.
Taki sam z (_!_) argument.

Dnia 04.10.2010 o 09:51, Pitej napisał:

Chyba każdy kto jest zainteresowany tym tytułem doskonale zdaje sobie sprawę z czym ma
do czynienia i czy jego zdaniem warto grę kupić.

właśnie o to chodzi, że nie zawsze. A przynajmniej oni wychodzą z takiego założenia, że starych fanów uda się naciągnąć nazwą (zresztą to widać nawet po dyskusji na forach, że niektórzy łyknęliby nawet szachy gdyby w nazwie było gothic), a nowych przyciągnąć skrajnym prymitywizmem, bo to w rpg ostatnio modne.

Zresztą, gry to nie lodówki czy samochody, jakby nagle komuś wpadło do głowy napisać czwartą część władcy pierścieni gdzie elfów zabijają kosmici to chyba nie uważalibyście, że wszystko jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować