Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Dnia 05.10.2010 o 20:30, Pitej napisał:

Zabawny jest twój post, a precyzując - jego koniec.


wiesz, dla mnie to raczej smutne, że gdy widzę ''recenzja na wyłączność'' albo ''graliśmy w to pierwsi'' to w ciemno można założyć, że recenzent mniej jak 8 nie dał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2010 o 20:38, dark_master napisał:

wiesz, dla mnie to raczej smutne, że gdy widzę ''recenzja na wyłączność'' albo ''graliśmy
w to pierwsi'' to w ciemno można założyć, że recenzent mniej jak 8 nie dał.


Zgadzam się, w ogóle recenzje w pismach raczej mnie nie obchodzą, czasem jak wpadnę do kolegi to przejrzę jakieś pismo o grach z czystej ciekawości "ciekawe co tam dali". Podobnie na gramie, zdecydowanie rzadko kiedy czytam, a nawet jeśli, to raczej ograniczam się do "rzucenia okiem" i przejrzenia plusów, minusów, podsumowania.

Będąc dalej w temacie - nie mam najnowszego numeru Komputer Świat Gry Ekstra więc nie mam swojego, wyrobionego zdania na temat zamieszczonej tam recenzji, ale faktycznie w wrzuconej tu zapowiedzi numeru (tzn. recenzji Arcanii) i paru komentarzach da się zauważyć dziwne (przesadne?) zadowolenie z gry... Poczekamy i przetestujemy to zobaczymy, ja już pisałem, że demo nastawia mnie całkiem pozytywnie do tytułu. Mimo że doskonale zdaję sobie sprawę, że Gothic to to nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pobieram demo. Przy przesyle średnio 120 KB/s mam już 30% całości. Jestem po prostu ciekaw tej gry, bo zewsząd słychać rozbieżne opinie. No cóż jeśli nie spróbujemy nigdy się nie dowiemy... Postaram się podejść do Arcanii jak do Fallouta 3 albo Heroes V - nie jako do kontynuacji, a jako nowej gry. Podobnej, ale jednak innej. Z filmików jestem w miarę zadowolony i muszę przyznać, że spodziewałem się czegoś gorszego. Wkrótce się przekonamy... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż nie wiem co za diabeł mnie podkusił do ściągnięcia dema, ale zgoda - pobrałem je. No i mając nadzieję, że pogram coś podobnego do Gothika(bo po tym co przeczytałem, to nie liczyłem na pełnoprawną kontynuacje Gothika), ale się zbytnio zawiodłem. Grafika jak grafika, zbytnio na nią nie zwracam uwagi - optymalizacja jest średnia, dopiero po zmniejszeniu rozdzielczości mogłem się cieszyć klatkami powyżej lub równe 30. Na walce to się zawiodłem, bo jeżeli na poziomie hard potrafię zgnoić byle potwora, to coś jest nie halo. Już nie mówiąc o Diego, który chciał się zamachnąć(jakieś zielone coś pojawiło mu się na dłoni) i szybko został powalony. W kwestii animacji rozśmieszył mnie skok ala Matrix i podnoszenie roślin, i innych przedmiotów ala Clark Kent. Pominę kwestię braku snu, i tych innych zbędnych rzeczy, bo jakoś z tego nie korzystałem. Jeśli chodzi o zadania, to jest już lepiej - przypomina się Gothic 2, gdzie trzeba było zbierać rzepy. Jednakże pomimo takich zadań, to Arcania mnie nie zadowoliła. Nie zagram w to już więcej - chyba, że będę miał siłę woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2010 o 20:26, DambialkoX napisał:

Ciągle siebie pytam:

Spoiler

Co robi Xardas w Arcanii skoro w G3 po stronie Adanosa trzeba
go zabić ?



No to weź się zastanów. Co, mieli zrobić? Żeby wszystkie zakończenia poprzedniej części zgadzały się z 4? Przecież tak się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2010 o 20:26, DambialkoX napisał:

Ciągle siebie pytam:

Spoiler

Co robi Xardas w Arcanii skoro w G3 po stronie Adanosa trzeba
go zabić ?



Spoiler

Po stronie Adanosa go zabijamy? Chyba po stronie Innosa i Beliara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2010 o 20:29, Isildur napisał:

> Ciągle siebie pytam:

Spoiler

Co robi Xardas w Arcanii skoro w G3 po stronie Adanosa trzeba

> go zabić ?



Spoiler

Po stronie Adanosa go zabijamy? Chyba po stronie Innosa i Beliara.



Raz przeszedłem G3

Spoiler

po stronie Innosa i go nie zabijałem.

Ale nieważne.

Sad_Statue: IMO i tak bez sensu.

Dlatego z całej serii najmniej znam G3 ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

W g3 Xardasa zabijamy grając tylko po stronie beliara :P



A w 4 Xardas może żyć, bo to niby kontynuacja, a jednak gra tak jakby od początku, zmieniają się twórcy, zmienia się główny bohater, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na walce

Dnia 06.10.2010 o 19:47, Kerethzimierz napisał:

to się zawiodłem, bo jeżeli na poziomie hard potrafię zgnoić byle potwora, to coś jest
nie halo.


Jeżeli podobny poziom trudności zaserwuje nam pełna wersja gry, to porażka na pełnej linii. Mi demo się nie spodobało, ale oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania i niech sam decyduje czy grać. Jednak skoro na poziomie "hard" odbywa się praktycznie spacerek i grając łucznikiem od czasu do czasu traciłem odrobinę życia, a w większości wypadków ślamazarni przeciwnicy nic mi nie mogli zrobić, to nie wiem jaka ma być przyjemność z takiego grania? Pozostaje do sprawdzenia tylko poziom "Gothic" i o ile nie jest to wprowadzenie wymagań z zupełnie innej bajki, będzie przerażająco łatwo i przerażająco nudno.

Już nie mówiąc o Diego, który chciał się zamachnąć(jakieś zielone coś pojawiło

Dnia 06.10.2010 o 19:47, Kerethzimierz napisał:

mu się na dłoni)


No coś Ty? Nie doceniasz wprowadzenia do serii Gothic nowatorskich rozwiązań? Zielona mgiełka i blaszane buczenie podczas brania zamachu, to wielki krok w stronę urozmaicenia rozgrywki. Mogliby dać inny kolor mgiełki i i nny dźwięk dla rozmaitych przeciwników i dopiero wtedy byłoby fajnie. Prawdziwą tęczę popartą kocią muzyką moglibyśmy podziwiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2010 o 20:26, DambialkoX napisał:

Ciągle siebie pytam:

Spoiler

Co robi Xardas w Arcanii skoro w G3 po stronie Adanosa trzeba
go zabić ?


Ja tu jestem miłośnikiem fabuły więc powiem najdokładniej ;-)

Gothic 3

INNOS:

Spoiler

Idąc ścieżką Innosa nie zabijamy Xardasa! Możemy z nim nawet porozmawiać, a ten tylko powie, że to nasz wybór i co będzie dalej to się przekonamy. Standardowo zasiadamy na tronie dopiero po śmierci Rhobara II.


BELIAR:
Spoiler

Zły bóg pragnie zemsty i każe nam pozbawić życia tego, który skradł część jego mocy. Jako wierny sługa dokonujemy wyroku i zasiadamy na tronie w Ishtar.


ADANOS:
Spoiler

Po zniszczeniu boskich artefaktów razem z Xardasem wyruszamy do nieznanych krain i czekamy na dalsze wydarzenia w Myrtanie.

Ta droga prowadzi do G3:ZB.

G3:Zmierzch Bugów
Zniecierpliwiony bohater postanawia opuścić niezbadane krainy. Xardas przeciwstawia się jego decyzji po czym rozpoczęła się epicka walka. Nasz bohater wygrywa walkę i opuszcza krainy by zaprowadzić porządek.

Ostatnie informacje o Xardasie pochodzą z intra i później już go nigdy nie spotykamy. Dawniej myślałem, że zginął w bitwie z bezimiennym, ale po kilku zapowiedziach wymyśliłem pewną teorię:
W Vengardzie spotykamy pewnego maga ognia, który wie wszystko o wydarzeniach z nieznanych krain. Mag opowiada nam również o tajemnej i złej mocy, która przyczepiła się do naszego bohatera. Jedyną osobą, która tam z nami była jest właśnie Xardas więc zgaduję, że ukrył się pod postacią innej osoby by w ten sposób przetrwać wojny Rhobara II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2010 o 21:40, KrzychW napisał:

No coś Ty? Nie doceniasz wprowadzenia do serii Gothic nowatorskich rozwiązań? Zielona
mgiełka i blaszane buczenie podczas brania zamachu, to wielki krok w stronę urozmaicenia
rozgrywki. Mogliby dać inny kolor mgiełki i i nny dźwięk dla rozmaitych przeciwników
i dopiero wtedy byłoby fajnie. Prawdziwą tęczę popartą kocią muzyką moglibyśmy podziwiać.


Nie wiem, czy to miało zabrzmieć jak ironia, ale ja jakoś nie przepadam za takimi świecidełkami na dłoni - co z tego, że nowatorskie skoro się do tego niezbyt uczepiłem, tylko do jego mozolnego ruchu jak ta zielona mgiełka mu się pojawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2010 o 22:28, Kerethzimierz napisał:

Nie wiem, czy to miało zabrzmieć jak ironia


Owszem, miało tak zabrzmieć. :-)
A co do mozolnego ruchu, to przeciwnicy są w tym momencie tak powolni, że strzelając z łuku i cofając się, prawie zawsze mozna uniknąć jakichkolwiek obrażeń. W demie Arcanii można zginąć tylko i wyłącznie wtedy, gdy samemu się tego chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zainstalowałem siostrze " Gothica '' a ponieważ w grę tą grałem ładnych kilka lat temu - oczywiście,były problemy ze sterowaniem ( jak podnosić przedmioty ) - powiem szczerze,gdybym teraz dostał grę z taka mechaniką ( brak myszki,podnoszenie przedmiotów - ctrl+strzałka w górę,oraz poruszanie się strzałkami ) to wyrzuciłbym ją przez okno pod nadjeżdżający samochód ...
nie,nie mam żadnego sentymentu do sterowania w dwóch pierwszych Gothickach - Arcania bije je na głowę ( w kwestii sterowania ),nawet z tą dziwną walką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2010 o 02:09, lis_23 napisał:

Wczoraj zainstalowałem siostrze " Gothica '' a ponieważ w grę tą grałem ładnych kilka
lat temu - oczywiście,były problemy ze sterowaniem ( jak podnosić przedmioty ) - powiem
szczerze,gdybym teraz dostał grę z taka mechaniką ( brak myszki,podnoszenie przedmiotów
- ctrl+strzałka w górę,oraz poruszanie się strzałkami ) to wyrzuciłbym ją przez okno
pod nadjeżdżający samochód ...
nie,nie mam żadnego sentymentu do sterowania w dwóch pierwszych Gothickach - Arcania
bije je na głowę ( w kwestii sterowania ),nawet z tą dziwną walką.

W Gothic I nie trzeba używać strzałek ani żadnych kombinacji ctrl+strzałka .W menu jest taka opcja ustawień zwana :Sterowanie.Jedynie klawisza Tab i E do przesuwania ,ładowania do ekwipunku.Znam już nawet położenie większości roślinek w G-1,G-2 :), więc wiem co mówię.W G-2 jest jeszcze łatwiej ,i moim zdaniem to najlepsza konfiguracja sterowania w całej serii.To co piszesz mnie przeraża... Może w ogóle zrezygnować ze sterowania, bo to takie męczące i uciążliwe?? Niech sobie film do bani animowany leci ,a my co pół godziny wciśniemy Enter, jako oznakę że nie zasnęliśny? Tylko po co wtedy gry?Arcania bije poprzedniczki na głowę względem sterowania??.Chyba żartujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować