Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Dnia 07.10.2010 o 16:12, lis_23 napisał:

Arcania czerpie pełnymi garściami z innych gier ( Oblivion,Fable,Dungeon
Siege,Sacred ;) ) i jak na pierwsze dzieło tego typu tego studia jest całkiem ok.

tylko dwie kwestie:
1. czerpie ze wszystkich, tylko nie z gothica którego ma w tytule
2. żadnej z tych przykładowych gier nie nazwałbym dobrym RPG ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.10.2010 o 15:45, Fun_g_1_2_3 napisał:

Jak się okazało gra pomimo wielu zmian i naciąganej fabuły
to można ukończyć ją nawet kilka razy i się nie zanudzić ;-)

rly? a mnie się wydawało, że F3 pamiętają tylko osoby którym ta gra do gustu nie przypadła. W żadnej dyskusji nie trafiłem na porównania do niej, była-minęła, jest gdzieś na śmietniku historii, a jeśli w rozmowie się pojawia, to tylko gdy jakiś fan poprzednich częsci wspomni o niej w kontekście profanacji ;) Tak samo było z ZB, tak samo pewno skończy Arcania.
Już zupełnie pomijam, że wśród wszystkich znajomych którzy mniej lub bardziej lubią RPG F3 zdobyło serce tylko jednego - nota bene hejtera dwóch pierwszych części bo ''za stare''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2010 o 12:57, dark_master napisał:

a mnie się wydawało, że F3 pamiętają tylko osoby którym ta gra do gustu nie przypadła.

To się zadajesz w bardzo ograniczonym środowisku ;-)
Poczytaj sobie temat o Fallout 3 to zauważysz, że jest tam mnóstwo wypowiedzi wychwalających całą grę.
Co jak kto ocenia to tylko kwestia gustu. Prawda jest taka, że te gry zostały zrobione w ten sam sposób - jedynie co łączy najnowszą produkcje z poprzednikami to środowisko i nawiązania fabularne.
Obie gry zafundowały nam nowy system walk, nowy silnik i nowe tereny do zwiedzania. W przypadku F3 wszystko się udało i gra jest w miarę dobra, a to oznacza tylko, że Arcania wcale nie musi być gorsza od poprzedników.

Zaraz pewnie napiszesz, że nie mam racji bo Arcania to "CRAP" i demo pokazało, że jest niegrywalna.
Pisałem to już nie jeden raz - opinia o grze zależy od gustu gracza. Ktoś mądry kiedyś napisał:
"Wy tu sobie, my tu sobie, każdy sobie, rzepkę skrobie"
Kto wie skąd ten cytat pochodzi i o co w tym w nim chodzi to gratuluję bo i pewnie zrozumie o czym ja piszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sklep w Polsce, który umożliwia zapłacenie za grę kartą i pobranie polskiej wersji Arcanii z ich serwera? Bo chcę zamówić pre-order na gry-online, ale 15 wyjeżdżam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem dzisiaj na nvision.pl test 22 kart pod kątem Gothica 4 na różnych kompach. I powiem wam , że jak ta gra z taką grafiką ma mieć takie wymagania to ja zwyczajnie sobie odpuszczę i kupie po 2 latach jak wyjdzie z 20 patchy usprawniających działanie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2010 o 18:37, Net_com napisał:

Przeczytałem dzisiaj na nvision.pl test 22 kart pod kątem Gothica 4 na różnych kompach.
I powiem wam , że jak ta gra z taką grafiką ma mieć takie wymagania to ja zwyczajnie
sobie odpuszczę i kupie po 2 latach jak wyjdzie z 20 patchy usprawniających działanie
;P


Bardzo charakterystycznie wygląda ostatnie zdanie testu:
"Wygląda więc na to, że Gothic 4 do najlepiej zoptymalizowanych gier z całą pewnością nie należy. Znowu…"

A od siebie dodam, że jak po raz pierwszy zapoznałem się z wymaganiami Arcanii, to od razu pomyślałem, że czekają nas niesamowite wręcz graficzne wodotryski, a tu.... słabizna/przeciętnizna. Postacie wyglądają tak sobie, animacje podczas rozmów kuleją, a krajobrazy w niczym nie są lepsze od tych w Gothic 3 i nawet w starowatym już Oblivionie, w którym zresztą drzewa wyglądają chyba lepiej.
Na plus trzeba przyznać, iż gra startuje w konfiguracji poniżej oficjalnie wymaganej, a w wymaganej działa zupełnie dobrze na wysokich ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe na Xboksie także gra działa jak natura nie chciała... Ostatnia nadzieja to choć trochę wciągająca fabuła, bo okaże się, że z zakupu najwięcej frajdy da mi kufel a nie gra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2010 o 19:25, Sipso2008 napisał:

Co ciekawe na Xboksie także gra działa jak natura nie chciała... Ostatnia nadzieja to
choć trochę wciągająca fabuła, bo okaże się, że z zakupu najwięcej frajdy da mi kufel
a nie gra...


No wiesz, fajny kufel, to znacznie więcej niż nic. Co prawda za prawie 2 stówki kufelek powinien być bardzo, bardzo wypaśny, bo wyjątkowo świetnej fabuły jako dodatku do naczynia raczej się nie spodziewaj. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzy... Trzy stówki, bo mi już Arcania na PC nie poleci zbyt pięknie :D Więc lepiej, żeby ten kufel był wywalony w kosmos, a koszulka pasowała. Gra też może być dobra xD

Oby tylko poziom trudności "Gothic" był rzeczywiście "Gothikowy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2010 o 19:53, Sipso2008 napisał:

Trzy... Trzy stówki, bo mi już Arcania na PC nie poleci zbyt pięknie :D Więc lepiej,
żeby ten kufel był wywalony w kosmos, a koszulka pasowała. Gra też może być dobra xD

Oby tylko poziom trudności "Gothic" był rzeczywiście "Gothikowy".


czas pokaże ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.10.2010 o 14:29, Fun_g_1_2_3 napisał:

Obie gry zafundowały nam nowy system walk, nowy silnik i nowe tereny do zwiedzania. W
przypadku F3 wszystko się udało i gra jest w miarę dobra, a to oznacza tylko, że Arcania
wcale nie musi być gorsza od poprzedników.

jesli słabego prymitywnego i w sumie brzydkiego gniota można nazwac ''w miarę dobrym'' to owszem, masz rację. Grę wywaliłem, gdy będąc na 1 lvl uzbrojony w pistolet 10mm zabiłem dwóch supermutantów z gatlingami <nota bene wyglądających jak orkowie>.
Nie mówię o tematach do wazeliny, ale jakikolwiek news o nowym RPGu - ani same gry nie nawiązują do F3, ani w komentarzach F3 nie pojawia się w innym kontekście, jak zdania "oby tak tego nie spieprzyli jak F3" albo "zupełna zmiana jak między dobrymi F1/F2 a kiepskim casualowym F3".

ale to tak na marginesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dark_master - po prostu Jesteś oldscoolowym hardcorem a teraz robi się gry dla innego odbiorcy - niestety lub stety
mi - zarówno " Fallout 3 " jak i " Arcania " ( po demie ),bardzo się podobają - tak,wiem - dziwny jestem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2010 o 00:05, dark_master napisał:

jesli słabego prymitywnego i w sumie brzydkiego gniota można nazwac ''w miarę dobrym''
to owszem, masz rację. Grę wywaliłem, gdy będąc na 1 lvl uzbrojony w pistolet 10mm zabiłem
dwóch supermutantów z gatlingami <nota bene wyglądających jak orkowie>.


Problem z F3 polega głównie na tym, że zamiast stworzyć silnik mający udźwignąć konkretny tytuł, stworzono grę, która musiała wpasować się pod konkretny silnik. Jak dla mnie, zrobiono dokładne przeciwieństwo tego, co powinno się zrobić. Z Arcanią zresztą jest podobnie. Wzięto jakiś silnik od Desperados i Settlersów, czyli gier z przeciwnego bieguna niż Gothic i wpasowano pod to rozwiazanie grę. Wynikiem jest...dziwne coś, co do serii Settlers nie pasuje, do Desperados także nie, a do Gothic, w ogóle. Może to i sukces, ale chyba nie.
A co jeszcze łączy obydwa tytuły? Wpadasz w lokację i robisz wielkie zamieszanie. W F3 się da i w Arcanii tak samo. Za to w pierwszych Gothicach i Falloutach, niskopoziomowa postać, padłaby po pierwszym kopniaku w d...
Może wprowadzone zmiany to ewolucja, ale jak dla mnie, to raczej degradacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą JoWood też ma poczucie humoru - w jednym z arcaniowych konkursów można wygrać.. klapki! Pewno po to, by najwięksi fani (w stylu tych ''G3 i ZB to najlepsze części'') mogli je sobie położyć na oczach podczas gry ;)

lis - wbrew pozorom nie. Denerwują mnie gry gdzie przed zjedzeniem kurczaka trzeba wykonać 20 rzutów kością albo o sztucznie zawyżanym poziomie trudności <lvl scalling w DA?> ale również denerwują mnie gry, które przechodzą się same lub mają niewidzialne ściany ''tu nie wejdziesz bo niebezpiecznie, za dwa lvl cię wpuszczę''. I do tej drugiej grupy należy arcania, w której nie ma się żadnego respektu dla dowolnego przeciwnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem u kolegi i przy okazji pograłem sobie w demo Arcanii.

Spoiler

Walczyłem z tymi umarłymi paladynami w katakumbach i ich rozwaliłem dość szybko, co mnie zdziwiło. Najgorsze było to, że strasznie łatwo i szybko rozwaliłem golema. w G1 i G2 trzeba mieć na nich sposób, w Arcanii użyłem pioruna i młota i tak co chwilę piorun,cios młotem, piorun cios młotem i golem poległ

. Wkurza mnie to jeszcze, że podczas bloku nie można chodzić, po prostu można jedynie się przeturlać po ziemi. System walki jest chyba nawet gorszy niż w G3. W G3 chociaż można było lekki cios, normalne machanie lub mocny cios. Były też 2 miecze i jakieś tam ciosy. A w Arcanii po prostu machasz i się zawiodłem bardzo ;/.
Spoiler

Co do fabuły to akurat na razie się nie wiodę, bo zrobiło się ciekawie jak doszedłem do Rhobara III, który zaś siedział z starymi kumplami i nową tajemniczą kobietą Zyrą, po czym demo mi się skończyło: a ja łee ;p

. No zobaczymy co dalej będzie z Gothiciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2010 o 10:01, DambialkoX napisał:

/ciach/


Jak grałeś na normalu to się nie dziw, że łatwo. W czasie gry można zmienić na hard. Postacie komputerowe nie tylko są wytrzymalsze i zadają więcej obrażen, ale i blokują uderzenia a przxy tym przy Twojej salwie uderzen wykonują kontry. A na poziomie Gothic napewno będzie jeszcze trudniej, także szkoda pisać wiadomości typu gra jest za łatwo skoro grało się na niskim poziomie trudności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2010 o 11:08, Javier66 napisał:

/ciach/


Ale przecież na poziomie trudności ''hard'' jest tak samo. Z golemem nie miałem najmniejszego problemu (co mnie w sumie trochę przeraziło ;d). W tej jaskini na końcu zużyłem może jedną miksturkę leczenia. Jestem bardzo ciekawy co będzie reprezentował poziom ''Gothic''. :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2010 o 11:08, Javier66 napisał:

Jak grałeś na normalu to się nie dziw, że łatwo. W czasie gry można zmienić na hard.
Postacie komputerowe nie tylko są wytrzymalsze i zadają więcej obrażen, ale i blokują
uderzenia a przxy tym przy Twojej salwie uderzen wykonują kontry. A na poziomie Gothic
napewno będzie jeszcze trudniej


Kolega chyba raczył zażartować. :-)
Grałem na "hard" i przez całe demo zużyłem 3 mikstury odnowienia zdrowia, chociaż do przeciwników podchodziłem zupełnie bez taktyki i najmniejszej ostrożności. Kilka strzał, parę ciosów i można iść dalej. Przed kulami ognia uchylałem się tylko czasami, bo magowie są tak powolni, że mogłem strzelić z łuku 2 razy, zanim następowała jakaś riposta z ich strony. Golem padł po 5-6 strzałach, nawet nie zdążył do mnie podbiec. Jeżeli poziom "Gothic" nie jest zupełnie, całkowicie i niesamowicie oderwany od pozostałych poziomów trudności i nie tworzy absolutnie nowej jakości w Arcanii, to na 100% można przyjąć, iż w tej grze nie uświadczymy przeciwników, do których trzeba będzie zabierać się w kolejny chytry sposób, po kolejnej śmierci bohatera, poświęcając kilkadziesiąt strzał, bo podbiec to już w ogóle strach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować