Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Dnia 09.10.2010 o 11:08, Javier66 napisał:

> /ciach/

Jak grałeś na normalu to się nie dziw, że łatwo. W czasie gry można zmienić na hard.
Postacie komputerowe nie tylko są wytrzymalsze i zadają więcej obrażen, ale i blokują
uderzenia a przxy tym przy Twojej salwie uderzen wykonują kontry. A na poziomie Gothic
napewno będzie jeszcze trudniej, także szkoda pisać wiadomości typu gra jest za łatwo
skoro grało się na niskim poziomie trudności...


A skąd ty możesz wiedzieć na jakim poziomie trudności grałem ? ><

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2010 o 10:01, DambialkoX napisał:

Wczoraj byłem u kolegi i przy okazji pograłem sobie w demo Arcanii.

Spoiler

Walczyłem z tymi
umarłymi paladynami w katakumbach i ich rozwaliłem dość szybko, co mnie zdziwiło. Najgorsze

Od razu się zniechęcam:/

Dnia 09.10.2010 o 10:01, DambialkoX napisał:

było to, że strasznie łatwo i szybko rozwaliłem golema. w G1 i G2 trzeba mieć na nich sposób,

O, poprawka, w G2 golem nie był trudniejszy niż w GIII, ot trzeba było tłuc z doskoku. Niestety tylko w Gothcu trzeba było "znać sposób".

Dnia 09.10.2010 o 10:01, DambialkoX napisał:

No zobaczymy co dalej będzie z Gothiciem.

A jednak Gothic, znaczy nie tracisz nadziei:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strasznie duże narzekanie na Aranie jeśli chodzi o poziom trudnosci. O ile pamiętam w Gothicu 2 na niskim poziomie mozna bylo pokonac nawet paladyna królewskiego. Cały myk polegał na umiejetnym blokowaniu. Podajrze w drugim rozdziale mając 12 poziom wyzabijałem wszystkich orków wokół zamku w górniczej dolinie, włacznie z wargami stojących koło orków. Zajeło mi to pare godzin, ale jednak. Sterownie z G1 oraz G3 jak i w Arani jest czysta zrecznosciowka jesli chodzi o walke. Ale do tego dochodzi również taktyka. W g2 zabijało się orków uzywając specjalne uderzenia łączone z unikami, a w Arani na przykładzie walki z tymi pajaczkami, zwój z pirunkami plus uderzenia oraz uniki jeśli chodzi o te większe maszkary.
Wszystko i tak ukierowane jest od tego jak wprawiony w graniu jest gracz. Bo jak ktoś ma smykałke do grania to i w Force Unleashed na poziomie Mistrz Sith może głownych bossow pozabijac za pierwszym razem mając jedno oko zawiazane. Wtedy nie dziwie sie, że ktoś może powiedziec " Ta gra jest prosta"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.10.2010 o 14:19, zadymek napisał:

O, poprawka, w G2 golem nie był trudniejszy niż w GIII, ot trzeba było tłuc z doskoku.
Niestety tylko w Gothcu trzeba było "znać sposób".


Po prostu nie wspomniałem o G3 :D Mogłem napisać "W poprzednich częściach".

Dnia 09.10.2010 o 14:19, zadymek napisał:

A jednak Gothic, znaczy nie tracisz nadziei:)



Dokładnie :). Fabuła (IMO) zapowiada się naprawdę ciekawie. I po zagraniu w demo stwierdziłem, że jednak jest to Gothic, po prostu inny jak już dużo ludzi wspominało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2010 o 14:44, DambialkoX napisał:

I po zagraniu w demo stwierdziłem, że jednak jest to Gothic, po prostu inny jak już dużo ludzi wspominało.


No kolega np zauważył.
Wielu pisze, że nie powinna tu być nazwa Gothic. Nie powinna, ale jak dla mnie musi być w tytule Gothic, a dlaczego?
Świat pochodzi z Gothica, Robek 3 pochodzi z Gothica, jak i pozostali jego przyjaciele. Historia poprostu sama z siebie nawiązuje do Gothica i opowiada dalsze losy swiata, który stworzył Innos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2010 o 14:52, Javier66 napisał:

> I po zagraniu w demo stwierdziłem, że jednak jest to Gothic, po prostu inny jak
już dużo ludzi wspominało.
>


No kolega np zauważył.
Wielu pisze, że nie powinna tu być nazwa Gothic. Nie powinna, ale jak dla mnie musi być
w tytule Gothic, a dlaczego?
Świat pochodzi z Gothica, Robek 3 pochodzi z Gothica, jak i pozostali jego przyjaciele.
Historia poprostu sama z siebie nawiązuje do Gothica i opowiada dalsze losy swiata, który
stworzył Innos.



Tylko, żeby te losy były fajne :D. I tu się zgadzam. Gothic w tytule musi być. Może tytuł powinien być Gothic 4: Arcania, a nie odwrotnie, ale to już mniej ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... Może być naprawde ciekawie. Mimo negatywów innych Arcania może zaskoczyć w czasie gry. Przykładem może być sytuacja w jaskini, idąc spokojnie nagle z ziemi wyskakuje pajączek. Albo Teleport do Bezia. W pełenj wersji trzeba sprawdzić tylko czy będzie mozliwość kucia broni. Ktoś napisał, ze wystarczy podejśc do kowała a potem właczyc okno craftingu. Ja czekam do piątku, aż dostane moja EK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2010 o 15:03, Javier66 napisał:

Wiesz... Może być naprawde ciekawie. Mimo negatywów innych Arcania może zaskoczyć w czasie
gry. Przykładem może być sytuacja w jaskini, idąc spokojnie nagle z ziemi wyskakuje pajączek.
Albo Teleport do Bezia. W pełenj wersji trzeba sprawdzić tylko czy będzie mozliwość kucia
broni. Ktoś napisał, ze wystarczy podejśc do kowała a potem właczyc okno craftingu. Ja
czekam do piątku, aż dostane moja EK.


dokładnie nie ma co sie zniechęcac jak to mówia nie chwal dnia przed zachodem słońca heh ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2010 o 14:52, Javier66 napisał:

Świat pochodzi z Gothica, Robek 3 pochodzi z Gothica, jak i pozostali jego przyjaciele.
Historia poprostu sama z siebie nawiązuje do Gothica i opowiada dalsze losy swiata, który
stworzył Innos.


Świat nie pochodzi z Gothika, posłuchaj w Gothic 2 co ma do powiedzenia pewna osoba pochodząca z Południowych Wysp, otóż to, że Wyspy Południowe zamieszkują ludzie o ciemnej karnacji skóry, poza tym wrzucenie Bezimiennego w postaci króla Rhobara III, Diega, Miltena, Gorna, Lestera, Lorda Hagena, Lee, Thorusa i innych bohaterów, którzy się znajdą a ja nie wymieniłem, nie oznacza, że gra jest Gothikiem. Nazwa Gothic jest tylko dlatego, by zachęcić graczy do kupna gry. Arcania ma tyle wspólnego z Gothikiem co nic, wszystkie elementy charakterystyczne dla serii Gothic zostały wycięte, gra stała się liniowa, niewidzialne ściany, brak umiejętności pływania, zbyt uproszczona walka względem poprzedników to Gothic 3 miał już o wiele lepsza, poziom trudności w stosunku do Gothic od 1 do 3 jest w Arcanii zerowy. Brak potworów, z którymi postać sobie nie poradzi, bo w danym rejonie gdzie sobie odblokujemy dostęp spotkamy potwory, które będziemy w stanie pokonać. Poza tym brak dowolnej eksploracji świata... Dalej uważasz, że nazwa Gothic powinna znajdować się w nazwie gry? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem pewien ciekawy filmik z początku rozgrywki:
http://www.youtube.com/watch?v=U1jOzdHQYpE
Jednak będziemy mieli okazję zagrać starym dobrym bezimiennym ;-)
Jednak szkoda, że to tylko sen :-/

Jak widać jedynym przeciwnikiem, który może stworzyć nam problemy jest demon.
Pozostali to ruchome cele do wysiekania i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2010 o 01:14, Isildur napisał:

Świat nie pochodzi z Gothika, posłuchaj w Gothic 2 co ma do powiedzenia pewna osoba pochodząca
z Południowych Wysp, otóż to, że Wyspy Południowe zamieszkują ludzie o ciemnej karnacji
skóry,


W Amerryce byli sami czerowni, teraz sa dodatkowo w wiekszosci biali i czarni. Od czasu g2 mija troche czasu, rownie dobrze ludzie mogli pouciekać z Myrtany na wyspy po przegranej wojnie. Zreszta nawet jakby nie to wątpie by tam byli sami czarni, może większośc. Ale ta większośc może ulegać zmianie z powodu, który napisałem powyżej...

Dnia 10.10.2010 o 01:14, Isildur napisał:

Nazwa Gothic jest tylko dlatego, by zachęcić graczy
do kupna gry.


Mnie nie nazwa zachęciła a sama gra.

Dnia 10.10.2010 o 01:14, Isildur napisał:

Arcania ma tyle wspólnego z Gothikiem co nic, wszystkie elementy charakterystyczne
dla serii Gothic zostały wycięte, gra stała się liniowa,


Musisz byc prorokiem przyjacielu skoro po demie umiesz stwierdzić takie rzeczy.

Dnia 10.10.2010 o 01:14, Isildur napisał:

zbyt uproszczona walka względem poprzedników to Gothic 3 miał już o wiele
lepsza, poziom trudności w stosunku do Gothic od 1 do 3 jest w Arcanii zerowy.


W g2 na 1 poziomie mozna by utluc paladyna, wszystko zależy od tego jak gracz umie blokować i wyprowadzać uderzenia. Dla przykladu na 12 poziomie wybiłem wszystkich orków kolo zamku w GD. Najpierw sprawdz poziom Gothic w Arcani a potem będziemy pisać czy naprawdę jest zerowy...

Dnia 10.10.2010 o 01:14, Isildur napisał:

Poza tym brak dowolnej eksploracji świata


Też fajnie, że po demie stwierdzasz takie cosik...

Dnia 10.10.2010 o 01:14, Isildur napisał:

Dalej uważasz, że nazwa Gothic powinna znajdować się w nazwie gry? ;]


Tak uważąm dalej, że ta nazwa powinna tam być.

Na koniec dodam, że każdy ma swoje zdanie na ten temat. Więc przekrzykiwanie nie ma sensu bo każdy będzie mial zawsze ale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2010 o 10:36, Javier66 napisał:

W Amerryce byli sami czerowni, teraz sa dodatkowo w wiekszosci biali i czarni. /../


Proszę nie porównuj świata realnego z tym stworzonym dla celów gry...

Dnia 10.10.2010 o 10:36, Javier66 napisał:

Mnie nie nazwa zachęciła a sama gra.
Musisz byc prorokiem przyjacielu skoro po demie umiesz stwierdzić takie rzeczy.


Bo widzę jak jest, myślisz, że w pełnej wersji będzie inaczej? powiem Ci, że nie...

Dnia 10.10.2010 o 10:36, Javier66 napisał:

W g2 na 1 poziomie mozna by utluc paladyna, wszystko zależy od tego jak gracz umie blokować
i wyprowadzać uderzenia. Dla przykladu na 12 poziomie wybiłem wszystkich orków kolo zamku
w GD. Najpierw sprawdz poziom Gothic w Arcani a potem będziemy pisać czy naprawdę jest
zerowy...


Tak można, ale trzeba się napracować by to uczynić, a w Arcanii? Bez problemu...

Dnia 10.10.2010 o 10:36, Javier66 napisał:

Też fajnie, że po demie stwierdzasz takie cosik...


Sami twórcy mówili o tym, poza tym na beta teście również były takowe blokady, więc wiem co mówię...

Dnia 10.10.2010 o 10:36, Javier66 napisał:

Tak uważąm dalej, że ta nazwa powinna tam być.


To fan z Ciebie żaden, ale nie moja sprawa ;)

Dnia 10.10.2010 o 10:36, Javier66 napisał:

Na koniec dodam, że każdy ma swoje zdanie na ten temat. Więc przekrzykiwanie nie ma sensu
bo każdy będzie mial zawsze ale.

Owszem i ja nie zamierzam nikomu zmieniać ów zdania, jedynie zaznaczam, że nazwa "Gothic" w tej grze jest jedynie w celach czysto marketingowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sobie ściągłem demo Gothic 4 i tu o dziwo na tych ustawieniach: Intel core 2 duo 1.8ghz 2gb ram Geforce 7600GT 256mb ps 3.0 gra chodzi całkiem przyzwoicie tak więc wymagania typu 8800 GTX to są chyba na wysokie detale i to płynnie.Fajny interface jest w grze muszę przyznać i te oddalenia kamery jak mam łuk to jest pośrednio jak miecz to z daleka a jak chowam broń to z bliska.W każdym razie jak szukacie wyzwania to se wysoki poziom zróbcie bo na easy to za łatwo mi szło.Dwa screeny daje jeden max detal drugi min detal.

20101010172621

20101010172634

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie jak szukacie wyzwania to se wysoki poziom

Dnia 10.10.2010 o 17:28, benq20 napisał:

zróbcie bo na easy to za łatwo mi szło.Dwa screeny daje jeden max detal drugi min detal.


Chyba nie próbowałeś jak to wygląda na "hard". Wygląda mianowicie prawie tak samo, jak na niższych poziomach. Jest łatwo, bez wyzwań i nie ma potrzeby stosować jakiejś sprytnej taktyki. Może nieobecny w demie poziom "Gothic" coś w tym względzie zmieni? Mam nadzieję, że tak, bo na pozostałych poziomach trudnosci, a właściwie łatwości, nie ma zbyt wiele przyjemności z grania. Twórcy Arcanii zdecydowanie przesadzili z tym elementem rozgrywki, a może celowali w grupę zupełnie niedoświadczonych graczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe bo u mnie w demie nie ma dostepnego poziomu hard są tylko easy i normal chyba że po przejściu gry (dema)się odblokuje?
Pozatym coś mam wrażenie że tak jest tylko w demie być może zrobili odwrotność do starej serii gothic od piranhy i tym razem jest im dalej tym trudniej a nie odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2010 o 19:28, benq20 napisał:

ciekawe bo u mnie w demie nie ma dostepnego poziomu hard są tylko easy i normal chyba
że po przejściu gry (dema)się odblokuje?


Nie, wystarczy Arcanię odpalić na normal, zacząć grę i zaraz znowu wejść w opcje, gdzie podczas gry mamy już możliwość wybrania poziomu Hard.

Dnia 10.10.2010 o 19:28, benq20 napisał:

Pozatym coś mam wrażenie że tak jest tylko w demie być może zrobili odwrotność do starej
serii gothic od piranhy i tym razem jest im dalej tym trudniej a nie odwrotnie.


Oj, bardzo bym się zdziwił, gdyby tak było. Gra w stosunku do poprzednich części jest bardzo uproszczona i niższy poziom trudności daje sie logicznie wytłumaczyć. Ma być po prostu łatwiej. Rozwiązanie o którym napisałeś, cały pomysł Spellbounda o wyprodukowaniu gry przyjaznej niedoświadczonym graczom, stawia na głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2010 o 19:35, KrzychW napisał:

/ciach

O poziomie trudności właśnie troszkę napisał redaktor z KŚG w wydaniu Extra o Gothicu, nie będę spoilerował, ale powiem, że ciekawa recenzja Arcanii ogólnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2010 o 19:51, Exelius napisał:

O poziomie trudności właśnie troszkę napisał redaktor z KŚG w wydaniu Extra o Gothicu,
nie będę spoilerował, ale powiem, że ciekawa recenzja Arcanii ogólnie :)


Jeżeli chodzi fabułę gry, to oczywiście spoilerów trzeba się wystrzegać, ale co napisano w recenzji o grze, chyba można, bez szczegółów, przytoczyć? Bardzo chętnie dowiem się, co też wysmarowano na temat tej gry.
No, nie daj się prosić i siadaj do klawiatury. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2010 o 19:51, Exelius napisał:

> /ciach
O poziomie trudności właśnie troszkę napisał redaktor z KŚG w wydaniu Extra o Gothicu,
nie będę spoilerował, ale powiem, że ciekawa recenzja Arcanii ogólnie :)

Jeśli nic nie zdradza fabuły, to proszę opisz co napisali na temat tej gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować