Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Dnia 10.10.2010 o 20:01, Isildur napisał:

/ciach

Nie nie zdradza, początek wg. pana z redakcji jest prosty, gra jest liniowa, za to napakowana walką - ponoć właśnie walki jest strasznie dużo. Po przejściu początku gra staje się w walce wymagająca i satysfakcjonująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2010 o 19:51, Exelius napisał:

> /ciach
O poziomie trudności właśnie troszkę napisał redaktor z KŚG w wydaniu Extra o Gothicu,
nie będę spoilerował, ale powiem, że ciekawa recenzja Arcanii ogólnie :)


Recenzja ciekawa bo sam w zeszłym tygodniu kupiłem z ciekawości ten KŚG Extra i przy okazji plakaty sobie powiesiłem ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2010 o 21:57, Haregar2010 napisał:

Hmm... mnie interesuje jedna rzecz. Czy to prawda, że demo Arcanii to było zrobione bardzo
dobrze, a gra sama jest niezoptymalizowana i z zadaniami typu "rozwal, przynieś, idź"


Jak to wygląda w prawdziwej Arcanii nie mam bladego pojęcia. Natomiast skąd to wytrzasnąłeś rewelacje na temat tego, że demo było zrobione bardzo dobrze na tle pełnej wersji nie mam pojęcia. Mogę cię zapewnić że było raczej słabe i ujawniło kupę potknięć i niedociągnięć. Ja bym się raczej ewentualnie spodziewał, że w oryginale chociaż troszkę, cokolwiek poprawili. Zresztą sprawdź sam jeśli dasz radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2010 o 22:15, qrex napisał:

Jak to wygląda w prawdziwej Arcanii nie mam bladego pojęcia. Natomiast skąd to wytrzasnąłeś
rewelacje na temat tego, że demo było zrobione bardzo dobrze na tle pełnej wersji nie
mam pojęcia. Mogę cię zapewnić że było raczej słabe i ujawniło kupę potknięć i niedociągnięć.
Ja bym się raczej ewentualnie spodziewał, że w oryginale chociaż troszkę, cokolwiek poprawili.
Zresztą sprawdź sam jeśli dasz radę.

Demko mi się spodobało pod względem... no takiej fajnej rozgrywki. Ale właśnie: nie wiem czy kupić, czy sobie odpuścić Arcanię. Tak mną emocje targają...
co do informacji to cóż, sam je wymyśliłem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



>Hmm... mnie interesuje jedna rzecz. Czy to prawda, że demo Arcanii to było zrobione bardzo dobrze, a gra >sama jest niezoptymalizowana i z zadaniami typu "rozwal, przynieś, idź" ?

Dnia 10.10.2010 o 22:19, Haregar2010 napisał:

czy kupić, czy sobie odpuścić Arcanię. Tak mną emocje targają...
co do informacji to cóż, sam je wymyśliłem ;P

To trochę nieelegancko,większośc ludzi tutaj stara się być rzetelna.Jak inaczej wyrobić sobie opinię na jakiś temat? A co do sytuacji którą wymyśliłeś, takie zdarzenie miało kiedyś miejsce po premierze Dungeon Siege II .Demo ang. było wręcz urokliwe,wersja finalna to był mega crap.Sypały się czcionki, tekstury,wszystko...nie pamiętam tak niegrywalnej pozycji.Dlatego oczekujemy rzetelnego info o Arcanii,bo framerate wersji PL na YT był nieco zastanawiający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2010 o 21:57, Haregar2010 napisał:

Hmm... mnie interesuje jedna rzecz. Czy to prawda, że demo Arcanii to było zrobione bardzo
dobrze, a gra sama jest niezoptymalizowana i z zadaniami typu "rozwal, przynieś, idź"
?

No właśnie po przeczytanej recenzji z gazetki KŚG Extra, wychodzi na to, że jest odwrotnie, demko słabe - a pełna gra wcale nie taka zła :)
Można zakładać, że autor tekstu trochę cukrzył grę, ale wątpię bo zdarzyło mu się trochę po marudzić na kilka elementów w grze np. system umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 10:12, Exelius napisał:

Można zakładać, że autor tekstu trochę cukrzył grę, ale wątpię bo zdarzyło mu się trochę
po marudzić na kilka elementów w grze np. system umiejętności.


Za kilka dni się dowiemy jaka jest pełna wersja gry, jeśli będzie lepsza od wersji demo wtedy zastanowię się nad zakupem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 10:12, Exelius napisał:

No właśnie po przeczytanej recenzji z gazetki KŚG Extra, wychodzi na to, że jest odwrotnie,
demko słabe - a pełna gra wcale nie taka zła :)


To już kolejna tak rozwinięta relacja z tej recenzji. :-)
A może to jakaś tajemnica, co napisano w KŚG Extra? Gazety co prawda nie planuję kupować, ale gdyby jakaś dobra dusza napisała o plusach i minusach Arcanii widzianych oczami recenzenta, byłby to dość konkretny drogowskaz dla niezdecydowanych graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 10:49, KrzychW napisał:

A może to jakaś tajemnica, co napisano w KŚG Extra? /.../


Albo kolega Exelius nie czytał recenzji, co jest bardzo prawdopodobne, bo gdyby było to tajemnicą to nie pisali by tego dla opinii publicznej, albo chce zasiać zamęt wśród osób, które wyrobiły sobie już negatywną opinię o grze po wersji demo...

Exelius --->
Kolego proszę o dowody, które będą za twoimi słowami, bo jak na razie tylko piszesz to co niby wyczytałeś z KŚG Extra, a nie podajesz żadnych konkretów z recenzji, przecież to nie tajemnica a zwłaszcza, że czasopismo już jest w kioskach i dostępne dla wszystkich ludzi... Może wtedy będę skłonny uwierzyć w to co mówisz, bo jak na razie przykro mi nie wierzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 11:00, Isildur napisał:

Albo kolega wyżej nie czytał recenzji, co jest bardzo prawdopodobne


Oceniając po ilości informacji na temat recenzji, to chyba nikt nie czytał tego materiału. W temacie toczy się dość zażarta dyskusja, argumenty mniej lub bardziej trafione latają w powietrzu, a czytelnicy recenzji, chociaż starają się zaznaczyć swoją obecność w tym temacie, nie napisali praktycznie nic sensownego o materiale, który podobno przeczytali. Jak odnieść się do następujuących wypowiedzi?

"Recenzja ciekawa bo sam w zeszłym tygodniu kupiłem z ciekawości ten KŚG Extra"

"Po przejściu początku gra staje się w walce wymagająca i satysfakcjonująca".

"nie będę spoilerował, ale powiem, że ciekawa recenzja Arcanii ogólnie :)"

Piszący te relacje-rewelacje, mogli sobie w ogóle odpuścić wspominanie o recenzji, bo i tak to co napisali, to informacyjne nic. A skoro nie mają ochoty o tym pisać, to niech nie piszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 15:07, Damianuss1 napisał:

Ciekawa wiadomość dla tych, którzy planują kupić konsolową wersję gry (Xbox360) - http://polygamia.pl/Polygamia/1,107185,8493610,Arcania_na_Xboksie_360_pojawi_sie_dopiero_w_listopadzie.html
- Premiera w Listopadzie. Dodać, że jedynie polska premiera przesunięta.



mi to tam rybcia zamówiłem na pc ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak przygladam sie z boku temu tematowi i ubolewam, co to sie dzisiaj z tymi grami wyprawia. Ogladalem kilkanascie gameplayow Arcanii, przejrzalem screeny... To nie jest Gothic! Wiem, ze ameryki nie odkrylem, ale srsly - mogli juz chociaz starego beziego zostawic.

Ale i tak najlepszy byl filmik z prezentacji SI. :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 11:00, Isildur napisał:

> A może to jakaś tajemnica, co napisano w KŚG Extra? /.../

Nie oczywiście, że nie.

Dnia 11.10.2010 o 11:00, Isildur napisał:

Albo kolega Exelius nie czytał recenzji, co jest bardzo prawdopodobne, bo gdyby było
to tajemnicą to nie pisali by tego dla opinii publicznej, albo chce zasiać zamęt wśród
osób, które wyrobiły sobie już negatywną opinię o grze po wersji demo...

Panie moderatorze chyba nie uważasz mnie za jakiegoś szurniętego 10 latka, który wprowadza chaos na forum ?

Dnia 11.10.2010 o 11:00, Isildur napisał:

Exelius --->
Kolego proszę o dowody, które będą za twoimi słowami, bo jak na razie tylko piszesz to
co niby wyczytałeś z KŚG Extra, a nie podajesz żadnych konkretów z recenzji, przecież
to nie tajemnica a zwłaszcza, że czasopismo już jest w kioskach i dostępne dla wszystkich
ludzi... Może wtedy będę skłonny uwierzyć w to co mówisz, bo jak na razie przykro mi
nie wierzę...

A jak zacytuje autora to uwierzysz ? Bo co innego mógłbym zrobić ? A może fotkę strzelić ?
Podać ocenę końcową ? 4,88.

Autororowi udało się pisać tak, żeby jak najbardziej uniknąć spoilerów, ale daje do wiadomości, że cała tajemniczość wątku głównego upada po wydarzeniach związanych z początkową wyspą, gra później to generalnie sieczka - walka niby stoi na dobrym poziomie, za to drzewko umiejętności kuleje jak diabli bo jest strasznie uproszczone (co macie w demie).

Jeśli coś konkretnego chcecie wiedzieć to napiszcie, jeśli będzie w artykule napisane to mogę pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 17:19, Exelius napisał:

Panie moderatorze chyba nie uważasz mnie za jakiegoś szurniętego 10 latka, który wprowadza
chaos na forum ?


Nic takiego nie napisałem, chodzi mi o to, że jak prosiliśmy byś coś nam napisał to odmówiłeś, ale nie ważne i bez urazy bo nie miałem takiego zamiaru ;)

Możesz powiedzieć co recenzent napisał o elementach, które są pominięte w tej grze, a miały je poprzedniczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie bez nerwowości ...

Dnia 11.10.2010 o 17:24, Isildur napisał:

Możesz powiedzieć co recenzent napisał o elementach, które są pominięte w tej grze, a
miały je poprzedniczki?


Napisze czego w grze brakuje wg. autora-
- Wiosek tętniących życiem
- Craftingu - to co jest w grze to tworzenie przedmiotów na bardzo niskim stopniu zaawansowania (myślenia) idziemy i robimy bez zbędnych ceregieli.
- Rozbudowanych drzewek postaci / statystyk, punkty przydzielane są automatycznie (siła itp.) drzewko umiejętności to tylko to co mieliśmy w demie.
Pozwolę zacytować sobię jeden z nagłówków autora - "Mało myśl, dużo walcz"

Jako minusy gry autor wymienił
- Sztampową fabułę
- Uproszczona mechanika gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2010 o 17:32, Exelius napisał:

Jako minusy gry autor wymienił
- Sztampową fabułę
- Uproszczona mechanika gry


szczerze, zagadką dla mnie pozostanie jak RPG z kiepskim wątkiem głównym, słabą mechaniką, słabym światem (brak życia w mieście, choć już G1 z 2000 r. to miał, hellou!), słabym craftingiem, napakowany niezbyt wymagającą sieką może dostać ocenę bardzo dobrą ;)
szkada tylko że ten problem nie dotyczy samej arcanii, ale i kilku innych głośnych RPGów ostatnich lat..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi chyba o to że wątek fabularny jest kiepski sam w sobie,tylko że jest " sztampowy ",czyli klasyczny: " od zera do bohatera " - mi to nie przeszkadza i nigdy nie przeszkadzało więc zamierzam się dobrze bawić,bo o to chodzi w graniu,żeby się cieszyć grą a nie męczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować