Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Dnia 15.10.2010 o 23:45, Javier66 napisał:

Zacznę od fabuły/ klimatu gry:

Ale jednego, najważniejszego nie podałeś: jak się ona ma do klimatu Gothic''ów? Pół klimatu Gothiców to charakter głównego bohatera. Mamy lalusia zbawiającego świat z jasnym podziałem na dobro i zło, czy cwaniaka radzącego sobie w świecie z dominującymi "odcieniami szarości".

Dnia 15.10.2010 o 23:45, Javier66 napisał:

2 przerywniki podczas gry, ale nawet te 2 filmiki nadały tego czegoś już grze.

Nie powiem, że miały one jakieś znaczenie, to raczej kompensacja ubogiej technologii gry. A same filmy wybijały z rytmu gry, co raziło biorąc pod uwagę inne, bezkompromisowo potraktowane elementy np plecak obsługiwany w czasie rzeczywistym.

Dnia 15.10.2010 o 23:45, Javier66 napisał:

Linowość fabuły i brak mozliwości eksploracji? Było to w g1, g2. Dowolnośc była

Dowolność w mniejszym lub większym stopniu była w każdym Gothicu. A to, że jest jakiś wątek główny to niezmienny standard. Z liniowością chodziło raczej o mnogość sposobów wykonywania danego questa (i relacje pomiędzy questami) i rad bym się dowiedzieć jak z tym w Arcanii.

Dnia 15.10.2010 o 23:45, Javier66 napisał:

obrana w G 3 co sprawiło duże narzekania wielu fanów.

Ale nie chodziło o brak liniowości tylko o zbytnie rozwodnienie fabuły.

Dnia 15.10.2010 o 23:45, Javier66 napisał:

Także pisanie, że jest kompletny brak mozliwości dowolności w grze wiąrze sie z niczym
konkretnym.

Wiąże się z zarzutem o pozorowanie elementów RPG:P

Dnia 15.10.2010 o 23:45, Javier66 napisał:

Walka w zwarciu:
Walka w Arcani to jest połączenie walki z Gothica 3 jak i z wiedźmina.(...)

O, to już praktycznie go skreśla. W praktyce oznacza to rezygnację z elementów zręcznościowych:/

Dnia 15.10.2010 o 23:45, Javier66 napisał:

widowiskowe combosy.

Które jednak nic nie znaczą skoro wykonuje je gra, więc właściwsze będzie określenie animacje. Im mniej czystych animacji (i im gorsze:) tym więcej Gothica...

Dnia 15.10.2010 o 23:45, Javier66 napisał:

Jak komuś bardzo szkodzi dowolność miejsca, w którym możemy robic nasze rzeczy, to niech zapomni o tym, że może to robić i niech np miksturki robi tylko przy stole alchemicznym.

Ale to jedyne co wyróżniało crafting w Gothic''ach.Teraz crafting jest jakwkażdejinnejgrze. Sad:(

Dnia 15.10.2010 o 23:45, Javier66 napisał:

Grafika:

nie istotne, jeśli gra daje radę. Co innego jeśli bajery graficzne mają maskować inne braki...jak w GIII

Dnia 15.10.2010 o 23:45, Javier66 napisał:

Płynność:
Oficjalne rekomendowane wymagania Arcani są przegięte bo tak naprawde na gorszym sprzęcie
gra chodzi płynnie na max detalach. Rzecz jasna hotfiz musimy miec zainstalowany.

A, to ulga:)
A co z interakcjąz otoczeniem? Było o craftingu a jak z ławkami, drzwiami etc?

Dnia 15.10.2010 o 23:45, Javier66 napisał:

Minusy w Arcani:
- W oczy rzuca sie niestety to, że często rózne postacie mają podobne twarze. Nie ma

Nic nowego w serii, jedynie w G2 jakoś to szło.

Dnia 15.10.2010 o 23:45, Javier66 napisał:

-W każdej lokacji mogło by byc więcej zadań. Dodało by to dodatkowego uroku

Nie ważna ilość lecz jakość, powiedz coś o jakości questów- znaczy otoczce bo wiadomo, że wykonanie to standard 3Z.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem i jestem zadowolony
podejrzewam też,że przybędzie im więcej fanów ( Amerykanie ze swoimi konsolami ) niż ich natracą w Europie

A w kwestii narzekań,min.na animacje - wczoraj oglądałem Fresh air z G2 i G3 i naprawdę,rozbawiły mnie " smugi " jakie pozostawiał każdy ruch miecza Bezimiennego w G2 podczas walki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2010 o 21:14, lis_23 napisał:

Ja kupiłem i jestem zadowolony

Ciągle to powtarzasz. Czyżbyś pocieszał się takimi tekstami, bo wiesz, że kupiłeś szajs?

Dnia 16.10.2010 o 21:14, lis_23 napisał:

podejrzewam też,że przybędzie im więcej fanów ( Amerykanie ze swoimi konsolami ) niż
ich natracą w Europie

Nie powiedziałbym. W końcu marka Gothic ma więcej swoich fanów w Europie, niż Ameryce. I jeżeli wielbicielom tej serii na starym kontynencie nie spodobają się zmiany w ich ukochanej grze to śmiem twierdzić, że odbije się to na sprzedaży. W taki czy inny sposób, ale na pewno się odbije.

Dnia 16.10.2010 o 21:14, lis_23 napisał:

A w kwestii narzekań,min.na animacje - wczoraj oglądałem Fresh air z G2 i G3 i naprawdę,rozbawiły
mnie " smugi " jakie pozostawiał każdy ruch miecza Bezimiennego w G2 podczas walki ;)

A mnie rozbawił ruch ust postaci w Arcanii podczas śmiechu :).
To znaczy jego brak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2010 o 21:14, lis_23 napisał:

Ja kupiłem i jestem zadowolony
podejrzewam też,że przybędzie im więcej fanów ( Amerykanie ze swoimi konsolami ) niż
ich natracą w Europie

28k po pierwszych dniach - fail jakich mało. To już gry w samej tylko Polsce mają lepsze otwarcie, a wszyscy wiedzą jak nasz rynek wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2010 o 21:36, Renzov napisał:


Ciągle to powtarzasz. Czyżbyś pocieszał się takimi tekstami, bo wiesz, że kupiłeś szajs?

A Ty,dowartościowujesz się powtarzając że to " szajs "?

Dnia 16.10.2010 o 21:36, Renzov napisał:

Nie powiedziałbym. W końcu marka Gothic ma więcej swoich fanów w Europie, niż Ameryce.
I jeżeli wielbicielom tej serii na starym kontynencie nie spodobają się zmiany w ich
ukochanej grze to śmiem twierdzić, że odbije się to na sprzedaży. W taki czy inny sposób,
ale na pewno się odbije.


Nadal nie rozumiesz - tutaj chodzi o zdobycie nowych fanów,tak jakby był to nowy produkt,nowa marka
w sumie,to tak jest ale twórcy postanowili stanąć w " rozkroku ",czyli zdobywać nowych fanów jednocześnie wabiąc fanów starej serii
a jako właściciele marki Gothic maja do tego prawo

Dnia 16.10.2010 o 21:36, Renzov napisał:

A mnie rozbawił ruch ust postaci w Arcanii podczas śmiechu :).
To znaczy jego brak...


A Widzisz - każdego bawi co innego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2010 o 23:45, Javier66 napisał:

Wszystko co tu napisałem jest moją opinią, ktoś ma inna to ok. Ja napiszę od siebie ze
aktualnej grze o której mówimy... Arcania: Gothic 4 póki co dostało by mocną 7 w skali
10 stopniowej. A sama ta 7 mówi, że poprostu warto w Arcanie zagrac i zgłebic dalsze
losy świata Gothic. Bo mimo wielu złych opini, człowiek może spędzic milo czas, w dobrej
atmosferze.

nie, 7 mówi że to gra nieco więcej niż średniak, w dodtaku jeśli przełożyć to na dzisiejsze standardy gdzie oceny zaczynają się od 8, to sódemka jest wręcz słabą ocenę. A jeśli dodać do tego, że wystawił ją za przeproszeniem fanboj co od początku mówił że jaka gra by nie była, to i tak mu się będzie podobać, to mamy jjuż obraz nędzy i rozpaczy ;)
I tak, przeszkadza mi uzyskanie płytówki w pierwszym mieście, nawet w G3 trzeba się było namęczyć by dostać pancerz. Juz nie wspomnę o G2, gdzie analogiczną ''płytę'' paladyna dostawałeś pod sam koniec gry w NAGRODĘ za wytrwałość. Tobie by rzucić najlepszy miecz ww grze do pastuszkowej stodoły w jego rodzinnej wiosce i też byś twierdził, że jest ok, bo czujesz się od początku jak rycerz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2010 o 21:42, dark_master napisał:

> Ja kupiłem i jestem zadowolony
> podejrzewam też,że przybędzie im więcej fanów ( Amerykanie ze swoimi konsolami )
niż
> ich natracą w Europie
28k po pierwszych dniach - fail jakich mało. To już gry w samej tylko Polsce mają lepsze
otwarcie, a wszyscy wiedzą jak nasz rynek wygląda.

Zauważ że tego samego dnia odbyła się premiera " Medal of Honor ",czyli gry która o wiele bardziej trafia do zakochanych w multi graczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej ktoś mi pomoże jak już grę przeszedł ?

Spoiler

Będąc już na zamku króla Robhara III w tym największym mieście w Arganii, dostaje zadanie od Zyry żeby odnaleźć lorda Hagena który został pojmany przez najemników przy wschodniej bramie miasta. W dzienniku postaci pisze jako cel misji żeby dowiedzieć się gdzie przebywa lord Hagen. Zadanie jest proste bo wystarczy przedrzeć się przez grupy najemników aż w końcu dochodzimy do (chyba ale nie wiem do końca) lochów przy wschodniej bramie a w nich (z kilkoma innymi paladynami) siedzi Hagen. Żeby się do niego dostać trzeba znaleźć klucz, który nie wiem gdzie jest. Dodatkowo przecież poznałem już miejsce pobytu Hagena a w dzienniku misji dalej pisze bym odnalazł jego położenie. I teraz pytanie : Czy to jakiś błąd w grze, czy muszę odnaleźć klucz ? A jak klucz to gdzie on jest ? (jak stoi się przy kracie to Hagen mówi o jakimś kufrze w którym on się znajduje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2010 o 21:44, lis_23 napisał:

A Ty,dowartościowujesz się powtarzając że to " szajs "?

Po pierwsze: nie odpowiedziałeś na moje pytanie.
Po drugie: nie odpowiada się pytaniem na pytanie.
Po trzecie: pokaż mi gdzie wcześniej napisałem, że Arcania to szajs. Bo ja tego zwyczajnie nie pamiętam.

Dnia 16.10.2010 o 21:44, lis_23 napisał:

Nadal nie rozumiesz - tutaj chodzi o zdobycie nowych fanów,tak jakby był to nowy produkt,nowa
marka
w sumie,to tak jest ale twórcy postanowili stanąć w " rozkroku ",czyli zdobywać nowych
fanów jednocześnie wabiąc fanów starej serii
a jako właściciele marki Gothic maja do tego prawo

To Ty nie rozumiesz. Co z tego, że parę Amerykanów kupi Arcanię ze względu na to, że jest to "odmużdżona" (czytaj- idealna dla tego narodu) sieczka (przynajmniej na taką wyglądała w demie), skoro marka "Gothic" jest tam mało rozpoznawalna? A Ci, którzy swego czasu pokochali serię Gothic zastanowią się 10 razy zanim kupią tego nowego potworka. Ja na razie nie zamierzam tego robić. Więc nie wiem kogo ta gra miałaby przyciągnąć.
A jeśli wyniki sprzedaży podane przez dark_mastera są prawdziwe (mogę prosić źródło?) to moja teza zostałaby tylko potwierdzona.

Dnia 16.10.2010 o 21:44, lis_23 napisał:

A Widzisz - każdego bawi co innego ;)

Jak widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2010 o 22:00, Renzov napisał:

> A Ty,dowartościowujesz się powtarzając że to " szajs "?
Po pierwsze: nie odpowiedziałeś na moje pytanie.
Po drugie: nie odpowiada się pytaniem na pytanie.
Po trzecie: pokaż mi gdzie wcześniej napisałem, że Arcania to szajs. Bo ja tego zwyczajnie
nie pamiętam.
>

Na głupie pytania nie odpowiadam.

Dnia 16.10.2010 o 22:00, Renzov napisał:

To Ty nie rozumiesz. Co z tego, że parę Amerykanów kupi Arcanię ze względu na to, że
jest to "odmużdżona" (czytaj- idealna dla tego narodu) sieczka (przynajmniej na taką
wyglądała w demie), skoro marka "Gothic" jest tam mało rozpoznawalna? A Ci, którzy swego
czasu pokochali serię Gothic zastanowią się 10 razy zanim kupią tego nowego potworka.
Ja na razie nie zamierzam tego robić. Więc nie wiem kogo ta gra miałaby przyciągnąć.

A jeśli wyniki sprzedaży podane przez dark_mastera są prawdziwe (mogę prosić źródło?)
to moja teza zostałaby tylko potwierdzona.

Widzisz,obecny wydawca ma prawa do marki i może z nią robić to,co mu się żywnie podoba - niestety lub stety
to już decyzja wydawcy że wybrał akurat taki docelowy rynek i taką docelową grupę odbiorców
niestety,dobrze wie że obecnie najłatwiej jest zarobić na graczach nie wymagających - czy mu się to zwróci - pożyjemy,zobaczymy.
Oczywiście,ja też nie widzę sensu w tym ze pozbawiono grę elementów charakterystycznych dla serii,zwłaszcza ze stosowne animacje są zaimpletowane w grze ( picie wody z beczki,kucie broni,spanie ) ale to już decyzja / świadoma / twórców i wydawcy i myślę że mody naprawią te niedoróbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2010 o 22:08, lis_23 napisał:

Na głupie pytania nie odpowiadam.

Czyżbym więc miał rację? ^^
Poza tym co z tymi pseudo-oskarżeniami skierowanymi w moją stronę, że niby powtarzam, iż Arcania to szajs? Hmmm?

Dnia 16.10.2010 o 22:08, lis_23 napisał:

Widzisz,obecny wydawca ma prawa do marki i może z nią robić to,co mu się żywnie podoba
- niestety lub stety
to już decyzja wydawcy że wybrał akurat taki docelowy rynek i taką docelową grupę odbiorców
niestety,dobrze wie że obecnie najłatwiej jest zarobić na graczach nie wymagających -
czy mu się to zwróci - pożyjemy,zobaczymy.
Oczywiście,ja też nie widzę sensu w tym ze pozbawiono grę elementów charakterystycznych
dla serii,zwłaszcza ze stosowne animacje są zaimpletowane w grze ( picie wody z beczki,kucie
broni,spanie ) ale to już decyzja / świadoma / twórców i wydawcy i myślę że mody naprawią
te niedoróbki.

No, widzę, że zrozumiałeś o co mi chodzi(ło), bo w większości z tym co tu napisałeś się zgadzam. Wydawca (Jowood) postąpił tak, a nie inaczej, bo z jego punktu widzenia liczy się tylko zysk. Narzekania fanów nie bardzo go interesują, lekko mówiąc, ale - jak już wcześniej pisałem - takie "rewolucje" mogą się odbić w znaczący sposób na wynikach sprzedaży i szczerze mówiąc myślę, że tak będzie. Bo przecież można by jeszcze bardziej dopracować Arcanie (np zaimplementować wcześniej wymieniane charakterystyczne elementy, poprawić mimikę postaci, która jak na dzisiejsze standardy jest beznadziejna, zmienić i polepszyć drzewko umiejętności, które IMO jest bardzo kiepskie, przywrócić naukę od nauczycieli, poprawić system walki, dodać więcej zadań itd itd) i ostatecznie ją "dopieścić. Ale tego nie zrobiono, więc dostaliśmy takie oto coś, co mogło być o wiele lepsze.
Ja najpewniej poczekam aż cena Arcanii spadnie, wyjdą jakieś patche/mody i dopiero wtedy zakupię tę grę. Na razie nie mam takiego zamiaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2010 o 22:00, Renzov napisał:

A jeśli wyniki sprzedaży podane przez dark_mastera są prawdziwe (mogę prosić źródło?)


Nie wiem skąd ma je dark_master, ale przy okazji znalazłem tutaj
-> http://www.gothic.phx.pl/arcania/news.php?page=1&news=&topic=27
więc służę (piszą o tym pod newsem "dodatki do Arcanii...")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2010 o 22:36, Renzov napisał:

> Na głupie pytania nie odpowiadam.
Czyżbym więc miał rację? ^^
Poza tym co z tymi pseudo-oskarżeniami skierowanymi w moją stronę, że niby powtarzam,
iż Arcania to szajs? Hmmm?


Nie Masz racji gdyż po prostu obrażasz tych graczy którym Arcania się podoba,twierdząc że grają w " szajs "
dodaj może że " szajs '' Twoim zdaniem bo każdy gracz ma prawo do własnej,subiektywnej oceny danej gry.Ty natomiast próbujesz włożyć mi w usta ocenę gry,której nie wyraziłem:
" Ciągle to powtarzasz. Czyżbyś pocieszał się takimi tekstami, bo wiesz, że kupiłeś szajs? "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry nie kupię, ale na pewno w nią zagram. Ile może zająć mi przejście gry magiem? Chyba, że wykastrowali tę grę z możliwości grania tą klasą?:D
Możecie mi krótko opisać świat gry, walkę, ogólny wygląd i optymalizację? To prośba do osób, które już grały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do optymalizacji to mi gra jak na razie ( początek gry,wiele nie grałem bo właśnie kończę ME2 ) chodzi na max detalach w rozdzielczości 1280x1024 bez hotfixa,którego nie da się zainstalować i w ogóle nie przycina - zobaczymy jak będzie dalej,zwłaszcza gdy pojawi się deszcz,który sprawia ponoć problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2010 o 22:46, Wrukos napisał:

Gry nie kupię, ale na pewno w nią zagram. Ile może zająć mi przejście gry magiem? Chyba,
że wykastrowali tę grę z możliwości grania tą klasą?:D
Możecie mi krótko opisać świat gry, walkę, ogólny wygląd i optymalizację? To prośba do
osób, które już grały.



Świat jest dosyć duży, jednak najwięcej to tu jest tylko jaskiń, mało takich otwartych terenów. 2 małe warownie oraz 1 duże miasto (no i oczywiście karczma "Pod Rozdartą Dziewicą"). Walka bazuje na zasadzie szybkiego klikania LPM :p . Uniki to tam, przewrót w przód i tyle. System walki jest baaardzo bardzo mało rozbudowany porównując np. do Risen-a. Misji pobocznych jest mało, lecz sama fabuła po prostu wciąga ;) Szybko się leveluje ale to daje taką dynamikę w grze (dla mnie to plus bo levelowanie w G 1,2,3 było bardzo uciążliwe a to stawało się nudne). Twórcy nie przedłużyli "na siłę" gry, więc można ją ukończyć w 3 wieczory, ale to naprawdę będą miłe chwile. Dla mnie to gra się miło, i nie trzeba latać "w te i wewte" żeby coś załatwić. Co do maga to w porównaniu do poprzednich części gry jest o wiele inaczej. W G 1,2,3 mag był dla hardcorowych graczy a tutaj jest odwrotnie. Nie mówię że jest to najprostsza ścieżka ale po kilkukrotnych ulepszeniach czarów są one naprawdę potężne i np. kamiennego golema możemy pokonać już 3-4 kulami ognia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2010 o 22:37, KrzyniuBDG napisał:

Nie wiem skąd ma je dark_master, ale przy okazji znalazłem tutaj
-> http://www.gothic.phx.pl/arcania/news.php?page=1&news=&topic=27
więc służę (piszą o tym pod newsem "dodatki do Arcanii...")


Określenie "przyzwoita sprzedaż" w ustach pracownika firmy oznacza, że jest do bani. 28000 egzemplarzy w całej Europie, w dniu premiery, czyli po wielu tygodniach naganiania klientów, to po prostu wynik bardzo, bardzo mizerny, pasujący do produkcji co najwyżej klasy B.Ile wypadło na poszczególne kraje? Po 1-2 tysiące? Żenada. Wiedźmin w samej Polsce w pierwszy weekend sprzedał się chyba w 35000 sztuk, a i inne gry osiągały przynajmniej po kilkanaście tysięcy.
Nie da się tego nazwać wydawniczym sukcesem, za to całą masę wiernych graczy już stracili i przyznam szczerze, że jeżeli seria Gothic ma tak wyglądać, to jak dla mnie, może w ogóle nie istnieć. Innych, prostych siekaninek, znacznie sprawniej wykonanych, nie brakuje. Speelbound zabił to , co było, ale nowego Diablo nie stworzył.
Dodam jeszcze tylko, że im wiecej o Arcanii wiem, tym bardziej jestem przekonany, iż większość problemów związana jest ze zbyt wczesną premierą. JoWood po raz kolejny wydało niedokończony produkt i oby to im bokiem wylazło, bo wierność klientów osiąga się wydając pełnowartościowe gry, a o Arcanii nawet jej zwolennicy w tym temacie bardzo często piszą, że po fanowskich modach, za jakiś czas , będzie to dobry tytuł. Gra ma być dobra w dniu premiery, a nie kiedyś, może, po poprawkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A jeśli dodać do tego, że wystawił ją za przeproszeniem fanboj co od początku mówił że jaka gra

Dnia 16.10.2010 o 21:47, dark_master napisał:

by nie była, to i tak mu się będzie podobać, to mamy jjuż obraz nędzy i rozpaczy ;)
I tak, przeszkadza mi uzyskanie płytówki w pierwszym mieście, nawet w G3 trzeba się było
namęczyć by dostać pancerz. Juz nie wspomnę o G2, gdzie analogiczną ''płytę'' paladyna
dostawałeś pod sam koniec gry w NAGRODĘ za wytrwałość. Tobie by rzucić najlepszy miecz
ww grze do pastuszkowej stodoły w jego rodzinnej wiosce i też byś twierdził, że jest
ok, bo czujesz się od początku jak rycerz.


Pozytywne nastawienie przed premierą a Twoje wypociny mi tego nie przypominają. A Twoje pierwsze zdanie w poście już doprowadziło mnie do rozpaczy :D. A plytowka jak Ci się nie podoba to jej nie noś, bo widzę masz straszny problem z tym... Pancerza krolewskiego paladyna tez nie porownuj do zwyklej zbroi straznika miejskiego ze Stwerk. I przy okazji zacznij pracowac jako wrozka, ale taka tansza, bo mimo wrozby o mieczu w stodole to nie trafiles z tym w sedno. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować