Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Dnia 16.10.2010 o 22:45, Isildur napisał:

Dobra koniec tych kłótni i tak nic one nie zmienią ;)

Jednym się podoba innym nie, nie trzeba się kłócić :)

Mam za sobą 17 godzin gry. No, Gothic to nie jest, ale mozna dać tej grze szansę. Daje się grać, tylko gdyby nie te latajace trawy...
Dałbym tej grze uczciwe 7/10, chociaż za te latające trawy powinienem obniżyć do 6/10. A to na pewno mniej przeszedłem, , niż 1/4 całej gry, więc i pod tym wzgledem nie jest tak fatalnie, jak można było po demie sądzić.
Ale każdy osądzi według swojego gustu. Teraz w grze strasznie brakuje mi gotówki, za to pewnie pod koniec nie będę miał co robić z nadmiarem pieniedzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać Ci rację: dla wielu graczy seria skończyła się na G2NK. Sam całe szczęście nie kupiłem G3, z powodów sprzętowych. Później miałem sposobność u kumpla zasiąść do G3. Próbowałem się zmusić do tej gry, ale nic z tego. Zupełnie mi nie odpowiadała. Teraz mając możliwości sprzętowe zainteresowałem się Arcanią. Przeglądając materiały naszła mnie jedynie chęć na odnowienie znajomości z G1, G2/G2NK i... nic więcej. Nie jestem przekonany do G3, a z tego co widzę Arcania byłaby dla mnie powtórką z braku rozrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to normlane ze w kazdym miescie mam 15-20 fpsow z hotfixem przy rozdzielczosci 1680x1050 i detalach wysokich oprocz ssao i cieniach na srednich na sprzecie:core2duo 3.1, gtx 260(podkrecony),4gb ram?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2010 o 00:54, Javier66 napisał:

Gdyby w Arcani w kazdej lokacji bylo chociaz dodatkowo po 10 zadań pobocznych nawiazujacych
do Gothica to gra była by bardzo przyjemna :)


To ja już Ciebie nie rozumiem we wcześniejszych postach zachwalasz Arcanię a tutaj twierdzisz, że "byłaby przyjemna" co mam przez to rozumieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2010 o 01:14, Isildur napisał:

To ja już Ciebie nie rozumiem we wcześniejszych postach zachwalasz Arcanię a tutaj twierdzisz,
że "byłaby przyjemna" co mam przez to rozumieć?

Nie trudno się domyślić o co chodzi ;-)
Po prostu im więcej czasu spędzasz grając w Arcanie tym więcej znajdujesz powodów do narzekania. Identyczna sytuacja była przy Risen gdy rutyna zaczynała poważnie nudzić i ludzie zaczęli wypominać jej braki.

Co do samej Arcanii to każdy tu zna moje zdanie - miałem lecieć do sklepu zaraz po polskiej premierze i zacząć rozgrywkę na poważnie. Jednak kilka faktów przesądziło o tym, że do dzisiaj jeszcze nie wyszedłem z domy po G4. Trochę mnie zatkało gdy dzień po europejskiej premierze i 2 dni przed polską premierą wyszedł pierwszy patch/hotfix. Wersja angielska gry przy premierze to 1.0, a po aktualizacji 1.1.0.1385 i jest to wersja stabilna. W przypadku polskiej jest to 1.1.0.1387 (bez patcha), ale już zapowiedziano, że wersja amerykańska po premierze 19 października będzie w stabilnej wersji 1.2 co oczywiście oznacza kolejne uaktualnienia do poprzednich wersji.

Najciekawsze jest powód dla którego powstały hotfixy - wydawca wszystko załadował do wersji demonstracyjnej, ale przy wysyłaniu do sprzedaży pełnej gry !!!ZAPOMNIEŁ!!! wszystko ustabilizować wypuszczając na rynek niegrywalnego gniota. To jest lekka przesada gdy w ciągu tygodnia wychodzą 2 uaktualnienia. W takim tempie na początku listopada osiągniemy stan z G3 czyli patch 1.6 ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2010 o 01:14, Isildur napisał:

To ja już Ciebie nie rozumiem we wcześniejszych postach zachwalasz Arcanię a tutaj twierdzisz,
że "byłaby przyjemna" co mam przez to rozumieć?



W swojej opini napisałem ,ze gra mi sie podoba, ale malo jest zadan pobocznych. Jakby byly dodane jakies ciekawe zadania dodatkowe to zawsze lepiej to wyjdzie na grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2010 o 00:23, KrzysztofMarek napisał:

Mam za sobą 17 godzin gry. No, Gothic to nie jest, ale mozna dać tej grze szansę. Daje
się grać, tylko gdyby nie te latajace trawy...
Dałbym tej grze uczciwe 7/10, chociaż za te latające trawy powinienem obniżyć do 6/10.
A to na pewno mniej przeszedłem, , niż 1/4 całej gry, więc i pod tym wzgledem nie jest
tak fatalnie, jak można było po demie sądzić.
Ale każdy osądzi według swojego gustu. Teraz w grze strasznie brakuje mi gotówki, za
to pewnie pod koniec nie będę miał co robić z nadmiarem pieniedzy...

Przyanam się,złamałem się.Wlazłem do sklepu i akurat dwie dziewczyny wniosły pudła z Arcanią,(śledzą mnie?):P Nie wytrzymałem i kupiłem... Doszedłem do tego questu z drewnianą nogą, pozwiedzałem okolicę karzczmy,sprawdziłem pierwsze teleporty. Nazwa Gothic ,to spore nadużycie ,w tym przypadku nie powinna mieć miejsca.Ale kłamał nie będę,jak na razie gra mnie wciągnęła,zobaczymy dalej.Nie mam latającej trawy, innych bugów też jeszcze nie zauważyłem.Zainstalowałem najpierw grę ,pożniej hotfix,nie zainstalowałem z krązka DVD directx 9.0c, C++ 2005,PhysiX.Na E6750 3.2 GHz GF 9800GT wszystkie wartości gaficzne ustawione na max.jedynie cienie na wysokie(zostało ultra).Dziala płynnie,wizualnie nie ma spadków fps.Efekt deszczu jest faktycznie niezły, te rozbryzgujące krople ,strużki na podłożu robią wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się zastanawiam czy grę kupić. Jestem fanem Gothica ale widzę że opinie są mieszane.
Wydaje mi się że jest gorzej niż po premierze Gothic 3.

PL wersja jest już spatchowana? I wystarczy sam hotfix wgrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2010 o 09:17, Slappy napisał:

No właśnie się zastanawiam czy grę kupić. Jestem fanem Gothica ale widzę że opinie są
mieszane.
Wydaje mi się że jest gorzej niż po premierze Gothic 3.

PL wersja jest już spatchowana? I wystarczy sam hotfix wgrać?


Jak lubisz siekaninę z średnią fabułą to bierz. IMO jest o wiele gorzej niż po premierze G3. Pamiętam jak 3 lata temu dostałem pierwszy raz G3 w swoje ręce to przez pierwsze godziny nie mogłem oderwać się od kompa mimo złej optymalizacji i takiej sobie fabule, chociaż która nawiązuję do serii i można powiedzieć, że to Gothic napewno jest. A z Arcanią to zupełnie coś innego. Optymalizacja była dobra w demie, ale dlaczego w pełnej wersji już nie :D ? Tego już nie wiem. Przynajmniej grafika i dubbing PL to coś co można w 4 Gothicu podziwiać (IMO). Skoro jesteś fanem i chciałbyś się dowiedzieć co się stanie z Rhobarem III i nowym bohaterem to powinieneś kupić. Zawsze sprzedać później można ;p, ale to już nieważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2010 o 00:00, Javier66 napisał:

Pozytywne nastawienie przed premierą a Twoje wypociny mi tego nie przypominają. A Twoje
pierwsze zdanie w poście już doprowadziło mnie do rozpaczy :D. A plytowka jak Ci się
nie podoba to jej nie noś, bo widzę masz straszny problem z tym... Pancerza krolewskiego
paladyna tez nie porownuj do zwyklej zbroi straznika miejskiego ze Stwerk. I przy okazji
zacznij pracowac jako wrozka, ale taka tansza, bo mimo wrozby o mieczu w stodole to nie
trafiles z tym w sedno. :D

graj na poziomie gothic z zawiązanymi oczami i jedną ręką na plecach opowiadając, że wtedy gra jest trudna taka jak pierwsze trzy częsci, identyczny poziom argumentacji, man ;) Polecam również czytać uważnie posty na które się odpowiada, bo nie odróżniasz sytuacji potencjalnej od faktycznej (vide miecz), a to automatycznie poddaje w wątpliwość sens dalszej dyskusji.
Ja tam do Arcanii jako gry nie mam, bo są i RPG i dziecinne produkcje które je udają (w końcu nikt nie każe każdemu we wszystko grać, jak mnie nie pasowało Fable to się nie katuję ani nim, ani dwójką, ani nie mówię że F3 ma wyglądać jak pierwszy baldur), ale nie ma co ukrywać że powtarzanie po dziesięć razy w każdym dialogu ''myrthana'' które ma robić ''klimat'' jest wręcz żałosne i nie czyni z gry gothica (a wręcz przeciwnie, odnosi się wrażenie, że gra koniecznie chce udawać coś czym nie jest) ;)
Życzyłbym ci więc (oprócz nieco większego krytycyzmu jeśli nie chcesz się kiedyś obudzić z call of gothic lub gothic hero w ręku) miłej dalszej gry, ale z tego co wiem odnośnie jej długości, to chyba już ją skończyłeś, a przynajmniej jesteś blisko ;) [czeka na rageposty że 19h to dużo jak na dzisiejsze czasy. Co z tego że to niby-RPG które z definicji trwają co najmniej 30]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej ktoś mi pomoże jak już grę przeszedł (tak wiem, spam) ?

Spoiler

Będąc już na zamku króla Robhara III w tym największym mieście w Arganii, dostaje zadanie od Zyry żeby odnaleźć lorda Hagena który został pojmany przez najemników przy wschodniej bramie miasta. W dzienniku postaci pisze jako cel misji żeby dowiedzieć się gdzie przebywa lord Hagen. Zadanie jest proste bo wystarczy przedrzeć się przez grupy najemników aż w końcu dochodzimy do (chyba ale nie wiem do końca) lochów przy wschodniej bramie a w nich (z kilkoma innymi paladynami) siedzi Hagen. Żeby się do niego dostać trzeba znaleźć klucz, który nie wiem gdzie jest. Dodatkowo przecież poznałem już miejsce pobytu Hagena a w dzienniku misji dalej pisze bym odnalazł jego położenie. I teraz pytanie : Czy to jakiś błąd w grze, czy muszę odnaleźć klucz ? A jak klucz to gdzie on jest ? (jak stoi się przy kracie to Hagen mówi o jakimś kufrze w którym on się znajduje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem już kilka godzin w Arcanie i moja opinia na temat gry jest taka. Zacznę od minusów:
- brak nauczycieli,
- brak"odkrywczości" (nie wiem jak to nazwać :P) świata,
- ograniczony świat (choć ma to swoje zalety),
- mało zadań pobocznych,
- brak snu,
- teleporty,
- ilość NPC.
Już wyjaśniam o co mi chodzi.
Po pierwsze brak nauczycieli (wolałbym pobiegać za nimi, ach to było coś pięknego w Gothicach) wiąże się z brakiem współczynników (siła, zręczność, itp.), przez co gra jest łatwiejsza (ale dynamiczniejsza, szybciej się "koksamy" na super bohaterka), i przez ten brak nie ma dużej rozbieżności między broniami (co znajdziesz możesz założyć).
Po drugie mam na myśli, że brakuje mi tego co było w poprzednich częściach (np. kombinujesz jak wyciągnąć Smoczą Zgubę z jaskini, którą możesz mieć nawet we wczesnym stadium gry), fakt czasem się coś znajdzie ale już się nie przemierza wszelkich zakamarków, bo może coś będzie. Ale wynika to z mojego trzeciego minusa, gdyż na początku nie można przemierzać całego świata (przez to brak możliwości spotkania np. trolla, czy Cieniostwora na początku). Ale ta ograniczoność ma swoją zaletę, wynika bezpośrednio z fabuły i trzyma jakoś chronologicznie wydarzenia.
Więcej zadań pobocznych urozmaiciło by jeszcze fabułę.
Brak snu czasami jest uporczywy, gdyż czasem wolałoby się przekimać do rana.
I na koniec teleporty no cóż, według mnie lepiej by było jakby można się było poruszać po nich z wyborem docelowego miejsca (np. jak by się chciało gdzieś wrócić to trzeba praktycznie biec to poprzedniej części wyspy. Takich mi też brakuje misji gdzie by trzeba było się gdzieś wrócić (np.ze Stewark do Rozdartej Dziewicy, itp.))
Wydaje mi się również, że jest mała ilość NPC ale to może tylko moje odczucie.
Dobra dość narzekania :P Czas na plusy:
+ piękna grafika - klimatyczna, jak dla mnie odpowiednio mroczna i przede wszystkim bardzo ładna,
+ walka - bardzo dynamiczna i efektowna,
+ warunki pogodowe - szczególnie deszcz i mocny wiatr mnie zachwycił,
+ fabuła - wciąga, według mnie jest bardzo dobra. Misje są dość ciekawe,
+ ogrom świata - mapa jest naprawdę bardzo duża,
+ dubbing stoi na wysokim poziomie,
+ potwory rzucają się na Ciebie jak Cię zobaczą lub nawet wtedy się rzucą jak strzelisz obok nich z łuku czy kuszy,
+ muzyka - ale to już standard w Gothicu:P,
+ architektura budynków i zamków jest świetna (miasta są bardziej przemyślanie zrobione, np. Stewark, co mi się bardzo podoba).
Podsumowując Arcania zasługuje na ocenę 7/10. Wielkim brakiem jest ułatwione nauczanie, i małość rozbudowanych zadań pobocznych, do reszty da się przyzwyczaić. Gdyby oferowała te rzeczy na poziomie poprzednich części grze dałbym 9/10 ale mam nadzieję, że poprawią to w przyszłych częściach. W zamian gra oferuje piękno grafiki i dynamiczny świat oraz wciągającą fabułę. Polecam.
PS. Zapomniałem dodać, że gram na poziomie Gothic i dzięki temu gra daje więcej zabawy (na niższym w mojej opinii gra mogła by się znudzić, ale nie wiem bo na niższym nie grałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś wytłumaczy.. Czemu bezimienny stał się zły? przecież to się nie trzyma kupy.. Niby to dobra postać.. A w G3 nie grałem bo wiadomo dlaczego przez te błędy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2010 o 01:00, Myniek_rp napisał:

Muszę przyznać Ci rację: dla wielu graczy seria skończyła się na G2NK. Sam całe szczęście
nie kupiłem G3, z powodów sprzętowych. Później miałem sposobność u kumpla zasiąść do
G3. Próbowałem się zmusić do tej gry, ale nic z tego. Zupełnie mi nie odpowiadała. Teraz
mając możliwości sprzętowe zainteresowałem się Arcanią. Przeglądając materiały naszła
mnie jedynie chęć na odnowienie znajomości z G1, G2/G2NK i... nic więcej. Nie jestem
przekonany do G3, a z tego co widzę Arcania byłaby dla mnie powtórką z braku rozrywki.


w G3 nie da się wczuc siadajac u kumpla na godzinkę do gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2010 o 10:37, Azazell napisał:

Niech mi ktoś wytłumaczy.. Czemu bezimienny stał się zły? przecież to się nie trzyma
kupy.. Niby to dobra postać.. A w G3 nie grałem bo wiadomo dlaczego przez te błędy :(


Spoiler

Bo go opętał demon....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2010 o 10:37, Azazell napisał:

Niech mi ktoś wytłumaczy.. Czemu bezimienny stał się zły? przecież to się nie trzyma
kupy.. Niby to dobra postać.. A w G3 nie grałem bo wiadomo dlaczego przez te błędy :(


Na konieć G3 ZB bezimienny siada na tronie i jak to zwykle bywa... coś mu odbija, opanowuje go "żądza pieniądza", władzy itp... Mi to też trochę nie pasuje no ale co zrobić... tak se wymyślili i tak musi być;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2010 o 11:06, kuki288 napisał:

Na konieć G3 ZB bezimienny siada na tronie i jak to zwykle bywa... coś mu odbija, opanowuje
go "żądza pieniądza", władzy itp... Mi to też trochę nie pasuje no ale co zrobić... tak
se wymyślili i tak musi być;/


Nic mu nie odbija.... Zakończenie Arcanii już jest znane podałem co się dzieje wyżej w spoilerze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2010 o 11:08, Isildur napisał:

Nic mu nie odbija.... Zakończenie Arcanii już jest znane podałem co się dzieje wyżej
w spoilerze...


Aha. Nie grałem w Arcanie ale właśnie przypuszczałem że to tak jest.
Sam nie wiem czy warto wydać 100 zł na grę która nie wiadomo czy będzie cieszyła...
Ogromną ilość czasu spędziłem na Gothikach ale w końcu się wszystko znudzi... Bardzo chciałbym się dowiedzieć co w Gothic 4 się wydarzy ale trochę mnie odstrasza ta... "metinowatość":D Z gameplayów mogę powiedzieć że grafika stoi podobnie jak w metinie... sterowanie podobne, nawet ruchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W grę nie grałem, nawet w demo bo nie chciało mi zastartować, więc osobiście nie wiem jak rozgrywka wygląda, ale po filmikach, które widziałem to jest to zwykła siekanka, z mała ilością zadań pobocznych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować