Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Dnia 19.10.2010 o 16:44, Infes napisał:

Nie rozumiem czemu z początku gdy nie byłem na Arcani jeszcze, początki gry pokazywało
mi gdzie mam iść a teraz już tylko pokazuje punkty gdy jestem w pobliżu. Da się coś z
tym zrobić żeby na mini mapie pokazywało kierunek w którym mam iść?



Niestety, ale nie. Jest to dosyć uporczywe moim zdaniem, ale da się jakoś grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 16:44, Infes napisał:

Nie rozumiem czemu z początku gdy nie byłem na Arcani jeszcze, początki gry pokazywało
mi gdzie mam iść a teraz już tylko pokazuje punkty gdy jestem w pobliżu. Da się coś z
tym zrobić żeby na mini mapie pokazywało kierunek w którym mam iść?


Przepraszam, ale jaki jest sens gry, gdy wiadomo gdzie iść/co zrobić? Na poziomie Gothic i z wyłączonymi wszystkimi ułatwieniami ta gra i tak jest banalna, o co mam do niej największy żal :( I strasznie mnie to dziwi, gdy ktoś zadaje takie pytania. Tak samo jak w przypadku tej nogi. Ludzie, naprawdę nie potraficie znaleźć głupiej drewnianej nogi? Poszukajcie po całej mapie to na pewno znajdziecie, co to za satysfakcja z odkrywania świata i robienia questów, skoro wszystko macie gotowe? Graliście chociaż w poprzednie Gothicki? Coś mi się nie wydaje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział że nie gram na najwyższym? Ciosy banalnie łatwo wyprowadzić a combosy, równie łatwo. Ja grałem i wszystkie questy z poprzednich części znam na pamięć, może prócz kilku z G3. To samo teksty wypowiadane przez NPC''tów ważniejsze. A to że chce wiedzieć to dlatego że to nie jest ten sam Gothic ale może taka osoba jak Ty tego nie rozumie. Może nie gram z przymusu na zasadzie że chce na szybko przejść bo staram się wykonać wszystko ale męczace są w tej grze dla mnie osobiście questy typu zabij, znajdz i przynieść. Więc chłopcze, nie zawieraj głosu jak nie odpowiadasz mi na pytanie. Fajnie, może wyrazić swoje zdanie ale jak tak masz się odzywać to zachowaj swoją opinie dla Siebie, ja przynajmniej będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 18:54, dominik713 napisał:

Hm... Nie wiem, może jestem jakiś tępy, ale Gorn kazał mi iść do lochu, w którym jest
Diego, a ja za cholerę tego znaleźć nie mogę... Powiedzcie, gdzie to jest?


za gornem sa schody schodzisz i po prawej znow masz schopdy sam ci tak mowil i tam na dole jest loch jak nie znajdziesz wlacz pomoce w ustawieniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z przejsciem jedengo etapu w grze a mianowicie:

Spoiler

Jestem w swiatyni i walcze z pelzaczmi lecz nie daje rady ciagle gine nie wiem czy to dlatego ze mam za slaba postac czy moze jest jakis sposob na te pelzacze?Z czarow wogole nie korzystam.Oto moja postac:
http://img252.imageshack.us/f/11438007.jpg/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 18:11, Infes napisał:

A kto powiedział że nie gram na najwyższym? Ciosy banalnie łatwo wyprowadzić a combosy,
równie łatwo. Ja grałem i wszystkie questy z poprzednich części znam na pamięć, może
prócz kilku z G3. To samo teksty wypowiadane przez NPC''tów ważniejsze. A to że chce
wiedzieć to dlatego że to nie jest ten sam Gothic ale może taka osoba jak Ty tego nie
rozumie. Może nie gram z przymusu na zasadzie że chce na szybko przejść bo staram się
wykonać wszystko ale męczace są w tej grze dla mnie osobiście questy typu zabij, znajdz
i przynieść. Więc chłopcze, nie zawieraj głosu jak nie odpowiadasz mi na pytanie. Fajnie,
może wyrazić swoje zdanie ale jak tak masz się odzywać to zachowaj swoją opinie dla Siebie,
ja przynajmniej będę wdzięczny.


Skoro jesteś takim weteranem Gothica to naprawdę nie możesz poszukać tej nieszczęsnej nogi? Zwłaszcza, że wcale nie jest trudna do znalezienia, idź w góry na tej lokacji gdzie jesteś i zabijaj wszystko co zobaczysz, w końcu trafisz na obóz z goblinami i tam noga będzie w jednej ze skrzyń. To zadanie zajęło mi góra 15 minut, a przy okazji poznałem ciekawą, bardzo ładną lokację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 19:39, PawelR1 napisał:

Mam pewien problem z przejsciem jedengo etapu w grze a mianowicie:

Spoiler

Jestem w swiatyni i walcze z pelzaczmi lecz nie daje rady ciagle gine nie wiem czy
to dlatego ze mam za slaba postac czy moze jest jakis sposob na te pelzacze?Z czarow
wogole nie korzystam.Oto moja postac:
http://img252.imageshack.us/f/11438007.jpg/



Spoiler

Kluczem do tego jest uzywanie zaklecia blyskawicy, ktora paralizuje przeciwnikow na chwile, laska Bleiara ja daje za 1 punkt nauki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 20:12, Javier66 napisał:

> Mam pewien problem z przejsciem jedengo etapu w grze a mianowicie:
>

Spoiler

Jestem w swiatyni i walcze z pelzaczmi lecz nie daje rady ciagle gine nie wiem
czy
> to dlatego ze mam za slaba postac czy moze jest jakis sposob na te pelzacze?Z czarow

> wogole nie korzystam.Oto moja postac:
> http://img252.imageshack.us/f/11438007.jpg/
>



Spoiler

Kluczem do tego jest uzywanie zaklecia blyskawicy, ktora paralizuje przeciwnikow na
chwile, laska Bleiara ja daje za 1 punkt nauki ;)



Spoiler

Najgorsze jest to ze nie mam skad wziac tego zwoju bo obok swiatyni nikt nie ma do sprzedania i co tu teraz robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 20:31, PawelR1 napisał:

> > Mam pewien problem z przejsciem jedengo etapu w grze a mianowicie:
> >

Spoiler

Jestem w swiatyni i walcze z pelzaczmi lecz nie daje rady ciagle gine nie
wiem
> czy
> > to dlatego ze mam za slaba postac czy moze jest jakis sposob na te pelzacze?Z
czarow
>
> > wogole nie korzystam.Oto moja postac:
> > http://img252.imageshack.us/f/11438007.jpg/
> >


>
>
Spoiler

Kluczem do tego jest uzywanie zaklecia blyskawicy, ktora paralizuje przeciwnikow
na
> chwile, laska Bleiara ja daje za 1 punkt nauki ;)



Spoiler

Najgorsze jest to ze nie mam skad wziac tego zwoju bo obok swiatyni nikt nie ma do
sprzedania i co tu teraz robic?



Spoiler

Musisz wbic poziom zeby nauczyc sie tego zaklecia, to najlepsze rozwiazanie. Ja mialem miecz dwureczny ktory mnie leczyl za zadawane wrogowi obrazenia takze mialem troszke latwiej z tym. No ale probuj, dla milej niespodzianki warto sie pomeczyc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś odpowiedzieć jednym wyrazem na pytanie, czy w grze występuje/jest wspomniany Śniący? Tyle się o nim mówiło, a po premierze coś cicho na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 21:32, Gumisiek2 napisał:

Mógłby ktoś odpowiedzieć jednym wyrazem na pytanie, czy w grze występuje/jest wspomniany
Śniący? Tyle się o nim mówiło, a po premierze coś cicho na ten temat.



Spoiler

Jest wspominany Sniacy, a dokladniej to jest Amulet Sniacego, ktory odgrywa wazna role.



Ps pojawiaja sie pierwsze modyfikacje do Arcani :)

http://arcania.gram.pl/news/468

http://arcania.gram.pl/news/470

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 20:31, PawelR1 napisał:

> > Mam pewien problem z przejsciem jedengo etapu w grze a mianowicie:
> >

Spoiler

Jestem w swiatyni i walcze z pelzaczmi lecz nie daje rady ciagle gine nie
wiem
> czy
> > to dlatego ze mam za slaba postac czy moze jest jakis sposob na te pelzacze?Z
czarow
>
> > wogole nie korzystam.Oto moja postac:
> > http://img252.imageshack.us/f/11438007.jpg/
> >


>
>
Spoiler

Kluczem do tego jest uzywanie zaklecia blyskawicy, ktora paralizuje przeciwnikow
na
> chwile, laska Bleiara ja daje za 1 punkt nauki ;)



Spoiler

Najgorsze jest to ze nie mam skad wziac tego zwoju bo obok swiatyni nikt nie ma do
sprzedania i co tu teraz robic?




Szczerze to ten twój młot jest do du**. Ja na tym etapie gry miałem o wiele leprze uzbrojenie. Trzeba było wcześniej połazić trochę po mapce i poszukać jakiegoś dobrego miecza. Barbarzyński jest dobry albo nie, Gniew Innosa o to jest najlepsze :p ale to dopiero pod koniec gry. No nie wiem nie wiem ale wiem że słaba postać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja dam taką moją małą recenzję. Szczerze mówiąc seria Gothic od 3 części spaliła na panewce ;) Zaczęto wymyślać już takie bezsensowne fabuły. Myślę że nowa gra studia Spellbound miałaby większe szanse dostać leprze oceny gdyby wyszła pod tytułem Arcania "i nic więcej" jakby to cygan powiedział :) Grę przeszedłem i moim zdaniem jest bardzo fajna. Można się przy niej wyluzować jednak porównując do innych części serii to jest porażka... system walki na poziomie przedszkolnym oraz (że tak się wyrażę) totalna liniowość... to po prostu jedna wielka klapa. Może gra miałaby większe powodzenie gdyby zrobili ją od 12 lat ;) Ale naprawdę, zachęcam do kupienia tej gry tych, którzy nigdy nie grali w poprzednie części Gothic-a. Fabuła jest nawet ciekawa, a grafika miła dla oka. Duuuużym plusem w Arcani to to, że możemy poczuć się takim herosem co drewnianą pałką świat może podbić ;) Nie powinniśmy również tak od razu wrogo krytykować Arcanii .Myślicie że to łatwo zrobić 4 część kultowej serii RPG ? Trochę wyrozumiałości dla studia Spellbound, w końcu gra nie jest taka zła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 22:07, Wolf800 napisał:

To ja dam taką moją małą recenzję. Szczerze mówiąc seria Gothic od 3 części spaliła na panewce ;)

Nie rozdrapuj:(

Dnia 19.10.2010 o 22:07, Wolf800 napisał:

Zaczęto wymyślać już takie bezsensowne fabuły. Myślę że nowa gra studia Spellbound

Mo, nie przesadzajmy, przejścia pomiędzy Gothic''ami też nie grzeszą wiarygodnością;)

Dnia 19.10.2010 o 22:07, Wolf800 napisał:

miałaby większe szanse dostać leprze oceny gdyby wyszła pod tytułem Arcania "i nic więcej"

Wątpię, z tego co ludziska piszą wynika, że jest przeciętna i jedynie sentyment do marki miał szanse jakoś ją wyróżnić (PR) -z tego co tu widać niektórzy chwycili przynętę.

Dnia 19.10.2010 o 22:07, Wolf800 napisał:

jakby to cygan powiedział :) Grę przeszedłem i moim zdaniem jest bardzo fajna. Można

Fajna? A w skali od 1-10?

Dnia 19.10.2010 o 22:07, Wolf800 napisał:

Ale naprawdę, zachęcam do kupienia tej gry tych, którzy nigdy nie grali w poprzednie

Niby takich niewymagających? Czy nie ma lepszych od niej?

Dnia 19.10.2010 o 22:07, Wolf800 napisał:

części Gothic-a. Fabuła jest nawet ciekawa, a grafika miła dla oka. Duuuużym plusem w
Arcani to to, że możemy poczuć się takim herosem co drewnianą pałką świat może podbić

No teraz to banał: który cRPG na to nie pozwala:|

Dnia 19.10.2010 o 22:07, Wolf800 napisał:

;) Nie powinniśmy również tak od razu wrogo krytykować Arcanii .

Bo żeruje na znanej marce i nie spełnia oczekiwań? Ależ skąd:)

Dnia 19.10.2010 o 22:07, Wolf800 napisał:

Myślicie że to łatwo zrobić 4 część kultowej serii RPG ? Trochę wyrozumiałości dla studia Spellbound, w końcu
gra nie jest taka zła :)

Myślicie, że tak łatwo w ogóle zrobić grę, doceńcie crapy od City Interactive:p
Mamy kapitalizm: klient wymaga, klient krytykuje ...bo płaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 19:39, PawelR1 napisał:

Mam pewien problem z przejsciem jedengo etapu w grze a mianowicie:

Spoiler

Jestem w swiatyni i walcze z pelzaczmi lecz nie daje rady ciagle gine nie wiem czy
to dlatego ze mam za slaba postac czy moze jest jakis sposob na te pelzacze?Z czarow
wogole nie korzystam.Oto moja postac:
http://img252.imageshack.us/f/11438007.jpg/


Na walkę z trudniejszymi przeciwnikami mam pewną i sprawdzoną taktykę:atak i jak życie spada ucieczka i tak do ubicia gada[sposób dzizła na trolle itp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 23:14, NecroVisioneR napisał:

> Mam pewien problem z przejsciem jedengo etapu w grze a mianowicie:
>

Spoiler

Jestem w swiatyni i walcze z pelzaczmi lecz nie daje rady ciagle gine nie wiem
czy
> to dlatego ze mam za slaba postac czy moze jest jakis sposob na te pelzacze?Z czarow

> wogole nie korzystam.Oto moja postac:
> http://img252.imageshack.us/f/11438007.jpg/
>


Na walkę z trudniejszymi przeciwnikami mam pewną i sprawdzoną taktykę:atak i jak życie
spada ucieczka i tak do ubicia gada[sposób dzizła na trolle itp:)



A niektorzy pisza, że ta gra jest niby banalna na poziomie Gothic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2010 o 00:04, Javier66 napisał:

> spada ucieczka i tak do ubicia gada[sposób dzizła na trolle itp:)


A niektorzy pisza, że ta gra jest niby banalna na poziomie Gothic :P


Taa, jedno wielkie marudzenie bo grają na normalu lub na easy - sam gram na hardzie i gra się ok. Są proste walki ale i wymagające (chodź nie wiele). Gram postacią bardziej "dystansową" - łucznik + trochę skili do walki w zwarciu.
Zabawa przednia - gra jak na razie ok - wypowiem się jak całą przejdę i wyrobie sobie zdania.
Narazie powiem tyle - nie jest tak źle jak inni piszą.
btw. np Gothic 1 - owszem pro super mega fabuła - otoczka też ok. ale sterowanie w tej grze, walka były żałosne !
Gothic II - niby kultowa gra - fabuła denna i sztampowa - przybyły smoki - trzeba zabić smoki ( mechanika lepsza, otwarty świat, poprawione sterowanie - smażenie 40 kawałków mięsa przez 10 min bo trzeba pojedynczo każdy.) G3 - gniot. (walka, denna, klik , klik, klik, w Arcani niby prosta, ale dająca frajdę, teraz już nikt nie pamięta wycinania całych miast orkowych w G3 – lewy klik myszy i jazda. Brak balansu itd.). Teraz na topie jest – G1, G2 do G3 to były gry Arcania to crap. Owszem G1 i G2 to gry dobre ale nie genialne, z masą błędów i dziwnych rozwiązań, a to co w nich mnie się podobało to otwarty świat i poczucie słabości w początkowych etapach gry + fabuła części pierwszej gry. Sorki ale tak jak pisałem 2 część Gothica nie powalała fabularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No bo sam bohater chcę się ich pozbyć, zresztą fabuła G2 nawiązuję do serii, bo wiadomo że Śniący wezwał te prastare bestie. Właśnie chyba (IMO) z całej serii 2 ma najlepszą fabułę, chociaż nie grałem jeszcze w pełniaka Arcanii to raczej teraz nie powiem.

Co do G3 to zrobili przynajmniej duży, ładny świat. Fakt pełno bugów było, ale QP4 i patche poprawiają nieco rozgrywkę.

I co ty chcesz od systemu walki ? gry wyszły, 8-10 lat temu to i tak system walki był bardzo dobry. Owszem można porównać system z G3 do Arcanii, ale poprzednich części już nie i tego będę się trzymał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2010 o 10:12, DambialkoX napisał:

No bo sam bohater chcę się ich pozbyć, zresztą fabuła G2 nawiązuję do serii, bo wiadomo
że Śniący wezwał te prastare bestie. Właśnie chyba (IMO) z całej serii 2 ma najlepszą

hym z tego co pamiętam (gralem dawno) to bohater na początku G2 nic nie pamięta więc wtf.- Xardas go uratował itd. i mu przypomina co jak - a pamięć stracił całkowicie i nawet machać mieczem nie potrafił - nie wiem czy kolega pamięta jak fani G1 na to psioczyli oraz na sztampową linie fabularną - zabij somka 1 - smoka 2 - smoka bossa - (poboczne q jest jakoś nadrabiały chodź nie różniły się niczym od obecnych - zabij, przynieść). I nie pisać mi że gra ma tyle lat i czego oczekiwać.

Dnia 20.10.2010 o 10:12, DambialkoX napisał:

fabułę, chociaż nie grałem jeszcze w pełniaka Arcanii to raczej teraz nie powiem.

też całej nie znam i z tego co widzę nie porywa - ale mała ilość zadań pobocznych jest minusem oraz ich prostota

Dnia 20.10.2010 o 10:12, DambialkoX napisał:

Co do G3 to zrobili przynajmniej duży, ładny świat. Fakt pełno bugów było, ale QP4 i
patche poprawiają nieco rozgrywkę.

ładny śiwiat - no ciekway był - szczególnie krainy nordmaru miały klimat i jak dla mnie to jedne z najklimatyczniejszych ternów z cRpg w które grałem .

Dnia 20.10.2010 o 10:12, DambialkoX napisał:

I co ty chcesz od systemu walki ? gry wyszły, 8-10 lat temu to i tak system walki był

piszesz o 1 ? - no cóż sterowanie tragiczne - machanie mieczem - jak przeciwnik był silniejszy to nie szło udeżyć a my nie mogliśmy zablokować -coś w tym stylu.

Dnia 20.10.2010 o 10:12, DambialkoX napisał:

bardzo dobry. Owszem można porównać system z G3 do Arcanii, ale poprzednich części już
nie i tego będę się trzymał.

G3 do Arcanii powiadasz - jeżeli grasz na easy i tylko klikasz to tak - ale system z Arcani jest lepszy jak dla mnie chodz nie dopracowany. Animacje blokowania i ogłuszania tarczą są tragiczne. "Przewroty/uniki" pomysł dobry ale powinno być ograniczone dla lekkich pancerzy. Jedyne co z G3 było by lepsze to strzelanie z łuku - gdzie w G3 było b.dobre - strzała leciała po parabloli. Kusza w Arcanii - pomyłka.

Ja osobiście traktuję G4 jako bardziej Arcanie - zresztą nie wczuwam się aż tak w nawiązania do poprzednich części. Podchodzę do gry jak do Risena - nowa gra i tyle.
I jako action rpg - to przyzwoita gra.

Co do polskiej wersji - mój syn słysząc głos głównego bohatera zapytał mnie czemu w tej grze jest pan który występuje w Scooby Doo xD

Dnia 20.10.2010 o 10:12, DambialkoX napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować