Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Dnia 04.11.2010 o 18:52, KrzychW napisał:

Arcania nie dorównuje Diablo 2 (oczywiście nie mam na myśli grafiki), więc o Trójce nie
ma nawet co pisać. Przyjemna sieczka i hordy przeciwników, to nie jest domena gier Gothic
i wydaje mi się, iż na dłuższą metę ruch JoWood może się okazać strzałem w stopę, a my
będziemy zmuszeni nieodwołalnie pożegnać się z serią, która towarzyszyła nam przez tyle
lat. Chlip, chlip.

już był - gra może poszczycić się aż 9 recenzjami na gamerankings co świadczy o jej zupełnym olaniu przez branżę, ma średnią ocen 66% co nie zwiększa zainteresowania (na marginesie - to aż 1% więcej od totalnie niegrywalnego e dniu premiery z powodów technicznych G3), a wyniki sprzedaży z brytanii pokazują, ze gra w ''weekend otwarcia'' nie weszła nawet do pierwszej czterdziestki tytułów - już nawet risen zaliczył lepszy start.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2010 o 15:21, dark_master napisał:

a wyniki sprzedaży z brytanii pokazują, ze gra w ''weekend otwarcia'' nie weszła nawet
do pierwszej czterdziestki tytułów - już nawet risen zaliczył lepszy start.


Od pierwszego materiału jaki o Arcanii zobaczyłem, gra wywarła na mnie zdecydowanie negatywne wrażenie. Oczywiście były wyjaśnienia, że to wczesna wersja, że wszystko zostanie poprawione, skoki będą fajniejsze, przeciwnicy mądrzejsi, kamera nie tak chaotyczna, mimika bardziej dopracowana itp. itd.
Niejeden gracz to krytykował, ale ten konkretny wydawca, jak zwykle, całkowicie olewał takie głosy i pozostaje mi tylko życzyć JoWood, aby klienci postąpili podobnie, czyli olali wydawcę. Prawiegothiki ze średnimi ocenami w okolicach 60% mogą sobie w buty pchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2010 o 22:53, Haregar2010 napisał:

Spoiler

Skąd wezmę ten Eliksir Złośliwości, aby ten runiczny kirys zrobić?


Musisz go zrobić? Na tym etapie znajdziesz wszystkie rzeczy o ile jeszcze ich nie masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2010 o 00:32, Fun_g_1_2_3 napisał:

>

Spoiler

Skąd wezmę ten Eliksir Złośliwości, aby ten runiczny kirys zrobić?


Musisz go zrobić? Na tym etapie znajdziesz wszystkie rzeczy o ile jeszcze ich nie masz.

A jak go zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2010 o 11:09, Haregar2010 napisał:

A jak go zrobić?

Pozwiedzaj każdy kąt w lokacji, w której jesteś, a natkniesz się na receptury w skrzyniach.
Jako takich mapek z dokładnymi lokacjami to jeszcze w sieci nie ma więc nie bardzo wiem jak opisać to dokładnie. Żadnego zapisanego stanu gry także nie mam na tym etapie więc musisz sobie poradzić sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Mam arcanię i zainstalowałem hotfixa. Gram gram gram na początkowej wyspie. Wszystko działa jak ta lala.
Potem dokładnie

Spoiler

po tym jak Diego zabrał nas z niej i zacząłem gadać z ludźmi z pierwszej karczmy usłyszałem oprócz mowy trzeszczenia. Strasznie to irytuje

. Rozmowa idzie do przodu ale odgłosy takie jak trzeszczenie mikrofonu irytuje.
macie jakieś porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2010 o 20:42, Revar napisał:

Chyba duuużo osób miało problem z wszechobecni elewitującą trawą...jak się jej pozbyć

Pierwsze i jedyne pytanie - używasz Radeona? ;-)
Chyba jako pierwszy na tym forum zwróciłem uwagę na ten problem i w miarę szybko znalazłem rozwiązanie.
Wystarczy wgrać najnowsze sterowniki do karty graficznej i problem znika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.11.2010 o 20:46, Fun_g_1_2_3 napisał:

Pierwsze i jedyne pytanie - używasz Radeona? ;-)

Owszem :D.

Dnia 06.11.2010 o 20:46, Fun_g_1_2_3 napisał:

Chyba jako pierwszy na tym forum zwróciłem uwagę na ten problem i w miarę szybko znalazłem
rozwiązanie.
Wystarczy wgrać najnowsze sterowniki do karty graficznej i problem znika.

Dzięki wielkie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mam siły skończyć tej gry... Kompletnie nie porywa mnie "fabuła" - kilka zdań o tym, że

Spoiler

trzeba odnaleźć jakąś świątynię, żeby za jej pomocą zemścić się na Rhobarze III

. Ta gra jest kompletnie obdarta z treści. Nie mam ochoty odkrywać kolejnych lokacji ani rozmawiać z kolejnymi kołkami którzy i taki nie mają nigdy nic ciekawego do powiedzenia. Fuj. Zmęczę ją do końca i sprzedam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem grę i muszę powiedzieć, że chyba nie tego się spodziewałem.. Fabuła fabułą nawet nie jest najgorsza

Spoiler

ten cały motyw bogini która to miała być matką czy siostrą trójcy i wgl. to nie jest wcale najgorsze

. Grafika jest świetna chodzi mi na maksymalnych detalach tu nie ma co mówić.. Lokacje to samo.. Nareszcie miasta wyglądają jak miasta, a wioski jak wioski... Świat jest niby duży ale przez tą liniowość gra przypomina trochę Dragon Age..
Spoiler

Tak naprawdę to nic w tym świecie nie ma.. Główne lokacje i kilka jaskiń..

Niczego zwyczajnego co by zaskoczyło.. To nie jest podobne do Gothica. Kolejna ważna sprawą jest to, że "Arcania" miała niby wyrażać to, że w grze będzie dużo magi itd.. J
Spoiler

akiej magi? Trzy rodzaje czarów można się nauczyć i na tym koniec.. Bez sensu.. O rozwoju postaci nie chce mi się nawet mówić bo jest żałosny, a wytwarzanie przedmiotów to już zupełna klapa.. Główna rozgrywka idzie bardzo szybko, jest strasznie oczywista a zadań pobocznych to raz że niewiele a dwa strasznie krótkie.


To tyle o moich odczuciach z gry.. Sama gra jest po prostu średnia;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem wczoraj Arcanie i mam podobne odczucia jak Mordrag, w sumie fabyła dobra ale za prosta - nie przypomina prawdzwiego Gothica.
Grafika super i lokalizacje ale tak naprawde brakuje tego swobodnego przemieszczania się po swiecie Gothic i rozwiązywanie qestow nie koniecznie po kolei.
Zakończenie do bania - osobiście myślałem że będzie fajny filmik a tu zagadka i zawód, jak dla mnie to 100% zwiastun Arcanii II.
W sumie nie żałuję kasy fajna zabawa i napewno zakupie następna czesc jak tylko wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2010 o 12:19, Bongo777 napisał:

Zakończenie do bania - osobiście myślałem że będzie fajny filmik a tu zagadka i zawód,
jak dla mnie to 100% zwiastun Arcanii II.

Arcanii II? Przecież jeszcze nie ukończyłeś całej fabuły, a już myślisz o kontynuacji?
Arcania kończy się pokonaniem demona, a przecież tego nie uświadczyliśmy w podstawowej wersji. Nie wspomnę już o spotkaniu Lee i Thorusa, którzy także w grze występują, ale nie można się z nimi spotkać. Nie wspomnę już o mieście w którym się znajduja - możemy odkryć na mapie jego mury, ale brak jakiejkolwiek ścieżki tam prowadzącej.
Wydałem nawet kasę na poradnik z GOLa i tu nagle niespodzianka - nawet w nim nie zawarto informacji o mieście i dwóch naszych znajomych :-/

Dnia 07.11.2010 o 12:19, Bongo777 napisał:

W sumie nie żałuję kasy fajna zabawa i napewno zakupie następna czesc jak tylko wyjdzie.

Dobrze wiedzieć, że nie jestem jedynym oczekującym na dodatek do podstawki ;-)

Mordrag - nie przesadzasz z tymi spoilerami? Spoiler miał chyba służyć do ukrywania fragmentów zdradzających fabułę tym, którzy nie grali, a występowanie jaskiń czy także liniowość i nędzny rozwój to nie jest część fabuł tylko samej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

> Arcania kończy się pokonaniem demona, a przecież tego nie uświadczyliśmy w podstawowej

Dnia 07.11.2010 o 13:47, Fun_g_1_2_3 napisał:

wersji.



Może i nie pałam zbytnią sympatią do Arcanii, ale zamierzam kiedyś zagrać, więc.... spoiler, spoiler, spoiler. Nie zdradzaj fabuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2010 o 16:54, KrzychW napisał:

Może i nie pałam zbytnią sympatią do Arcanii, ale zamierzam kiedyś zagrać, więc.... spoiler,
spoiler, spoiler. Nie zdradzaj fabuły.

No właśnie sam nie wiem czy pisanie o tym czego nie ma w grze jest zdradzaniem fabuły.
Sam używam spoilerów jeśli coś jest naprawdę ważne i rzeczywiście zdradza fabułę, ale znowu nie przepadam za nadużywaniem jej tak jak zrobił to Mordrag. Chyba sam przyznasz, że spoilerowanie własnych opinii jest lekko żenujące, a teksty typu "na lądzie są drzewa, a w górach jaskinie" lub "marny rozwój postaci i mało magii w magii" to nijak mają się do fabuły i nie powinny być w spoilerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2010 o 17:41, Fun_g_1_2_3 napisał:

No właśnie sam nie wiem czy pisanie o tym czego nie ma w grze jest zdradzaniem fabuły.


Przesada nie jest dobra i spoilerowanie własnych opinni najczęściej jest niepotrzebne, ale:

Spoiler

Arcania kończy się pokonaniem demona, a przecież tego nie uświadczyliśmy w podstawowej wersji. Nie wspomnę już o spotkaniu Lee i Thorusa, którzy także w grze występują, ale nie można się z nimi spotkać.


To już coś więcej niż własne opinie. To konkretne fakty fabularne. Poza tym lepiej przedobrzyć, niż zepsuć komuś przyjemność z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do gry: Jestem w tym mieście, w którym przygotowywują się do wojny z Myrtaną (Skwarog, czy jakoś tak, lokacja na klifach po quescie z mostem), gadałem z tą siostrą od Barona, każe mi znaleźć skrzynkę z listami, która znajduje sie na zachodnim brzegu miasta, gdzie ona jest, bo nei potrafie jej znaleźć. Z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować