Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Mam pytanko odnośnie działania gry.O co chodzi z tym błędem :wyślij raport o błędach itd. Uniemożliwia mi to działanie gry.Potrzebny będzie format.Dodam ze gra był sprawdzona na innym komputerze i działała bez zarzutów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko..

Spoiler

Tak naprawde to oprócz posazków beliara, innosa i tych znaków Y, kilku zadań pobocznych to jest tylko góówny liniowy watek?

Chyba że jak grałem to coś przeoczyłem, bo naprawde nie chce mi sie w to, aż uwierzyć.. Ta gra polega na szybkim przejściu głównego wątku i tyle..
Spoiler

Żadnych organnizacji.. Nie zagłębiamy się w daną lokację prawie wgl.. Odwalimy co odwalić i lecimy dalej.

. To nie gothic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 23:34, Mordrag napisał:

Mam pytanko..

Spoiler

Tak naprawde to oprócz posazków beliara, innosa i tych znaków Y, kilku
zadań pobocznych to jest tylko góówny liniowy watek?

Chyba że jak grałem to coś przeoczyłem,
bo naprawde nie chce mi sie w to, aż uwierzyć.. Ta gra polega na szybkim przejściu głównego
wątku i tyle..
Spoiler

Żadnych organnizacji.. Nie zagłębiamy się w daną lokację prawie wgl..
Odwalimy co odwalić i lecimy dalej.

. To nie gothic..

Zapomniałeś o runach ;-)
A co do pytania to w każdej nowej lokacji jest jakieś 6 zadań pobocznych dotyczących okolicy, w której je otrzymujesz. Nie ma typowo Gothicowych zadań gdzie np. Diego z Khorinis wysyła nas po paczkę do górniczej doliny i każe ją przynieść do miasta. Prawda jest taka, że w tej grze istnieje tylko główny wątek, a pozostałe zadania są po to by były. Nie wnoszą nic do fabuły, a twórcy tak uprościli fabułę, że można spotkać postać witającą nas w stylu "Dawno się nie widzieliśmy! To co zrobiłeś było niesamowite" pomimo, że widzimy ją po raz pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2010 o 18:01, KrzychW napisał:

Nie ma to jak artykuł spoilerujący całe zakończenie podstawowej wersji ;-)

A tak na poważnie to zastanawiam się co z tego dodatku w rzeczywistości będzie. Dodatek ma kończyć niektóre wątki, które nigdy nie zostały rozpoczęte, a zostały zakończone w podstawce. Rozumiem, że fabuła będzie dążyć do końca, ale zmiana głównego bohatera na pewien czas to lekka przesada. Albo dostaniemy kolejnego wybrańca, albo...
Co chcę napisać to chyba każdy wie ;-)

Po ostatnim numerze spodziewam się, że w styczniu twórcy wytną jakiś wątek by jakoś w czerwcu wydać kolejne beznadziejne DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2010 o 19:06, Fun_g_1_2_3 napisał:

Nie ma to jak artykuł spoilerujący całe zakończenie podstawowej wersji ;-)

>

Także zwróciłem na to uwagę. Jak już ktoś bierze się do pisania, to w przypadku tak świeżej gry powinien troszkę się zastanowić, zamiast paplać bez opamiętania.

Dnia 10.12.2010 o 19:06, Fun_g_1_2_3 napisał:

A tak na poważnie to zastanawiam się co z tego dodatku w rzeczywistości będzie. Dodatek
ma kończyć niektóre wątki, które nigdy nie zostały rozpoczęte, a zostały zakończone w
podstawce. Rozumiem, że fabuła będzie dążyć do końca, ale zmiana głównego bohatera na
pewien czas to lekka przesada. Albo dostaniemy kolejnego wybrańca, albo...


Cała 4 pseudoczęść Gothica to przykład braku pomysłu na kontynuowanie fabuły sciśle łączącej wszystkie poprzednie części. Numer z biednym rybakiem, pasterzem lub inną sierotką szukającą zemsty, to już nawet nie myszką, a wręcz mumią trąci. Dodatek z kolejną, nową historią to ciąg dalszy takiej polityki. Zresztą co się dziwić, skoro upraszcza się prawie wszystko w grze, to i fabułę można. Nikt nie będzie musiał pamiętać, co było w poprzednich częściach i kolejne DLC będą mogły mieć rozrzut "od Sasa do Lasa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2010 o 10:34, Dargonek napisał:

Mam konkretne pytanie.
Opłaca się kupować Gothica 4,czy nie?Dodam że jestem fanem serii.
Z góry thx,za odpowiedź.


Nie opłaca się. Poczekaj aż wyjdzie w jakiejś taniej edycji. 100 zł za paręnascie godzin namiastki erpega to stanowczo za dużo.
Gra jest za krótka, zbyt liniowa, z masą ograniczeń, bez pomysłu, takie popłuczyny po serii gothic. jeśli jestes fanem sagi, to tylko się wkurzysz i nic wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2010 o 10:34, Dargonek napisał:

Mam konkretne pytanie.
Opłaca się kupować Gothica 4,czy nie?Dodam że jestem fanem serii.
Z góry thx,za odpowiedź.

Poczekaj z rok na The Game of the Year Edyszyn, które pewnie będzie zawierało wszystkie wydane DLC, może wtedy będzie się opłacało to "RPG" kupić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2010 o 10:34, Dargonek napisał:

Mam konkretne pytanie.
Opłaca się kupować Gothica 4,czy nie?Dodam że jestem fanem serii.
Z góry thx,za odpowiedź.

Poczytaj moje poprzednie posty i zauważ, że polecam innym tą grę ponieważ jest dość dobra pomimo wszelkich zmian. Oczywiście ma swoje (liczne) wady, ale to nie znaczy, że trzeba ją skreślać już na starcie.
Jednak na dzień dzisiejszy szczerze wszystkim odradzam zakup ponieważ nie jest to nic innego niż nabijanie kasy jej twórcom. Miesiąc przed premierą wycieli 10 godziny z gry, która zajmuje jakieś 20 godzin co daje 1/3 z całości. Dodatkowo nie dostaniemy DLC rozbudowującego gry tylko zwracające to co nam chciwie zabrali.

Na koniec jeszcze wspomnę o tym, że twórcy mówią o pierwszym DLC co może świadczyć o planach dotyczących kolejnych wyciągaczy kasy. Polecam ci się dostosować do rady meJKu i poczekać na paczkę zawierającą 100% gry, a nie jakieś 30%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem że wszystkie filmiki przerywnikowe w grze odtwarzają mi się z bardzo rwącym się dźwiękiem,przez co zupełnie nic nie słychać
da się na to coś zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak ...
jestem już dosyć daleko w Arcanii ( przeszedłem przez świątynie w górach i w końcu wróciłem do normalnych,leśnych lokacji ;) ) i mogę powiedzieć,co mi się w grze podoba a co nie
otóż,najbardziej podoba mi się spójność tego świata,że każda lokacja wynika z poprzedniej,że jest to sensowne,czuje się spójność tego małego światka,właśnie przez to że jest on tak z sobą powiązany.
Podoba mi się też oprawa graficzna oraz efekty pogodowe,choć tutaj gra nie powinna się nazywać " Arcania " a " kraina deszczowców " ;)
aczkolwiek deszcz jest efektem miłym dla oka
Na początku brakowało mi spania ale noce są tu tak jasne a i w jaskiniach ciemność nas nie ogarnia że i nawet pochodnie stają się zbyteczne
walka jest całkiem fajna,zwłaszcza z modem likwidującym oddalenie kamery
bardzo podobają mi się lokacje,ich wygląd,ukształtowanie,budowa - wszystko jest otwarte,dostępne,brak ekranów doczytywania - ale tak zawsze było w Gothicach
dialogi są dosyć sztywne,zwłaszcza w wykonaniu mojego wojaka ;0 ale są też wyjątki - najbardziej utkwiły mi w pamięci i zarazem rozbawiły mnie dialogi orków - chociażby o tym,do czego ork wykorzystuje książki ;)
ogólnie,jestem zadowolony z gry - może nie jest to szczyt szczytów ale jest to fajna gra do pogrania,bo gra się w nią bardzo przyjemnie,pomimo tego że z serią Gothic ma ona niewiele wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o zbieranie artefaktów Beliara,wątek spoiler: [ zagubiona świątynia-tam gdzie walczymy z Dantero i jego golemami,po prawej,w rogu jest artefakt,trzeba zeskoczyć z podwyższenia]..moje pytanie..jak wskoczyć z powrotem na podwyższenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkurzę ten temat zwłaszcza, że zbliża się rozszerzenie DLC, o którym nie wiadomo czy nim naprawdę będzie.
Co najważniejsze twórcy dają doraźne znaki, że Gothic to już nie jest:
http://press.jowood.com/Downloads/JoWooD/PC%20Games%20-%20English/1301/Arcania_AddON_Logo.jpg
Tu także można znaleźć coś ciekawego na temat rozszerzenia:
http://arcania.gram.pl/news/478
Do tego dodam jeszcze kilka nowych obrazków z gry.
Chyba każdy kto grał w podstawkę rozpoznaje miejsce z pierwszej grafiki.

A tak właściwie to nic, a nic nie wyobrażam sobie tego DLC. Z tego co wyczytałem to Upadek Setarif ma kontynuować fabułę z podstawki co oznacza, że wątek między chęcią zabicia króla i jej zmiany na ratowanie króla nadal nie będzie wyjaśniony. To może tylko oznaczać, że twórcy planują już kolejne DLC uzupełniające braki fabularne.

PS. Wiadomo, że w DLC będziemy mieli nową postać, a starą można sobie zaimportować.
Dodatek może zyskać nieco życia jeśli Rhobar III ruszy swoje cztery litery w rytmie naciskania klawiszy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 15:35, Ecko09 napisał:

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=56207
Miejmy nadzieję, że JoWooD szlag trafi, a nowy właściciel marki dogada się z Piranhą.

Ooo dzięki za tego linka :D Wkońcu JoWooD ma za swoje... A jeśli Piranha będzie mogła zrobić Gothica V to przecież hit będzie a nie Arcania liniowa, liniowa i jeszcze raz potwórze liniowa. No i nie wspomniałem że w czwórce co druga postać miała taką samą twarz ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 17:25, Borek96 napisał:

Ooo dzięki za tego linka :D Wkońcu JoWooD ma za swoje... A jeśli Piranha będzie mogła
zrobić Gothica V to przecież hit będzie a nie Arcania liniowa, liniowa i jeszcze raz
potwórze liniowa. No i nie wspomniałem że w czwórce co druga postać miała taką samą twarz
;(


Jeśliby prawa wróciły do Piranha Bytes to na pewno następna gra z serii Gothic byłaby oznaczono numerem 4, bo Arcania to nie jest Gothic :)
Zresztą zobaczymy co czas przyniesie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować