Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Dnia 08.01.2011 o 23:17, Gumisiek2 napisał:

ale
cieszę
się,
że
jest
teraz
realna
szansa
na
powrót
praw
do
marki
Gothic
dla
Piranha
Bytes.


Nie liczyłbym na powrót Piranha Bytes do serii Gothic gdyż wydaje mi się że włożą oni teraz wszystkie swoje siły w promowanie i rozwijanie nowej marki,czyli Risen - myślę że Gothic jest już dla nich zamkniętym rozdziałem.

Mam nadzieję że przynajmniej nie zmarnuje się techniczne zaplecze Arcanii - silnik jest bardzo dobry i po ulepszeniach i modyfikacjach można nań zrobić naprawdę dobre gry.

Co do DLC to nie grałem jeszcze w żaden płatny dodatek tego typu - osobiście bardzo nie lubię DLC w stylu: '' zbroja dla konia '',nowy pancerz,bron,takie rzeczy powinny być do kupienia osobno,np.za pomocą mini transakcji - dodatek powinien dawać coś za co warto zapłacić,czyli moim zdaniem powinien on wydłużać,przedłużać rozgrywkę,dodawać nowe przygody,nowe wyzwania,przeciwników,itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olanie możliwości kupna praw do tej serii byłoby głupotą. Gothic to jedna z najpopularniejszych marek na PC (szczególnie w Niemczech i Polsce), na których można trzepać grubą kasę (choć mam nadzieję, że PB nie pójdzie śladami JoWoodu i będzie miała przed oczami coś innego oprócz forsy). Boję się tylko, że do walki o prawa do marki stanie duża i bogata spółka, choć jeżeli prace nad kolejną grą z serii mają być przekazane Piraniom, to czemu nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 19:23, Gumisiek2 napisał:

Boję się tylko, że do walki o prawa do marki stanie duża i bogata spółka,
choć jeżeli prace nad kolejną grą z serii mają być przekazane Piraniom, to czemu nie?

Nie wiem czy to cię pocieszy, ale na kilku stronach można wyczytać pewną ciekawostkę.
Podobno obecny wydawca ma dość duże problemy, ale co do praw do serii Gothic to nieważne ile osób będzie się o nie starać to na dzień dzisiejszy ostateczny głos ma właśnie Pirania Bytes.
Jeśli to rzeczywiście prawda to PB ma duże szanse na przejęcie praw do serii, która ich tak rozpowszechniła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze teraz Joowod pozywa Koch Media pod które podlega Deep Silver wiec moga byc nici z kupienia marki gothic bo watpie zeby sama Piranha miala tyle kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 19:58, Fun_g_1_2_3 napisał:

Nie wiem czy to cię pocieszy, ale na kilku stronach można wyczytać pewną ciekawostkę.
Podobno obecny wydawca ma dość duże problemy, ale co do praw do serii Gothic to nieważne
ile osób będzie się o nie starać to na dzień dzisiejszy ostateczny głos ma właśnie Pirania
Bytes.


Świetna informacja, dzięki ;] Mógłbyś podać jakiś link do źródła?

EDIT: BTW. Ciekawe co z patchem do ZB, który jest tworzony przez studio założone przez ludzi od CP do G3 i sponsorowane przez JoWood.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to ten patch nie zostal wydany?
A nie pomylilo m isie z patchem 2.12;-d
Lecz skoro wydali tyle patchy do gothica za free to pewnie teraz nie zatrzymają prac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2011 o 00:00, miodus napisał:

Może mi ktoś odpowiedzieć na pytanie dlaczego tak długo trzeba czekać na wersje PL na
xboxa ?


Bo Gothic to była i jest seria na PC dlatego tą nieudaną kontynuację zrobili na pierwszy ogień w wersji PC. Może na konsole po prostu chcą coś zrobić czy coś.. nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2011 o 19:46, Gumisiek2 napisał:

Arcania wygrała plebiscyt na najgorszego RPG 2010 roku. Gratuluję ;-)


Ojej, a ja nadal nie kupiłem. Jutro pójdę, kupię dwa egzemplarze i nawet nie będę prosił sprzedawcę o resztę. Albo nie! Kupię 3 egzemplarze i dam sprzedawcy jedno pudełko mówiąc słodko "Udław się pan".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Mam misje aby uwolnić Diega z więzienia. Zrobiłem już wszystkie inne misje i została mi tylko ta. Chciałem przyłączyć się do buntowników , ale nie mogę znaleźć tej kobiety w mieście... Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2011 o 16:44, Malevyn napisał:

moze mi ktos wytlumaczyc dlaczego gothic 4 nazywa sie teraz arcania ?

Bo twórcy sami nie wiedzieli i ciągle zmieniali wersje ;-)
1) Arcania: A Gothic Tale
2) Arcania: Gothic IV
3) Gothic IV: Arcania (i to jest ostateczne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2011 o 17:02, Fun_g_1_2_3 napisał:

> moze mi ktos wytlumaczyc dlaczego gothic 4 nazywa sie teraz arcania ?
Bo twórcy sami nie wiedzieli i ciągle zmieniali wersje ;-)
1) Arcania: A Gothic Tale
2) Arcania: Gothic IV
3) Gothic IV: Arcania (i to jest ostateczne)


4) Gothic 4: Genesis :D - Tak jeszcze miał się nazywać xD

Łatwiej po prostu mówić "Arcania", albo "Gothic czwórka" ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2011 o 17:02, Fun_g_1_2_3 napisał:

3) Gothic IV: Arcania (i to jest ostateczne)


Jesteś w błędzie bo prawidłowa nazwa gry to: Arcania: Gothic 4...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, WIem, WIEm, WIEM!
Pokręciłem trochę kolejność bo akurat było odwrotnie, ale połapałem się gdy już czas edycji się skończył, a wiedziałem, że znajdzie się ktoś kto mnie poprawi ;-)
Jednak po co aż 3 osoby to nadal się zastanawiam...

A prawidłowo to kolejność powinna wyglądać tak:
1) Arcania: A Gothic Tale
2) Gothic IV: Arcania
3) Arcania: Gothic IV

Nawet ten temat tak nazywa się.

Jednak teraz zamiast zastanawiać się nad tytułem myślę o DLC.
Ostatnio JaWood zamilkł i nie mogę znaleźć niczego ciekawego :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować