Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Jeżeli mieli prawa autorskie to czemu mieli by nie nazwać wiedzieli że to nie to samo dlatego na początku jest Arcania a dopiero później Gothic 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 17:23, Karol44 napisał:

Jeżeli mieli prawa autorskie to czemu mieli by nie nazwać wiedzieli że to nie to samo
dlatego na początku jest Arcania a dopiero później Gothic 4


No i właśnie, po co ten "przydomek"?? A po to żeby Fani gothica to kupili ;< ( i sie rozczarowali jak ja) ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 12:56, Gumisiek2 napisał:

- bardzo drętwe dialogi,

Przeważnie tak, ale poczekaj aż dojdziesz do Tuszu.

Dnia 28.03.2011 o 12:56, Gumisiek2 napisał:

- są tylko trzy czary i każdy ma trzy stopnie? Żałosne.

4 z czego 1 to wzmocnienie.

Dnia 28.03.2011 o 12:56, Gumisiek2 napisał:

- mam wykupioną umiejętność, dzięki której mogę wykonać specjalny atak, gdy broń zaświeci
się na zielono. Problem w tym, że u mnie broń za cholerę nie chce się zaświecić.

Pewnie masz wyłączoną opcję w menu, ale mówiąc szczerzę to i tak nigdy z nich nie korzystałem bo na najwyższym poziomie jest to niepraktyczne. W czasie kombosu nie możesz się ruszyć tak jak przeciwnik podczas mocnego ataku.

Dnia 28.03.2011 o 12:56, Gumisiek2 napisał:

- pełzacze. W pierwszych dwóch częściach sagi sięgały Bezimiennemu do pasa i miały dużą
posturę, w trzeciej części był od niego wyższe, teraz sięgają mu do kolan (choć chciałoby
się powiedzieć, że nie dorastają mu do pięt), a model jest najwyraźniej wycięty z G3,
przekonwertowany i odpowiednio zmniejszony. Na screenach widziałem jeszcze jakieś inne,
normalne odmiany pełzaczy, ale niesmak pozostał.

Mówisz o tych miniaturkach co spotykasz na początku i padają na 1 cios? Nie martw się ;-)
Na pewnym etapie spotkasz 3 osobniki na raz i grając bez czarów to poczujesz się jakbyś szedł z kosą na czołg.

Dnia 28.03.2011 o 12:56, Gumisiek2 napisał:

- niemożność atakowania NPC. W poprzednich grach mogliśmy zaatakować każdego, no może
poza Śniącym,

Z tego co wiem to wystarczy wpisać kod na nieśmiertelność i solówka ze śniącym gwarantowana.
Gdyby nie szło go zabić to po co dawaliby mu animacje śmierci?

Dnia 28.03.2011 o 12:56, Gumisiek2 napisał:

- wytwarzanie broni lub jedzenia. Brak mi słów. Nawet na środku pustyni mogę wytworzyć
miecz, wystarczy tylko, że będę miał odpowiednie składniki. To nie Ikea.

Zostało to poprawione w DLC, tak więc ani Lester, ani Gorn nie będą niczego tworzyć w powietrzu.

Dnia 28.03.2011 o 12:56, Gumisiek2 napisał:

- po co w grze wytrzymałość? Nie tracę jej ani podczas sprintu, ani podczas skoku, ani
podczas specjalnego ataku (właściwie to ten niezbyt działa, o czym wspominałem wcześniej).

Nie wiem jak i nie wiem skąd ale kilka razy aktywowałem sprint za wytrzymałość.

Dnia 28.03.2011 o 12:56, Gumisiek2 napisał:

- nieco dziwna nawigacja. Dowiedziałem się, że noga męża Murdry leży na jakiejś Świńskiej
Górce na wschód od wieży. Nie ma żadnego kierunkowskazu, NPC prowadzącego do celu, nic.

Po to zrobili pomoce, które wyświetlane są na mapie.

Dnia 28.03.2011 o 12:56, Gumisiek2 napisał:

- wycięcie środka gry i jej zakończenia i wklejenie ich do DLC, które może nigdy nie
ujrzeć światła dziennego. Gram dopiero parę godzin, tę opinię przeczytałem na rozmaitych
forach.

JoWood podobno znalazł jakiegoś inwestora, który pomoże im wyjść z kryzysu.

Co do minusów to zapomniałeś o pomijanych wątkach - jeszcze pamiętam jak w mieście mnie przywitał facet z otwartymi ramionami, a dopiero w 2 rozgrywce okazało się, że nie zrobiłem zadania, ale to oczywiście nie było problemem by ruszyć fabułę do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 18:02, Fun_g_1_2_3 napisał:

Z tego co wiem to wystarczy wpisać kod na nieśmiertelność i solówka ze śniącym gwarantowana.
Gdyby nie szło go zabić to po co dawaliby mu animacje śmierci?


Więc masz trochę złe informacje, bo gdy zbliżamy się do Śniącego używa on czaru usypiającego nas. Jedynym sposobem uśmiercenia go jest wpisanie dwa razy kodu "kill" (w Mrocznych Tajemnicach da się go chyba także ubić normalnie, ale nie jestem pewien).

Dnia 28.03.2011 o 18:02, Fun_g_1_2_3 napisał:

Zostało to poprawione w DLC, tak więc ani Lester, ani Gorn nie będą niczego tworzyć w
powietrzu.


Napisałbym raczej "Zostanie to poprawione w DLC...". O ile DLC wyjdzie ;]

Dnia 28.03.2011 o 18:02, Fun_g_1_2_3 napisał:

Po to zrobili pomoce, które wyświetlane są na mapie.


Nie było pomocy w żadnej z poprzednich części i jakoś dawałem radę. Gram bez pomocy, IMO dodają grze "casualowatości".

Dnia 28.03.2011 o 18:02, Fun_g_1_2_3 napisał:

JoWood podobno znalazł jakiegoś inwestora, który pomoże im wyjść z kryzysu.


Newsy na temat losu JoWood są sprzeczne - raz dowiadujemy się, że znaleźli wybawienie w postaci nowego inwestora, innym razem, że inwestor ostatecznie się rozmyślił. Skłonny jestem zaufać newsowi, który mówi, że prowadzone są rozmowy z dwoma inwestorami, ale nic nie jest jeszcze pewne. I oby potencjalni inwestorzy nie dali się przekonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 18:10, Gumisiek2 napisał:

Więc masz trochę złe informacje, bo gdy zbliżamy się do Śniącego używa on czaru usypiającego
nas. Jedynym sposobem uśmiercenia go jest wpisanie dwa razy kodu "kill" (w Mrocznych
Tajemnicach da się go chyba także ubić normalnie, ale nie jestem pewien).

Sam nie próbowałem, ale pamiętam, że na YT oglądałem film gdzie bezimienny leje w świątyni śniącego mieczem i zmniejsza mu HP po czym ostatecznie go pokonuje.

Dnia 28.03.2011 o 18:10, Gumisiek2 napisał:

Napisałbym raczej "Zostanie to poprawione w DLC...". O ile DLC wyjdzie ;]

A no rzeczywiście - DLC miało mieć premiere 25 marca, ale 24 marca wstrzymali się z wydaniem.
Wiadome jest jednak, że DLC jest w 100% ukończony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fragment wywiadu, którego całość dostępna jest na www.gothic.phx.pl.

Gothicz.net: Mike, ostatnie pytanie. Gdybyś miał możliwość odzyskać prawa do Gothic, to czy byś się o to starał? Czy jest szansa na stworzenie kolejnego Gothica?

Mike: Odzyskamy prawa do Gothica po skończeniu Risen 2. Dlaczego? Bo sprzedaliśmy je naszemu byłemu wydawcy tylko na określony czas ;)

Dla mnie świetna wiadomość :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2011 o 21:39, Gumisiek2 napisał:

Fragment wywiadu, którego całość dostępna jest na www.gothic.phx.pl.

Gothicz.net: Mike, ostatnie pytanie. Gdybyś miał możliwość odzyskać prawa do Gothic,
to czy byś się o to starał? Czy jest szansa na stworzenie kolejnego Gothica?

Mike: Odzyskamy prawa do Gothica po skończeniu Risen 2. Dlaczego? Bo sprzedaliśmy
je naszemu byłemu wydawcy tylko na określony czas ;)

Dla mnie świetna wiadomość :]


Dzięki za info i linka ;)
Zgadzam się to jest świetna wiadomość, po skończeniu Risen 2 niech Piranie biorą się za prawowitą część czwartą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie natury technicznej. Mianowicie kupiłem grę w profesjonalnej polskiej wersji językowej z dubbingiem. Jednak kiedy wgrałem grę i odpaliłem ją okazało się że nie ma żadnego dubbingu a jedynie wszystko działa tak jak w wersji kinowej(oryginalne głosy, jedynie napisy i opisy wszystkiego są po polsku). Czy ktoś też miał taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osoby, które czekały na grę na PS 3 będą zawiedzeni:

"Mimo szumnych zapowiedzi jesienią zeszłego roku, CD Projekt nie wydał pierwszej w Polsce gry z serii Gothic w pełnej polskiej wersji językowej na konsole. Najpierw zapowiadano samą wersję X360, PS3 była odłożona, w Polsce i na całym świecie. W planie wydawniczym CDP wciąż obie gry widniały z datami wydania "dalej w 2011". Teraz gry usunięto zarówno z planu jak i bazy gier CDP - tak więc jest równoważne z informacją, że Arcanii na konsole w Polsce nie będzie. Mimo tego, że gra była tworzona pod konsole. Ktoś z Was był w ogóle zainteresowany zakupem gry na którąś z konsol? Wersja Xboxowa jest dostępna chociaż po angielsku, ale plany wydania Arcanii na PS3 już dawno przeszły do historii na całym świecie."

Źródło: http://www.gothic.phx.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2011 o 19:28, Isildur napisał:

Osoby, które czekały na grę na PS 3 będą zawiedzeni:

"Mimo szumnych zapowiedzi jesienią zeszłego roku, CD Projekt nie wydał pierwszej w
Polsce gry z serii Gothic w pełnej polskiej wersji językowej na konsole. Najpierw zapowiadano
samą wersję X360, PS3 była odłożona, w Polsce i na całym świecie. W planie wydawniczym
CDP wciąż obie gry widniały z datami wydania "dalej w 2011". Teraz gry usunięto zarówno
z planu jak i bazy gier CDP - tak więc jest równoważne z informacją, że Arcanii na konsole
w Polsce nie będzie. Mimo tego, że gra była tworzona pod konsole. Ktoś z Was był w ogóle
zainteresowany zakupem gry na którąś z konsol? Wersja Xboxowa jest dostępna chociaż po
angielsku, ale plany wydania Arcanii na PS3 już dawno przeszły do historii na całym świecie."


Źródło: http://www.gothic.phx.pl/


Sprzedaż by była pewnie bardzo niska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2011 o 09:26, Bosper napisał:

Mam pytanie natury technicznej. Mianowicie kupiłem grę w profesjonalnej polskiej wersji
językowej z dubbingiem. Jednak kiedy wgrałem grę i odpaliłem ją okazało się że nie ma
żadnego dubbingu a jedynie wszystko działa tak jak w wersji kinowej(oryginalne głosy,
jedynie napisy i opisy wszystkiego są po polsku). Czy ktoś też miał taki problem?

Zajrzyj w opcje, możliwe ,że tam coś jest przestawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już doszedłem wgrał mi się patch eng zamiast pl, ale już jest ok

Mam jednak pytanie odnośnie gry, czy jest w niej podział na frakcje? Jeżeli tak to jak to jest ze zbrojami czy są porównywalne czy jedne są lepsze a drugie gorsze(chodzi o frakcje). Pytam gdyż info o frakcjach nie ma a znalazłem conajmniej 3, czyli magowie, paladyni i strażnicy ze Stweark. Zauważyłem też że zbroja palladyna jest bardzo mocna w stosunku do zbroji Stwearczyka? Czy są jakieś legendarne zbroje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2011 o 01:23, Bosper napisał:

Mam jednak pytanie odnośnie gry, czy jest w niej podział na frakcje?

Niby są 3 frakcje, ale to żadnego wpływu na rozgrywkę nie ma.
Można by na siłę uznać frakcje lokalne, ale to także nie ma większego wpływu na rozgrywkę.

Dnia 08.04.2011 o 01:23, Bosper napisał:

Zauważyłem też że zbroja palladyna jest bardzo mocna w stosunku do
zbroji Stwearczyka? Czy są jakieś legendarne zbroje?

O ile (niezbyt mocne) ulepszenie pancerza, który dostajemy za darmo można przez wykorzystanie materiałów, które leżą nam na drodze (gdy idziemy cały czas prosto to podnosimy) można nazwać legendarnym...

Cudów od tej gry nie wymagaj - JoWood wydając Arcanie sam nie wiedział co i jak z tym robić.
Najpierw przesunęli premierę samej gry. Miesiąc przed kolejną premierą stwierdzili, że wytną dobre 40% fabuły i zrobią z tego 2 DLC. Wypuścili piękne i niedopracowane demo pełne niewidzialnych ścian, ale w pełni zoptymalizowane. W pełnej wersji pokręcili pliki i wysłali w świat crapowatą i mało grywalną, nie zoptymalizowaną wersję gry. Teraz zapowiedzieli premierę pierwszego DLC i dzień przed nią wycofali się na czas nieokreślony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka sprawdzonych źródeł donosi, że proces w sprawie upadłości i niewypłacalności wydawcy gier z serii Gothic i Arcanii posuwa się naprzód. Niestety w złym kierunku dla JoWooD.

Nie powiodły się negocjacje z potencjalnymi inwestorami, a wraz z nimi poległ plan restrukturyzacyjny. JoWooD wycofuje wniosek o wykonanie planu restrukturyzacji, wobec tego niewypłacalność i planowana restrukturyzacja stają się niewypłacalnością bez pozytywnej prognozy. Oznacza to, że wkrótce rozpocznie się postępowanie likwidacyjne.

Firma-córka JoWooD Distribution Services GmbH zgłosiła swoją niewypłacalność 21 kwietnia 2011 roku. Z kolei na Wiedeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych zawieszono handel akcjami JoWooD.


Źródło: www.gothic.phx.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drobne uaktualnienie informacji:
Koniec końców sponsor się nie znalazł. Tak więc naturalną decyzją zarządu było ogłoszenie upadłości. Prawa do czołowych marek zostaną sprzedane (zapewne) aby choć po części zaspokoić rozjuszonych wierzycieli.

Czyli JaWood dzisiaj ostatecznie ogłosił upadłość nie wydając dodatków do ostatnich produkcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam . Spełniam wymagania minimalne Arcanii ,ale nawet ledwo chodze , a filmiki wszystkie bez żadnej ściny chodzą . Wie ktoś co robić ? A może jakieś patche wyszły? Mam 3gb ramu i nie powinno być problemu z lagami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2011 o 15:13, Fun_g_1_2_3 napisał:

Czyli JaWood dzisiaj ostatecznie ogłosił upadłość nie wydając dodatków do ostatnich produkcji...


Czyli marka "Gothic'''' bedzie wychodzić spod innego szyldu, oczywiście o ile będzie ją ktoś tworzył. Można mieć nadzieję, że nowy wydawca przywróci prawa do tworzenia Gothiców Piranha Bytes ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A używałeś jakichś patchów?
JaWood wydał doskonałe DEMO, a później crapowatą i niezoptymalizowaną pełną wersję.
Już w dniu premiery wydali pierwszy ośmieszający siebie patch ;-)

Revar - To już było omawiane wiele razy. Piranie mogą wydać kolejną cześć o ile nikt akurat nie będzie nad nią pracować. Marka Gothic nadal do nich należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2011 o 19:12, Fun_g_1_2_3 napisał:

Revar - To już było omawiane wiele razy. Piranie mogą wydać kolejną cześć o ile
nikt akurat nie będzie nad nią pracować. Marka Gothic nadal do nich należy.

hmm, więc skoro marka należy do nich to dlaczego "Arcanie"(GIV ?) twórzył SpellBound, wiem, że Piranha straciła prawa na rzecz Joowood''u, więc teraz skoro jw bankrutuje marka może zostać sprzedana lub wraca automatycznie do PB ? Kurka blada, nie wiem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować