Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Gothic 4 - kolejna część serii znanej dobrze wszystkim pecetowcom. Serii, która zmieniła gatunek RPG. Każda kolejne część oferowała nam większy świat, szerszą gamę bohaterów niezależnych i większą ilość questów. Wraz ze wzrostem tych czynników rosły wymagania gry. Gothic 3 chodzi słabo na większości komputerów i wielu fanów poprzednich części musiało obejść się smakiem. Co do Gothica 4 to wymagania na pewno będę większe i niewiele komputerów podoła odpaleniu tej gry. Świat gry też będzie większy, grafika ładniejsza i bardziej realistyczna. Myślę, że jedyny co nie ulegnie zmianie to bohater gry. Wciąż będziemy obserwować Myrtanę zza pleców Bezimiennego, jednego z najbardziej popularnych bohaterów w historii komputerowej rozrywki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 22:12, marcincinek15 napisał:

[ciach]


Co do wymagań Gothic 4 to na pewno będzie hulał na większości komputerów gdyż sprzęt komputerowy jest coraz tańszy ;)

El Cascador ---->

Dnia 06.06.2007 o 22:12, marcincinek15 napisał:

Zauważyłem napływ pozytywnych zapowiedzi dotyczących kolejnej części z serii Gothic.


A dlaczego mają być negatywne?
Ja jestem dobrej myśli i wierzę, że Gothic 4 się uda ;) Powiem nawet, że czekam na niego;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie też czekam na Gothica 4, chociaż na razie skupiam się na trójce. Ledwo ją odpalam, także żebym mógł sobie pograć to upgrade komputera będzie konieczny. Trochę jeszcze poczekam ;)

W sumie masz rację, że komputery ostatnio tanieją. Ale jeśli Gothic 4 będzie miał bardzo wysoki wymagania i słabo zoptymalizowany kod to wcale nie będzie dostępny dla wszystkich graczy. Zobaczymy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurcze gothica 3 spaprali, jeżeli 4 bedzie zalatywała 3 (syfna fabuła i grywalność) to bedzie znów porażka, ale jestem dobrej myśli i mam nadzieje że następna część mojej ulubionej gry bedzie mogła sie równać z dwójką i jedynką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 12:20, gracz 155 napisał:

a wie ktoś czy są jakieś pogłoski że gothic 4 ukaże sie nie tylko na pc ale i na konsolach
nowej generacji


Przecież było info na gram.pl, że JoWooD chce wypuścić Gothic 4 na PC i Konsole nowej generacji więc będzie ta gra na konsolach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie bardziej rozbudowany, większy teren, więcej npc, lepsza grafika i fizyka, bardziej wciągajaca fabuła (oby :D ), więcej questów i wogóle tak samo jak gothic 2 --> gothic 3 :D . Tylko żeby rozwijał się w DOBRYM kierunku, a nie stawał się masową siekanką dla ludu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 12:25, BassteQ napisał:

Będzie bardziej rozbudowany, większy teren, więcej npc, lepsza grafika i fizyka, bardziej wciągajaca
fabuła (oby :D ), więcej questów i wogóle tak samo jak gothic 2 --> gothic 3 :D . Tylko
żeby rozwijał się w DOBRYM kierunku, a nie stawał się masową siekanką dla ludu ;)

O właśnie! Fizyka ta co w Oblivionie albo i lepsza i dobry klimat jak w G1 i ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby questy były zróżnicowane a nie podobne do siebie jak dwie krople wody ;)
Moim zdaniem powinni podzielić grę na rozdziały tak jak to było w pierwszych dwóch Gothic''ach oraz kilka zakończeń tak jak w Gothic 3, chciałbym również spotkać kilku znajomych ale wątpię w to, jedyną znajomą postacią będzie Xardas. Oczywiście bohaterem głównym musi być nasz Bezimienny bo bez niego to nie byłby Gothic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby były questy bardziej złożone niż w G3, trwające przykładowo aż 30 % gry i dające nam satysfakcję niż cokolwiek innego :) W G3 owszem, było sporo questów ale typu idź tam weź tamto, zabij to i tamto...
Drugą rzeczą jaką bym widział była wspaniała integracja ze światem, z każdym można by było pogadać (chodzi o to by każdy inaczej się nazywał) o jego własnych problemach co niekoniecznie wiązałoby się z questem, można by dodać opcje kupna własnego domu czy chaty, no i oczywiście można by położyć większy nacisk na realizm (w G3 można było już na pierwszym levelu własno ręcznie się rozprawić z Orkiem Liderem); w G2 I G1 tego nie było i nikt na to nie narzekał, więc można by wrócić to starego sposobu :) Mile widziany jest też interaktywny świat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tak oby ten gothic4 poszedl na takich wymaganiach jakie bedzie mial zalecane a nie znowu wyskocza z 2 razy wiekszymi niz powinny ale powinno sie udac wkoncu teraz jedna z firm pracuje na wlasną reke i powinni nie popelnic bledu z 3 oczywiscie tego oczekuje i jak sie nie myle wy tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 13:01, ZóL2 napisał:

Tak tak oby ten gothic4 poszedl na takich wymaganiach jakie bedzie mial zalecane a nie znowu
wyskocza z 2 razy wiekszymi niz powinny ale powinno sie udac wkoncu teraz jedna z firm pracuje
na wlasną reke i powinni nie popelnic bledu z 3 oczywiscie tego oczekuje i jak sie nie myle
wy tez.



Na szczęscie jest taka opcja, że gra wyjdzie na PS3 więc kto wie...może nie trzeba będzie kupować nowego kompa. A może tym razem twórcy gry pod wrzutami graczy co to optymalizacji gry zrobia to co powinni i przygotują G4 pod starszy sprzęt :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 13:03, Ronx napisał:

Na szczęscie jest taka opcja, że gra wyjdzie na PS3 więc kto wie...może nie trzeba będzie kupować
nowego kompa. A może tym razem twórcy gry pod wrzutami graczy co to optymalizacji gry zrobia
to co powinni i przygotują G4 pod starszy sprzęt :P


Wyjdzie ta gra na PS3 oraz na Xbox 360 (przynajmniej tak pisali, że Gothic 4 będzie również na konsole) więc o to się nie martw ;) A co do wymagań to mogą być podobne lub trochę wyższe, a co do optymalizacji to Gothic 4 ma być na nowym silniku więc możliwe, że nie popełnią tych błędów co Piranha Bytes i gra powinna być lepiej zoptymalizowana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 13:12, marsinteligo napisał:

łe łe :(
ja chcę na PC

"przynajmniej tak pisali, że Gothic 4 będzie również na konsole"
Gra wyjdzie na PC, a na konsole TAKŻE, a nie WYŁĄCZNIE, więc się nie martw. Przecież byłby to bardzo poważny błąd gdyby nie było G4 na PC :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 13:12, marsinteligo napisał:

łe łe :(
ja chcę na PC


Przecież Gothic 4 wyjdzie przede wszystkim na PC więc o to się nie martw ;) Jak już się chcesz martwić to się martw najlepiej o wymagania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować