Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Ta

Dnia 22.08.2010 o 12:31, Darkstar181 napisał:

gra może i będzie jakimś tam przeciętnym RPGiem, ale na pewno nie dla fanów serii...
a i szersze grono pewnie skusi się raczej na Dragon Age 2, bądź naszego rodzimego Witchera
2.


Najbardziej mnie dziwi fakt, że mając świetną markę skierowaną do jakiejś części graczy, wydawca za wszelką cenę stara się zrobić z Gothic coś, czym nie jest, na dodatek czyniąc to co najmniej nieudolnie. Najpierw darcie kotów z PB. W sumie nie bardzo wiadomo o co dokładnie chodziło, ale patrząc na efekty pracy, skłonny byłbym przyznać rację raczej Piraniom. Następnie oddanie serii w ręce zupełnie nieznanych programistów, którzy z Bezimiennego wizualnie uczynili Hindusa, co można by jeszcze wybaczyć, gdyby gra nie była okraszona rekordową wręcz ilością błędów. Po takiej wtopie, JoWood z uporem godnym maniaka, oddaje Gothic kolejnym nowicjuszom w dziedzinie PRG, a efekt, przed premierą oczywiście nie do ostatecznego ocenienia, budzi poważne obawy. Czyżby wydawca postawił sobie mało szczytny cel zabicia marki? Takie biznesowe samobójstwo?
Można oczywiście twierdzić, iż nic dokładnie przed premierą nie wiadomo, ale coraz więcej mało pozytywnych relacji z gry, chyba tylko najbardziej bezkrytycznych fanów nie zaniepokoiło.

Pewnie i tak kupię, ale dopiero jak

Dnia 22.08.2010 o 12:31, Darkstar181 napisał:

trafi do jakiejś tańszej serii. Na pewno nie w dniu premiery.


Coś mi się wydaje, że będzie nas bardzo liczna gromadka.

Dnia 22.08.2010 o 12:31, Darkstar181 napisał:

EDIT : I znowu wyszło na moje. Już w dniu zapowiedzi kiedy oznajmiono że za Arcanię ma
się wziąć jakiś zespół który spłodził jakieś tam budżetówki typu Robin Hood czy Desperados
( a więc kopie Commandos) stwierdziłem że gra będzie co najwyżej przeciętna, a to właśnie
Risen będzie grą bardziej w stylu Gothica. I nie myliłem się.


No cóż, myślałem podobnie, obrywając nieraz na forum za brak optymizmu i chociaż coraz bardziej wychodzi na to, że mamy rację, satysfakcja z tego żadna. Po raz kolejny sprawdza się prawidłowość, że charakterystyczna gra, skierowana do jakiejś tam części graczy, nie może stać się masówką, bo traci swój charakter, a nie zyskuje nic.
Na koniec jeszcze tylko dodam, że jednak gdzieś w podświadomości mam troszkę nadziei, iż gra okaże się ok, a niezbyt rewelacyjne wrażenie powstało z powodu złego dobrania materiałów do udostępnienia i wszystkie rodzynki czekają jeszcze na odkrycie( I co, ja nie jestem optymistą?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2010 o 12:31, Darkstar181 napisał:

> Nasz bezi stał się okrutnikiem :(.
Którym nigdy wcześniej nie był. Najgorsze występki ograniczały się do kradzieży...
W sumie już za taki numer podziękowałbym panom ze Spellbound (tak to się pisze?). Ta
gra może i będzie jakimś tam przeciętnym RPGiem, ale na pewno nie dla fanów serii...


A skąd wiesz że to nie będzie fabularnie wyjaśnione? - ba!,może przemiana Bezimiennego będzie głównym trikiem w fabule,tzn.że mamy niby uwierzyć że stał się on zły - ja na takie coś liczę.

Dnia 22.08.2010 o 12:31, Darkstar181 napisał:

a i szersze grono pewnie skusi się raczej na Dragon Age 2, bądź naszego rodzimego Witchera
2.


Te gry wyjdą dopiero w marcu przyszłego roku - ja liczę na to że spore grono fanów może zakupić " Two World II ".

Dnia 22.08.2010 o 12:31, Darkstar181 napisał:

Po prostu znowu się pokazuje że fabułę można olewać, rzecz która w RPG wydawałaby się
najważniejsza... ale tu nawet grafika jest przeciętną, tak samo jak i animacje.

A mi się właśnie grafika podoba - podoba mi się ogólny styl graficzny i lokacje
w każdym razie ja grę kupię w dniu premiery i skonfrontuję ją z rodzimym " Two Worlds II " na którą to grę bardzo liczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2010 o 14:24, lis_23 napisał:

A skąd wiesz że to nie będzie fabularnie wyjaśnione? - ba!,może przemiana Bezimiennego
będzie głównym trikiem w fabule,tzn.że mamy niby uwierzyć że stał się on zły - ja na
takie coś liczę.

Zamiast myśleć co być może to lepiej pomyśleć co wskazuję nam fabuła ze G3:ZB.
W dodatku do G3 dowiadujemy się, że Bezimienny stoczył zabójczą walkę z Xardasem w Niezbadanych Krainach. Po pokonaniu Xardasa część jego mocy przyczepiła się do naszego bohatera i zmieniła go w tyrana o czym dowiadujemy się od jednego z wypowiedzi tajemniczego Maga Ognia. Do czasu, aż twórcy nie udostępnili fragmentów z dubbingu nie było wiadomo czy Xardas tam zginął, ale teraz już wiemy, że spotkamy go po zabiciu Rhobara III.
Jeśli dobrze pamiętam to twórcy obiecywali nam różne zakończenia więc na pewno będzie możliwość zdjęcia tego przekleństwa z naszego króla. Znam tylko jedną osobę, która jest zdolna do manipulacji tak wielką mocą i zna cały ciąg zdarzeń, które doprowadziły króla do takiego stanu.
Dodatkowo można zgadywać jakie będzie trzecie zakończenie. Domyślam się, że twórcy zrobili ruch w kierunku poprzedniej części i dadzą nam wybór 3 ścieżek do wyboru:
Innos - Zabójstwo króla opętanego złą mocą (czyżby wpływ Beliara?) i znalezienie dla niego godnego następcy.
Beliar - Przyłączenie się do złego króla i terroryzowanie reszty świata. Może nawet będziemy musieli zabić naszych dawnych przyjaciół tak jak to było z Xardasem w G3.
Adanos - Xardas jako powiernik mocy Beliara i nasz bohater jago powiernik mocy Innosa znowu będą działać razem na rzecz Adanosa tak jak to było w całej serii. Podczas współpracy będziemy szukać sposobu na zdjęcie klątwy ciążącej na Rhobarze III i ostatecznie zaprowadzimy pokój.

PS. Wie ktoś coś na temat samych bogów? Magia nadal istnieje, ale bogów podobno już nie ma.
Może jednak oni powrócili po opuszczeniu Niezbadanych Krain przez Bezimiennego i Xardasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fun_g_1_2_3 - Niestety,ja nie ukończyłem " G3 " / kilka questów których nie udało się ukończyć + fakt że obecnie gra po wszystkich patchach chodzi mi tragicznie na moim sprzęcie / a w '' Zmierzch bugów " nie grałem w ogóle więc nie wiem jak jakie zakończenie/a ma gra z dodatkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca internetowy z Singapuru (gameshop.com.sg), oraz Amazon.de wystawili na sprzedaż edycję kolekcjonerską Arcanii
W zestawie jest

- Pełna ścieżka dźwiękowa na płycie CD
- Plakat w formacie A3
- Mapa wysp. 42 - 30 cm, druk kolorowy
- Naklejki z logo Arcani
- Opowiadanie „Rozdarta Dziewca“
- Artbook zrobiony na styl średniowieczny
- Skórzana okładka
Oczywiście dołączona Gra

Ciekawe jaką Edycje Kolekcjonerską zaoferuje nam CD Projekt ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2010 o 17:02, Fun_g_1_2_3 napisał:

Zamiast myśleć co być może to lepiej pomyśleć co wskazuję nam fabuła ze G3:ZB.
W dodatku do G3 dowiadujemy się, że Bezimienny stoczył zabójczą walkę z Xardasem w Niezbadanych
Krainach. Po pokonaniu Xardasa część jego mocy przyczepiła się do naszego bohatera i
zmieniła go w tyrana o czym dowiadujemy się od jednego z wypowiedzi tajemniczego Maga
Ognia.

Nieco rozwalające. Xardas pragnął zakończyć erę wojen między bogami, a więc wprowadzić pokój. Nie wiem na jakiej zasadzie jego moce miały zrobić z Beziego tyrana. Zwykła bzdura mająca usprawiedliwić tak drastyczną zmianę w fabule.
>Do czasu, aż twórcy nie udostępnili fragmentów z dubbingu nie było wiadomo czy

Dnia 22.08.2010 o 17:02, Fun_g_1_2_3 napisał:

Xardas tam zginął, ale teraz już wiemy, że spotkamy go po zabiciu Rhobara III.

Dziękuję za mega spoiler. Za trudno było to oznaczyć, nie ?

Dnia 22.08.2010 o 17:02, Fun_g_1_2_3 napisał:

Jeśli dobrze pamiętam to twórcy obiecywali nam różne zakończenia więc na pewno będzie
możliwość zdjęcia tego przekleństwa z naszego króla. Znam tylko jedną osobę, która jest
zdolna do manipulacji tak wielką mocą i zna cały ciąg zdarzeń, które doprowadziły króla
do takiego stanu.

Wnioskujesz możliwość zdjęcia mocy z Rhobara tylko dlatego że jest wiele zakończeń ? Być może,ale nie na pewno. Na takiej zasadzie to ja mógłbym napisać że na tronie będziemy w stanie posadzić małpę. No co? Skoro jest wiele zakończeń, to na pewno jest to prawdą :)

Dnia 22.08.2010 o 17:02, Fun_g_1_2_3 napisał:

PS. Wie ktoś coś na temat samych bogów? Magia nadal istnieje, ale bogów podobno już nie
ma.
Może jednak oni powrócili po opuszczeniu Niezbadanych Krain przez Bezimiennego i Xardasa.

Z tego co wiem, bogowie zostali ostatecznie wygnani, czy coś w tym stylu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2010 o 23:26, GringoG3 napisał:

Ciekawe jaką Edycje Kolekcjonerską zaoferuje nam CD Projekt ?!

Mi już się bardzo taka podoba :). Ciekawy tylko jestem jaka będzie cena? Oby nie powyżej dwóch stów :(, mam już dość wydawania takich sum na gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2010 o 17:02, Fun_g_1_2_3 napisał:

czy Xardas tam zginął, ale teraz już wiemy, że spotkamy go po zabiciu Rhobara III.


Po zabiciu Rhobara III/przyłączeniu się do niego/uwolnieniu go z opętania raczej będzie koniec gry. IMO Xardas, jak w każdej części, będzie naszym mentorem, a bez jego wiedzy nowy bohater będzie bezradny.

EDIT: Jak dla mnie, kolekcjonerka marna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2010 o 15:17, Gumisiek2 napisał:


EDIT: Jak dla mnie, kolekcjonerka marna.


Czemu? - kolekcjonerka G3 nie oferowała chyba wiele więcej o ile pamiętam - wiele elementów jest tu zbieżnych: soundtrack,artbook,mapa.skórzana oprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh żałosne najpierw się dowiaduje ze mafia ma być trochę gorsza na PS3 a teraz ze gothic dopiero będzie początkiem 2011 roku ta konsola coraz bardziej mnie negatywnie rozczarowuje, dzisiaj wchodzę po baaardzo długiej przerwie na gram.pl i widzę ze moje 2 ulubione gry będą już niedługo a co się wczytuje to takie infa mnie dochodzą masakra po prostu i żenada!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2010 o 00:00, pietruhathc18 napisał:

Heh żałosne najpierw się dowiaduje ze mafia ma być trochę gorsza na PS3 a teraz ze gothic
dopiero będzie początkiem 2011 roku ta konsola coraz bardziej mnie negatywnie rozczarowuje,
dzisiaj wchodzę po baaardzo długiej przerwie na gram.pl i widzę ze moje 2 ulubione gry
będą już niedługo a co się wczytuje to takie infa mnie dochodzą masakra po prostu i żenada!!


Jak widzisz konsole też mają swoje wady :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2010 o 09:45, DambialkoX napisał:

> Heh żałosne najpierw się dowiaduje ze mafia ma być trochę gorsza na PS3 a teraz
ze gothic
> dopiero będzie początkiem 2011 roku ta konsola coraz bardziej mnie negatywnie rozczarowuje,

> dzisiaj wchodzę po baaardzo długiej przerwie na gram.pl i widzę ze moje 2 ulubione
gry
> będą już niedługo a co się wczytuje to takie infa mnie dochodzą masakra po prostu
i żenada!!

Jak widzisz konsole też mają swoje wady :D.


Ta a głownie ta z firmy Sony bo z Xbox''em nie widzę żadnych takich akcji masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://gothic4.com.pl/news/384

Na forum serwisu Gothic Site jeden z jego użytkowników zamieścił dosyć ciekawą wypowiedź. Oto jego słowa:

"W niemieckim serwisie Boerse Express ( http://www.boerse-express.com/pages/867861) odnalazłem materiał dot. finansów i planów JoWooD pochodzący z wypowiedzi Alberta Seidla, Dyrektora Generalnego JoWooDu, z dnia 26.03.2010. Materiał jest dość obszerny, jednak jedna linijka jest szczególnie interesująca:

Noch vor Marktstart wird auch schon an einer Fortsetzung von Arcania gebastelt. Demnächst sollen die Arbeiten beginnen.

Przybliżone tłumaczenie:
Jeszcze przed premierą rynkową [Arcanii] rozpoczną się prace nad sequelem Arcanii. Wystartują one wkrótce. "

Wygląda zatem na to, iż jeszcze nie wiedząc, czy ArcaniA będzie mogła zostać uznana za sukces JoWoodu, wydawca ten postanowił zadbać także o kontynuację tego tytułu. No cóż, pozostaje nam tylko wierzyć, że czwarty Gothic będzie przynajmniej godnym następcą swoich poprzedników, a wtedy tego typu informacje przysparzać nam będą masę radości ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 22:45, GringoG3 napisał:

Wygląda zatem na to, iż jeszcze nie wiedząc, czy ArcaniA będzie mogła zostać uznana za
sukces JoWoodu, wydawca ten postanowił zadbać także o kontynuację tego tytułu. No cóż,
pozostaje nam tylko wierzyć, że czwarty Gothic będzie przynajmniej godnym następcą swoich
poprzedników, a wtedy tego typu informacje przysparzać nam będą masę radości ;]

No to teraz kolejne pytanie i 2 możliwości:
- Arcania w oczach twórców jest tak dobra przed premierą, że należy rozpocząć prace nad kontynuacją?
- Arcania w oczach twórców to taki gniot, że trzeba już rozpoczynać prace nad kontynuacją w lepszej jakości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 23:48, Pitej napisał:

Rozumiem, że sequel będzie nosić tytuł: "Arcania 2: Gothic 5"? xD


To faktycznie zastanawiające, że podobno mamy do czynienia z kontynuacją serii, a właściwie nikt nie używa słowa Gothic, a tylko Arcania i Arcania. Na dodatek o domniemanym rodowodzie gry z Gothic 4 w podtytule, najmniej pamiętają sami twórcy. Czyżby właśnie dlatego nowy bohater bardziej podobny jest do słodkiego ludzika z nowego Final Fantasy, niż do zakapiora Beziego?

http://gry.interia.pl/ps3/news/we-wrzesniu-demo-gothica-4/zdjecie/arcania-gothic-4-motyw-graficzny,4519376

http://gry.interia.pl/news/final-fantasy-co-dwa-lata/zdjecie/jeszcze-final-fantasy-xiv-nie-ukazalo-sie-na-rynku-a-tworcy,4522239

http://gry.tawerna.rpg.pl/dane/img/gothic3/gothic1.jpg

"Gothic 4" to już chyba tylko i wyłącznie wabik na niedobitki fanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to jest wypowiedź z tego miesiąca

"WoG: Czy planowana jest Arcania 2?

Megalomaniac: Zobaczymy. Jeżeli tak, to na pewno chciałbym uczestniczyć w jej powstawaniu od początku do końca. Na pewno nie rozpoczniemy nad nią prac bezpośrednio po premierze Arcania: Gothic 4"



http://gothic.org.pl/newsy/arcania-gothic-4-od-strony-technicznej.html
http://www.youtube.com/watch?v=XoguZ5JpSxo&feature=player_embedded

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować