Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Dnia 20.09.2010 o 10:11, Maximo napisał:

Proponuję te parę groszy zostawić sobie na gry, czy coś innego.Też mam E6750 2,66GHz.Zrobiłem
pół roku temu OC z poziomu BIOS ,bez kombinacji,chłodzenia nie ruszane BOX-standard.Mam
teraz na E6750 3,2 GHz równiutko.Testowałem na Win.7,Vista,obecnie XP.Wszystko
stabilnie,nie ma gry która by ten procek na max. detalach doprowadziła do grzania się
(jest jak przed OC).Miałem zawsze jakieś obiekcje przed OC, ale teraz jestem zadowolony
i z czystym sumieniem polecam kręcenie tego CPU.Róznica jest bardzo pozytywna i widoczna
w każdym aspekcie, nie tylko grach.


Próbowałem podkręcić ten procesor nawet do 3,4 GHz ale zaczął się komputer wieszać więc wróciłem do 3,2GHz, tak działa stabilnie. Na wszelki wypadek zmieniłem fabryczne chłodzenie na bardziej wydajne. Z moim geforcem 275 gtx każda gra chodzi na maksimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Róznica jest bardzo pozytywna i widoczna

Dnia 20.09.2010 o 10:11, Maximo napisał:

w każdym aspekcie, nie tylko grach.


Zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem, szczególnie, że nie mam jakiejś pilnej potrzeby wymiany sprzętu na szybszy. Jednak w moim przypadku wymiana najprawdopodobniej polegałaby na wykorzystaniu wnętrzności obecnego PC w celu budowy komputera dla córki, która bawi się znacznie słabszym sprzęcie i przy okazji przyśpieszeniu swojego piecyka. Ostateczne decyzje jeszcze nie są podjęte, ale to co napisałeś o pracy E6750 z 3,2GHz mocno daje do myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2010 o 10:30, Snejek napisał:

Próbowałem podkręcić ten procesor nawet do 3,4 GHz ale zaczął się komputer wieszać więc
wróciłem do 3,2GHz, tak działa stabilnie. Na wszelki wypadek zmieniłem fabryczne chłodzenie
na bardziej wydajne. Z moim geforcem 275 gtx każda gra chodzi na maksimum.

Widać 3,2 GHZ to optymalna wartość dla tego procesora.Na tuningowych chłodzeniach mozna poszaleć jeszcze wyżej,ale to dla mnie sztuka dla sztuki.Ja mam wszystkie chłodzenia standardowe przy tym zegarze CPU.Aby czysto było w środku,ale to wiadomo, w każdym sprzęcie trzeba dbać.Prawda jest taka że np. Gothic 3 działał tak samo mi kiedyś na 1 rdzeniowym Pentium D 3.0 GHz GF 7300GT SP CrO2,czy obecnym C2D E6750 2,66<->3,2GHz.GF 9800GT.Risen śmiga nawet na dużo słabszym laptopie.Naprawdę katowałem PC różnymi benchmarkami,Metro 2033,wszystkie gry jakie mam na max. detale, itd.Przy rozdziałce 1680x1050, jedynie GF 9800GT mi się parę razy zagrzał, ale to z mojej winy, bo się wlot obudowy PC przytkał nieco sierścią psa:P i te karty lubią ciepło:) Natomiast procesor się nawet wtedy nie zagrzał (3,2GHz).W Arcanii te wymagania są bezpodstawne, tekstury i ogólna jakość grafiki niczym się nie wyróżniają,powiedziałbym,taki wykastrowany mix Risena i G-3,bez otwartego świata, czyli nawet mniej "RAMożerny"powinien być .Ot ,wyszedł kolejny Gothic ,to ludziska już masowo polecą do sklepów robić upgrade kompa jak przy premierze G-3.No niekoniecznie tym razem,ten numer juz przerobiliśmy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ot ,wyszedł kolejny Gothic ,to ludziska

Dnia 20.09.2010 o 12:02, Maximo napisał:

już masowo polecą do sklepów robić upgrade kompa jak przy premierze G-3.No niekoniecznie
tym razem,ten numer juz przerobiliśmy:)


U mnie chęć poprawy sprzętu i premiera Arcanii zbiegły się zupełnie przypadkowo, chociaż przyznaję, iż dla G3 nową grafikę zakupiłem. Zresztą tamten raz wystarczył, aby dla jednaj gry nie wariować. G3 i tak ciął się mocno, a obecnie mam sporo zastrzeżeń do nowego Prawiegothica. Możesz zaproponować jakiś link do opisu podkręcania procka, bo przyznaję, iż takie czynności to dla mnie jedna wielka niewiadoma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2010 o 14:50, KrzychW napisał:

U mnie chęć poprawy sprzętu i premiera Arcanii zbiegły się zupełnie przypadkowo, chociaż
przyznaję, iż dla G3 nową grafikę zakupiłem. Zresztą tamten raz wystarczył, aby dla jednaj
gry nie wariować. G3 i tak ciął się mocno, a obecnie mam sporo zastrzeżeń do nowego Prawiegothica.
Możesz zaproponować jakiś link do opisu podkręcania procka, bo przyznaję, iż takie czynności
to dla mnie jedna wielka niewiadoma?

Zależy jaką masz płytę główną i BIOS. Generalnie, dla tego procka trzeba podnieść CPU FSB do wartości 400MHz.Ja mam Gigabyte P-31 i wygląda to tak:restart,klawisz DEL, wchdzisz w BIOS, Intelligent Tweaker[M.I.B].Tam ustawiasz Clock ratio x8 , CPU FSB podnosisz z wartości 333 MHz na 400 MHz.Memory Clock ustaw:Auto -powinno pokazywać 667 /800MHz. System Voltage ustawiony na:Auto.U mnie to wszystko i mam równo 3,2 GHz.Pamięci ani karty nie kręciłem , po tym zabiegu piecyk i GPU i tak dostały wystarczającego kopa.Sprawdż po tym zabiegu swojego geforca czy mu nie za gorąco ,bo zbudzi się ze snu dopiero:) Widziałem że OC karty robiłeś.Spokojnie możesz na GPU zejść z trybu Turbo-Cache(BIOS) gdyby się grzała.Komunikat na czerwono w biosie po prawej że po overclocking VGA nie gwarantuje stabilności zignoruj.Tak ma być. W razie wątpliwości poproś kogoś kto się na tym zna (też się bałem pierwszy raz że coś się spali ,eksploduje,popsuje).Tym sposobem łatwo i szybko można powrócić przez BIOS do wartości 2.66 GHz bez kombinacji z napięciami ,czy instalowaniem jakichś tam programów OC.Póżniej porównasz demo Arcanii na 2,66 GHz i 3,2 GHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja,niestety też się obawiam o mój sprzęt,a przede wszystkim o procek ( AMD Phenom X3 8650 2,3 GHz ) - niestety,ja musiałbym oprócz procka wymienić płytę główną i pamięć a to już koszt rzędu 1600 - 2000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u mnie ze sprzętem sprawa wygląda ciekawie bo akurat w przed dzień dema składam nowy komputer :) Pierwszy raz w życiu zagram w Gothica bez obaw o płynność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2010 o 20:17, Hartus napisał:

A u mnie ze sprzętem sprawa wygląda ciekawie bo akurat w przed dzień dema składam nowy
komputer :) Pierwszy raz w życiu zagram w Gothica bez obaw o płynność.


Po pierwsze w Arcanię, czyli prawie Gothic, w końcu sam wydawca kładł nacisk na taki tytuł, a po drugie, przy oficjalnych, bardzo wysokoch wymaganiach tej gry, nowy sprzęt także może nie podołać. Ja specjalnie pod G3 kupiłem, wówczas za 2400zł GF 8800GTX (resztę komputera zreszą także).Miało śmiagać, że aż strach. Zamiast tego, naoglądałem się przycinek, a w niektórych momentach (DeszczOgnia) pokazów slajdów. Oczywiście z Arcanią może być zupełnie inaczej, ale przy minimalnym wymaganym procku na poziomie C2D 2,8GHz, jeżeli optymalizacja okaże się niezbyt dopracowana, nawet niezły nowy sprzęcik, może mieć problemy. Oczywiście mam nadzieję, że skoro zrezygnowano z tak wielu elementów serii Gothic, to i kiepska optymalizacja poszła do lamusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2010 o 19:29, lis_23 napisał:

Ja,niestety też się obawiam o mój sprzęt,a przede wszystkim o procek ( AMD Phenom X3
8650 2,3 GHz ) - niestety,ja musiałbym oprócz procka wymienić płytę główną i pamięć a
to już koszt rzędu 1600 - 2000 zł.

Nigdy nie miałem AMD ,ale ewentualna wizyta u fachowca i zakup dobrego coolera to na pewno nie będzie 1600-2000zł.A stabilne 2.95 GHz dla Twojego procesora to chyba nieżle. Zobacz tutaj: http://forums.amd.com/forum/messageview.cfm?catid=16&threadid=110122

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2010 o 20:52, Maximo napisał:


Nigdy nie miałem AMD ,ale ewentualna wizyta u fachowca i zakup dobrego coolera to na
pewno nie będzie 1600-2000zł.A stabilne 2.95 GHz dla Twojego procesora to chyba nieżle.
Zobacz tutaj: http://forums.amd.com/forum/messageview.cfm?catid=16&threadid=110122


Chłodzenie do procka mam dobre ( radiator+wentylator ),problem w tym że mojego procka nie da się podkręcić na obecnej płycie głównej a nawet jeśli to ja się na tym zupełnie nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2010 o 21:31, lis_23 napisał:

Chłodzenie do procka mam dobre ( radiator+wentylator ),problem w tym że mojego procka
nie da się podkręcić na obecnej płycie głównej a nawet jeśli to ja się na tym zupełnie
nie znam.

Nie wiem w czym problem? Dzwonisz do zaufanego sklepu-serwisu,mówisz co masz, że chcesz kupić u niego cooler na Procesor i czy ci go podkręci (powinien ci to zrobić gratis jak kupisz u niego), zawozisz sprzęt,czy ktoś do ciebie przyjedzie.A do AMD boxowy-standardowy radiator+wentylator nie wystarczy bo będzie gorąco.Trzeba tuningowy kupić.Podałem ci link.Jak płyta głowna jest ok. to masz 2.95GHz i grasz sobie w Arcaniię,itp. wydając ok. 150zł,a nie 2000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2010 o 21:40, Karol44 napisał:

A wam panowie chyba się tematy pomyliły.

Nic nam się nie pomyliło,temat dotyczy Arcanii,alias Gothic 4. To że wymagania są generację przed komputerem kwantowym to nie nasza wina, niech sobie kupią ci co chcą zagrać ,trzeba im pomóc bez niepotrzebnego rujnowania budżetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2010 o 21:53, Maximo napisał:

Nie wiem w czym problem? Dzwonisz do zaufanego sklepu-serwisu,mówisz co masz, że chcesz
kupić u niego cooler na Procesor i czy ci go podkręci (powinien ci to zrobić gratis jak
kupisz u niego), zawozisz sprzęt,czy ktoś do ciebie przyjedzie.A do AMD boxowy-standardowy
radiator+wentylator nie wystarczy bo będzie gorąco.Trzeba tuningowy kupić.Podałem ci
link.Jak płyta głowna jest ok. to masz 2.95GHz i grasz sobie w Arcaniię,itp. wydając
ok. 150zł,a nie 2000zł


Nie mam boxowego chłodzenia,razem z nowym kompem ( dwa lata temu ) zakupiłem CPU Cooler KATANA II - w sklepie w którym kompa kupowałem na starcie poinformowano mnie że podkręcaniem się nie zajmują ( zaufany sklep ) a znajomy informatyk stwierdził że na mojej płycie głównej podkręcić się nie da - po próbach,system nie wystartował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2010 o 14:23, lis_23 napisał:




Dnia 18.09.2010 o 14:23, lis_23 napisał:



>> >

Dnia 18.09.2010 o 14:23, lis_23 napisał:

>
Ja fanów trochę nie rozumiem bo odnoszę wrażenie że podoba im się stagnacja ...


"

Tu nie chodzi o stagnacje, tylko o krok w tył i to ogromny.
No bo jaką innowację oferować bedzie Arcania ?i
Bohater nie może sie przspać aby przeczekać noc (w Stalkerze szlag mnie trafiał jak musiałem łazić po omacku), nie ma możliwości pokombinowania przy stole alchemicznym, nie ma smaczku związanego z szukaniem nauczycieli, nie ma rozdziałów, nie ma opcji swobodnego szlajania się po świecie, nie ma frakcji, nie ma pływania (a ja np. uwielbiałem wybrać się wpław do Varantu, albo nurkowac w G2 i G1:)

a cała nowość gry to ciut lepsza grafika i kosmiczne wymogi sprzętowe.

dobrze że skakanie jest (koślawe ale jest)

czarno to widzę ale i tak na premierę czekam z utęsknieniem :) Troche mi brakowało przez te lata nowych przygód naszej paczki: Diego Miltena Gorna Laresa Lee tego typka Xardasa i bandy magów wody....Mam niesamowity sentyment do tego uniwersum, jego fauny i flory. Kawał życia w nim spędziłem ;) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2010 o 10:47, Karol44 napisał:

Więc pomyliliście tematy bo o podkręcaniu procesora możecie sobie gdzie indziej porozmawiać.


Jest to o tyle usprawiedliwione, że cała dyskusja zaczęła się od komentowania wysokich wymagań sprzętowych Arcanii. A później już samo poszło. :-)
Lada dzień ukaże się demko i jestem ciekawy, będę podkręcał swój procek (jak tytuł mi podpasuje), czy też nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2010 o 11:33, castlerock napisał:

Tu nie chodzi o stagnacje, tylko o krok w tył i to ogromny.
No bo jaką innowację oferować bedzie Arcania ?i
Bohater nie może sie przspać aby przeczekać noc (w Stalkerze szlag mnie trafiał jak musiałem
łazić po omacku), nie ma możliwości pokombinowania przy stole alchemicznym, nie ma smaczku
związanego z szukaniem nauczycieli, nie ma rozdziałów, nie ma opcji swobodnego szlajania
się po świecie, nie ma frakcji, nie ma pływania (a ja np. uwielbiałem wybrać się wpław
do Varantu, albo nurkowac w G2 i G1:)

Co do spania to przynajmniej teraz będzie trzeba działać nocą ( w S.T.A.L.K.E.R.Z.E. można już spać - S.T.A.L.K.E.R. Complete 2009 ),przy stole alchemicznym nigdy nic nie kombinowałem a szukanie nauczycieli było jednym z tych znienawidzonych elementów serii - moim zdaniem,pozostanie to co najważniejsze:
eksploracja świata,questy,zbieractwo i walka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2010 o 11:52, lis_23 napisał:

eksploracja świata

A moim zdaniem eksploracji świata też nie ma, bo skoro świat odkrywamy za pomocą questów i nie możemy pójść tam gdzie chcemy w każdym momencie to dla mnie nie jest juz eksploracja świata. W dodatku nie spotkamy silniejszych stworów niż będziemy w stanie pokonać, kompletny bezsens!
Do dziś pamiętam jak grając w Gothic 1 pierwszy zapuściłem się za daleko w las i rozszarpało mnie stado wilków albo jakichś innych bestii, tak powinno być w grach tego typu a nie prowadzenie za rącze po wytyczonej przez twórców "nitce". Takie moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2010 o 13:47, knopfler napisał:

> eksploracja świata
A moim zdaniem eksploracji świata też nie ma, bo skoro świat odkrywamy za pomocą questów
i nie możemy pójść tam gdzie chcemy w każdym momencie to dla mnie nie jest juz eksploracja
świata. W dodatku nie spotkamy silniejszych stworów niż będziemy w stanie pokonać, kompletny
bezsens!

Ale popatrz na inne gry:
" Wiedźmin " - eksploracja świata też jest ograniczona fabularnie i questowo - rozdziały
" Oblivion " - tam też przeciwnicy dostosowani są do naszych umiejętności
czyli - nic nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować