Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Jestem po kilkunastu minutach grania. Ogólnie grało się przyjemnie, ale gra nie ma tego czegoś w sobie. co by nie pozwalało się od niej oderwać, być może to przez długość dema, ale co tam :P

Od strony grywalności:

Nie jest źle, nie jest jakoś mega super. Średnio, ale grać się da. Tylko, że to wszystko nie umywa się do Gothica...

Od strony audiowizualnej:

Grafika jak już było tu pisane jest przeciętna, i dość nie równa. Miejscami niezła, miejscami lipna (choćby twarze postaci są bebe). Gdy gra jest nudna, to można dla podziwiania widoków grać... być może, ale nie tu :P
Grafika jest średnia jak widać, wymagania z kosmosu, bo na mojej maszynie wymaksowana gra w rozdziałce 1920x1080 lata bez zacinek przy komfortowych ~30 fpsach, we wsi trochę mniej, ale poniżej 25 nie spada i powyżej 35 nie wchodzi.
Dźwięki ogólnie są dobrze dobrane i wkomponowane, muzyka nudnawa, więc ją wyciszyłem znacząco ;)

Od strony fana Gothicowej serii:

Ocenić tą grę na podstawie dema mogę średnio, szkoda, że tytuł tej gry bezcześci dobre miano serii :(

20100923204128

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 20:42, Geeko napisał:

> Ale twórcami gier serii Gothic jest firma Piranha Bytes nie Spellbound :)
Tutaj chodziło o to, że Risen to nędzna kalka Gothica :). Nie o Arcanię.


A to sorry :)
Myślałem, że o Arcanię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2010 o 20:42, Kakarotto napisał:

Ocenić tą grę na podstawie dema mogę średnio, szkoda, że tytuł tej gry bezcześci dobre
miano serii :(



a ja myślałem że tytuł zbezcześcił gothic 3 xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 20:34, lis_23 napisał:

Na razie denerwują mnie dwie,może trzy rzeczy:
znikająca roślinność naprawdę razi ...
walka:
kamera oddala się dość daleko
nie można zrobić normalnie kroku w tył,w bok,tylko taki dziwny odskok z przeturlaniem
się


wystarczy przy wciskaniu W A S D nie trzymać prawego przycisku myszy aby nie robić fikołków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku tego tematu broniłem arcani że to coś innego i lepszego pewnie będzie a wyszło gówno za przeproszeniem zawiodłem się i powtarzam te zdanie przed którym się broniłem do premiery dema.TO NIE JEST GOTHIC TYLKO JAKIŚ MMORPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2010 o 20:38, castlerock napisał:


Ja nie dramatyzuję. Ja jestem załamany.
Przez 3 lata łudziłem się że saga Gothic nie umarła.
Z bólem stwierdzam, że dzisiaj był pogrzeb.
Bo nawet odsądzany od czci i wiary G3 jest w niemal kazdym elemencie lepszy od Arcanii
jaką zobaczyłem w tym demie.
A G1 i G2 to są w porównaniu z nią arcydzieła.
Moze jeszcze fabuła jakoś się obroni ale to sie dopiero okaże. Już widać, że w tej grze
niespodzianek nie bedzie. I nie ma się co łiudzić ze demo to tutorial.

hmm no to wychodzi na to ze trzeba bylo by zrobic gre na tym samym silniku graficznym co gothic2 i bardzo podobną zeby fani czuli ze to gothic cóż możę po prostu twórcy nie maja pomyslu na zrobienie tej gry w nowoczesnej technice heh ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 21:02, hagen321 napisał:

hmm no to wychodzi na to ze trzeba bylo by zrobic gre na tym samym silniku graficznym
co gothic2 i bardzo podobną zeby fani czuli ze to gothic cóż możę po prostu twórcy nie
maja pomyslu na zrobienie tej gry w nowoczesnej technice heh ;D


Dokładnie tak... gdyby zrobili kontynuacje Gothica na starszym silniku byłoby świetnie.
Spodziewałem się że Arcania będzie czymś na podobieństwo Gothic 3 ale, po obejrzeniu dema wydaje mi się że jest znacznie gorzej;/

A o stronie fabularnej to... od samego początku nie podobał mi się ten pomysł z następnym bezimiennym. Kurcze no;/ Nie podoba mi się że zaczyna to wyglądać troche podobnie do "mody na sukces":P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2010 o 21:14, kuki288 napisał:


Dokładnie tak... gdyby zrobili kontynuacje Gothica na starszym silniku byłoby świetnie.
Spodziewałem się że Arcania będzie czymś na podobieństwo Gothic 3 ale, po obejrzeniu
dema wydaje mi się że jest znacznie gorzej;/

A o stronie fabularnej to... od samego początku nie podobał mi się ten pomysł z następnym
bezimiennym. Kurcze no;/ Nie podoba mi się że zaczyna to wyglądać troche podobnie do
"mody na sukces":P


heh na to nie ma co raczej liczyc chyba ze moderzy sie wezma za to heh sporo pracy no ale w sumie nikt by im za to nie zapłacił i tu jest problem mało kto chce za darmo robic ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 21:19, hagen321 napisał:


>
> Dokładnie tak... gdyby zrobili kontynuacje Gothica na starszym silniku byłoby świetnie.

> Spodziewałem się że Arcania będzie czymś na podobieństwo Gothic 3 ale, po obejrzeniu

> dema wydaje mi się że jest znacznie gorzej;/
>
> A o stronie fabularnej to... od samego początku nie podobał mi się ten pomysł z
następnym
> bezimiennym. Kurcze no;/ Nie podoba mi się że zaczyna to wyglądać troche podobnie
do
> "mody na sukces":P

heh na to nie ma co raczej liczyc chyba ze moderzy sie wezma za to heh sporo pracy no
ale w sumie nikt by im za to nie zapłacił i tu jest problem mało kto chce za darmo robic
;D



Tak naprawdę to taką gre by kupowali tylko prawdziwi fani. Dzisiaj niestety mało ludzi umie docenić dobrą fabułę, nacisk raczej na grafikę jest większy.
Nie... nie ma na co liczyć;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem ponad 2 godzinki.Grafika jest przyzwoita, miejscami całkiem ładna,płynność na max.(Ultra) detalach jest bardzo dobra,C2D 3.2GHz,GF 9800GT.I niestety na tym się kończą zalety.Kamera pracuje tragicznie,minimalny ruch myszą, a horyzont przyprawia o chorobę morską,dłuższe granie może zaburzać błędnik,tak to chaotycznie pracuje,człowiek się czuje jak pijany marynarz w czasie sztormu..;/ Walka jest jak z Fable ,tylko bardziej uproszczona,LPM,LPM...żadnych kombo,zerowy poziom trudności.Nie można porozmawiać z NPC jak w poprzednich częściach,są jakby elementem tła,otoczeni zieloną poświatą,niczym napromieniowane zombie z Fallouta 3. Tylko ci co dają questy z nami pogadają,ale i to jest jakieś takie automatyczne i bez charyzmy.Swiat jest liniowy do bólu,zewsząd otaczają nas niewidzialne ściany,nie można przejśc przez strumyk,wejśc do jeziorka,powspinać się na skały.Wszystko co opisują koledzy powyżej niestety się zgadza.Z serią Gothic Arcania nie ma nic wspólnego poza nazwą , i na siłę wciśniętym Diego-nieudacznikiem.Miałem jakąś tam cichą nadzieje,wiele bym wybaczył, ale to jest kiepski średniak,zero klimatu...mozna brac ewentualnie jak będzie kiedyś po 30zł,żadna strata...niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 21:33, Maximo napisał:

Miałem jakąś tam cichą nadzieje,wiele bym wybaczył, ale to jest
kiepski średniak,zero klimatu...mozna brac ewentualnie jak będzie
kiedyś po 30zł,żadna strata...niestety.

Ktoś mądry kiedyś powiedział "Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej".
Ludzie narzekali na beznadziejny dodatek w klimacie dobrej gry.
Teraz otrzymaliśmy beznadziejną kontynuację zupełnie nie w klimacie dobrej gry.

Pomimo, że nie można wykonywać różnych czynności to poobserwowałem sobie animacje, które otrzymaliśmy jako bezużyteczny bonus od autorów. Tak więc:
Alchemia - Tworzymy żarówkę ;-)
Nasza postać podnosi fiolkę i ta nagle w nieskończoność rozświetla otoczenie w zieleni.
Spanie - Wszyscy leżą idealnie na plecach jak manekin do nauki pierwszej pomocy ;-)
Wykuwanie - Najbardziej zabójcza rzecz więc dołączyłem screen!
Nasza postać kładzie rozgrzane ostrze i młotem wykuwa kowadło? Ani razu nie trafił w ostrze i zawsze tym młotkiem uderza w kowadło. W rzeczywistości wygląda to beznadziejnie.

Z początku może i byłem pesymistycznie nastawiony po odpaleniu dema, ale teraz to już się załamałem!
Pamięta ktoś troglodytów w G3:Zmierz Bugów? Arcania oferuje nam dokładnie to samo ;-)
Kapłan ożywieniec został zabity z łuku i stał sobie tak w nieskończoność co widać na screenie.

20100923215741

20100923215822

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi gra się w miarę przyjemnie a wady,mam nadzieję poprawią w patchach:

1.znikająca roślinność
2.kamera podczas walki - zbyt duże oddalenie widoku i padaka na maxa
3. u mnie dziwnie zachowuje się nocne niebo: obniżam kamerę,jest coraz jaśniej aż niebo robi się białe - biorę do góry,ciemnieje ;)

P.S: ponoć użytkownicy windowsa 7 64 bit nie mogą uruchomić demka - ja gram na viście 64 i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 23.09.2010 o 22:01, Fun_g_1_2_3 napisał:

Z początku może i byłem pesymistycznie nastawiony po odpaleniu dema, ale teraz to już
się załamałem!
Pamięta ktoś troglodytów w G3:Zmierz Bugów? Arcania oferuje nam dokładnie to samo ;-)
Kapłan ożywieniec został zabity z łuku i stał sobie tak w nieskończoność co widać na
screenie.

O bugach nawet nie pisałem,najpierw drzewko,póżniej wchodzisz do pierwszej chatki po prawej stronie i...zabijasz laską 2 świniaki przez ścianę,znikające nogi w podłożu (ruchome piaski?).To w sumie drobiazgi.Nie mogę tego przetrawić dlaczego tak bardzo uwstecznili i spłycili grę.Nie oczekiwałem powrotu legendy,ale TO jest Profanum Vulgus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

własnie wyłączyłęm demo i mam mieszane uczucia z jednej strony macie racje gra praktycznie wogle nie ma nic z gothica ale 2 rzecz moze byc to nawet fajna gra coż ja ją raczej kupie i zobacze co z tego bedzie ale spodziewalem sie ze autorzy wyciagnol wnioski ech;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika jest beznadziejnie paskudna. Domyślam się, że to najniższe ustawienia, ale gra wygląda jak średniak z 2003/2004 roku. Gothic 3 na minimalnych wyglądał o niebo lepiej. Seria Gothic miała być trylogią, ale sprzedawała się na tyle dobrze, że można wydać kontynuację, nawet pomimo idiotycznej fabuły i gameplaya. Na szczęście nie załapuję się na minimalne wymagania, więc nawet nie będę próbował odpalić tego crapa. Niedługo wymieniam kartę na lepszą, co nie zmienia faktu, że i tak tego nie włączę. Cholerna kaszanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi,tak jak podejrzewałem od początku,gra się podoba
jeśli poprawią znikanie obiektów,roślinności i kamerę podczas walk,będzie naprawdę ok.
Grafika nie jest taka zła,wrażenie robi zwłaszcza oświetlenie,zachód słońca,itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to moze ja sie podziele swoimi przemysleniami.

Na samym poczatku chcialbym podkreslic bardzo ładną muzyke - w grze oraz menu, wpada w ucho i jest naprawde na wysokim poziomie.
Mamy duzo opcji technicznych, wiec mozna dostosowac gre do naszego komputera, tak samo jesli chodzi o intefesjs - duzo ''ulatwien'' mozna wylaczyc.

Ja testuje demko na: Core 2 Quad Q6600, 2GB ramu, Geforce 8800 GT, Win 7 i...Da sie grac na srednich detalach ;) gra nie tnie, grafika naprawde mila dla oka.
Co wpada w oko na samym poczatku? Nie wiem jak w pelnej wersji gry, ale fabularnie zapowiada sie super. Fajne dialogi, a juz na poczatku spotykamy diego ktory wspomina nam o bylym bezimiennym.
Animacja - dziwna, dosc sztywna, ale po kilkunastu minutach da sie przyzwyczaic - moze to poprawią w patchu/modzie. Probowalem sobie troche poskakac i to ma[rawde dziwnie wyglada. Koniec ze wspinaczka a jesli chodzi o wchodzenie na kamienie, i probowanie pokonywanie swiata drogą bardziej kamienistą odchodzi w zapomnienie, poniewaz, gra moze skonczyc się zbugowaniem.

Swiat wyglada ładnie, mamy owieczki, ludzie pracują na farmie (nie mozna z wiekszoscia pogadac tak jak w gothicu 3).
Walka jest nawet niezla, napewno lepsza wzgledem trójki. Mamy uniki, wyporwadzanie ciosow, kulanie sie, jednak w demie walka jest prosta, bo zostaly udostepnione jedynie dwa pierwsze tryby trudnosci, tak wiec nie ma tu co sie rozpisywac.
SPotkalem ze starych znajomych Diego - ma sie niezle, modele postaci w ogole sa ladnie wykonane. Jesli chodzi o grafike to nie ma sie do czego doczepic. Nie jest to mega rarytas, ale tez nie najgorsza.

Wkurza mnie jedno - pamietam jak w poprzednich gothicach mielismy wiele dróg by wejsc do miasta - łapówka, farmer idacy do kowala, obejsc miasto, opłynąc, glejt, morderstwo, a teraz?
jedna jedyna droga to spelnic dany warunek. Np. Mamy most, probowalem sie jakos bokiem przedostac i nic, bo jest niewidzialna sciana. Probowalem przejsc tez
przez brame, niestety pojawil sie napis "nie mozna JESZCZe przejsc przez ta brame/drzwi" itd. Mamy zbyt ograniczony swiat.

Troche z innej beczki: zycie i miasto. Akurat tu mamy małą wioche, ale prezentuje sie klimatycznie, zyją sobie w niej ludzie, chociaz troche swieci pustkami.
Bardziej mi to podchodzi pod Fable - miasto jest, wszystkie przedmioty w chatach tez, ale...no brakuje tego czegos co sprawia, ze chce sie po tym miescie chodzic i zwiedzac, okradac, ogladac jak farmet pracuje etc.

Moje odczucia po demie? Napewno jest niezle! Fabula okej, chociaz fani gothica będa zawiedzeni mechanizmem. Wszystko ulatiowione, dużo wyciete, swiat nie jest taki ''zywy'' jak wczesniej.
Podoba mi sie jednak zmiana wzgledem Gothica 3 walka - daje satysfakcje, minimalną, ale daje :). Nie wiem jak w pelnej wersji, ale bycmoże dróg wyboru
bedzie wiecej, tak samo ukrytych miejsc, skrzyn i easter egów, to bylo jednak demo, wiec nie mozna za dużo wymagac. Gra nie bedzie zbierała wysokich not - nie wnosi nic nowego do gatunku, wręcz ma mniej niż reszta.
Jednak gra sie przyjemnie.
Trzeba tez wziac pod uwage, ze wyjdą patche i po jakims czasie mody :)

Gralo sie milo, ale chyba to bedzie gra z serii "na raz". Pozyjemy, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować