Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Taka mała podpowiedź- zanikanie roślinności wokół bohatera można wyłaczyć w opcjach ;)

It''s not a bug, it''s a feature ;)

A, i jeszcze jedno: postacie kobiet są albo wzorowane na stereotypowych niemkach albo to po prostu model męski z przyczepionymi piersiami. Naprawdę się przestraszyłem jak po przebudzeniu zaczęła do mnie mówić owca, która okazała się być ukochaną Bezimiennego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 00:20, Lone_Wolf napisał:

Taka mała podpowiedź- zanikanie roślinności wokół bohatera można wyłaczyć w opcjach
;)


It''s not a bug, it''s a feature ;)

A która to opcja ( po angielsku )?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 00:47, lis_23 napisał:

> Taka mała podpowiedź- zanikanie roślinności wokół bohatera można wyłaczyć w opcjach

> ;)

>
> It''s not a bug, it''s a feature ;)
>
A która to opcja ( po angielsku )?

Jak dla mnie to plus przynajmniej nie muszę szukać grzybków w tej całej roślinności :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2010 o 01:07, Exelius napisał:

Jak dla mnie to plus przynajmniej nie muszę szukać grzybków w tej całej roślinności :P


O,podoba mi się to że rośliny które można zerwać są mniej widoczne niż w Goticach - gdyby nie ta poświata nad nimi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 01:09, lis_23 napisał:

O,podoba mi się to że rośliny które można zerwać są mniej widoczne niż w Goticach - gdyby
nie ta poświata nad nimi ;)

Zielona poświata? To też można wyłączyć ;-)

Tak właściwie to ja wyłączyłem wszystko oprócz mapki i bocznej listy stanu.
Nawet to pożyteczne bo zawsze wiemy kiedy otrzymaliśmy nowe zadanie i kiedy się włącza autozapis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 22:06, lis_23 napisał:

(...)
P.S: ponoć użytkownicy windowsa 7 64 bit nie mogą uruchomić demka - ja gram na viście 64 i jest ok.


No nie wiem, u mnie uruchomiło się właśnie na Windowsie 7 64bit, mimo że to wersja laptopowa. ;P
Gra chodzi mi w płynie, tylko są dwa małe minusy:

- Wywala mnie z gry, gdy chcę wejść do jakiegoś tunelu.
- Brak dźwięku w grze (poza filmikami z logami firm na samym początku uruchamiania gry) a podczas dialogu między naszym bohaterem a NPC''kami nawet usta się nie poruszają (Ma ktoś tak jak ja??). ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem wczoraj... i wrażenia takie średnie.

Grafika mimo ustawień na maxa jakoś nie zachwyca, Phenom X4 @ 3,0 , 4GB, Radeon 4870 512 Windows 7 64.
Wioska w okolicach 30fps, otwarty świat powyżej 35, jaskinie powyżej 40. Ale mimo takiej malej ilości klatek działa to dość płynnie. Zero problemów, błędów czy wywalania z gry.
- Praca kamery, tutaj ponarzekam jak większość. w trakcie walki oddalenie... nie wiem jaki był cel twórców, chyba tylko to, żeby z bliska nie przyglądać sie koślawym animacjom.
Ale to jakoś można przeboleć, przyzwyczaić się. Ale "padaka" jak ktoś to sprytnie określił już zabija. Nie da sie grać z użyciem myszki, próbowałem na różnych ustawieniach czułości, zmienilem myszkę i nic. Kamerą trzęsie i to właściwie jest największy minus (zaraz obok niewidzialnych ścian) jak dla mnie.
Sam wygląd świata też jakiś taki ..te karłowate drzewka i taki "czysty" świat jakoś nie zachęca do zagladania w każdy kąt. W jaskiniach jest już lepiej graficznie, bardziej mi sie to podoba.

Nie ma szału ale nie jest też najgorzej. Przed G3 też były narzekania, że gra słaba, że to nie ten sam klimat, że słaba optymalizacja, walka i że w większości tylko walka itp... Tutaj może być podobnie, zaczekam na recenzje po premierze i się zobaczy.

Gry nie skreślam, bo demo nie było najgorsze. Może trochę patchy + jakies mody i te najwieksze mankamenty zostaną usunięte. Oby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 00:47, lis_23 napisał:

> Taka mała podpowiedź- zanikanie roślinności wokół bohatera można wyłaczyć w opcjach

Dnia 24.09.2010 o 00:47, lis_23 napisał:

A która to opcja ( po angielsku )?


Foliage disappearance.



I jesli nie chcecie znać zakończenia gry nie radzę czytać dziennika zadań po dojściu do końca dema (

Spoiler

do komnaty tronowej Rhobara III

)- jest podane jak na tacy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 08:51, Lone_Wolf napisał:

> > Taka mała podpowiedź- zanikanie roślinności wokół bohatera można wyłaczyć
w opcjach

> A która to opcja ( po angielsku )?

Foliage disappearance.



I jesli nie chcecie znać zakończenia gry nie radzę czytać dziennika zadań po dojściu
do końca dema (

Spoiler

do komnaty tronowej Rhobara III

)- jest podane jak na tacy ;)



Hehe ładny bug z tym dziennikiem ale prawde mówiąc to co tam jest napisane jest łatwe do przewidzenia:) Gry zawsze się tak kończą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego co opisaliście, coraz bardziej się cieszę, że anulowałem zamówienie, może to nie przypadek chciał, że potrzebowałem kasę na coś innego. Myślałem, że po porażce jaką był Gothic 3 Zmierzch Bogów, JoWooD wyniesie jakieś wnioski, ale widzę, że się myliłem, uśmiercili ducha Gothika, dwiema grami, które niby są kontynuacją a tak naprawdę skokiem na kasę fanów serii. Ze smutkiem muszę stwierdzić, że się zawiodłem bo brak takich elementów jak spanie, wykuwanie broni na kowadle czy ważenie mikstur przy stole alchemicznym to były nierozłączne elementy gry Gothic. Poza tym jej liniowość oraz niewidzialne ściany, które blokują podróżowanie po świecie Arcanii, w prawdziwym Gothiku takie ograniczenia nie miały miejsca, a bohater mógł wszędzie iść na własne ryzyko i to było piękne. A tutaj gra nas prowadzi jak po sznurku, w dodatku zabić nikogo nie można bo broń przenika przez postacie, w dodatku można rozmawiać tylko z ludźmi, którzy dają questy, a o okradaniu i braku reakcji nie wspominam bo aż niedobrze mi się robi... Grę kupię, dopiero jak stanieje bo w tej chwili nie jest warta tej ceny jaka widnieje przy Arcanii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jej liniowość oraz niewidzialne ściany,

Dnia 24.09.2010 o 10:55, Isildur napisał:

które blokują podróżowanie po świecie Arcanii


Jest to element wyjątkowo denerwujący, bo działa na różne sposoby. Podbiegasz do wysokiego brzegu i oczywiście zostajesz zatrzymany przez niewidzialną ścianę. Jednak jak się podskoczy, to z brzegu się spada, a poc hwili, postać stojąca po piersi w wodzie lekko wybucha krwią i to jest koniec, chociażby brzeg był wysoki na 1 metr. Wbiegasz na plaży do wody i po kilku metrach stop, niewidzialna ściana. Małe jeziorko, to samo. Inne niewidzialne ściany dają znać o sobie w chwili, gdy np zbiegając z górki, moja postać przypadkiem wbiegła na jakiś kamień. Przyciskanie W nic nie dało, byłem zablokowany na tym kamieniu, ale podskok oczywiście poskutkował (może to była bardzo niska niewidzialna ściana :-)). Jescze inny przypadek, to wstrzymywanie postaci podczas biegu wąską ścieżką pomiędzy skałkami (miejsce niedaleko wodospadu z jaskinią). Gdy biegnąc postać ustawiała się bardzo blisko ściany skalnej, momentami coś ją powstrzymywało. Przebiera nogami, ale do przodu, ani rusz.
Aż zdziwienie ogarnia, że przy takich błędach, udało się jednak w miarę zoptymalizować grę i tam gdzie jest płasko i bez przeszkód, działa płynnie. Jak znalazł, silnik gry do produkcji rozgrywek w tenisa lub czegoś podobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krzychu - dla porównania pograłem sobie wczoraj jeszcze trochę w G3 z tym nowym quest packiem. I teraz widzę jak na dłoni nędzę technologicznych rozwiązań w Arcanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 12:01, castlerock napisał:

Krzychu - dla porównania pograłem sobie wczoraj jeszcze trochę w G3 z tym nowym quest
packiem. I teraz widzę jak na dłoni nędzę technologicznych rozwiązań w Arcanii.


A w przypadku porównania do Gothic 3, czyli gry, jak by nie patrzeć technicznie niedoskonałej, to coś znaczy.
Zastanawiam się tylko, czy to wszystko z powodu braku talentu u programistów, czy też, zgodnie z tradycją, JoWood (tfu) chciał cokolwiek, aby tylko szybko. No to mają i życzę potężnej sprzedaży następnej ich gry: Bimbolandia Gothic 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób pisze tu tylko o 2 poziomach trudności, a czy ktoś zauważył, że w rzeczywistości mamy dostęp do 3 poziomów?
Na starcie możemy wybrać łatwy lub normalny, ale po zatrzymaniu rozgrywki można jeszcze wybrać poziom trudny.
Ja tak zrobiłem i prawdziwe walki zaczęły się dopiero teraz. Na poziomie normalnym wpadłem między gobliny przy łodzi i nie tracąc nawet połowy HP wybiłem oba bezmyślnie wciskając jeden klawisz myszy. Teraz gram ponownie i boleśnie odczułem różnicę poziomów. Czarny goblin zabrał mi w 2 trafieniach 43HP + goblin 10HP. Na start mamy 55HP więc już musiałem wspomóc się unikami i miksturą. Dodam, że zwykły goblin już nie padł po 6 uderzeniach tylko po 8 więc walka trwała o kilka ciosów dłużej.

Jeszcze nie testowałem łuku, ale dawniej wilka zabijałem po 2 strzałach. Mam nadzieję, że różnica w zadawanych obrażeniach będzie także widoczna.

Szkoda, że nie można przetestować poziomu o nazwie Gothic. Tam pewnie czarny goblin nas rozłoży po 2 trafieniach, a obrażenia spadną do prawdziwego minimum. Szkoda tylko, że zmiany poziomu nie uświadczyłem przy walce z Diego, który zawsze zabiera nam po 2HP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 13:01, Fun_g_1_2_3 napisał:

Szkoda, że nie można przetestować poziomu o nazwie Gothic. Tam pewnie czarny goblin nas
rozłoży po 2 trafieniach, a obrażenia spadną do prawdziwego minimum. Szkoda tylko, że
zmiany poziomu nie uświadczyłem przy walce z Diego, który zawsze zabiera nam po 2HP.


Diego akurat mówi, że walczy tak aby nas nie zranić, więc jest to wytłumaczone fabularnie.

Spoiler


Później w jaskini jak chwalimy mu się, że pokonaliśmy gobliny i jesteśmy w stanie obronić narzeczoną mówi coś w stylu " zobacz jak sobie poradzisz z czymś trudniejszym od goblina i przeciwko komuś, kto chce ci zrobić krzywdę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozniej w tej jaskini są problemy jak trza walczyc z kilkoma szkiletami - uniki sa konieczne, od czasu do czasu trza wypic drinasa :) o poziom trudnosci akurat nie ma sie co martwic. Poziom Gothic naprawde zmusi do kombinowania i przygotowania sie do potyczek z bossami, wiekszymi grupami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 13:01, Fun_g_1_2_3 napisał:

Wiele osób pisze tu tylko o 2 poziomach trudności, a czy ktoś zauważył, że w rzeczywistości
mamy dostęp do 3 poziomów?
Na starcie możemy wybrać łatwy lub normalny, ale po zatrzymaniu rozgrywki można jeszcze
wybrać poziom trudny.
Ja tak zrobiłem i prawdziwe walki zaczęły się dopiero teraz. >

hmmm.......ja nie traciłem praktycznie nic z wszystkimi przeciwnikami jakich w demie napotkałem. banalnie łatwa walka. za łatwa. a grałem własnie na tym trudnym. i żaden ze mnie wymiatacz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 13:23, castlerock napisał:

hmmm.......ja nie traciłem praktycznie nic z wszystkimi przeciwnikami jakich w demie
napotkałem. banalnie łatwa walka. za łatwa. a grałem własnie na tym trudnym. i żaden
ze mnie wymiatacz ;)

No walka nie jest czymś wymagającym ;-)
Nawet zlot magów ożywieńców nie dał rady mnie zranić.
Jedynie zaskoczenie było gdy bez namysłu wbiegłem między gobliny i dałem im się okładać wymachując kijaszkiem na prawo i lewo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 12:17, KrzychW napisał:

/.../ > A w przypadku porównania do Gothic 3, czyli gry, jak by nie patrzeć technicznie niedoskonałej,
to coś znaczy. /.../

Co?! Gothic 3 niedoskonały technicznie? W porównaniu do Arkanii to absolutna doskonałość! W Arkanii dostaję zawrotu głowy, trawa znika (albo, co gorzej, unosi się do góry, akurat na poziom oczu), a i podskoczyć nie mogę. Popływać też nie mogę. Ba! Nawet wejść do stawu nie mogę! Kicha, Panie Kolego, kicha. Dobrze, że demo zobaczyłem, teraz poczekam na obnizkę ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować