Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Mógł Ci nie przypaść do gustu, ja Ci nie bronię;)
Pewnie wszyscy fani Gothica już grali we wszystkie cześci, dlatego ja postaram się napisać, co niespodobało się mi:
- mały świat.. Poprzednie części miały już na początku duzy i nieograniczony
- mimika ust - maaatko..
- system walki jest tak świetny, że w 0.5 minuty wyciachałem czterech przeciwników naraz..Tjaa..
Plusem jest zaś to, że raz udało mi się wyczuć klimat. Jak szliśmy do wiedźmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS, bo nie dalo się edytować.
Nie wiem, jakie wady tu mówicie, bo ponad dwie to za przeproszeniem pierdółki. Nie potraficie się pogodzić, że tytuł robi ktoś inny, tak, jakby komus zabrać sernik, i zrobic ciasto jagodowe..:)
Moja ocena dema: 7/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2010 o 13:41, Ezio napisał:

/ciach/


Więcej wad wymieniliśmy, poczytaj wszystkie posty od wydania dema gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spanie, warzenie mikstur - kowadło - a może to był tylko samouczek? Może nie było w nim wszystkiego, poza tym, warzenie mistur jest - na polach znalazłem przepis.. Więc nie wszystko stracone.
A co do ułatwienia gry.. Owszem. Szczególnie walka, nawet G3 był pod tym względem bardziej urozmaicony:/
Że tak powiem - nadzieja umiera ostatnia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2010 o 14:02, Ezio napisał:

Spanie, warzenie mikstur - kowadło - a może to był tylko samouczek? Może nie było w
nim wszystkiego, poza tym, warzenie mistur jest - na polach znalazłem przepis.. Więc
nie wszystko stracone.
Że tak powiem - nadzieja umiera ostatnia;)


Nie, w pełnej wersji tego też nie ma i wątpię by to dodali do premiery... Może zmienią to wydając patcha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2010 o 14:04, Isildur napisał:

Nie, w pełnej wersji tego też nie ma i wątpię by to dodali do premiery... Może zmienią
to wydając patcha...

Skąd wiesz, że nie ma? Czy ja przegapiłem premierę? Przeciez data wydania to 12 październik:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2010 o 14:05, Ezio napisał:

Skąd wiesz, że nie ma? Czy ja przegapiłem premierę? Przeciez data wydania to 12 październik:O


Jak nie ma tego w demie to i w pełnej wersji nie będzie, za późno na takie wdrażanie tego przed samą premierą... Poza tym na GOLu był opis z beta testów i też tego nie było, więc jestem czarnych myśli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2010 o 14:02, Ezio napisał:

Spanie, warzenie mikstur - kowadło - a może to był tylko samouczek? Może nie było w
nim wszystkiego


W Przeglądzie Tygodnia na GOLu oceniali pełną wersję Arcanii i według tego , co tam podano, jest tak samo jak w demie, czyli powycinane co się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2010 o 12:34, lis_23 napisał:

Cóż,mnie Risen jednak trochę znużył - może dlatego że większość rozwiązań była z Gothiców?

nie, za dużo dungeon crawlingu po prostu. Tzn fajnie były zrobione, pierwsze do kórych tak chętnie się zapuszczałem, ale źle rozłożone w gameplayu i człowiek odczuwał przesyt. Ale to też wada gothiców, w pierwszym rozdziale nie wiadomo za co się wziąć, a od drugiego zostaje już tylko główny wątek.

Dnia 25.09.2010 o 12:34, lis_23 napisał:

Porównaj sobie rzeszę fanów SC i SCII z fanami serii Gothic - poza tym,Blizzard zarobi
kupę kasy na samych tylko Koreańczykach.

no wiadomo że Blizz wypracował sobie własną rzeszę fanów, ale prawda taka, że odpowiednio agresywnym marketingiem potrafił zachęcić do kupna. Nawet pogardzany G3, wg raportów JW w ciagu tych kliku lat zszedł w liczbie 4mln egzemplarzy. Albo Empire TW, przez kilka tygodni w top10 gier w Wielkiej Brytanii.

Dnia 25.09.2010 o 12:34, lis_23 napisał:

Nie rozumiesz - chodziło o to żeby jednocześnie stworzyć grę przystępną dla mas i sprzedać
ją jako Gothic - w ten sposób twórcy nie chcieli się ograniczyć tylko do jednego grona
odbiorców ( nowi gracze,zwłaszcza konsolowi ) a chcieli przyciągnąć też fanów serii -
co prawda,jak widać im się to nie udało ale haczyk tkwi w nazwie.
Najlepszym wyjściem z sytuacji było by zrobienie dwóch trybów w grze - łatwego dla mas
i trudnego dla starych fanów serii,ale komu by się tak chciało?,niestety.

inaczej - rozumiem pobudki biznesowe <w końcu to samo spotkało Fallouta i X-coma>, co nie znaczy, że można nimi tłumaczyć gwałt analny na serii i robienie w konia jej fanów, którzy grę kupią choćby z ciekawości.
>Producentowi nie opłaca się robić gry tylko dla fanów Gothica
więc jak już mówiłem - po co w ogóle ją rusza? By znaleźć kilku frajerów? <wiem że odpowiedź jest twierdząca, ale mimo wszystko to jak naplucie komuś w twarz i udawanie, że to deszcz pada>

Dnia 25.09.2010 o 12:34, lis_23 napisał:

Przecież od początku wiadome było że to już nie będzie Gothic bo to tak,jakby George Lucas sprzedał prawa
do Star Wars,Marvel pozbył się swoich superbohaterów ( choć tu mamy przejęcie przez Disneya ) lub DC
pozbyło się Supermana i Batmana

więc jak mówiłem - po co udawać, nowi i tak kupią nową grę. No chyba że celowo planuje się kogoś wydymać.

Dnia 25.09.2010 o 12:34, lis_23 napisał:

to jest zupełnie inna gra w tym samym uniwersum,nawiązująca do serii Gothic ale otwierająca zupełnie nowy
rozdział - ale tylko fani tego nie zauważyli lub nie chcieli przyjąć do wiadomości,wierząc że wróci taki Gothic
jakiego oni chcą.

nie, nie jest nawiązująca - jest bezpośrednią kontynuacją ukazaną z innej perspektywy. "Inna grą w tym samytm uniwersum" są Planescape, NWN1, NWN2 czy Baldur, jest nią Risen i Gothic, są nimi gry z logiem SW. Tutaj jest tylko zwykła chęć zysku, którą próbuje się usprawiedliwiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem w demo i mam złe uczucia. Gra jest zbyt prosta, bardzo trudno zbłądzić, albo pójść w złym kierunku. Questy nawet ciekawe, ale też proste. Z tą grafiką też coś nie tak, na medium większość tekstur jest rozmazana i nie ostra. W dialogach postacie mówią szybciej nisz ruszają ustami. NPC nie reagują na to jak zachowuje się bohater. Na pewno nie kupię Arcanii. Czekam na następną grę Piranii.... Nawet w Risen jest więcej Gothica niż w Gothic 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odrobinę zwrócę honor twórcom Arcanii
Po poczatkowej fali niesmaku przeszedłem demo jeszcze raz i no cóż...chyba zaczęło mi sie podobać :)
Narzekałem na soundtrack - powalił mnie na kolana utwór podczas napisów końcowych. Piekny monumentalny kawałek. Niczym nie ustępuje nucie z G3
chyba przywykłem do tych niewidzialnych ścian, a jak sprytnym mykiem udało mi się przemknąć obok tego wieśniaka na moście i wleźć do zamkniętej lokacji ślizgajac się i skacząc po skałach gęba sama mi się roześmiała (od razu poczułem sympatię do gry)
naparzanka z umarłymi paaldynami również mi podeszła
jedynie te robale w jaskini absolutnie mi sie nie spodobały
grafa no cóż...chyba idzie do niej przywyknąć
jedyne czego na 100 % bedzie mi brakować to spania, kradziezy chyłkiem robionej, nietolerancji miejscowych dla wyciągnietej broni i gothicowego drzewka rozwoju...

Niniejszym zdanie zmieniam, ocene łagodzę i oznajmiam że gierę kupię w dniu premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2010 o 14:38, Gumisiek2 napisał:

Bo od początku był planowany jako trylogia?

Eh, ja nie mówię o fabule tylko o dobrych częściach. O to mi chodzi -.-..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2010 o 15:43, dominik713 napisał:

Może to głupie, ale jak mam zabić te robaki w jaskini za pomocą magii? -.-

No z ekwipunku dajesz Scrolls, i tam masz te błyskawice. Jak zaczynają się regenerować, to dajesz je błyskwicą, i dokańczasz mieczem. I tak cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra ściągam demko zobaczę sam co i jak, się prezentuje, może wtedy zmienię trochę zdanie. Mam nadzieję, że nie na darmo ściągam tak duży plik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co gra prezentuje się dobrze jedyne pod względem grafiki (chociaż jak na rok 2010 to mogłoby być lepiej). Bardziej mi przypomina grę Two Worlds niż serię Gothic, z która teraz mogę już definitywnie powiedzieć nie ma NIC wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować