Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2010 o 17:32, Exelius napisał:

Spokojnie bez nerwowości ...

> Możesz powiedzieć co recenzent napisał o elementach, które są pominięte w tej grze,
a
> miały je poprzedniczki?

Napisze czego w grze brakuje wg. autora-
- Wiosek tętniących życiem
- Craftingu - to co jest w grze to tworzenie przedmiotów na bardzo niskim stopniu zaawansowania
(myślenia) idziemy i robimy bez zbędnych ceregieli.
- Rozbudowanych drzewek postaci / statystyk, punkty przydzielane są automatycznie (siła
itp.) drzewko umiejętności to tylko to co mieliśmy w demie.
Pozwolę zacytować sobię jeden z nagłówków autora - "Mało myśl, dużo walcz"

Dnia 11.10.2010 o 17:32, Exelius napisał:

Jako minusy gry autor wymienił
- Sztampową fabułę
- Uproszczona mechanika gry

to ja tak zapytam (bo nie czytam tej "gazety", o grach ) jakie + (plusy) autor wymienił dla tego RPG ! Oprócz grafiki ofc.
Bo normalnie się boję. Myślę poważnie o zakupie tej gry jako fan części porzednich (I i II) - grałem w demo i jakoś potraktowalem je lajtowo. Przeżyje prostą mechanikę, ale fabuły nie zdzierżę !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 17:32, Exelius napisał:

Napisze czego w grze brakuje wg. autora-
- Wiosek tętniących życiem
- Craftingu - to co jest w grze to tworzenie przedmiotów na bardzo niskim stopniu zaawansowania
(myślenia) idziemy i robimy bez zbędnych ceregieli.
- Rozbudowanych drzewek postaci / statystyk, punkty przydzielane są automatycznie (siła
itp.) drzewko umiejętności to tylko to co mieliśmy w demie.
Pozwolę zacytować sobię jeden z nagłówków autora - "Mało myśl, dużo walcz"

Jako minusy gry autor wymienił
- Sztampową fabułę
- Uproszczona mechanika gry

Nasz forumowy znawca tego gatunku (wszyscy wiemy o kim mowa - obecnie zbanowany, to się nie wypowie) nazywa to "RPGiem nowej generacji" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 17:48, scott napisał:

/ciach

To Cię przerażę !
Plusy?
- Świetne walki
- Piękny i ciekawy świat
"W grze mamy mało dialogów i wyborów, za to jest pełno zręcznościowej walki, biegania po lasach i tunelach oraz heroicznych zadań (mam nadzieję, że autor tutaj nie cukrzy z tymi zadaniami). Świetna, wciągająca, ale uproszczona przygoda"

@Henrar - fakt przydałby się w tym momencie ! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 17:56, Exelius napisał:

> /ciach
To Cię przerażę !
Plusy?
- Świetne walki
- Piękny i ciekawy świat
"W grze mamy mało dialogów i wyborów, za to jest pełno zręcznościowej walki, biegania
po lasach i tunelach oraz heroicznych zadań (mam nadzieję, że autor tutaj nie cukrzy
z tymi zadaniami). Świetna, wciągająca, ale uproszczona przygoda"


Heh, coraz bardziej pasuje to do jego definicji.
Szczerze? Arcanię sobie na razie odpuszczę - demo mi się nie spodobało, a i obecne informacje nt. tej gry mnie do zakupu nie zachęcają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 17:56, Exelius napisał:

> /ciach
To Cię przerażę !
Plusy?
- Świetne walki
- Piękny i ciekawy świat
"W grze mamy mało dialogów i wyborów, za to jest pełno zręcznościowej walki, biegania
po lasach i tunelach oraz heroicznych zadań (mam nadzieję, że autor tutaj nie cukrzy
z tymi zadaniami). Świetna, wciągająca, ale uproszczona przygoda"

@Henrar - fakt przydałby się w tym momencie ! ;)


hym,, czyli jako 3d sieka może być fajny - może się skuszę, ale poczekam na więcej informacji od graczy.
Demo - było lekkie zwiewne i mało gothicowe ale pykało się całkiem, całkiem. Kurcze po co ten Gothic w nazwie (z szacunkiem dla marki), ale lepiej aby dali Arcania i tyle - nie było by szumu i złudnych nadzieji. Tymbardziej, że poza Wiedzminem 2 jakoś w świecie dobrych crpg posucha się szykuje. Może trzeba się przestawić na "casualowe" gry? Niby fajne, ładne i szybkie, (drogie - przeliczajac czas gry/ zł),ale czegoś tu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetnie gra jeszcze się nie ukazała a już szykowany jest patch, powód słaba optymalizacja:

"Chociaż jeszcze nie pojawiła się na sklepowych półkach, to już mówi się o łatkach poprawiających ArcaniA Gothic 4. Na forum JoWood możemy znaleźć komunikat informujący, iż ArcaniA nie jest do końca zoptymalizowana. Pojawiły się plotki mówiące, że finalna wersja czwartego Gothica ma chodzić gorzej niżeli wersja demo.

Cóż pozostało mieć nadzieje, iż ArcaniA Gothic 4 będzie w pełni zoptymalizowaną grą. Natomiast jeśli pojawią się niejasności, to tempie błyskawicznym zostaną udostępnione patche."

Źródło: http://arcania.gram.pl/news/454

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 18:13, Isildur napisał:

Świetnie gra jeszcze się nie ukazała a już szykowany jest patch, powód słaba optymalizacja:


Przynajmniej w tym jednym aspekcie gra jest prawdziwym Gothiciem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 18:13, Isildur napisał:

Świetnie gra jeszcze się nie ukazała a już szykowany jest patch, powód słaba optymalizacja:


"Chociaż jeszcze nie pojawiła się na sklepowych półkach, to już mówi się o łatkach poprawiających
ArcaniA Gothic 4. Na forum JoWood możemy znaleźć komunikat informujący, iż ArcaniA nie
jest do końca zoptymalizowana. Pojawiły się plotki mówiące, że finalna wersja czwartego
Gothica ma chodzić gorzej niżeli wersja demo.

Cóż pozostało mieć nadzieje, iż ArcaniA Gothic 4 będzie w pełni zoptymalizowaną grą.
Natomiast jeśli pojawią się niejasności, to tempie błyskawicznym zostaną udostępnione
patche."

Źródło: http://arcania.gram.pl/news/454

Czyżby moje przeczucia jak zobaczyłem filmiki z wersji PL od CDP były jednak prawdziwe... że tnie się bo jest gniotem? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2010 o 18:47, Haregar2010 napisał:

Czyżby moje przeczucia jak zobaczyłem filmiki z wersji PL od CDP były jednak prawdziwe...
że tnie się bo jest gniotem? :>


Tak,tak - tnie się bo jest " gniotem " ...
jak ja lubię ocenianie gry przed jej premierą i przed samodzielnym zagraniem w nią - bowiem żadne recenzje czy opinie kolegów nie zastąpią samodzielnej gry w CAŁĄ grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żal mi ich. Zamiast dobrze zoptymalizować jak demo, a może nawet i jeszcze lepiej to oni na "szybko" wydają grę. Zamiast popracować jeszcze trochę, to może by było mniej rozczarowań ze strony fanów i nie tylko ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 18:57, lis_23 napisał:

bowiem żadne recenzje czy opinie kolegów nie zastąpią samodzielnej gry w CAŁĄ grę.


To prawda, ale przeczytanie większej ilości takich opinii, pozwala na wyrobienie przynajmniej ogólnego poglądu. Oczywiście nie chodzi o wypowiedzi w stylu "gra wymiata i świetnie się bawię" lub "straszny crap", ale o rozbudowane minirecenzje graczy, którzy spóbują przedstawić co w grze jest ok, a co ich zdaniem kuleje. Dla mnie będą to na pewno bardziej wiarygodne wypowiedzi od tych w branżowych gazetkach i portalach, pisanych przez profesjonalistów, ale prawie zawsze mocno rozmijających się z tym, co widzę na ekranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 18:57, lis_23 napisał:

Tak,tak - tnie się bo jest " gniotem " ...
jak ja lubię ocenianie gry przed jej premierą i przed samodzielnym zagraniem w nią -
bowiem żadne recenzje czy opinie kolegów nie zastąpią samodzielnej gry w CAŁĄ grę.


Z takim podejściem to kolega kupuje wszystkie gry które go troszkę przynajmniej interesują, w końcu trzeba mieć by móc wyciągnąć takie a nie inne wnioski, od wyciągania wniosków i ocen poniekąd jest demo, jeśli nie na podstawie dema to na podstawie czego mam oceniać grę??
Wygląda na to, że kolega naprawdę ma dużo pieniążków i przez to nie patrzy jaka jest gra, wyrzucenie 100-200 złotych w błoto < w przypadku gdy gra okaże się totalną porażką> nie jest dla ciebie problemem, niestety jest sporo ludzi którzy cenią swoje pieniądze - mechanika - nie oceniaj póki nie kupisz pełnej wersji jest tutaj na wyrost :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry kupuję najczęściej w dniu premiery,nie sugeruję się recenzjami,traktuję je jako ciekawy dodatek i subiektywne zdanie recenzenta,kupuję gry na które czekam i rzadko zdarza mi się żeby gra było totalnym niewypałem - sugerując się recenzjami można by nie zagrać w " Divinity II " bo wedle recenzji w CD A to crap oraz należy sobie odpuścić" Dragon Age " bo gra jest " zbyt oldscoolowa ".
Oczywiście,można ocenić grę wypadkową wszystkich recenzji ale ja wolę przekonać się na własnej skórze,z czym mam do czynienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czytasz tylko recenzje z jednego źródła to faktycznie nie ma co się sugerować ;)
Div2 został całkiem ciepło przyjęty na świecie a zarzut co do DA nie wymaga w ogóle komentarza, taki jest bezsensowny ;P
Masz pieniądze, testujesz, ja na przykład nie mogę sobie pozwolić na zakup który nie będzie mi pasował.
Po demie G4 mam super mieszane uczucia i obawiam się, że nie znajdę tego czego w tej grze szukam (swobody oraz wyzwań).
Jeśli mam być szczery to "przekonywanie się na własnej skórze" psuje totalnie rynek gier. Niezależnie czy oryginał czy pirat. Z piratem sprawa oczywista (poniekąd) ale supportowanie kiepskich gier to błąd który powoduje tworzenie jeszcze większej ilości słabych gier bądź też jechanie na marce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż,ja od Arcanii oczekuję ładnego świata,właśnie owych " epickich " lokacji i dobrej sieczki - myślę że się nie zawiodę,po prostu traktuję tę grę jak H&S ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 21:23, Selv napisał:

Jeśli mam być szczery to "przekonywanie się na własnej skórze" psuje totalnie rynek gier.


Masz rację i to tak bardzo, że bardziej już nie można. :-)
Z jednej strony, stać mnie na testowanie rozmaitych tytułów, ale z drugiej, wydanie kasy na przeciętne coś, co było zapowiadane jako milowy kamień na drodze rozwoju branży, lub jako coś zupełnie innego niż jest w rzeczywistości, to nie dość że pieniądze w błoto wyrzucone, ale na dodatek gwarancja, iż kolejne gry będą podobnie słabe i stworzone tylko z myślą o wyrwaniu paru groszy z kieszeni graczy. Droga, którą podąża seria Gothic mi nie odpowiada i dla samej zasady, nie wydam kasy na grę w cenie premierowej, chociaż pomimo niezbyt pozytywnych wrażeń, chętnie sprawdziłbym jak wygląda pełna wersja. Mogę zagłosować tylko i wyłącznie portfelem i zamierzam to zrobić, dając do zrozumienia, iż nie popieram wesołej twórczości JoWood i Spellbound. Jak chcą, to niech wydają nawet 10 kolejnych części Sacred...sorki, Gothic, ale nie dla mnie i nie za moje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 18:13, Isildur napisał:

"Chociaż jeszcze nie pojawiła się na sklepowych półkach, to już mówi się o łatkach poprawiających

Retro, jakbym czytał news o GIII, czyli równają w dół:/

Dnia 11.10.2010 o 18:13, Isildur napisał:

ArcaniA Gothic 4. Na forum JoWood możemy znaleźć komunikat informujący, iż ArcaniA nie

Offtop taki
ArkaniA ci się tak napisało, czy nawiązujesz do pewnego tytułu o podobnej pisowni nazwy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 23:16, zadymek napisał:

ArkaniA ci się tak napisało, czy nawiązujesz do pewnego tytułu o podobnej pisowni nazwy:)


Ja cytowałem i nie zwróciłem uwagi, że autor napisał w ten sposób :D
Zresztą podałem link do źródła, więc tam wszystko jest, ja błędu nie popełniłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować