Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Ja mam swoja EK do odbioru. Przed godzina przyszła mi wiadomość, że mogę odebrac ją w jednym z punktow w Rzeszowie :) Pod wieczór pojade bo Arkanie. Ja tam zawsze mam dobre nastawienie do życia i zamierzam z pełnym kuflem u boku cieszyć się grą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hah ja za to mam inny problem gra oprócz tego że trochę przycina(inne nowe gry chodzą na maksymalnych bez problemu) to się dzieje coś takiego a mianowicie często gdy z kimś rozmawiam to gra się ścina nic nie mogę zrobić jak uda mi się ją zminimalizować a potem zaś od paska ja odpalić to idzie jakby nigdy nic od momentu zwisu.Komuś też tak się dzieje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 15:35, Javier66 napisał:

> Nieoficjalna łatka lokalizacyjna polskiej wersji językowej ArcaniA: Gothic 4
> http://www.gothic.phx.pl/arcania/download.php?cmd=details&id=79

Co niby daje ta latka?


Łatka lokalizacyjna naprawia błędy polskiej wersji. Literówki, błędy czcionek itp. Ciężko się domyślić co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne - w zamówieniach wysłanych pisze mi: " wysłane: Śr, 13.10.2010 " ale jak wejdę w zamówienie to pisze: " wysłane w dniu 14.10.2010 " - i której wiadomości tu wierzyć?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 16:08, lis_23 napisał:

Dziwne - w zamówieniach wysłanych pisze mi: " wysłane: Śr, 13.10.2010 " ale jak wejdę
w zamówienie to pisze: " wysłane w dniu 14.10.2010 " - i której wiadomości tu wierzyć?.


Ja Ek mam odebrac w sklepie Sferis. O 12 przyslali mi sms, ze moge odebrac Arcanie. A w Twoim rzypadku nie wiem czy wzial odbior w domu, czy w jednym z punktow odbioru.

Mi tez pisze, ze dzisiaj wyslane, ale już doszlo. Zreszta szybkie przesylki mają także powinnienes dzisiaj miec grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2010 o 16:11, Javier66 napisał:



Ja Ek mam odebrac w sklepie Sferis. O 12 przyslali mi sms, ze moge odebrac Arcanie. A
w Twoim rzypadku nie wiem czy wzial odbior w domu, czy w jednym z punktow odbioru.

Mi tez pisze, ze dzisiaj wyslane, ale już doszlo. Zreszta szybkie przesylki mają także
powinnienes dzisiaj miec grę.

Ja też mam odbiór osobisty w salonie Sferis,mam już kod do odbioru ale przy zamówieniu ciągle pisze że " wysłane ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 16:19, Kryzysowy napisał:

Jeśli nie możesz się już doczekać to idź i sprawdź! Może twoja gra już tam jest ;>


Heh,tylko że ja mam Auchan w którym znajduje się ów salon Sferis na " zadupiu " i chcę tam jechać z pewnością że gra już na mnie czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 16:25, lis_23 napisał:

Heh,tylko że ja mam Auchan w którym znajduje się ów salon Sferis na " zadupiu " i chcę
tam jechać z pewnością że gra już na mnie czeka.

To idź spać, albo obejrzyj jakiś film, albo zajmij się przygotowaniem obiadu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra ludzie moje przerwa w stróżowaniu właśnie minęła wraz z rozwiązaniem problemów technicznych na moim łączu... Dlatego proszę o powrót do tematu wątku czyli zacząć prowadzić dyskusje na temat gry Arcania Gothic 4 a zaprzestać dyskusji na temat wysyłki i odbioru gry bo to już jest offtop. Mnie nie interesuje czy komuś już gra doszła i jaki ma status w sklepie gram.pl, mnie najbardziej interesuje sama gra i byłbym wdzięczny gdyby osoby, które już grały w pełną wersję zaczęły zdawać relacje z rozgrywki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm widać że mimo niedobrej autoreklamy gry( wrażenia po przejściu dema) a także niepochlebnych pierwszych recenzji, gra wydaje się przeć na przód nie zważając na to. W końcu posiadając w tytule nazwę Gothic i tak może liczyć na spragnionych gry fanów. I to się naprawdę sprawdza. Mimo wszystko do czasu. Każdy człowiek ma ograniczoną cierpliwość i długo na legendzie serii nie pojadą. Chociaż kto wie , skoro są ludzie kupujący zestawy map po kilkadziesiąt złoty. Nie wiem. Może kiedyś piranie wrócą do swojej najlepszej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 16:39, Isildur napisał:

Mnie nie interesuje czy komuś już gra doszła i jaki ma status w sklepie gram.pl


Nie chcę nic mówić, ale przy premierze głośnych tytułów (np. GTA IV, Gothic III) zawsze miała miejsce taka sytuacja i takie posty nikomu nie przeszkadzały. Ba, niekiedy sami moderatorzy skarżyli się na brak kuriera z grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zainstalowałem, pograłem ponad 4 godziny i co wam powiem? Ano, że gra jest jak najbardziej dobra, tylko wyraźnie niedorobiona. Najbardziej szkoda mi questów, bo większość z nich to właśnie przynieś/zabij/pozamiataj, no ale potem pewnie będą ciekawsze, wszakże jestem dopiero na samym początku gry. Dwie godziny zajęło mi przejście początkowej wyspy, a kolejne dwie pobieganie po Arganii i powykonywanie questów dla okolicznych ludzi. Na pewno smuci fakt, że mało jest Gothickowych elementów typu spanie czy wyrabianie przedmiotów na stołach alchemicznych itp. ale może kiedyś wydadzą patcha, lub moderzy to naprawią, bo animacje takich rzeczy są gotowe. Nie podoba mi się także mimika twarzy, jest całkowicie beznadziejna. Animacje walki też mogliby poprawić, czasami zdarzają mi się małe bugi graficzne, oraz jedna niewidzialna skrzynia (otworzyłem powietrze i wyciągnąłem z niego przedmioty). Jednak mimo wszystko gra sprawia bardzo dobre wrażenie, nie jest to oczywiście poziom Gothiców 1 i 2, brak swobody poruszania się i niewidzialne ściany wkurzają, ale mimo wszystko gra się po prostu fajnie. Muzyka jest świetna, grafika bardzo ładna (nie rozumiem tych co na nią narzekali, w niektórych momentach to ona jest rewelacyjna, zwłaszcza cienie, efekty czarów czy efekty pogodowe), gram na maksymalnych ustawieniach i nie ma żadnych przycinek, oczywiście od razu zainstalowałem tego hotfixa, nie wiem jak było wcześniej. Ogólnie mówiąc czuję, że gra się potem bardziej rozkręci i przeżyję po raz kolejny epicką przygodę w świecie Gothica.

PS. Dubbing jest naprawdę dobry. Aktor podkładający głos pod naszego bohatera jest świetny, stary Bezi i Diego są ci sami, tzn. rewelacja jak zawsze, a nowe postacie mają fajnie dobrane głosy, jeden typek to nawet dubbingował głos filmowego Asterixa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A chcesz się przedzierać do właściwego posta przez masę postów typu "mi gra już doszła lub mój status jest taki a nie inny" ?? :)

Nie bronię pisać ale żeby było z umiarem, bo nie chcę przekopywać masy postów by dotrzeć do interesującego mnie posta :)

Ale ok EOT :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować