Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

A ja tam kupię i tak. Jestem fanem, jutro poginam do sklepu po pudełeczko. Ciekawi mnie fabuła, wiem że klimatu nie będzie ale to przez grafikę. Swoją drogą powinni zrobić G3 z grafiką z G2 by było super.

Dnia 17.10.2010 o 11:42, bezimienny45 napisał:

A ja tam kupię i tak. Jestem fanem, jutro poginam do sklepu po pudełeczko. Ciekawi mnie
fabuła, wiem że klimatu nie będzie ale to przez grafikę. Swoją drogą powinni zrobić G3
z grafiką z G2 by było super.

Chyba odwrotnie coś ala G2 z grafiką (najlepiej to Risena, albo Crysisa) G3. Nie można ciągle żyć przeszłością, w sumie to grać, a nie żyć :D.

Czy to normlane ze w kazdym miescie mam 15-20 fpsow z hotfixem przy rozdzielczosci 1680x1050 i detalach wysokich oprocz ssao i cieniach na srednich na sprzecie:core2duo 3.1, gtx 260(podkrecony),4gb ram?
Maximo w jakiej rozdzielczosci grasz?

Dnia 17.10.2010 o 09:59, dark_master napisał:

Ja tam do Arcanii jako gry nie mam, bo są i RPG i dziecinne produkcje które je udają
(w końcu nikt nie każe każdemu we wszystko grać, jak mnie nie pasowało Fable to się nie
katuję ani nim, ani dwójką, ani nie mówię że F3 ma wyglądać jak pierwszy baldur)

Ta wypowiedź mówi właściwie wszystko co trzeba. Arcania jako gra pewnie da się lubić, ale osoby preferujące rozgrywkę rodem z serii Gothic, nie bardzo mają czego w niej szukać. W końcu w takie np Sacred też jest grywalne i nawet RPGiem jest nazywane, ale o dostarczeniu emocji rodem z Gothic raczej nie ma mowy.

nie ma co ukrywać że powtarzanie po dziesięć razy w każdym dialogu ''myrthana'' które
ma robić ''klimat'' jest wręcz żałosne i nie czyni z gry gothica (a wręcz przeciwnie,
odnosi się wrażenie, że gra koniecznie chce udawać coś czym nie jest) ;)

Właśnie to jest najbardziej denerwujące. Stworzono coś, co Gothickiem nie jest, ale odpowiednia reklama i nazwa serii w tytule robią swoje. Nawet wiele osób krytykujących grę wydało pieniądze zaraz po premierze. Doprowadzi to co najwyżej do tego, że kolejne Gothicki będą jeszcze bardziej przyjazne wszystkim graczom (czytaj: spłycone, łatwe i nie zmusząjące do nadmiernego kombinowania).

Życzyłbym ci więc (oprócz nieco większego krytycyzmu jeśli nie chcesz się kiedyś obudzić
z call of gothic lub gothic hero w ręku)

Ostatnie lata wyraźnie pokazują, że doczekamy się takich "perełek", a gry trudne i skomplikowane, jeżeli nic się nie zmieni, będą zupełnie marginalnym segmentem rynku.

Dnia 17.10.2010 o 11:54, PawelR1 napisał:

Maximo w jakiej rozdzielczosci grasz?

1680x1050 (natywna) pod XP-Pro.Z Visty,i W7 zrezygnowałem na PC i skończyły się problemy z grami,czy choćby audio SB HD24bit.

Ej, no weźcie mi pomóżcie. Isildur przekierował mnie to bo ponoć miał mi ktoś pomóc. Sam przez to nie mogę zrobić osobnego tematu.

Dnia 17.10.2010 o 16:14, Maximo napisał:

> Maximo w jakiej rozdzielczosci grasz?
1680x1050 (natywna) pod XP-Pro.Z Visty,i W7 zrezygnowałem na PC i skończyły się problemy
z grami,czy choćby audio SB HD24bit.

To dziwne bo mam nawet lepsza karte graficzna od ciebie (gtx 260) i ten sam procesor i mam spadki plynnsoci w miescie nawet do 15 kaltek.Mam ta sama rozdzielczosc wysytkie detale wysokie tylko ssao i cienie srednie.Moze to przez windwosa 7 tnie.Chyba zainstaluje xp i zobacze wtedy :).Moze masz spaki fpsow ale tego nie odczuwasz sprawdz jak mozesz frapsem w miescie ile masz fps.Jeszcze powiedz jak mozesz jakie masz sterowniki do karty graficznej.

Dnia 17.10.2010 o 17:52, PawelR1 napisał:

> > Maximo w jakiej rozdzielczosci grasz?
> 1680x1050 (natywna) pod XP-Pro.Z Visty,i W7 zrezygnowałem na PC i skończyły się
problemy
> z grami,czy choćby audio SB HD24bit.
To dziwne bo mam nawet lepsza karte graficzna od ciebie (gtx 260) i ten sam procesor
i mam spadki plynnsoci w miescie nawet do 15 kaltek.Mam ta sama rozdzielczosc wysytkie
detale wysokie tylko ssao i cienie srednie.Moze to przez windwosa 7 tnie.Chyba zainstaluje
xp i zobacze wtedy :).Jeszcze powiedz jak mozesz jakie masz sterowniki do karty graficznej.

\Z siódemki jeszcze nie korzystałem ale do xp bym już nie wrócił za żadne skarby ...
Kurcze,ja nie grałem od czwartku ( gram teraz w MEII ) i pomimo tego że gra działa mi płynnie na samym początku to boję się tego,co będzie dalej - deszcz i większe miasta. ...

Dnia 17.10.2010 o 17:56, lis_23 napisał:

pomimo tego że gra działa mi
płynnie na samym początku to boję się tego,co będzie dalej - deszcz i większe miasta.
...

Nie bój się, KannX jest z Tobą :P

Mam problem. Po daniu "Nowej Gry" pojawia mi się takie coś (obrazek) i nic, ciągle to samo, nic się nie zmienia. Niby mogę ruszać myszką itd, ale nic poza tym, to samo z dźwiękiem, słychać odgłosy otoczenia ale żeby on coś gadał to nie bardzo... Co robić?

20101017183518

Dnia 17.10.2010 o 11:48, DambialkoX napisał:

> A ja tam kupię i tak. Jestem fanem, jutro poginam do sklepu po pudełeczko. Ciekawi
mnie
> fabuła, wiem że klimatu nie będzie ale to przez grafikę. Swoją drogą powinni zrobić
G3
> z grafiką z G2 by było super.

Chyba odwrotnie coś ala G2 z grafiką (najlepiej to Risena, albo Crysisa) G3. Nie można
ciągle żyć przeszłością, w sumie to grać, a nie żyć :D.

No właśnie nie odwrotnie. Wg mnie klimat głównie w gothicu budowała grafika. Kto Ci mówi żeby żyć przeszłością?? Niech się zmienia fabuła, kraina etc ale grafa niech zostanie stara. Mówię Ci wyobraź sobie G3 z grafą z G2.

Dnia 17.10.2010 o 18:46, Haregar2010 napisał:

Warto kupić tę grę? Jestem fanem Gothika.
Podobno tnie się jak cholera, czy PL wersja ma jakiś patch czy hotfix, co poprawia wydajność?
I jaka jest najtańsza oferta dla tej gry?

tnie się ;oo
śmiga lepiej niż g3.(przynajmniej u mnie)
Ps. Przy ustawieniu obu gier na max detalach 1080p

Dnia 17.10.2010 o 18:51, YoRRu napisał:

> Warto kupić tę grę? Jestem fanem Gothika.
> Podobno tnie się jak cholera, czy PL wersja ma jakiś patch czy hotfix, co poprawia
wydajność?
> I jaka jest najtańsza oferta dla tej gry?
tnie się ;oo
śmiga lepiej niż g3.(przynajmniej u mnie)
Ps. Przy ustawieniu obu gier na max detalach 1080p

Ale podobno chodzi o wiele gorzej niż demko....

Dnia 17.10.2010 o 17:52, PawelR1 napisał:

detale wysokie tylko ssao i cienie srednie.Moze to przez windwosa 7 tnie.Chyba zainstaluje
xp i zobacze wtedy :).Moze masz spaki fpsow ale tego nie odczuwasz sprawdz jak mozesz
frapsem w miescie ile masz fps.Jeszcze powiedz jak mozesz jakie masz sterowniki do karty
graficznej.

Sterowniki GPU mam certyfikowane: 258.96_desktop_winxp_32bit.Jak masz możliwośc to sprawdż grę pod XP,i wszystko stanie sie jasne.W7 przerobiłem ,miałem ,wróciłem do XP ,dlaczego chyba nie muszę już mówić.Arcania jest chyba pisana na XP, z tad macierzysty dx 9c,nie10 ,czy 11 dołączyli do gry. I nawet pod moją kartę audio 24bit 48000Hz.

Dnia 17.10.2010 o 18:53, Haregar2010 napisał:

> > Warto kupić tę grę? Jestem fanem Gothika.
> > Podobno tnie się jak cholera, czy PL wersja ma jakiś patch czy hotfix, co poprawia

> wydajność?
> > I jaka jest najtańsza oferta dla tej gry?
> tnie się ;oo
> śmiga lepiej niż g3.(przynajmniej u mnie)
> Ps. Przy ustawieniu obu gier na max detalach 1080p
Ale podobno chodzi o wiele gorzej niż demko....

To tez zalezy od sprzetu u kazdegp widze inaczej chodzi.Ja mam takiego samego kompa co maximo tylko lepsza karte graficzna i u niego chodzi plynnie a u mnie tnie.A gre polecam naprawde fajnie sie gra.Chyba najtaniej jest w media markt 99zl.

Dnia 17.10.2010 o 19:01, Haregar2010 napisał:

mi demko fajnie chodzilo, a mam Viste 32bit, 4x2.5ghz (Core 2 Quad) , GTX 260 i 4gb ram

Mi tez demko fajnie chdzilo te 25-35 fps ale w pelnej podczas deszczu mam 25 a w miastach mam niestety 15-20 fps moze to przez windowsa 7.

Dnia 17.10.2010 o 18:46, bezimienny45 napisał:

> > A ja tam kupię i tak. Jestem fanem, jutro poginam do sklepu po pudełeczko.
Ciekawi
> mnie
> > fabuła, wiem że klimatu nie będzie ale to przez grafikę. Swoją drogą powinni
zrobić
> G3
> > z grafiką z G2 by było super.
>
> Chyba odwrotnie coś ala G2 z grafiką (najlepiej to Risena, albo Crysisa) G3. Nie
można
> ciągle żyć przeszłością, w sumie to grać, a nie żyć :D.

No właśnie nie odwrotnie. Wg mnie klimat głównie w gothicu budowała grafika. Kto Ci mówi
żeby żyć przeszłością?? Niech się zmienia fabuła, kraina etc ale grafa niech zostanie
stara. Mówię Ci wyobraź sobie G3 z grafą z G2.

Jakoś nie mogę ;D

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować