Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Dnia 20.10.2010 o 11:00, scott napisał:

Ja osobiście traktuję G4 jako bardziej Arcanie - zresztą nie wczuwam się aż tak w nawiązania
do poprzednich części. Podchodzę do gry jak do Risena - nowa gra i tyle.
I jako action rpg - to przyzwoita gra.



No każdy ma inne poglądy i jak chcę niech się ich trzyma. W G3 za bardzo łuków nie używałem, bo dość długo Bezimienny naciągał cięciwę i (IMO) niefajnie trzymał łuk :D. W Arcanii jest praktycznie to samo tyle, że szybciej chyba. I pojawią się takie kropki gdy strzała zostanie przygotowana do strzału ;p.
Tyle było nieprzyjemnych zdań przed premierą, miało być bardzo słaba gra, a nawet nie jest źle.

Dnia 20.10.2010 o 11:00, scott napisał:

Co do polskiej wersji - mój syn słysząc głos głównego bohatera zapytał mnie czemu w tej
grze jest pan który występuje w Scooby Doo xD


No, a dziwisz mu się ;P ? Usłyszał Freda w ciele Bezimiennego ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2010 o 11:18, DambialkoX napisał:

No każdy ma inne poglądy i jak chcę niech się ich trzyma. W G3 za bardzo łuków nie używałem,
bo dość długo Bezimienny naciągał cięciwę i (IMO) niefajnie trzymał łuk :D. W Arcanii
jest praktycznie to samo tyle, że szybciej chyba. I pojawią się takie kropki gdy strzała
zostanie przygotowana do strzału ;p.

no ale to jest właśnie w miarę realistyczne - z łuku nie strzela się jak z rkm-u - i im mocniejszy naciąg cięciwy tym strzala leci dalej, "wali" mocniej, może przebic pancerz itd. W g3 tych korpek nie było tylko chyba animację trzeba było obserwować, aż bohater naciągnie na max cięciwe.

Dnia 20.10.2010 o 11:18, DambialkoX napisał:

> Co do polskiej wersji - mój syn słysząc głos głównego bohatera zapytał mnie czemu
w tej
> grze jest pan który występuje w Scooby Doo xD

No, a dziwisz mu się ;P ? Usłyszał Freda w ciele Bezimiennego ;p.


oo właśnie Fred Xd i Alister z Dragon Age XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2010 o 12:29, dominik713 napisał:

Tak, tak... I Altair z AC. I co z tego? To Jacek Kopczyński, tak mi się wydaje.


Nie wydaję ci się, bo to prawda ;p. Ale jego głos do bohatera Arcanii pasuję bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2010 o 08:00, scott napisał:

btw. np Gothic 1 - owszem pro super mega fabuła - otoczka też ok. ale sterowanie w tej
grze, walka były żałosne !


Być może docenisz nowatorski pomysł sterowania z Gothic I, gdy nieszczęśliwie złamiesz rękę (a jeszcze bardziej pechowo, gdy złamiesz "tą lepszą") i nie będziesz miał w co grać. Wtedy z pomocą przychodzi Gothic i jego cudowny system sterowania, dzięki któremu mogłem ukończyć grę w całości bez większych problemów. Jak wcześniej w Gothic II nie potrafiłem używać systemu z "jedynki", tak teraz nie mogę się bez niego obejść. Brawa dla speców, którzy wymyślili ten sposób sterowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2010 o 17:06, Gumisiek2 napisał:

Być może docenisz nowatorski pomysł sterowania z Gothic I, gdy nieszczęśliwie złamiesz
rękę (a jeszcze bardziej pechowo, gdy złamiesz "tą lepszą") i nie będziesz miał w co
grać. Wtedy z pomocą przychodzi Gothic i jego cudowny system sterowania, dzięki któremu
mogłem ukończyć grę w całości bez większych problemów. Jak wcześniej w Gothic II nie
potrafiłem używać systemu z "jedynki", tak teraz nie mogę się bez niego obejść. Brawa
dla speców, którzy wymyślili ten sposób sterowania.


jak to zrobileś ? - te całe ctrl+klik itd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2010 o 18:07, Gumisiek2 napisał:

Mały palec na CTRL, serdeczny na A, środkowy na W i wskazujący na D. Gra się bardzo łatwo
i strasznie przyjemnie.


Ewolucja nie śpi i ciągle nas zmienia. Obecnie budowa dłoni u 95% graczy nie pozwala na granie klawiaturą i jedynie klik, klik, klik ratuje sytuację. :-)
A sterowanie ze "starych" Gothiców wspominam bardzo dobrze. Co prawda po tych wszystkich myszkowoklikowych tytułach trzeba się troszkę przyzwyczajać, ale za to później jest rewelacyjnie. Właściwie było, bo teraz nic oprócz najprostszego standardu nie może przecież być w grze zastosowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2010 o 19:27, KrzychW napisał:

Właściwie było, bo teraz nic oprócz najprostszego standardu nie może przecież być w grze
zastosowane.

bo po co sobie utrudniać - sory ale nie rozumiem w jakim cely dawać skomplikowane sterowanie na klawie (masa bindów itd. ) skoro można zastąpić to czymś czytelniejszym i bardziej dostępnym.
Gra to rozrywaka a nie łamanie palców i ćwiczenie w idealnym wciskaniu klawiszy.
Gram sporo w Wow-a dużo rajduje (jako postać lecząca) i po oto używam addonów w stylu (healbot, decurs itd.) aby nie szykać bindów na klawiaturze ale mieć wszystko zaprogramowane pod myszą. Jeżeli używanie w efektywny sposób myszy to dla Ciebie zło obecnych gier i uwstecznianie się (jak to zwiesz "ewolucja") to nie wiem co myśleć. Wiesz dla mnie dobra gra to nie taka która wymaga "akrobacji" na klawiaturze itd. może być obsługiwana tylko przez 1 klawisz mysz, ale ma mi sprawić radoche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2010 o 08:27, scott napisał:

bo po co sobie utrudniać - sory ale nie rozumiem w jakim cely dawać skomplikowane sterowanie
na klawie (masa bindów itd. ) skoro można zastąpić to czymś czytelniejszym i bardziej
dostępnym.


A ja nie rozumiem, dlaczego uważasz sterowanie z pierwszych Gothiców za skomplikowane? Żadnych karkołomnych tańców palcami na klawiaturze nie trzeba uprawiać, a na dodatek, tak dobrze odwzorowanej walki mieczem, gdzie klawisz z lewej odpowiada za machnięcie w lewo, z prawej za machnięcie w prawo itd, kliknięciem myszki nie osiągniesz. I to wszystko zupełnie bez kłopotu i na luzie. Nie to co przy okazji niektórych konwersji z konsol na PC. W tych przypadkach faktycznie czasami brakowało mi palców do śmigania po klawiszach, ale nie w Gothic. Poza tym, cenię sobie oryginalne rozwiązania, a nie wszędzie to samo i tak samo, jak dzieje się obecnie w 99% gier. Jakby tytuły schodziły z taśmy produkcyjnej w jakimś wielkim kombinacie w Chinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2010 o 09:00, KrzychW napisał:

> bo po co sobie utrudniać - sory ale nie rozumiem w jakim cely dawać skomplikowane
sterowanie
> na klawie (masa bindów itd. ) skoro można zastąpić to czymś czytelniejszym i bardziej

> dostępnym.

A ja nie rozumiem, dlaczego uważasz sterowanie z pierwszych Gothiców za skomplikowane?

pisałem że żałosne - ale to moja opinia powtarzam - nie mogłęm się do niego przekonać i czy teraz bym mi odpowiadało - nie wiem nie zamierzam testować. Dla mnie było niewygodne strasznie.W Gothic II już było ok. Może jestem wielbicielem standardowych rozwiązań.

W konwersje z konsol nie grywam (czy Arcania to port - nie wiem - a w Obliwiona grałem - nie było źle ze sterowaniem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2010 o 11:23, Smileyer napisał:

Witam.
Słyszałem, że niektóre antywirusy wykrywają trojana w pliku setup gry. To prawda?


Podobno NOD 32 tak ma. obiecali go zaktualizować pod tym kątem. a tymczasem na czas instalacji lepiej go podobno wyłączyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2010 o 11:23, Smileyer napisał:

Witam.
Słyszałem, że niektóre antywirusy wykrywają trojana w pliku setup gry. To prawda?

Tak,to prawda,potwierdzam,nie mam NOD-a, lecz inny,płatny ,renomowanej firmy,trzykrotnie reaguje przy odpalaniu gry.Nie wpływa mi to na nic, bo go odpowiednio skonfigurowałem pod grę.Jakieś spyware dali na pewno , bo gra chodzi bez płyty w napędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2010 o 12:52, Maximo napisał:

/.../.Jakieś spyware dali na pewno , bo gra chodzi bez płyty w napędzie.

Poprzednie Gothic''i też chodziły bez płyty w napędzie. To jest tylko kontynuowanie pewnej tradycji i dowód, że większość fanów tej gry jest po prostu uczciwa. No i dowód na to, ze superhiperextrazabezpieczenia i tak nic nie dają i ze jest to tylko marnowanie pieniędzy i wnerwianie graczy, którzy są przecież uczciwi i uczciwie grę kupują. Ja akurat z przyzwyczajenia trzymałem płytę w napędzie, teraz sprawdziłem - gra chodzi bez płyty. Ale płyty nie oddam nikomu, ani nie wypożyczę. Nawet (być może) będę trzymał i wgram grę do nowego komputera. A za brak konieczności trzymania płyty w napedzie podnoszę swoją prywatną ocenę Arcanii na 8/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować